Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

cashman reče pred 20 urami:

Jaz pa ravno zaradi RT ne želim kupit AMD-jeve grafe 7900 xt(x). Mislim, da je zelo odvisno od vrst iger, ki jih igraš. Jaz igram večinoma enoigralske RPG-je ipd, kjer do izraza pride dodelanost, estetika in lepota okolice, ne pa e-sports (izjema Rocekt League) ali strelskih, kjer je lepota okolice brezpredmetna. V takšnem settingu se mi zdi RT ali path-tracing kar uporabna zadeva. Vsaj na YT na primerjavah igre z vklopljenim RT izgledajo precej lepše kot tiste brez RT (moje osebno mnenje).

 

Osebno ne spilam e-sportsov.

Po vecini spilam kak Cyberpunk, Doom, RE4 remake in pa 2D simke :D 

RT je lep za pogledat, ne recem... ne bi pa rekel da mi je immersion breaking ce zadeve sploh ni. In ja, 100 ljudi, 100 cudi :) 

Direktna primerjava je itak opazna, ce pa nimas side by side primerjave je pa naceloma vseeno in sploh ne opazno :D 

 

maksi reče pred 20 urami:

Navaden RT ti da minimalno izboljšavo napram rasterizaciji, medtem pri pathtracing enjoy you're 30fps gaming.

"whishful thinking" :D ze na FHD AVG FPS:

performance-pt-1920-1080.png performance-pt-2560-1440.png performance-pt-3840-2160.png

 

@MaDrung keri spil? :D

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 3 urami:

a bi si upal ftaknit 7900XT v kišto s 550W napajalcem in R5 7600 (88W PPT) ali 7600X (142W PPT)?

 

Imo bi na 550w zadeva morala delati, če je maš dober napajalc, ni pa priporočljivo zaradi voltage spajkov.
GPU potegne 300w max, cpu pa 100w max. 

Vseeno pa AMD priporoča 750w. Folk na netu tako konfiguracijo fura BP na 650w PSUju.


Glede na to, da boš PSU upgrejdal, bi na tvojem mestu vzel 750w.


Vzemi ta seznam kot referenco, ko boš kupoval.
https://cultists.network/140/psu-tier-list/

Povezava do prispevka

nah, nisem imel namena upgrejdat PSUja. dokler ne pridejo ATX 12VO ni kaj videt in naj drugi zapravljajo nesmiselne vsote keša za ta pičkin dim, ki nima nobenega realnega doprinosa (več). jaz bom s svojim Seasonic Focus GX srečen do takrat.

 

bi rajši skočil nižje na 7800xt. če se bodo cene kaj spremenile na bolje ko se pokaže še prestali zeleni kartici.

 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 19 urami:

a bi si upal ftaknit 7900XT v kišto s 550W napajalcem in R5 7600 (88W PPT) ali 7600X (142W PPT)?

Na dolgi rok ne najbolj.

 

Dasiravno, kot sem ze omenil moja Asrock 7900XT + R5 3600X + 2 SATA ssdja + 2 NVME-ja + AIO + 2 2k ekrana iz vticnice ne pozrejo vec kot 450W ko spilam igre,

Nisem pa naredil furmark + occt testa da bi videl kolk pod fullest of the full loadom pozre.

 

@MaDrung zanimiv, glede na to da je recommended R5 3600-ka ne vidim zakaj bi... Aja.... pizda... sem mislil da si imel R5 7600X, ne i5 7600K :D fajn ta imena...

i5 6600 je naveden kot minimum... bi znal bit 7600K bit rahlo svohn, mnja...

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 9 urami:

Na dolgi rok ne najbolj.

 

Dasiravno, kot sem ze omenil moja Asrock 7900XT + R5 3600X + 2 SATA ssdja + 2 NVME-ja + AIO + 2 2k ekrana iz vticnice ne pozrejo vec kot 450W ko spilam igre,

Nisem pa naredil furmark + occt testa da bi videl kolk pod fullest of the full loadom pozre.

 

@MaDrung zanimiv, glede na to da je recommended R5 3600-ka ne vidim zakaj bi... Aja.... pizda... sem mislil da si imel R5 7600X, ne i5 7600K :D fajn ta imena...

i5 6600 je naveden kot minimum... bi znal bit 7600K bit rahlo svohn, mnja...

Ja, ampak moj je navit. Gre seza to, da je average fps nekje 80 fps z vsem na low. Ampak dropi so pa konstantni pod 30 fps. Za competitive fast paced game mi je karkoli dropa pod 75 fps nesprejemljivo.

Povezava do prispevka

Ma ja te super... ne splaca se upgrejdat ce mas staro 4xxx.. splaca se za une ki kupujejo na novo mogoce pac dobis 10% vecji performance za ceno ki je bila prej za ne super..

 

Ne vem jaz bom  svojo 4070ti upgrejdal, ko pride 5xxx al 5xxx super, da lahko igram na 4k RT na okoli 100 fps plus minus 20 odvisno od zahtevnosti spila

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 47 minutami:

ma sej vprašanje kolk so sam zeleni krivi. rdeči nikoli ne vodijo tega valčka.. vedno se samo pustijo vodit in vedno reagirajo after the fact. cel duopoly je v pizdi, ne sam zelenci.

AMD že ne more biti alternativa, ker imajo produkcijske kapacitete dosti nižje kot Nvidia, tudi če bi vse prodali kar pride na police takoj, bi Nvidia še vedno imela večji tržni delež kljub slabšemu produktu, ker ne bi imel sploh izbire. 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 23 minutami:

AMD že ne more biti alternativa, ker imajo produkcijske kapacitete dosti nižje kot Nvidia, tudi če bi vse prodali kar pride na police takoj, bi Nvidia še vedno imela večji tržni delež kljub slabšemu produktu, ker ne bi imel sploh izbire. 

 

to praviš tako, kot da AMD nima kravatarjev ustrezno plačanih, da stvari ustrezno obrnejo vkolikor bi padla odločitev zares lovit tržni delež.

 

v interesu jim to seveda ni, ker imajo zaradi cen zelenih čisto zadosti za poročat delničarjem, da jim tržni delež za mišji kurac raste ali pa da so v primerjavi z X in Y premaknili Z več.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 17 minutami:

 

to praviš tako, kot da AMD nima kravatarjev ustrezno plačanih, da stvari ustrezno obrnejo vkolikor bi padla odločitev zares lovit tržni delež.

 

v interesu jim to seveda ni, ker imajo zaradi cen zelenih čisto zadosti za poročat delničarjem, da jim tržni delež za mišji kurac raste ali pa da so v primerjavi z X in Y premaknili Z več.

Trzni delez je potrebno postopoma zvisevati. AMD ne more v roku 1  leta narediti 10x vec graficnih, kot ponavadi. Treba je zakupiti kapacitete za ves material. To je ogromno manevriranja

PA se vse to prinese tudi vecji riziko.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 4 urami:

Trzni delez je potrebno postopoma zvisevati. AMD ne more v roku 1  leta narediti 10x vec graficnih, kot ponavadi. Treba je zakupiti kapacitete za ves material. To je ogromno manevriranja

PA se vse to prinese tudi vecji riziko.

sploh ker gpuji niso amdjev core biznis, cpuji imajo prioriteto

Povezava do prispevka

No, pa tut bleeding edge tech ni spet kr samo odlocitev 12ih moskih v lepih oblekah v sobi z mahagonijevo mizo ampak so hudi market researchi in budgeti manjsih drzav in kup enega znanja tko da ni zdej amd drugi sam zato ker so tam na amd lane leni. Je ze ocitno prevelik riziko da bi se jim splacalo, itak je vprasanje kok bojo klasicni gpuji kot jih poznamo zdaj valid cez 5-10 let.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...