Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Rossoner reče pred 13 minutami:

Včasih si dejansko dobil za enak denar megalomanske razlike med kompi. Se spomnem moj prvi PC, po 4 letih je bil že obsolete in ni poganjal aktualnih špilov več.

 

Ravno sem prodal stari računalnik, ki je star 5 let, zanj sem dal cirka 900€, poganja pa vse aktualne špile BP na medium. 

 

Tako da, kdorkoli cinca, da ni idealen čas, ga ne bo nikoli dočakal. :closedeyes:

 

Če se ta dva začneta spet prepucavat, mogoče spet pridemo na to stanje - zdej ne vem če je to dobro, al ne - za denarnico najbrž ne. :D

 

Povezava do prispevka

Zakaj mislite, da je taksna situacija z GPU trenutno? 
1. Miniaturna zaloga oz paper launch Nvidie zarad Big Navi (ceprav dvomim, da bo zaloga AMD-ja kej boljsa),

2. Vse poberejo minerji in zaloga ni nic manjsa kot pri prejsnjih izdajah,

3. Epidemija naredila svoje in vsi sestavljajo racunalnike (glede na to, da so tut Ryzni sli za med, najbolj realna opcija),

4.drugo;

 

e: glede AMD dobave GPU :rofl:

 

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka

Jaz ne vidim razloga zakaj bi TSMC imel težave z RX 6k, saj ni nek novi proizvodni proces in že imajo dosti izkušenj z gpuji. Mogoče na začetku, ne pa tako dolgo kot Nvidia.

 

VonGriffin reče pred 2 minutama:

900€ lol, tole so skoraj scalping raven

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 55 minutami:

vem tud @Dono  mi je zele podobno ceno podturit za rabljeno


dal sem ti 100e manjšo ceno kot je ista kartica na computeruniverse, kjer je nemški 16% davek, in ne slovenski 22%.

trenutna cena na CUniverse je 966,53. 
Ampak jih ni. Deal with it. 
Tko al tko, kot si reku, je nebi hotu prodat, ker sem se usral. 

 

 

Povezava do prispevka

Za nekga švaba, k mu je to pocket money je to pomoje dost manjša bolečina. Pa dokler je na zalogi jo lahko do vikenda že zmonitira v PC. Ma pa valda opcijo pa še mal počaka na release AMDjev, pa na nove novice o odgovoru Nvidie, pa na user benchmarke, pa poj bojo kisle dobavlivosti in trg bo dvigal cene in bo vse dražje in poj bo na mn3njajlniku prebral, da je še kr bogi v glavo, če karkol kup.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 9 minutami:

Za nekga švaba, k mu je to pocket money je to pomoje dost manjša bolečina. Pa dokler je na zalogi jo lahko do vikenda že zmonitira v PC. Ma pa valda opcijo pa še mal počaka na release AMDjev, pa na nove novice o odgovoru Nvidie, pa na user benchmarke, pa poj bojo kisle dobavlivosti in trg bo dvigal cene in bo vse dražje in poj bo na mn3njajlniku prebral, da je še kr bogi v glavo, če karkol kup.

Pol useen, ce pocaka na 4xxx serijo.

:D

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 13 minutami:

Za nekga švaba, k mu je to pocket money je to pomoje dost manjša bolečina. Pa dokler je na zalogi jo lahko do vikenda že zmonitira v PC. Ma pa valda opcijo pa še mal počaka na release AMDjev, pa na nove novice o odgovoru Nvidie, pa na user benchmarke, pa poj bojo kisle dobavlivosti in trg bo dvigal cene in bo vse dražje in poj bo na mn3njajlniku prebral, da je še kr bogi v glavo, če karkol kup.

Ma ja vem, teško je. Sam v osnovi je stvar taka, da se verjetno redkokomu res zlo mudi nabavit nov računalnik. Pustimo zdaj maksi ekstreme ob strani, tudi sam sem tak tip, ki čaka na neko konkretno prelomnico, ker novega pcja konec koncev sploh ne rabim. 
 

Imo je fajn pocakat na nek res nov standard in potem nabavit, v mojem primeru je to 2022 in ddr5. Mogoce bom pocakal na true 10 bit/oled monitorje. 
 

Tega ne delam, ker sem tako zelo reven ampak enostavno zato, ker hocem met konkreten preskok, ki me bo navdušil. 
 

Tud ce bi mel neomejeno dnarja bi pocel isto, ker mi edino tak pristop daje neko zadovoljstvo. Da ne govorimo o tem kako onesnaževanje je konstantno kupovanje nove tehnicne robe, odpiranje škatel in metanje vsega tega stran. 
 

Prav glava me boli ko sestavim nov pc in pogledam vse tiste škatle, plastiko, papir, vezice itd. 
 

Moje mnenje je, da mora bit tak dogodek res nekaj posebnega in se zgodit na min 5 do 10 let. Takrat pa se izprsiš, kupiš flagship izdelke in imaš potem dolgo mir. 
Glih 2022 bo vecina mojega hardwara stara 10 let in takrat bom koncno nabavil neko beštijo. Flagship komponente, 4k 144hz monitor i to je sve o tome. 

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 12 minutami:

Imo je fajn pocakat na nek res nov standard in potem nabavit, v mojem primeru je to 2022 in ddr5.

to bo prva generacija na novi platformi in vsi problemi, ki pridejo s tem (glej prvo generacijo ryzenov)

 

  

Sanitarni-Inšpektor! reče pred 12 minutami:

Mogoce bom pocakal na true 10 bit/oled monitorje. 

tole ne boš doživel, mora priti nova tehnologija, ki je cenejša kot trenutna, 10bit lcd paneli že obstajajo desetletje ali več, oled tehnologija pa je neprimerna za statično sliko

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Ce ne bi bil slep bi videl da za 900 ojrov so entuzijast verzije 3080, budget se proda za stotaka manj kar je dobra cena za tak gpu ki  ima dlss in rt

edino kje je nvidia brcnila mimo je 3090 ki ni ne mis ne tic

 

ce ne bo imel amd dobave ker se bo prvi vrgel po stengah maksi al varko ?

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Prejšnja generacija graf je bla v riti in naveličal sem se čakat s 4k ekranom pred nosom, tako da bom verjetno pograbu 6800xt Sapphire special edition, če ne bojo bolj redke kot unicorni :lol:.

 

Mi je pa smešno da je večina pcmasterrace pristala na 1440p, medtem ko bojo console peasants na 4k (v drobnem tisku sicer "up to 4k60", pa še to z upscalom :rofl:).

Povezava do prispevka
Fallen0ne reče pred 29 minutami:

Mi je pa smešno da je večina pcmasterrace pristala na 1440p, medtem ko bojo console peasants na 4k (v drobnem tisku sicer "up to 4k60", pa še to z upscalom :rofl:).

framerate > resolution

 

1440p je itak native ločljvost samo na monitorjih, na TVjih je upscale

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

4k@60 je en tok useless argument za PC, da sploh ne morem. Pri PCju grafiko ženejo naprej, zahteve špilov dons niso enake zahtevam jutri. Niso to konzole kjer so prisiljeni novi špili v hendikep lavfat na 7 let starem hardwaru.

 

Tud vedno bom rajši vzel FPSje bližje 120 na 1440p in normalno živel z dropi do 60, kot pa igral na 4k in toleriral drope na 30.

 

Pa če bi še vedno gaymal na 27" monitorju, bi mogoče imel celo na 1080p.

 

But thats just me.

 

 

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 12 urami:

ce ne bo imel amd dobave ker se bo prvi vrgel po stengah maksi al varko ?

Pri tej generaciji mi gladko dol visi, ker itak ne mislim kupit. V bistvu me zdaj bolj zanima kaj bo priredil intel/nvidia tabor in ce jim koncno rata nardit kaj dobrega za konkurencno ceno. Govorim seveda o rocket lake in 3080ti. 
 

Ta grafa ki jo mas ti se je namrec ze izkazala za bzv peasant varianto, ki jo ma itak pol foruma :)

 

Za konkretn 4k gaming ni primerna, za nek futureproofing tudi ne. 

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 9 urami:

Lahko imaš manj rama če je le ta hitrejši.

 

tako je in vsako generacijo ista nebuloza, Ko je amd zacel z hbm "to ja ne bo dovolj pomnilnika", 

 

ko bodo igre (katere ze ?) dejansko potrebovale vec kot 10 gddrX , bo ze par novih generacij vmes

 

Navedek

Za konkretn 4k gaming ni primerna,

 

3080 ni primeren za 4k ? sefi vedo da v skladiscu snifas lepilo ?

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 9 minutami:

bo ze par novih generacij vmes

Kdaj bos ti koncno doumel, da vsi ne kupimo vsako leto nove nvidie sam zato, ker je nova nvidia in da se lahko na forumu hvalimo, ker vsako leto kupimo novo nvidio. 
 

Kot sem napisal ze par postov visje, meni osebno je nakup novega pcja dogodek, ki se zgodi na min. 5 let. Ko kupim namrec vedno hocem nek konkreten preskok, v nasprotnem primeru zlo tezko sploh upravicim nakup. Tukaj ni glavni razlog pomanjkanje denarja ampak enostavno motivacija za nakup in preskok v napredku na nekem podrocju. 
 

Ti pa si isti primer, kot tipčki, ki morajo vsako leto kupit nov telefon/iphone/samsung, ker je pac latest in ga morajo imet. Absurd ce mene vprasas. Delas tocno to, kar industrija pricakuje od tebe. 
 

Sej ti ostani in bos ostal tak kot si, samo lepo bi blo če bi končno vsaj probal razumet, da obstajajo tudi ljudje z drugačno potrošniško logiko. 
 

Ti bos itak se naprej po defaultu vsako leto kupoval novo nvidio ne glede na teste, konkurenco, karkoli. 

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...