Skoči na vsebino

Cestna golazen


Mutombo

Priporočeni prispevki

S<3NEC reče pred 1 minuto:

Počakat na kaj? Na taki trasi v močni grupi imo nima šans.

 

Ko so v grupi skakal, je skoz on pokrival skoke. Šans je mev lih tok, kot van Baarle, če se ne bi tok kuril predtem. Je mev pa tip tud problem, daj je bil v begu z velik slabšimi riderji in je že takrat večino on vlekel. Pač tip je bil preveč spečen v zaključku potem in niti šprinta ni mogu več nardit na konc. 

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 1 uro:

A je Moho že kdaj zmagal ravninsko etapo iz močne skupine? Nima dovolj puncha, da bi jih držal, in šprinta za zaključek. Pomoje se izjemno dobro zaveda svojih slabosti in prednosti, zato pa poizkuša s strategijami, ki se ne zdijo optimalne.

 

Ne vem, danes je mev tip čist dovolj puncha, da jih je držal, če pa ne bi vsakega skoka pokrival, bi imel tud še rezerve za šprint. Lep primer je tist Intermarchejevc Devriendt. Tip se je najprej v begu šlepal na Mohotu, pol je pa lepo modro čakal, da so drugi pokrival glavne skoke, ko so jih ujel van Aert in kompanija in na koncu skor prišel na stopničke. Pač zakaj bi pokrival skoke, če imaš v grupi 2 Ineosovca, ki imata prednost v številčnosti, van Aerta, ki je bil zlo jasno izredno močan danes, in van der Poela, ki je pač van der Poel. Mene ne mot, da je šov v beg, pa da je na koncu šel z Lampaertom, pa ne vem še kom naprej. Mot me to, da je tip vlekel še naprej, ko so ga ujel po defektu in v drugo, ko so ga ujel v zadnjih kilometrih + dobesedno pokrival vmes skor vsak skok, ki bi ga itak pokril ostali.  

Povezava do prispevka

@Boris te hitrosti so meni naravnost nepredstavljive. Že lani sem se čudil 200 km+ etapam na Touru, kjer so ravno tako prebijali 45. Moho je zmagal 207 km etapo s povprečno 47.9.

 

@dilar jaz potem, ko so ga ujeli po dolgem begu, nisem videl nobenega pokrivanja skokov. Meni je izgledalo, da hoče začet ali se priključit novemu pobegu, kar mu je sčasoma tudi uspelo. Ne vem pa kaj je počel v prvem delu drike, ko je Ineos raztrgal peloton. Pa malo čudno je govoriti o pokrivanju skokov, ko si edini predstavnik neke ekipe. Preprosto se je moral odločati med sodelovanjem pri napadih za pobeg ali vztrajanju v skupini. Ker iz skupine verjetno nima šans, je računal na napad. In ne, niso drugi pokrivali napadov, kar si lahko lepo videl na cilju.

 

 

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 2 urama:

@Boris te hitrosti so meni naravnost nepredstavljive. Že lani sem se čudil 200 km+ etapam na Touru, kjer so ravno tako prebijali 45. Moho je zmagal 207 km etapo s povprečno 47.9.

 

@dilar jaz potem, ko so ga ujeli po dolgem begu, nisem videl nobenega pokrivanja skokov. Meni je izgledalo, da hoče začet ali se priključit novemu pobegu, kar mu je sčasoma tudi uspelo. Ne vem pa kaj je počel v prvem delu drike, ko je Ineos raztrgal peloton. Pa malo čudno je govoriti o pokrivanju skokov, ko si edini predstavnik neke ekipe. Preprosto se je moral odločati med sodelovanjem pri napadih za pobeg ali vztrajanju v skupini. Ker iz skupine verjetno nima šans, je računal na napad. In ne, niso drugi pokrivali napadov, kar si lahko lepo videl na cilju.

 

Ne vem no, pol pač nisi bil pozorn. Ker vsakič ko je kdo pospešil je Moho pokril razdaljo pred ostalimi. Lep primer tega je bil recimo na Flandriji, ko je Pogačar prvič ornk napadel. Asgreen si je v bistvu že tam zapravil dirko, ko je šel panično kot edini za Pogijem in šel tako v rdečo, da se je prekuril. Van der Poel je na drugi strani lepo potrpežljivo počakal, da so drugi povlekl gor po klancu in na ravnini so ujel Pogija brez problema. Če bi tam trošil energijo tako kot Asgreen, bi si tudi sam mogoče zjebal dirko, tako kot si jo je mnogokrat v prejšnjih sezonah, ko se je stalno razmetaval na vseh možnih koncih. Je pa valda skoz gamble in možnost tud, da zamudiš kakšen pobeg, ampak sm ti dal lep primer Devriendta, ki je bil daleč od najmočnejšega riderja dons, pa je pametno dirkal za svoje kompetence in bil na koncu 4. Sej ne govorim, da je Moho vse zasral dons, še vseen je bil v odlični formi in velikokrat super odreagiral. Ga je pa kr parkrat pač odnesl v zanosu in se je pač preveč skuru, pa se mu po mojem mnenju ne bi blo tok treba.

 

EDIT: Rogle, kot se je že govoril, ne bo na Valonski puščici in L-B-L-u. Upam, da se zrihta do Toura...

 

Primož Roglič v prihodnjem tednu ne bo dirkal na Valonski puščici in "spomeniku" Liege-Bastogne-Liege, piše belgijski časnik Het Nieuwsblad. Od začetka tedna je veljalo, da je njegov nastop na teh dirkah vprašljiv, zdaj je jasno, da ga v Belgiji ne bo.

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...