Skoči na vsebino

Random pogovori o starih igrah


ĆAMIR

Priporočeni prispevki

Klik'n'play, a se ga kdo spomni? :)

 

Sicer pa je odvisno od žanra. Za Sierra-like pustolovščine je zagotovo na voljo cel sistem in se bolj ukvarjaš z vsebino. Za enostavni (J)RPG-je podobno, vsaj včasih so bila orodja kot je RPG Maker, kjer si se bolj ukvarjal z vsebino in skriptiranjem. Si hitro pri tem, da je dejansko kaj za sprogramirat, samo je čisto drugače, kot če bi moral iz nule kot kak reimplementation project. ;)

Povezava do prispevka
lynx reče pred 3 urami:

Klik'n'play, a se ga kdo spomni? :)

 

Sicer pa je odvisno od žanra. Za Sierra-like pustolovščine je zagotovo na voljo cel sistem in se bolj ukvarjaš z vsebino. Za enostavni (J)RPG-je podobno, vsaj včasih so bila orodja kot je RPG Maker, kjer si se bolj ukvarjal z vsebino in skriptiranjem. Si hitro pri tem, da je dejansko kaj za sprogramirat, samo je čisto drugače, kot če bi moral iz nule kot kak reimplementation project. ;)

RPG Maker še vedno obstaja. Recimo vrhunsko prodajana in ocenjena pustolovščina To the Moon je bila narejena v RPG Makerju in sploh ni RPG :D

  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

Še en izjemen projekt: https://www.retro-exo.com/exodos.html

 

eXoDOS is an attempt to catalog, obtain, and make playable every game developed for the DOS and PC Booter platform. We strive to find original media rather than using scene rips or hacks. This collection uses DOSBox to allow these older games to play on modern systems. Games supported by ScummVM give the user a choice between emulators. All required emulators are included and have been setup to run all included titles with no prior knowledge or experience required on the users part.

This pack includes 7,200 DOS games. The focus is on games that were either released in English or are fairly easy to play without a knowledge of the native language. This is not every DOS game ever made, however it is a very high percentage of all commercial releases. There are thousands of freeware, homebrew, and shareware games that will continue to be added in future packs.

 

 

Več kot 500gb materiala. Ajme, koliko zlata mora bit tukaj not, meni se že dlja :D 

@amnesia, ker vem, da si tudi fan hrčkanja kot jaz, te taggam, da ne spregledaš :D 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 4
Povezava do prispevka

Pa to je noro, @Chenier! Vsaka ti čast, da si našel in linkal. Jaz sicer ne nameravam celega paketa dljat (niti prostora nimam, lol), ampak si ravnokar inštaliram Lite. Nato pa bom naložil tiste igre, ki jih bom zagotovo preigral v kratkem. Res nora zadeva. Koliko enega truda je šlo v to... In manual oz. katalog počekirajte, kako humorno in odlično spisana zadeva!

Povezava do prispevka

To je dejstvo pod katerega se gladko podpišem!  @Chenier, ti si moj osebni dedek Božiček!!! Ma kakšen piknik (ajde, letos to mora res bit), kip v centru MB ti bo treba postavit.

p***, že zdaj ko malo čekiram seznam iger (in praktično za vse so priloženi manuali!) me kar panika grabi. Pa tu je dobesedno vse, kar človek rabi v življenju.
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 uro:

Daj kak screenshot vmesnika, da si bom lažje predstavljal, kaj me čaka. Jaz dljam 500+gb verzijo in še ne bom kmalu :D


Ok, bom dal screenshot ali dva takoj ko bo možno. Instalacija namreč traja zeloooo dolgo. Zdaj mi že skoraj 1 uro melje. :) 

Evo:

eXoDOS_launchBox.thumb.jpg.f31cd57c0cde4bd65374e47fd1081b17.jpg
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Lol, skoraj 2 uri sem zabil z igranjem Where in the World is Carmen SanDiego. :) 
Na prioritetnem seznamu pa imam še cel kup zadev. Npr. Conquest of the Longbow od Sierre (ker je ena od tistih redkih avanturc, ki jih začuda nisem nikoli igral). Pa Toonstruck (zame ena najboljših pustolovščin ever), čeprav sem ga že stokrat preigral. In itak cel kup drugih, ne-pustolovskih iger. Itd. itd. Mislim, da bom do naslednjega leta na polno zaseden. Lep Lp. 
/Edino ko bo čas za retro-piknik v MB, takrat se pa vsekakor javim. 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Chenier: o ja, DamienD Amiga pack imam že zelo dolgo. Komplet sicer zasede nekaj prostora, ampak to pač moram imeti vedno pri roki. Ker pač... Amiga. :)

Btw, zdaj prvič v življenju igram "julvernovsko" avanturco Gene Machine (letnik 1996). Vedno sem si jo želel igrati, pa nikoli ni bilo priložnosti ali pa sem imel kakšne težave z "emulacijo". No, sedaj dela v nulo! 

image.png.3f73290e748161d2b758e0a29e5e0814.png 

Cheniertm kip je že v blueprint fazi. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Hja, kaj naj rečem, @MorskaGlista..  Pobrskaj po Mnenjalniku v starih postih ali pa DamienD Amiga na guglu.
Ampak kolikor vidim, se je človek zameril določenim človekom in je te njegove pakete sedaj težje najti (če sploh). Jaz sem mu že davno nazaj osebno pisal in mi je poslal linke in potrebna navodilca.
V principu gre za WinUAE emulator in ready to go skripte za zagon iger + najbolj pomembno: zbirko ohoho Amiginih iger.

Zdaj, druga težava je, da mi zadeva trenutno ne deluje kot bi morala. Ravnokar sem poskusil in ni OK! Možno, da sem kaj prestavljal/kopiral/bogsigavedi kaj pač.. :( Takrat ko mi je še delalo je bilo seveda božansko.

Očitno sem se tudi zmotil glede velikosti, ker mi za vse skupaj na disku kaže ca. 30 GB (kar je dejansko zanemarljivo). Razen če sem ponesreči kaj brisal, kar pa dvomim.
Če ne boš nikjer našel, ti lahko kam naložim. Pač to, kar imam na voljo. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Evo sem se potrudil in nisem posnel na štartu Homm serije, conquest of the new world in master of orion, kjer se ponavadi ustavi trip down the memory lane. Za začetek sem štartal rampart, meni je všeč zadeva, res da ga malo suckam, iščem še kateri gumbi kaj naredijo, sam drugače pa dost kul tetris cannon shooting zadeva :D Naprej sem malo pobluzil na deluxe ski jump sceni, odigral 3 sezoni ko keks, tole se ne bo več brisalo z mojega kompa. Next up je bil the Horde, skoz sem si ga želel probat, prva igra mi ni bilo ravno jasno kaj je treba delat, sam po 15 minutah se mi že malo svita :D

 

Dljano je že nba slam in jam, genewars, fifa 97 in ski jump international.

Povezava do prispevka

Jaz sem pa danes itak spet čisto zabluzil z avanturcami. In to seveda samo s takšnimi, ki jih začuda nikoli nisem igral: npr. Return of the Phantom, Touché: The Adventures of the Fifth Musketeer,  Big Red Adventure ...

@Kastor: Hecno naklučje, da sem si tudi jaz danes instaliral omenjeni The Horde. Točno tako kot praviš, ker tudi jaz sem si že od nekdaj želel vsaj poskusit, pa nikoli nisem. No, bomo videli...

Načeloma pa me itak čaka še ohoho iger. Nostalgija na polno. In toliko biserjev, da glava boli. Utopia bo verjetno prva od teh starejših strategij, ker ta igra me je svojčas res okupirala. Nazadnje sem sicer igral verzijo na Amigi. Pa Afterlife sledi obvezno (ker tega, kljub Lucasartovem renomeju, nisem sploh še nikoli igral). In čisto za hec bom v kratkem šel še skozi vse Space Ace in Dragon's Lair igrice. ...
In potem itak ni da ni. Kip se že gradi!!!

Povezava do prispevka

 

MorskaGlista reče pred 11 urami:

Pa lahko vprašam, kje najdete čas za vse to? :nicjasno:

 

Jaz tako v teoriji kot v praksi vsak dan igram povprečno 2-3 ure, kar mi ne predstavlja neke težave. Razen če me zanese (npr. kak izjemno nadpovprečno dober naslov ali Civilizacija) in igram pozno v noč. Ni pa več tistih časov, ko sem komot igral do jutranjih ur. Telo tega ni več sposobno. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 13 urami:

Evo sem se potrudil in nisem posnel na štartu Homm serije, conquest of the new world in master of orion, kjer se ponavadi ustavi trip down the memory lane. Za začetek sem štartal rampart, meni je všeč zadeva, res da ga malo suckam, iščem še kateri gumbi kaj naredijo, sam drugače pa dost kul tetris cannon shooting zadeva :D Naprej sem malo pobluzil na deluxe ski jump sceni, odigral 3 sezoni ko keks, tole se ne bo več brisalo z mojega kompa. Next up je bil the Horde, skoz sem si ga želel probat, prva igra mi ni bilo ravno jasno kaj je treba delat, sam po 15 minutah se mi že malo svita :D

 

Dljano je že nba slam in jam, genewars, fifa 97 in ski jump international.

Ayy Deluxe Ski Jump bom tudi jaz sprobal, moram preden je konec zime :D 

 

Jaz še nisem imel časa namestit, mi je pa stegnilo vseh 500+ gb na komp. Moram pogledat, če je treba kaj inštalirat, ali je moj paket takoj spremen za uporabo

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...