Skoči na vsebino

Fotrov kotiček


Zamorc

Priporočeni prispevki

Kaj pa "video igrice"? Smo že kaj rekli v tej smeri? Glede na to, da smo vsi fotri v neki meri igričarji (gamerji). 
Jaz svojega sina že od ranega otroštva nisem v ničemer omejeval. Celo GTAV (ki je bila v določenih scenah kar kontroverzna) sva ob izidu igrala skupaj. Tudi nisem postavljal nekih igralnih časov (ko je pač že sam začel). Wii igre so bile super in tu je bilo dosti čisto primernega materiala, kjer me ni skrbelo. Pa tudi na PS3 in kasneje PS4 (tega je že dobil čisto svojega). Skoraj vse Lego igre sva recimo preigrala (res veliko tudi v co-op) itd. Sedaj večinoma igra na PC (GTAV Roleplay na nekih SLO serverjih, komplet zmodane zadeve) in hkrati se je začel ukvarjati tudi z drugimi zadevami (teksture, prevajanje določenih skript, import raznih modelov ... pač neko osnovno modanje). Vedno se mi je pač zdelo, da bolj kot ga bom omejeval (npr. poznam kar nekaj staršev ki striktno prepovejo igranje iger, ali pa otroku slednje omogočijo samo za kratek čas med vikendom / počitnicami). Saj OK, sto ljudi, sto čudi. Ampak jaz se še vedno nagibam v smer: naj izkusi čim več (v neki meri tudi čimprej), da ne bo kasneje želel vsega nadoknaditi in postal nek fanatik. In da se hkrati tudi v klopi v družbo (kjer 95% otrok igra).
Zaenkrat nekih težav (v smislu preveč sedenja za ekranom) ni. So seveda občasne daljše seanse, kjer mu pač moram dopovedati, da zdaj je pa dovolj, da naj se malo še razgiba itd. V online igranju ni žaljivk, nobenih grdih besed (razen občasno pade, čisto spontano kak "fak" ali "prekleti cigan ima aimbota",  veliko pa je kaj v šali ("kaki peder si" ali pa "ne me jebat". To načeloma vse toleriram, tako ali tako sva se dogovorila kako in kaj.
Mogoče pač čudno razmišljam, ampak prav žalostno mi je, ko dobimo kakšne obiske in znanec/znanka (različno stari otroci, ne bom zdaj šel v detajle) reče: "Mi pa igric ne igramo." Emmm.. zakaj že ne? Saj potem pa padejo razni odgovori: "To poneumlja" (jaz samo ???) in "Ni časa, šola je prva," (jaz spet samo ???) ali "To zelo škoduje zdravju.." (jaz itak spet samo ???). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
The Mothership reče pred 1 uro:

zgleda že kul, ampak preden damo reakcije na poast povej, če so vsi priključki priključeni

 

Itak da so, na baterije. Ledice majo notr vsaka 2x1.5V baterije, z mal predelave sem jih povezal na štekar in šolter. Tista vtičnica ma funkcijo sam da vtakne štekar od ledice not in da zasveti (se pravi kratko zvezan). Ne, ni na 230V če si to mislu. :)

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 42 minutami:

Kaj za vraga je to :D 

 

Ne vem kako se temu reče, sam mali ma puno dela. :) Pač en kup ključavnic, zapahov, stikal pa "tazaresnih" prčkarij k so malemu zanimive pa jih ponavad ne doseže al pa ne sme (recimo vtikat prstov v štekarje po bajti, to smo ga že naučil). Obične igrače k jih kupš v štacuni mi gre na živce ker po parih mescih jih prerastejo al pa niso več zanimive, tole je pa dost gadgetov gor da jih preučuje pa razvija motoriko tja nekam do tretjega leta.

uredilo bitje HellAngel
Pravopis.
Povezava do prispevka
mr.killer reče pred 14 minutami:

Huh super zanimiva ideja!

 

Vidim pri nečaku ki, pri vseh igračah, ima najraje TV upravljalnik. A tudi varovalke so zvezane? a to je na kakšnem stojalu al kako si zaščitil da se ne prekucne?

 

 

Ne, varovalke nisem vezal nikamor (še). Mogoče najdem v prihodnosti kakšno prčkarijo da jo priklopim.

 

Stojalo sem tud sestavil, zadeva je uber stabilna.

 

 

20200513_144213.jpg

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 1 uro:

Kaj za vraga je to :D 

Busy board.

 

Naj bi tamale prestavlo s pravih stikal, daljincev, vticnic, kljuk, predalov... Mene je zena nekaj prepricvala da bi naredu kej podobnega.

 

Ce res delujejo al ne pa ne bi vedu. Po mojih izkusnjah s starim mobilcem in daljincem, bi reku da ne, ker po par minutah pogruntajo da ni tolk zabavno ce jih ne lovim po stanovanju.

Povezava do prispevka

Knjige o vzgoji so drugac dost velka bedarija, ja. Ubistvu je vsak tamal tolk drugacen da je tezko sledit nekim splosnim napotkom.

 

Jest sm si zarad bivanja v tujini mal prebral o vzgajanju v vecjezicnem okolju ker so bli pomisleki o tem kako bo ce so tamali tolk izpostavljeni trem jezikom. Sam je zakljucek vedno nekak da se ne sekirat, da bo vse ok.

Povezava do prispevka

@DaCapo jaz sem glede tehnike na splošno kar restriktiven. Torej prvi in tretji razred; mobilcev ni, tablice ni, rač. občasno, TV raje ne kot ja ( mamo kino večere ) da bi kar sedela pred TVjem in bulila v tri krasne samo da imam mir ne ne, *igric ni. 

Rezultat je, da jima je dolgčas, da se morata zaposlit sama s sabo in stvarmi, ki so na voljo. Igra, dretje, kričanje, diplomacija, fajti, sodelovanje, ustvarjalnost, zamere ni da ni, ne pa k dva zombija. Folk se cudi kaj, kako ne gledata TVja ko prideš iz šihta, zvecer pred spanjem, priložnostno. Za folk je znanstvena fantastika, da sine zvečer po uro dve bere MikiMustra ali Kaj je to ... in da mu sestrica dela družbo. 
 

Zej si je od frenda sposodil Nintendo3DS, za RD bo dobil Nintendo Switch, če ne bo kakšnih štal. Sem mu omejil, 3x 45min dnevno, vmes po 20 min pavze. In vsako travmo, ki jo ima izkoristim za prikaz absurdnosti, da ima tehnika takšno moč nad njegovim umom, čustvi, psiho. Sonce, zrak, svoboda, gibanje, narava, šola, hrana (kosiilooo) ima vedno prednost pred kosom plastike. Moja pozicija je čist simpl, da kar mu bom ponavljal to bo ponotranjil, če ujamem pravo razmerje. 


 

Povezava do prispevka
The Mothership reče pred 23 urami:

mogoče se tukaj tvoj sin sam zaveda "napačnosti" svojega uživanja alkohola in se zaradi tega noče s tem postavljati pred teboj

 

v tem smislu je tvoj sin bolj zrel v vajinem razmerju

 

namesto, da tuhtaš, kako bi sina porinil globlje v jamo alkoholizma, razmisli, da bi raje sam opustil pitje "pirčkov"

 

s tem boš dal sinu dober zgled in mu boš lahko pomagal na pot straight-edge življenja

 

 

S pitjem ni nič narobe, oz. je celo dobro da "znaš piti" (tj. da "neseš", da ne omagaš takoj, da se znaš kulturno vesti pod vplivom žganja - to vse pride šele kasneje z leti preko izkušenj).

 

DaCapo reče pred 22 urami:

Moj je 14, kot sem že omenil, in definitvno mu nimam namena ponujati, kaj šele kupovati piva (in drugih alkoholnih pijač). Občasno greva v lokal in sedeva kot "foter in sin" druženje (to je celo sam izjavil, oz. velikokrat reče tudi, da sedeva kot "dva prava moška"), on si seveda naroči Colo Zero, jaz pivo in to je to. Je pa tudi res, da sem ga enkrat (bolj v šali) vprašal, če bi požirek, pa je rekel da niti slučajno. Čim kasneje, tem boljše, itak, čeprav sem res toleranten in vse gradim na odnosu "nisva samo foter in sin, ampak tudi najboljša prijatelja". Odkrito mu tudi pripovedujem o mojih pivskih dogodivščinah iz mladosti (kar se mi zdi, da posluša z užitkom, ampak ga pa tudi nekako odvrača od takšnih norostih, ker nekatere zadeve res niso bile kul). Sreča v nesreči pa je tudi to, da ima pubec sladkorno in že posledično (zdaj že podzavestno) skrbi za prehrano, pijačo itd. Normalno je tudi, da definitivno ne želim, da bi postal nek "zavrtež" in nesocialno bitje. Zavedam se, da se mora ravno v mladosti najbolj znoret, ampak to ni nujno pogojeno z alkoholom.
Podobno je pri cigaretih. Jaz kadim redno (ca. škatlo na dan, sploh zdaj, ko je bolj karantensko stanje), sicer vedno nekje na vrtu/terasi, ampak dejansko mi velikokrat reče: "Ati, kdaj boš nehal?" in navrže še par fraz: "Saj veš, da ni zdravo." in  "Res čista škoda denarja."
Je pa vse skupaj relativno, ker, zdaj je še mlad in vprašanje bo, kaj mu bo delalo v glavi, čez par let. ;)

Odnos "nisva samo foter in sin, ampak tudi najboljša prijatelja" je tudi meni ideal, ampak vse bolj se mi zdi da mi to razmerje polzi skozi prste. Dokler so bile njegov svet igrice in Harry Potter sem lahko konkuriral njegovim vrstnikom, saj se znam bolje pogovarjati o teh stvareh, ko pa enkrat pride alkohol v igro, sem v močnem hendikepu. On nazdravlja s prijatelji v parkcu, jaz pa mu lahko ponudim zgolj malinovec in s tem spregledam doberšen del njegove osebnosti

 

Povezava do prispevka

Kar se igric tiče pa: čim manj tem boljše. Najbolje nič oz. ravno toliko da "je na tekočem" s to osmo vejo umetnosti. Knjige > Filmi > Igrice. Do 14. leta max 2 uri na dan za tovrsten input (že tako je pol dneva v šoli, kjer se mu pasivno nalagajo informacije v možgane), pa naj si zbere ali bo rajši pogledal film ali pa odigral par levelov v 3d streljanki.

 

Po 14. letu je "prosto", dokler ima vsaj dvojke v šoli

Povezava do prispevka

@VonGriffin

Ti se nImas otrok? Ti dam en nasvet, kot si ze ti meni.

Ne poslusaj pocopatljenih pernisivnih fotrov, ki zelijo biti prijatelji s vojimi otroci. Strog a pravicen oce je kljucna figura,  tako za sina kot sa hčer. Oce - otrok ni enako frend- frend. Tak da na to pozabi.

Pouci ga o tradicionalnih vrednotah, kar alkohol v teh krajih vsekakor je.

Ter seveda, vednu mu govori tiste 3 stvari, da slucajno ne vzgojis poležuha.

Povezava do prispevka
Hrošč ownač reče pred 6 urami:

Koliko denarja povprečno zapravite za svojega otroka na mesec?

Nikol nisem računal. Največ za kako smučarsko opremo, kolesa, podobne pizdarije

skor vsak mesec nove cunje, čevlje

x3

stotaki kar letijo iz rok

(oz zdej sam kartice pojejo)

Povezava do prispevka

kar se tiče igric, je moj stav znan: čim manj in čim kasneje.

 

10-letnica ima sicer na svojem telefonu par igric, pač neko kmetijo, mehurčke in podobne punčkaste zadeve

vsak dan lahko pol urce špila

drugače pa ji raje dam prenosnika in naj ustvarja v risarskih programih

ta male nimajo kej igric igrat

Povezava do prispevka

glih zato to pravim

 

de razložim

 

(de profundis)

 

svojim otrokom nikakor ne privoščim zabijanja ur pred računalnikom, ko bi se v tem času lahko ukvarjal z - po mojem mnenju (ki je na tem forumi apokrifno / heretično in sploh narobe) - veliko bolj koristnimi stvarmi, ki krepijo telo in duha (npr. s palcam v hrib)

No, pustmo palce, dejstvo je, da otroc nekaj dobrega odnesejo tudi od video-iger (učenje tujega jezika, urjenje refleksov, vaja v kognitivnem smislu ...) tko da nisem apriori in totalno proti, menim pa samo, da more bit igranje pod nadzorom fotra, ki prepozna odvisnost in tud lahko ukrepa. Mi, ki smo gejmal v preteklosti najbolje poznamo pasti tega zmuzljivega početja. Otroc nas ne morjo nategnit tud z drugimi aplikacijami ala instagram, tiktok, ki jih ušunjajo na tablice, češ ja ati rabm tablco za učne ure, - ne me jebat, kva ti pa ena pošilja v ozadju / aja to je že od prej vklopljeno / sevede, ja, tamle maš koruzo v kotu, ajde. 

uredilo bitje Zamorc
Povezava do prispevka
The Mothership reče pred 7 urami:

jest sem pri 10ih na polno igral igrce, vi pa verjetno tud, tko da vas sprašujem, generacijo fotrov 2020, koji vam je qr4c

Pac frišna generacija staršev. Torej večina otrok programerjev ne bo, ce bodo sele tam pri 14ih zares lahko uporabljali racunalnik. Bo pa vsaj mladinsko delo rabilo manpower, ker so doma vsi Stalin. Z mladino je sicer precej nenavadno delat, saj je vecina navajena, da jih prakticno vsako minuto nekdo nadzira; v soli je v vidnem polju vseskozi nek ucitelj, doma en stars ki tezi, kaj morajo in cesa ne smejo. Nimajo vec teh for, da se morajo it zase pogovarjat, kjer jih odrasli ne bi mogli spremljat ... Pri 15ih, ko gredo v SŠ (in se vsaj malo sprosti nenehen nadzor) pa ze nadrogirani ko mambe. 

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 14 minutami:

Pac frišna generacija staršev. Torej večina otrok programerjev ne bo, ce bodo sele tam pri 14ih zares lahko uporabljali racunalnik. Bo pa vsaj mladinsko delo rabilo manpower, ker so doma vsi Stalin. 


Zna uporabljat rač., tel., tablico, tv. Zna tud sam kuhat (hrenovke, jajca, sir), popečt, pogret hrano, pospravit za sabo, spraznit-napolnit pomivalni stroj, pomagat sestrici pri tem in jo usmerjat. Kar čem rečt, da v tretjem razredu zna živet z in uporabljat moderno tehnologijo. Kar pa cel kup njegove generacije ne zna, pa imajo nekateri tel. non stop v roki, neomejen dostop do tvja in igralnih naprav a za kos kruha namazati rabi mamo 🤣😉

Povezava do prispevka

Zadnjič kolega omenil, da ga je skoraj kap. Sodelavka ga je povabila na drink in je zraven bila tudi njena hči. Bili so nekje v piceriji in je hči jedla tudi pico. Stara je menda 14 al 15 let pa ji je mama rekla, daj krožnik - in ji razrezala pico na kose. Fak... Itak, da je vprašal wtf. Pa je bil odgovor, da je pač tak vajena in ima rada tako narezano.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
flipflop reče pred 2 minutama:


Zna uporabljat rač., tel., tablico, tv. Zna tud sam kuhat (hrenovke, jajca, sir), popečt, pogret hrano, pospravit za sabo, spraznit-napolnit pomivalni stroj, pomagat sestrici pri tem in jo usmerjat. Kar čem rečt, da v tretjem razredu zna živet z in uporabljat moderno tehnologijo. Kar pa cel kup njegove generacije ne zna, pa imajo nekateri tel. non stop v roki, neomejen dostop do tvja in igralnih naprav a za kos kruha namazati rabi mamo 🤣😉

 

moja je tud v tretjem razredu

naslednji ponedeljek pa spet šola

kolkor sem bral usmeritve, bo to bolj varstvo, kot pa izobraževalni proces

razred bo razdeljen na tri dele, pomešan z drugimi razredi, imele jih bodo različne učiteljice, priporoča se sprehode v naravo

dobim morajo samo še 3 ocene

malca bo zapakirana, predpisana medosebna razdalja brezvezna

dokaj kislo vse skupaj

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...