Skoči na vsebino

Cestna golazen


Mutombo

Priporočeni prispevki

hawa meyta reče pred 7 minutami:

 

a zacnemo zbirat podpise za nastop OBEH nasih na Giru, s katerim imamo se neporavnane racune?

 

si predstavljate scene v Alpah, ko bi bilo 15k Slovencev z zastavami ob klancih?! solzne oci imam ze ko samo pomislim na te scene...

 

faking ja. sam bi prej rekel, da ne bo na giru nobenega. pogi se bo itak pripravljal za tour, rogla pa verjetno isto, sploh po letošni sezoni.

 

človek je tudi odfural dva GT-ja v praktično dveh mesecih, pri čemer je bil prvi in drugi. mislim, da s tega vidika pozabljamo kok je to nečloveško. naj si mal spočije človek. :D

uredilo bitje wuzi
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 7 minutami:

 

a zacnemo zbirat podpise za nastop OBEH nasih na Giru, s katerim imamo se neporavnane racune?

 

si predstavljate scene v Alpah, ko bi bilo 15k Slovencev z zastavami ob klancih?! solzne oci imam ze ko samo pomislim na te scene...

Vrjetn bi kakšen moron fuknu po tleh Roglo in Pogija k bi se borila za zmago na kakšnem prelazu :D

hawa meyta reče pred 4 minutami:

 

e, to je lepota sporta, nikoli ne ves cisto tocno, kaj je prav in kaj ne. :)

 

lahko tako gledas, kot da bi danes z lahkoto drzal Carapazov skok, lahko pa gledas tudi tako, da se dobro da je nabral vse bonifikacijske sekunde, sicer danes ne bi bilo dovolj na zalogi. :D

Ja no saj, pa sej kot sem rekel. Rezultat je važen, ima zmago, na koncu težje dobljeno kot se je povsod govorilo. Se mi zdi da je blo medijem kar samoumevno da bo poharal na kronotu, pol pa skontroliral do cilja. 

Povezava do prispevka

Nekateri pozabljate, da je tip odpeljal tour na polno, medtem ko je Carapaz do zadnjih 5 etap sviral kurac. Sm preprican, ce bi prsu spocit na Vuelto, bi bla razlika taksna kot lani (+3min). 
kaka zival res :worship:

 

je pa Carapaz trenutno najmocnejsi v Ineosu, drugo leto bo sou verjetno na Giro, ker Tour je v domeni Bernala in Thomasa. Ampak pustmo se presenetit.

Povezava do prispevka
wuzi reče pred 10 minutami:

also, a si že upamo trdit, da je carapaz najmočnejše ineosovo GT orožje? imo ja.

 

Težko govorit po taki sezoni. Bernal je fural s sfukanim hrbtom dirke pred Tourom in je vseeno kar lepo pariral Rogliču, vprašanje kaj bi bilo, če bi bilo več etap na višini (letos Tour ni mel nekih visokih gorskih etap). Geraint bi pa znal zmagat Giro letos, če ne bi blo tistga nesrečnega bidona. Je pa meni v vsakem primeru top kolesar, ki še zna vozt zlo napadalno in naredi vsako dirko bolj zanimivo.

 

Drugo leto bo v vsakem primeru zanimivo. Dvomim, da bo Ineos dvakrat zapored zajebal Tour, letos jim je res šlo vse narobe. Hkrati je pa cel kup nekih novih imen, ki znajo mešat štrene. Komi čakam :)

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 29 minutami:

Nekateri pozabljate, da je tip odpeljal tour na polno, medtem ko je Carapaz do zadnjih 5 etap sviral kurac. Sm preprican, ce bi prsu spocit na Vuelto, bi bla razlika taksna kot lani (+3min). 

+ fuckin' 1 

 

Sicer je tole malo fanboyizem z moje strani, ampak ne razumem, zakaj ne bi Soler, ko so ga dohiteli pač pomagal Masu, pač zraven še Primožu, valda je tudi njima cilj, da pride Mas čimprej na cilj.

 

Malo spremljam cyclingnews forum in tam se mi zdi, da je avditorij v večjem delu zgubu stik z realnostjo in majo vsi nekakšna bolna pričakovanja, kako bo v vsaki gorski etapi nekdo napadu 60km pred ciljem in pol držal celo glavnino na par minutah od sebe. Newsflash, doesn't happen, če pa se že, pa spet z vseh strani kritike na potencialni doping :DRoglič kot GC kontender tega ne bo počel enako kot tega ne počne noben GC kontender, dokler mu res ne preostane kaj drugega (Froome na Giru 2018 je bil hail mary poskus, ki se je izšel, Contador 2011 na TDF se ni izšlo, Contador na Vuelta 2012 se je, Andy Schleck na TDF 2011 se ni); če spet pogledamo Carapaza, on lani Gira ni zmagal zaradi norega napada od daleč, ampak primarno zaradi tega, ker se je Nibali zakalkuliral, ko je sledil samo Rogliča (za slednjega vemo, da je padal v formi, tudi zarad bolezni). Zato res ne razumem tega "hejta" konkretno na Rogliča...

 

Opažam, da sicer največ ljudi zameri vlak TJV - ampak a se samo meni zdi, da je to vsaj do neke mere "papirnati tiger"? Mislim tud na TDF so vsi odmajevali z glavo nad predstavami Van Aerta, ampak tip je na Grand Colombier narekoval tempo v skupini, v kateri je bilo še 15-20 kolesarjev, torej ni naredu bolane selekcije. Kuss je rešu na Angliru, ampak generalno tip zgleda kot da ma namen zastraševanja v smislu fuck še Kuss je zraven, ki ni še nič delu in je še svež. Res pa je, da so Kuss, Bennett in Gesink vseeno že prav tako vozli Tour in niso bli sveži (mene je osebno precej razočaral prav Bennett, mislim da bi glede na sposobnosti v klanec moral biti boljši pomočnik, ampak mi deluje kot da relativno hitro odpade in pol vozi v relativno konstantnem ritmu določen čas za najboljšimi za razliko od npr. Vingegaarda, Gesinka, tudi Van Aerta, ki po opravljenem delu samo nehajo vozit; a ma Bennett taka navodila seveda ne vem). All in all po mojem TJV o ni niti blizu Sky vlakcu 2015 - 2017, kvečjemu 2013 (ko je še kdaj prišlo do kakega zajeba tudi pri Skyu). 

 

 

Povezava do prispevka
žuti reče pred 13 minutami:

Opažam, da sicer največ ljudi zameri vlak TJV - ampak a se samo meni zdi, da je to vsaj do neke mere "papirnati tiger"? Mislim tud na TDF so vsi odmajevali z glavo nad predstavami Van Aerta, ampak tip je na Grand Colombier narekoval tempo v skupini, v kateri je bilo še 15-20 kolesarjev, torej ni naredu bolane selekcije. Kuss je rešu na Angliru, ampak generalno tip zgleda kot da ma namen zastraševanja v smislu fuck še Kuss je zraven, ki ni še nič delu in je še svež. Res pa je, da so Kuss, Bennett in Gesink vseeno že prav tako vozli Tour in niso bli sveži (mene je osebno precej razočaral prav Bennett, mislim da bi glede na sposobnosti v klanec moral biti boljši pomočnik, ampak mi deluje kot da relativno hitro odpade in pol vozi v relativno konstantnem ritmu določen čas za najboljšimi za razliko od npr. Vingegaarda, Gesinka, tudi Van Aerta, ki po opravljenem delu samo nehajo vozit; a ma Bennett taka navodila seveda ne vem). All in all po mojem TJV o ni niti blizu Sky vlakcu 2015 - 2017, kvečjemu 2013 (ko je še kdaj prišlo do kakega zajeba tudi pri Skyu). 

 

Pomislte, Kuss je mel danes pomoje prvi zares slab dan v tej sezoni v klanc, drugače je čist vsako etapo bil ob Primožu in eden boljših hribolazcev to sezono. Pomoje ga ni blo zraven le na eni etapi na Touru, ko se je en dan prej skuru, da je za Rogliča lovil glavnino v ešalonih in letos na Vuelti po aferi anorak. Meni je danes prvič zgledal čist cooked v glavo, kot bi mene gledal, ko vozm po lokalnih 20% klancih.

 

Z Bennettom je bil intervju na Cycling podcast na drugi frej dan in je rekel, da je na Vuelti zraven, ker pač rabjo pomočnike in da ni v top formi. Plus tip se je ornk zlomu na Touru in je šla njegova vrhunska forma, ki jo je kazal na Tour de l'Ain in Dauphine adijo. Pa tip ma že tko stalno neke jebe z neko poškodbo rebr, ki mu stalno povzroča bolečine pri večjih naporih in je rekel, da je potem odvisno od dneva in adrenalina kok lahko zborba skozi bolečino. Bennet zato ni čist popustil, ker je kao vozil na GC letos na Vuelti, sam ko so zajebal tisto etapo po anorakih, sta tako Kuss kot Bennett zgubila vse šanse, da bi se ju smatralo za resna tekmeca.

 

Overall je Jumbo Visma ekipa letos Vuelto zelo dobro odfurala. Realno so bli bolj švoh kot lani, pa se mi zdi, da so letos manj kiksov meli. Gesink je vozil tko kot vedno odlično, Vingegaard je v Angliru etapi šov beast mode in skor preveč nabil tempo, da je bil pol Roglič čist paf z napačnimi prestavami :D, Martens se mi zdi, da je naredil super leadout za Primoža v tisti etapi, ko je zmagal šprint,  Bennett oddelal po svojih močeh, Hofstede je danes po mojem kar veliko prispeval, da je Roglič zborbal v zaključku, Kussu bi pa itak lahko viteški naziv dala Slovenija glede na vse kar je oddelal za Rogliča v zadnjih 2 letih :D

 

Pa še enkrat kapo dol Carapazu. Tip je bil letos v dokaj podobni situaciji kot Roglič lani na Giru. Od pomočnikov je bil edino Amador na nivoju, Sosa popolno razočaranje, Froome pa v bistvu oddelal nad mojimi pričakovanju in dobil tud kr nekej respecta od mene, da je tok pomagal Carapazu. V večini gorskih etap je bil Carapaz skor najprej izoliran, pa je vseeno bil vedno zraven. Pa danes smo vsi ornk švical na koncu, ko je skoraj nemogoče izvedel s tistim skokom proti koncu. Upam, da dobi še kakšen Grand Tour. Sam naj bo kakšen, kjer ne bo naših dveh zravn :P

Povezava do prispevka

Ne me narobe razumet, sej ne kritiziram Kussa, samo res se mi zdi, da je njegova prisotnost primarno tak intimidation factor :D Je pa že na Angliru naredu dost, da je upraviču svojo Vuelto :D

 

Za Bennetta sem pa tudi rekel, da ne vem, kakšna navodila ma v ekipi :D ampak vedno mi je zanimivo videt pomočnike, ki odpadejo, preden se znajdejo na čelu skupine, potem pa se nekako znajdejo kako minuto pred tistimi, ki so odpadli kasneje :D

 

Froome bo drugo leto pomagal Dan Martinu al obratno? :D

Povezava do prispevka
wuzi reče pred 1 uro:

človek je tudi odfural dva GT-ja v praktično dveh mesecih, pri čemer je bil prvi in drugi. mislim, da s tega vidika pozabljamo kok je to nečloveško. naj si mal spočije človek. :D

 

predlagam, da poslušaš(te) današnji (že povueltovski) SOS, kjer Gruden našteje vse Rogline dosežke zadnjih let. če bi mi kdo pred 10 leti rekel, da bo vse to dosegel slovenski kolesar, ga do konca življenja ne bi več jemal resno.

 

mimogrede; če sem prav razumel, je bil Rogla po padcu na kriteriju tako uničen, da so ga v dneh po padcu na treningu prehitevali amaterski kolesarji. in potem je bil model fuckin' drugi na TDF. :avadodo::ododava:

 

Jake the Mess reče pred 1 uro:

Vrjetn bi kakšen moron fuknu po tleh Roglo in Pogija k bi se borila za zmago na kakšnem prelazu :D

 

jokam, ker bi se tole verjetno res zgodilo. :rofl:

 

dilar reče pred 21 minutami:

Pa še enkrat kapo dol Carapazu.

 

totalen rispekt.

 

 

 

žuti reče pred 14 minutami:

Je pa že na Angliru naredu dost, da je upraviču svojo Vuelto :D

 

Froome bo drugo leto pomagal Dan Martinu al obratno? :D

 

natanko tako! veličina domistiquea Kussovega kalibra je, da je ob kapetanu TAKRAT, ko ga bo najbolj rabil. in če zdaj pogledamo za nazaj (po bitki je lahko bit general), je bila Vuelta odločena na L'Angliruju, v tistem trenutku bi Rogla gladko popil 1' zaostanka, če ne še več. že takrat sem napisal, da upam, da je Rogla še isti dan rezerviral 3 tedne Bahamov za Kussa, ker mu je rešil rit na najbolj mogoč nesebičen način.

 

odlično vprašanje. po športni plati je vse jasno, vprašanje pa, kaj bodo rekli sponzorji. samo poglej Gauduja,- odkar ne potrebuje bit več priklenjen na Pinota, se je tip strgal s ketne.

 

Povezava do prispevka

Mislim, da bo vseeno prvo Froome (sponzorji al pa kak direktor, Froome bo le domnevno plačan 5mil EUR/sezono), pa potem, če ne bo šlo, Martin, pri čemer mi Martinov stil vožnje ne deluje kot nek domestique level :D  tk nestabilen (ne najdem drugega izraza :D )

 

Ampak zamislimo si scenarij, kjer Dan Martin narekuje tempo na čelu glavnine za Frooma; "lepota" njunih stilov bi ponudila nepopisen kolesarski užitek (in najbrž samomor kakih trenerjev, ki poskušajo kreirati kolikor tolikor OK položaj na kolesu mladih kolesarjev :D

Povezava do prispevka

vem kaj mislis samo to je njegov siht, ni nic zrtvoval no

kolesarji pomagaci ne gledajo na to kot mi,, "lej zgubu zmago ker je mogu pomagat"

 

 

zato je tam na tej poziciji, da slepa roglica, ce ne bi rabu slepat pa pojdi zmagi naproti a ne

 

vsi v ekipi so zadolzeni za nekaj in kle je tko da so vsi podrejeni roglicu, saj zmaga na vuelti je pomembnejsa od ene dirke a ni tko

 

ne recem kot takrt ko je un iz movistaraja moral, iz dobesedno prvega mesta par km pred ciljem k bi zih zmagal, pocakat nairota k ni mel za burek za konco zmago, e tam so mu pa res ukradli

 

ce bi pa nairo biu prvi pa bi omagoval pol pa jebatga za to si placan da pocakas in vleces

 

 

 

Povezava do prispevka

Primož kapo dol. Hvala za tole sezono! :avadodo:

 

also: Valverde :worship:

 

Like I said in the race thread, this is now the first time since 2002 where Valverde ends the season without winning any races (disregarding his ban). A few factoids to put that in perspective:

 

* Pogacar was 4 years old in 2002. Evenepoel was 2.

* Johan Museeuw won Paris-Roubaix that year.

* Chris Froome was still in Africa.

* Contador started his professional career at ONCE in 2002. When he retired in 2017, Valverde was still winning races.

* Roglic would not participate in his final competition as a ski jumper until 9 years later in 2011.

* Armstrong would go on to win three more Tours until being stripped of them 10 years later in 2012.

* Rebellin came second in Lombardia that year and would go on to win LBL two years later.

Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 1 uro:

Primož kapo dol. Hvala za tole sezono! :avadodo:

 

Zorz reče pred 32 minutami:

rogla :worship: mu privoščim, definitivno lep obliž na rano TdFja.

 

Shadow reče pred 9 minutami:

se enkrat Rogla :avadodo: za celotno sezono, pa :avadodo: za ekipo, Jumbo je odlicno odpeljal letos.

 

leto 2020 si bom zapomnil po naših dveh kolesarskih kraljih. jebeš COVID...

Povezava do prispevka

Gledam kolesarstvo od časov Induraina in si niti v sanjah nisem mogel predstavljati, da bi naši kdaj dobili etapo na največjih dirkah. Valjavec, Hauptman, Brajko, to je bilo že kar lepo spremljati. Potem pa prideta Rogla in Pogačar, ki dobivata etape levo desno, najprej Vuelto, nato 1-2 na Touru...uživajmo dokler traja fantje.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...