Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Jep mr. hardware imam kar prav. Bitcoin je čisto isti nateg, kot da bi prodajali frnikole, ki smo jim umetno dvignili ceno. Pardon - frnikule dejansko obstajajo v resničnem svetu, bitcoin in vse kriptovalute pa so le in samo košček digitalne kode, brez kakršnekoli države, ki bi stala za tem bullshitom. 

 

Samo v današnji družbi, kjer je večina ljudi opičnjakov pač to deluje. Kot tudi scalpiranje grafičnih in prodaja slednjih po dvojni ceni retail cene:rofl:

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

 

Bitcoin je največji nateg v zgodovini človeštva. Narejen je na princip FOMO. Leta 2140 bo zmajnan zadnji bticoin od 21M, se pravi cca 130 let. Do sedeaj v 10ih letih je namajnano 18,5M ali 90%, zdej pa še 120 let za 2,5M ali 10%. Največ bitcoinev je v dnenarnici osebe, ki je bitcoin ustvarila in pa seveda menjalnice. Seveda se rudarjenje ne splača, če vedno manj bitcoinov dobiš? Zato je treba bitcoinu exponentno povečati vrednost. Ker je bitcoin v last peščice to ni tolko težko narest, ampak bitcoin ni edina kriptovaluta v lasti peščice, veliko jih je, od včejih XRP recimo... Vmes se tiska umeten dolar s katerim se manipulira vrednost bitcoina, katerega je bilo ustvarjeno samo letos za več kot 15 miljard.

Sirotinja jih pa kupuje za 20.000€ za kom, pa sploh ne vem kaj in zakaj jih kupuje.

Gre za globalni GEM COLLECTION, ki posameznika vabi v to, da vloži denar v to, ker bo tega enkrat zmanjkalo. Na Kitajskem so prepovedani kazinoji, droge in kriptovalute.

 

 

 

Feget reče pred 30 minutami:

Jep mr. hardware imam kar prav. Bitcoin je čisto isti nateg, kot da bi prodajali frnikole, ki smo jim umetno dvignili ceno. Pardon - frnikule dejansko obstajajo v resničnem svetu, bitcoin in vse kriptovalute pa so le in samo košček digitalne kode, brez kakršnekoli države, ki bi stala za tem bullshitom. 

 

Samo v današnji družbi, kjer je večina ljudi opičnjakov pač to deluje. Kot tudi scalpiranje grafičnih in prodaja slednjih po dvojni ceni retail cene:rofl:

 

Jaz se ne spoznam skoraj nič na te bitcoine, ampak po kmečki logiki bi reku da je najbrž ista scena kot s pravim denarjem...peščica močnih posameznikov ima veliko denarno korist, ostali mali ljudje pa pobirajo drobtine - močni poskrbijo za to, da so drobtine, da zadeva laufa - vsi srečni, vsi zadovoljni?

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Dono reče pred 46 minutami:

Torej 99.9% reči na internetu, katere so le del digitalne kode za katerimi ni države, so ničvredne? :D
O zadevi se spoznaš lih tolko, kot se običen človek, ki bere članke na 24ur o tej zadevi.

 

Jah če mi nekdo prodaja digitalno zdravilo, ki ga užijem preko online kode je ravno tako ničvredno kot digitalni denar, ki nima državnega kritja.

 

Drugače pa vse digitalne kode, ki so kaj vredno so ocenjene v realnem denarju, tako kot tudi podjetja, ki si lastijo te kode.

 

Kriptovalute so pa pač random bullshit - kao denar, ki smo ga ustvarili ljudje in kjer v resnici ni nobenega dejanskega kritja:rofl:

 

No saj ne rečem, da so banke in svetovne valute kaj boljše - tudi tisto je precejšen bullshit, ampak tele kriptovalute so pa tako še ene par nivojev nad tem.

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 2 urama:

r 290x za 10€ da/ne?

 

maksi reče pred 2 urama:

a dejansko sprašuješ, če naj vzameš gpu za 10€ :D

/98

Sektor 13 reče pred 2 urama:

R9 290x mislis ?

 

Za 10 eur je steal.

 

PS5 Lover reče pred 2 urama:

Go for it!!!

To je nekje tam kot prostata po moči

 

kmetek reče pred 2 urama:

vzemi takoj.

 

Stipe2 reče pred 2 urama:

 

Si ti prišel sem spraševat, al se hvalit? :D

 

 

cashman reče pred 2 urama:

kaj pa, če je Tadey pozabil kakšno nulo dodat ceni GPU? :D

 

Sem vzel :)

 

Pa še ram 16gb (2x8gb) kingston hyper x mi da za 20 :D

 

Sej to je kaj tam nekje v rangu 970/980 nvidia?

 

Nism se zmotu... Dec ma nov komp prav da bo vse stran vrgu al pa men da za 30 € :D

 

Sem reku nej ne nori da bom vzel :D

Povezava do prispevka

Ves denar je pokrit z državnimi obveznicami, ki se normalno trgujejo na borzi in jih lahko kupiš. Zahtevam ban, če bo še nekdo pametoval, da fiat nastaja iz zraka v bankah, kot zeitgeist teorija zarote veselo laže in se jo sprejema za dejstvo.

 

Ko se bo končno aktiviral eth 2.0 protokol, se bo končala era mininga in se začne era stakinga, kot pri večini  novejših in posodobljenih shitcoinih.

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 13 minutami:

 

/98

 

 

 

 

 

Sem vzel :)

 

Pa še ram 16gb (2x8gb) kingston hyper x mi da za 20 :D

 

Sej to je kaj tam nekje v rangu 970/980 nvidia?

 

Nism se zmotu... Dec ma nov komp prav da bo vse stran vrgu al pa men da za 30 € :D

 

Sem reku nej ne nori da bom vzel :D

Cak sam ti ni dal vse za 30 eur ??:w00t: 

Povezava do prispevka
Car reče pred 8 minutami:

Ves denar je pokrit z državnimi obveznicami, ki se normalno trgujejo na borzi in jih lahko kupiš. Zahtevam ban, če bo še nekdo pametoval, da fiat nastaja iz zraka v bankah, kot zeitgeist teorija zarote veselo laže in se jo sprejema za dejstvo.

 

Ko se bo končno aktiviral eth 2.0 protokol, se bo končala era mininga in se začne era stakinga, kot pri večini  novejših in posodobljenih shitcoinih.

 

Za tiskat 100eur je košta točno 100eur.

Povezava do prispevka
Jenno reče pred 23 minutami:

https://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/GeForce+RTX+fuer+Gaming.html

 

Kr lepo so se založil. Kok cajta bo trajal, da zmanjka? Pobiramo stave?

 

kaj to so cene za firme, brez davka?

 

edit: ok, vidim piše davek 16% vključen - torej z našim davkom bi me moja prišla več kot sem dal pri nas

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/10GB-Gigabyte-GeForce-RTX-3080-AORUS-MASTER-GDDR6X-3xHDMI-3xDP--Retail-_1378681.html

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...