Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Kakšna je dejanska dobavljivost kartic Radeon Pro W5500/5700?
Nekatere trgovine jih sploh nimajo na seznamu, drugje ni zaloge.

 

Trg profesionalnih kartic je še bolj gnil kot pri igričarjih, nvidia je s Turingi ostala v 2018, AMD ima kartice samo na papirju, zaloge pa nima noben.

Končno sem nafetal budget za nov CAD/CAE workstation...

Povezava do prispevka
LorD_D'DooM reče pred 7 minutami:

Kakšna je dejanska dobavljivost kartic Radeon Pro W5500/5700?
Nekatere trgovine jih sploh nimajo na seznamu, drugje ni zaloge.

 

Trg profesionalnih kartic je še bolj gnil kot pri igričarjih, nvidia je s Turingi ostala v 2018, AMD ima kartice samo na papirju, zaloge pa nima noben.

Končno sem nafetal budget za nov CAD/CAE workstation...

Quadro niso OK?

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 3 minutami:

Quadro niso OK?

Furamo Linux zadeve, tko da v moji zelo specifični situaciji je AMD>nvidia. Saj Quadro so povsem OK, samo ne vem če bi rad ob vsaki nadgradnji kernela doživljal šok terapijo.
CUDA pa Raytracing itaq ne rabim, tako da mi je vseeno.

Povezava do prispevka
LorD_D'DooM reče pred 3 minutami:

Furamo Linux zadeve, tko da v moji zelo specifični situaciji je AMD>nvidia. Saj Quadro so povsem OK, samo ne vem če bi rad ob vsaki nadgradnji kernela doživljal šok terapijo.
CUDA pa Raytracing itaq ne rabim, tako da mi je vseeno.

Uf pol si stacioniran na rare AMD grafe:/ nemsko trg si pregledal, se nc ne prodaja? Amazon? V slo take raritete iskat je bv.

 

@cashman edina razlika je ta, da za cenejso si kupec naj upali en samar, za drazjo pa dva. Kake cene, fak nekateri slo trgovci so res zlata vredni :avadodo:

Povezava do prispevka
cashman reče pred 8 minutami:

@tiesto kupil ne bom nobene, preverjam pa trg za nabavo novega pc...enkrat pozneje letos (ko pri CPU pride Alder lake in DDR5), ker trenutno nič dobrega ne kaže. Pri teh dveh me je zanimalo, zakaj je slabša grafična dražja od boljše?

 

Če te pa fascinirajo absurdne cene (kar v resnici tudi so), pa po mojem v tej trgovini zmaga tale

Pcplus je itq creme de la creme. So mel na zalogi te dni asusovo 3080 za cca 1800. Pa so jo prodali :avadodo:

ce ti ni nuja, se letos oz vsaj dokler traja kripto manija, ogni nabavi GPU.

Povezava do prispevka
Dono reče pred 4 urami:


še vedno jo bom lahko čez 4 mesce prodal za isti dnar kot sem jo dobil. 

Pa tud če jo bom za 200e manj. Bom še vedno 500e v plusu. 

Velja.

 

Car calling Jen-Hsun Huang. In 4 months from now, prepare the new 4000 series, starting at 500$ mrsp. Arrange cuda cores, that would be useless for mining and useful for gaming in ray tracing and dlss. :)

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka
Car reče pred 7 urami:

Velja.

 

Car calling Jen-Hsun Huang. In 4 months from now, prepare the new 4000 series, starting at 500$ mrsp. Arrange cuda cores, that would be useless for mining and useful for gaming in ray tracing and dlss. :)

Fino, bom 3080 prodal minerjem pa kupil 4090 za isti denar.

Povezava do prispevka
LorD_D'DooM reče pred 12 urami:

Kakšna je dejanska dobavljivost kartic Radeon Pro W5500/5700?
Nekatere trgovine jih sploh nimajo na seznamu, drugje ni zaloge.

 

Trg profesionalnih kartic je še bolj gnil kot pri igričarjih, nvidia je s Turingi ostala v 2018, AMD ima kartice samo na papirju, zaloge pa nima noben.

Končno sem nafetal budget za nov CAD/CAE workstation...

 

Bom vprašal

Povezava do prispevka
Car reče pred 8 urami:

Velja.

 

Car calling Jen-Hsun Huang. In 4 months from now, prepare the new 4000 series, starting at 500$ mrsp. Arrange cuda cores, that would be useless for mining and useful for gaming in ray tracing and dlss. :)

 

In svizec zavije čokolado. To če bi hoteli bi lahko kot z driverji zrihtali že zdaj.

Povezava do prispevka
maksi reče Dne, 4. 2. 2021 at 20:20:

Razmišljam da Nvidia kar direktno pošilja 3080 minerjem, seveda pod pogojem da uporabijo lasten pcb, tako da ne po koncu miner norije 3080ke ne bodo poplavile trg.

A se ti zdi da smo v kripto maniji in da je bo kdaj konec, če smo?

Povezava do prispevka
Ejga reče pred 1 uro:

A se ti zdi da smo v kripto maniji in da je bo kdaj konec, če smo? je dd

Bo konec, ko bo konec Covid norije. Ljudje ne morejo potovati in porabljati denar, zato ga od doma nalagajo v sklade, gme delnice, crypto kovance.

In ko je denar vložen v crypto, potem minerji rudarijo, ker so vrednosti kovancem poskočile in pri tem pokupijo vse mid in high end grafične.

 

Ko bodo ljudje začeli pretvarjat crypto nazaj v denar, da zaživijo po covidu in ga začnejo na veliko porabljati. Cene cryptu padejo, rudarjenje se ne bo izplačalo in upam, da končno več na voljo grafičnih po nižjih cenah.

Povezava do prispevka
Car reče pred 8 urami:

Ko bodo ljudje začeli pretvarjat crypto nazaj v denar, da zaživijo po covidu in ga začnejo na veliko porabljati. Cene cryptu padejo, rudarjenje se ne bo izplačalo in upam, da končno več na voljo grafičnih po nižjih cenah.

ali pa bomo imeli inflacijo in bo vse dražje

Povezava do prispevka
Car reče pred 12 urami:

Bo konec, ko bo konec Covid norije. Ljudje ne morejo potovati in porabljati denar, zato ga od doma nalagajo v sklade, gme delnice, crypto kovance.

In ko je denar vložen v crypto, potem minerji rudarijo, ker so vrednosti kovancem poskočile in pri tem pokupijo vse mid in high end grafične.

 

Ko bodo ljudje začeli pretvarjat crypto nazaj v denar, da zaživijo po covidu in ga začnejo na veliko porabljati. Cene cryptu padejo, rudarjenje se ne bo izplačalo in upam, da končno več na voljo grafičnih po nižjih cenah.

Ne vem, če. Lahko se zgodi tudi obratni scenarij. Na primer Tesla gre kar naenkrat all in v bitcoin in bo šla cena samo navzgor. Nazadnje je šla Visa, Paypal je šel ...  in potem je malo verjetnosti, da bojo cene grafičnih kdaj padle.

Tko da vse to so samo špekulacije (in moja verzija scenarija in tvoja). 

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka

Pa bodo nove konzole dejansko prišle v Slovenijo v bližnji prihodnosti ali pa smo fucked dokler ne mine tale korona?

 

Tbh sploh ne vem kaj AMD dela, pomanjkanje procov, konzol sploh ni, gpuji v zelo majhnih količinah z absurdnimi cenami. A vsi prodajajo direkt minerjem ffs.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 34 minutami:

Pa bodo nove konzole dejansko prišle v Slovenijo v bližnji prihodnosti ali pa smo fucked dokler ne mine tale korona?

 

Tbh sploh ne vem kaj AMD dela, pomanjkanje procov, konzol sploh ni, gpuji v zelo majhnih količinah z absurdnimi cenami. A vsi prodajajo direkt minerjem ffs.

CPU + GPU od AMD je dobavljiv po normalnih cenah. Ryzne najdes tk v slo kot nemciji, GPU mas pa nemskem trgu malo morje (MD ma dobesedno vse in po normalnih cenah za trenutne razmere). Valda pa nikol nebos dobil po msrp ceni.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...