Skoči na vsebino

Cestna golazen


Mutombo

Priporočeni prispevki

dilar reče pred 13 urami:

Bruyneel je rekel, da je Pogačar postal najmlajši zmagovalec etape na Tour de France v moderni dobi. 

 

verjetno zato, ker so Armstrongu brisali vse rezultate? kakor sem zadnjič bral, je prvo zmago na TdF dosegel nekaj (deset?) dni mlajši.

 

Zorz reče pred 10 urami:

Pa seveda kot skakalec je imel še to prednost, da je bil suh ko prekla že v štartu :D

 

pred kakšnim letom sem bral nek tuji članek (itak ga zdaj ne najdem, kako prikladno), kjer sta avtorja pisala o tem, kako ima Rogla neverjetno močne te mišice, ki gredo iz trtice proti stegnom in kako je to eden glavnih razlogov, zakaj lahko goni z večjo močjo. onadva trdita, da je to posledica natrenirosti iz skokov, kjer se toliko dela na eksplozivnosti in odrivnosti.

 

Matej24 reče pred 10 urami:

Sem se pa vceraj ob ogledu te nore etape spomnil prispevka izpred let na MMC, ko so Roglo testirali na DIFu in je un doktor, ki je delal teste rekel, da ima tip idealno podlago za kolesarstvo in ga samo se trdo del oi ntrening locita od slave.

 

tako je, Roglo je dobesedno odkril Radoje Milić iz DIFa. ne spomnim se sicer, ali je Rogla takrat še skakal ali ne (mislim pa, da je bil že v skakalnem pokoju), ampak že ko so prvič delali teste je imel tip brez enega samega pravega kolesarskega treninga že take telesne predizpozicije in sposobnosti, da ga je Milić lahko uvrstil direktno med top 10 kolesarjev na svetu v tistem trenutku.

 

also...

 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 12 urami:

pred kakšnim letom sem bral nek tuji članek (itak ga zdaj ne najdem, kako prikladno), kjer sta avtorja pisala o tem, kako ima Rogla neverjetno močne te mišice, ki gredo iz trtice proti stegnom in kako je to eden glavnih razlogov, zakaj lahko goni z večjo močjo. onadva trdita, da je to posledica natrenirosti iz skokov, kjer se toliko dela na eksplozivnosti in odrivnosti.

 

tako je, Roglo je dobesedno odkril Radoje Milić iz DIFa. ne spomnim se sicer, ali je Rogla takrat še skakal ali ne (mislim pa, da je bil že v skakalnem pokoju), ampak že ko so prvič delali teste je imel tip brez enega samega pravega kolesarskega treninga že take telesne predizpozicije in sposobnosti, da ga je Milić lahko uvrstil direktno med top 10 kolesarjev na svetu v tistem trenutku.

 

To je čisto možno da drži, ker skakalci delajo res te specifične vaje za stegna, eksplozivnost in odriv skozzzzz. Skoz te jebene žabice, pa poskoke pa preskoke na 100 in en način...tako sem jih zasovražil vsako poletje, ko sm kot otrok treniral po programu glavnega reprezentančnega trenerja...jao...medtem ko so sosedi streljali s fračami sem jaz preskakoval jebene leskove palice kot kak majmun...2x dnevno celo poletje, kot da že med sezono ni blo dost <_< Skratka ja, Roglič je očitno ta prehod s tako lahkoto opravil tudi zato, ker je imel natrenirane določene mišične skupine, ki so pri kolesarjih zelo pomembne.

 

Bingo, točno tega Milića sem mislil ja. In testirali so ga preden je šel v Adrio, ali pa v njegovi prvi sezoni pri Adrii...tu nekje. 

 

Je pa treba vedet, da je bil Primož že kot skakalec v špici v Sloveniji. Mulo je bil ekipni svetovni mladinski prvak, mel je neki zmag v kontinentalnem pokalu, v Sloveniji je pa itak osvojil vse kar je lahko, bil je tudi DP, ko je nascal mojega takratnega varovanca...se dobro spomnim, da se je takrat o njem govorilo v superlativih v skakalnih krogih, res je bil talent, kova Peterka...do tiste nesrečne Planice, čeprav se je vse začelo že prej z razprtijami v repki in debati solo ali nordijska kombinacija....ampak to so zgodbice za druge čase.

Povezava do prispevka
Matej24 reče pred 1 uro:

Bingo, točno tega Milića sem mislil ja. In testirali so ga preden je šel v Adrio, ali pa v njegovi prvi sezoni pri Adrii...tu nekje.

 

Milić je po koncu tesiranja samo rekel, pizdumater, ali boste fanta vzeli takoj, ali mu bom pa jaz osebno poizkusil zrihtat angažma v kakšni ekipi. :worship:

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...