Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 31 minutami:

Po drugi strani te lahko tepe teh 10gb, sploh ker raytracing ima večje pomnilniške zahteve.

Se strinjam, moje mnenje je pač, da 3080 ni zelo dobra "futureproof kartica", zato bi sam v tem rangu raje vzel 6800xt ali pa počakal na nvidiine super/ti verzije.

Nvidia itak dela točno to z vsako generacijo, kar je imo kr precej brezvezna praksa.

 

To verjetno ne bo problem za nekoga, ki itak menja pc vsake 3 leta, za druge pa zna bit problem (sam vedno kupujem pc za vsaj 5 let). Imo smo spet na točki, ko bo amd boljša izbira praktično povsod, razen v res flagship rangu (pa še tu čakamo na teste 6900xt napram 3090ki).

Meni osebno so npr. čisti fps-i in pa količina pomnilnika neke osnove, ki so mi vedno prioriteta pred bonbončki tipa rt, dlss in podobno.

 

Glede na to, da vas večina v tej temi skoraj manično posega po rtx 3080 imate očitno drugačne prioritete, kar me odkrito rečeno čudi.

Sploh pa, kot sem omenil že prej, je zdaj prisoten ta perf boost ob lastništvu amd cpu + gpu-ja.

 

Če vzamemo v obzir vse zgornje argumente je zdaj res čas za nakup all amd sistema, edina smiselna alternativa je verjetno še vedno i9 10900k + rtx 3090 v enthusiast rangu, ali pa da pristaši intela/nvidie počakate na super grafične in rocket lake.

 

Zdaj imo res ni idealn trenutek za intel/nvidia combo, skoraj bi res lahko reku, da težko najdemo argument za karkoli razen team read builda (ko nove grafične pridejo na police seveda).

Pa da me ne boste spet označevali za amd fanboya, osebno namreč čakam na rocket lake, rtx 3xxx super in pa konec koncev ddr5.

 

Zdaj je čas za amd sistem, kako bo čez pol leta/leto pa bomo videli. 

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka

Hja no, če gremo čist iz gaming perspektive je value for money pri team blue, ker je 10700 in 8 jeder boljše kot 5600x s 6 jedri, gledam benchmarke pa se pri 5600x zasedenost nekje 80-90%, pa so to igre stare 2+ let, ni nek dober obet za prihodnost.

 

Samo če menjaš komp vsake 3 leta, je verjetno tole non issue.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 4 minutami:

Hja no, če gremo čist iz gaming perspektive je value for money pri team blue, ker 10700 in 8 jeder boljše kot 5600 s 6 jedri, ker gledam benchmarke pa se pri 5600x zasedenost nekje 80-90%, pa so to igre stare 2+ let. 

 

Samo če menjaš komp vsake 3 leta, je verjetno tole non issue.

Pardon, mogoce res nisem ravno najboljse formuliral. Sam se namrec stalno oziram v enthusiast/high range, v kakem middle rangu je morda res drugače...

 

Pač 3080 imo sploh ni prevec dobra izbira trenutno, pa jih folk kupuje kot vroče žemljice. Glede na vse do zdaj pokazano bo 6800xt res boljša kartica. 

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Po drugi strani te lahko tepe teh 10gb, sploh ker raytracing ima večje pomnilniške zahteve.

 

ja, če igraš na 4K - na 3440x1440 verjetno ne bo panike nikoli - če pa bo, je tu še DLSS...potem pa bo itak vse skupaj toliko zastarelo, da bo čas za novo opremo.

vse gre naprej - do 2030 jim je recimo cilj imet true 1ms 1000Hz monitorje. :)

 

 

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 uro:

Pri Nvidii hitijo

3080ti 20GB january 2021

 

In pol se mi folk smeji, ko napisem ne kupovat rtx 3080

 

A ne da nvidia dela enako štalo ze kr ene par generacij, edino da so se zdaj malo bolj pokakali zarad konkurence in bodo teli ti-ji zunaj ze konkretno prej kot ponavadi

 

res mi niso vsec take poslovne prakse, niti najmanj

 

za povrh vsega pa konkretno sumim, da bo 6900xt vseeno boljsa kartica. Mislim 6900xt bi naj bla prakticno na nivoju 3090ke, misli nvidia undercuttat svoj lasten linup? Miloreceno cudno...

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka
Jude reče pred 3 urami:

A bodo cene low/mid-range grafičnih kaj padle? Kateri price/performance model bi priporočali za plebejca?

Ne bodo, ker nikoli ne padejo, vsaj bistveno ne. Bodo pa prišle novejše v midrange za ta denar in bodo precej boljše za ta denar.

Trenutno najboljša pod 300€ je 5600XT

Povezava do prispevka
Jude reče pred 8 urami:

A bodo cene low/mid-range grafičnih kaj padle? Kateri price/performance model bi priporočali za plebejca?

Če ti je dovolj 1080p pol ti je rabljena 580 z 4GB še vedno top

 

EDIT: Za kaj so še vedno vege 56 tako drage?! Saj niso več dbast za rudaje menda:mellow:

uredilo bitje PS5 Lover
Povezava do prispevka

:rofl:

 

al boš dobil pa dva pcbja

 

na enem bo gpu čip

 

na drugem pa spomin

 

pa boš dal prvega v prvi pcie

 

druzga pa v drugi pcie

 

pa vmes sli bridge.

 

pol boš pa med oba vmes porinu še en ground up dizajniran coolerk bo tokrat iz svinca da boš še težji in zatorej boljšejši

 

4sho!

 

 

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

fak, v dobrih hardverskih casih zivimo, ze dolgo ni bilo tistega obcutka "daj raje pocakaj na naslednje leto, bo se konkretno boljse"

 

https://wccftech.com/amd-rdna-3-radeon-rx-gpus-and-zen-4-ryzen-cpus-perf-per-watt-gains-5nm/

 

ker ja, naslednje leto bo se *konkretno* boljse s 5nm Zen4 in RDNA2, po moznosti bo se AMDjev Fidelity SuperResolution takrat pripravljen

Povezava do prispevka

Včasih si dejansko dobil za enak denar megalomanske razlike med kompi. Se spomnem moj prvi PC, po 4 letih je bil že obsolete in ni poganjal aktualnih špilov več.

 

Ravno sem prodal stari računalnik, ki je star 5 let, zanj sem dal cirka 900€, poganja pa vse aktualne špile BP na medium. 

 

Tako da, kdorkoli cinca, da ni idealen čas, ga ne bo nikoli dočakal. :closedeyes:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...