Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 8 urami:

Seveda sem obrnil Witcherja. Nisem pa nobenega dodka. Če bi imel dober gameplay ala Sekiro, bi zame tudi najboljši špil vseh časov.

Ampak ne bi bil dojet kot tak, ker se navadn gaymer (kot sem tudi sam) pač noče ubadat z zajebanim fajt sistemom, kjer morš na milisekundo pogruntat patterne sovraga, da ne umreš, pa še potem se s kakim bossom 35x tepeš. Berem keritov bb dnevnik - pa kdo, razen fanatiki, bo igral spil, kjer se 3 ure ukvarjaš z 1 bossom. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 minutami:

Pa awj combat sistem nima veze s težavnostjo. Tus witcherja lahko nastimaš na ultra hard.

 

 

Witcher 3 je meni dokaz, da se da napraviti open world game, kjer imaš vedno filing, da si vpet v rdečo nit in mi je verjetno najboljši špil, kar sem ga igral. Ampak, igra je ez af, na najtežji težavnosti sem igral brez Quen signa, ki je itak broken, pa še vedno se ne spomnem kakšne situacije, kjer bi se ravno moral ekstra fokusirati za fight :)

Povezava do prispevka
Feget reče pred 10 urami:

500 dolarjev je priporočena cena in tehnika se vedno prodaja ceneje kot je priporočena cena, tako da 400 evrov je legit cena, vse ostalo je nateg. Za 100 evrov več dobiš next gen koznolo, ki je celoten sistem skupaj s controlerjem. 

 

nova 3070 ne bo nikoli 400€ - niti 500 ne bo, razen founders edition

za 400 boš lahko dobil 3060Ti - ki sicer spet niti ni toliko slabša od 3070, sploh če vzameš neko dobro OC verzijo (čeprav no, tudi 3070 lahko naviješ)...

 

Povezava do prispevka

Čist možno je, da bodo 3070 umaknili in dali 3070 Ti 12 gb za 600€. 3060Ti in 3070 sta si preblizu, da bi bila slednja smiselna.

 

Stipe2 reče pred 3 minutami:

Ne še, da jaz vem...pravim samo, da dobro je vedet, da so omogočili

Torej še nisi dobil nič s tem

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Ma fora je, da ves čas neki lajaš in pišeš "ne pa ne, ni dobr" poste. Kaj je tvoj problem, a te daje zavist, da si je Stipe prvošču fuknt keš v hobi, ki ga že par strani te teme navdušuje? Te ta veselje mot pa si na misiji, da ga drugim uničuješ al kaj? Ali imaš to neka argumentirana strokovna mnenja, podprta z izobrazbo, izkušnjam, delovnim področjem al čim drugim? Si inženir v tej industriji, ekonomist, sociolog, prodajalec zabavne elektronike,  pro gamer? Tko pizda kup že ta komp, vsi v temi se bomo veslil s tabo, pa nehej že utrujat folku.

Povezava do prispevka

Iščem pomoč!

 

slab mesec nazaj sem kupil nov PC v katerem sedaj sedi GTX 1660 super.

 

Mislim, da je nekaj narobe s kartico in sicer:

 

- v Warthunder je že v meniju max 1 FPS, na high nastavitvah, s prejšnjo kartico (HD 7750) jih je 40 z istimi nastavitvami. Če spremenim nastavitve na lov, sicer pridobim na FPSjih ampak mi igra crasha po minuti

- V Diabolical so že ve meniju neke črne črte po ekranu, s prejšnjo kartico tega ne dela

- GTA V meče ven ker se sesuvajo grafični driverji

- RDR2 isto

 

 

Sprobal sem že vsaj 4 različne verzije driverjev, vse zaman.

 

kakšna ideja?

 

kako je z uveljavljanjem garancije na mindfactory?

 

 

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 urama:

Čist možno je, da bodo 3070 umaknili in dali 3070 Ti 12 gb za 600€. 3060Ti in 3070 sta si preblizu, da bi bila slednja smiselna.

 

Torej še nisi dobil nič s tem

 

razlika je ceni primerna, nič ne bodo umikali - po 100€ za vsakih 10% performansa

tudi 12GB ne bo - to mislim, da je zadnjič celo Gamers Nexus potrdil - to in da so definitivno skenslali tudi 20GB 3080

 

Ne samo da nisem nič dobil s tem, niti grafične še nimam v rokah

Povezava do prispevka
Navedek

AMD also stated in the PCWorld interview that this feature simply isn't a "toggle switch" you can just turn on. There will be a good chunk of development and optimization required to get good performance gains from the feature. So for now, it looks like AMD is in the lead with Smart Access Memory, as it is already developed and optimized for Ryzen 5000 CPUs and RX 6000 series GPUs. We'll see how long it takes for Intel and Nvidia too long to catch up.

 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 32 minutami:

obstaja razlog zakaj so SAM predstavili na predstavitvi RDNA 2, ne Zen 3

Pa dobr, a ti mislis, da AMD hoce od svojih CPU odvrnt Nvidio in da ta presedla v opozicijo z Intelom? It is all about money. Mogoc so predstavli zato, da konkurirajo Nvidii, ki ima (spet) ocitno klaso boljsi GPU?


Neda se mi.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 minutami:

 

poišči pri Gamers Nexus tam med zadnjimi HW News 

05:58 | Confirmed: Nvidia Cancels RTX 3080 20GB, 3070 16GB

GamersNexus has been able to independently confirm that NVIDIA, at least for now, has indeed cancelled the production of two would-be RTX SKUs slated for late 2020. The SKUs featured one based on the 8nm GA102 silicon (RTX 3080) and another based on the 8nm GA104 silicon (RTX 3070). 

The GA102-based RTX 3080 variant would have doubled the memory buffer from 10GB to 20GB, and the GA104-based RTX 3070 variant would’ve done the same, moving from 8GB to 16GB. The SKUs would’ve been something of a response to AMD’s RX 6000-series/Navi 21, which are pushing memory capacity as a technical strong point.

However, with NVIDIA currently unable to keep pace with RTX 3080 and 3090 demand, and having already pushed back the RTX 3070 launch, Nvidia has instructed its AIB partners to abandon plans for any RTX 3080/3070 spin offs. Furthermore, GDDR6X memory supply from Micron is currently tight as it is.

It’s likely that some version of these cards will still come to fruition at some point, potentially coinciding with a 7nm Ampere refresh in 2021. The current rumor among AIB partners is that this may be used for retaking ranks against AMD if RX 6000 turns out well.
 

To si mislil? Kok kredibiln je ta tip?

Povezava do prispevka
maksi reče pred 9 minutami:

 

 

zgleda jim ni rabilo dosti za "catch up"

 

https://www.tomshardware.com/news/resizable-bar-intel-z490-motherboard-benchmarks

 

gre za feature, ki je prisoten že od 2016, ampak so nam ga nalašč skrivali - zdaj ga je AMD potegnil ven, ker je iskal vsak način, da dohiti Nvidio in zdaj bodo vsi to omogočili - simple ko pasulj...

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...