Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Samsung še ni delal gpuje, tako da so yieldi vprašujoči. Pri AMDju pa je verjetno problem, ker velika večina proizvodne kapacitete gre v konzole.

 

In ni samo problem pri gpujih, ampak tudi procesorji.

 

https://www.world-today-news.com/the-release-of-game-consoles-severely-limited-tsmcs-ability-to-release-amd-processors/

 

Navedek

AMD, in preparation for the announcement of new game consoles Sony and Microsoft, was forced to increase the volume of orders for the production of 7-nm chips by 15%, but as can be judged by the situation in retail, this did not help to avoid the shortage. In fact, as explained by Taiwanese sources, AMD has reached the ceiling of its quota for the release of 7nm products, of the 150 thousand silicon wafers intended for it in the fourth quarter, only 20% will contain Ryzen 5000 central processors and Radeon RX 6000 graphics processors. in the amount of 120 thousand silicon wafers will be aimed at serving the needs of manufacturers of game consoles.

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

To leto je posebno iz več razlogov. Polno izzivov in prilagajanj. Tudi na trgu logističnih ponudnikov.

V Pošti Slovenije tako v tem letu beležimo 40 % rast paketnih pošiljk v primerjavi z lanskim letom, v zadnjih dneh pa beležimo kar 85 % povečan obseg. Dnevno prevozimo 1,000.000 kilometrov, da lahko skozi našo mrežo  dostavimo pakete v  825.000 gospodinjstev.

 

Pred nami je še zadnji mesec letošnjega leta, ki pa bo zraven prazničnih nakupov, prinesel še številne spletne nakupe tudi osnovnih dobrin. Pri Pošti Slovenije se zavedamo, da je zagotavljanje nemotenega pretoka blaga in informacij naše osnovno poslanstvo. 

 

Zaradi izjemne rasti števila paketov v zadnjih dneh, predvsem kot posledici zaprtja marsikatere, predvsem pa trgovinske dejavnosti v Republiki Sloveniji, vas obveščamo, da bo v naslednjih dneh - v povezavi s posledicami ukrepov Covid-19 in omejenimi razpoložljivimi kapacitetami - lahko prišlo do motenj v okviru prevzema in dostave paketov, pri čemer bomo, kot doslej, storili vse, da bodo ti najmanjši možni. Navedeno pomeni, da bo lahko prišlo tudi do časovnega odloga sprejema paketov glede na običajno prakso oz. do delnega sprejema paketov. Splošno pomankanje skladiščnih in transportnih kapacitet je v teh dneh prisotno na celotnem trgu. 

 

Vljudno vam predlagamo, da o razmerah na trgu prenosa paketov, na ustrezen način komunicirate s svojimi strankami, nenazadnje pa navedeno upoštevate tudi v svojih načrtih poslovanja.

 

Hvaležni smo za vašo podporo, ki jo v teh dneh izkazujete zaposlenim Pošte Slovenije, predvsem zaposlenim na terenu in poštnih okencih.  Ob upoštevanju vseh ukrepov je delo le-teh izjemno oteženo in postavljeno pred precejšnjo preizkušnjo, a kljub temu se trudimo, da v čim večji meri zadovoljimo želje vseh uporabnikov.

 

Dajemo obljubo, da bomo poskrbeli, da bodo ob tem vaše in naše stranke, s katerimi se dnevno srečujemo na terenu, pri prevzemu pošiljk, pri dostavi zadovoljne.  Naš skupni cilj je, da so pošiljke v najkrajšem možnem času varno dostavljene

 

Hvala, ker vam je mar.

 

Zanesljivo z vami. Pošta Slovenije.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 49 minutami:

taman na sveti Cyberpunk bo prišla. :D

 

moram zdaj spet malo v konzolec jebat, da kje lahko dobim piratsko kopijo - takoj se vznemirijo. :D

 

 

 

Kaj zdaj stipe si dobu kartico.. jaz da bi se tolko trudil bi imel ze 2

 

Uni italijancki pedercki vidim da se palijo ki jo imajo a ti pravi moski balkanskih korenin sw nic

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 3 urami:

Kaj zdaj stipe si dobu kartico.. jaz da bi se tolko trudil bi imel ze 2

 

Uni italijancki pedercki vidim da se palijo ki jo imajo a ti pravi moski balkanskih korenin sw nic

 

lej ga tipa, nestoj žalit :D

je na poti, danes so poslali...ti bom povedal kako zgleda Cyberpunk na ultra z ray tracing. :wub:

 

 

 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 5 urami:

 

party breaker :D

samo da so poslali, bo že prišlo...Mlacom sicer ko je pošiljal, je bilo obakrat naslednji dan že pri meni - Pošta Slovenije - se je v zadnjem mesecu kaj poslabšalo?

 

lahko ti povem za avstrijo, ko ravno kolega dela; tip dela za eno čistilno firmo, kjer čistijo vse od parkov do bank do trgovin in so zdaj šli delat na pošto ---> ampak zdaj je taka gužva, da nič ne čistijo, ampak pomagajo poštarjem sortirat pakete

Povezava do prispevka
Janša reče pred 16 minutami:

lahko ti povem za avstrijo, ko ravno kolega dela; tip dela za eno čistilno firmo, kjer čistijo vse od parkov do bank do trgovin in so zdaj šli delat na pošto ---> ampak zdaj je taka gužva, da nič ne čistijo, ampak pomagajo poštarjem sortirat pakete

 

ma ja dobro, moja ima za prit iz Ljubljane do Kopra, v enem tednu jo lahko peš prinesejo. :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 11 minutami:

 

3080 - če češ, nekdo na forumu ima eno al dve viška. :)

 

Maja sej bi kupil za normalno ceno.. sam, ki mi ne rabi in pol se mi ne da grebst.. itak bi moral cel pc kupit.. zdaj cyberpunk bo ql na 1080p 60fps.. pol naslednje leto ko se malo normalizira stanje i ncene bom razmislil, do takrat imam ps5, ki roko na srce dela sekar dobro edino bala ki ni patcha day 1 za ps5

 

Ne sam res kaksen cpu si nabavil? Kiri so so ql zdaj? Jaz sem gledal da je en hvalil 3600x sam se mi zdi ze v izi star in ne toliko future proof??

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 minutama:

Maja sej bi kupil za normalno ceno.. sam, ki mi ne rabi in pol se mi ne da grebst.. itak bi moral cel pc kupit.. zdaj cyberpunk bo ql na 1080p 60fps.. pol naslednje leto ko se malo normalizira stanje i ncene bom razmislil, do takrat imam ps5, ki roko na srce dela sekar dobro edino bala ki ni patcha day 1 za ps5

 

Ne sam res kaksen cpu si nabavil? Kiri so so ql zdaj? Jaz sem gledal da je en hvalil 3600x sam se mi zdi ze v izi star in ne toliko future proof??

 

sem še hotel vprašat če misliš CPU, pa sem reku valjda misli GPU, ki se pogovarjamo o grafiki. :D

i7-10700K

če kupuješ danes, jaz nebi več gledal starih Ryzenov - imaš nove (pustimo dobavljivost) in kmalu boš imel tudi nove Intelove

 

ja, to z next-gen Cyberpunk verzijo mi ni baš jasno, kako niso uspeli scrunchat pravočasno - verjetno je neka druga fora odzadaj

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...