Skoči na vsebino

[PS5 - Timed] Final Fantasy XVI


Priporočeni prispevki

 

To je to. Prednaročilo.

 

Omeni nekaj kar meni predstavlja korak naprej, ni vec otroško/teen bedarij v igrici, stvari so bolj odrasle/resne.

Hvala bogu, ker če še enkrat slisim Jesse/Aerith dialog, se bom lobotomiral.

 

Combat je carski, svet je carski. Špilaš SOLO!!! Brez kontroliranja ostalih.

 

Komaj čakam.

Povezava do prispevka

Takole na hitro pogledani teli filmčki - mi deluje bolj kot nek From špil/Nier klon?? Imam prav? Solo vandraš v stilu Elden Ring (dobro, ne čisto tako open world) in se fajtaš real time combat sistem ala Nier (big swords/guntriggers)? Ne tisti dolgočasni party turn based fight, poznan pri teh japanezarjih?

 

Pol mogoče še dam na listo nekoč nekdaj...:blush:

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 13 minutami:

 

To je to. Prednaročilo.

 

Omeni nekaj kar meni predstavlja korak naprej, ni vec otroško/teen bedarij v igrici, stvari so bolj odrasle/resne.

Hvala bogu, ker če še enkrat slisim Jesse/Aerith dialog, se bom lobotomiral.

 

Combat je carski, svet je carski. Špilaš SOLO!!! Brez kontroliranja ostalih.

 

Komaj čakam.

Če pa nekomu zaupam, je to njemu. Nice!

 

Do sedaj so me zmotile samo opazke okoli performanca. Baje včasih pade na sub 40FPS. Je pa to bilo testirano na starejšem buildu, tko da mogoče bo končna verzija bolj spolirana.

Povezava do prispevka

Po mojih strokovno-znanstvenih analizah ima špil high ceiling na nivoju HZD 1 ali GOW Ragnarok.

 

Ful se veselim kakšen masten japonski cheese bo Squarov poskus dark "odraslega" fantasyja, vključno z mega epic scenami, zajebanimi momci, brutalnimi antagonisti in edgy dialogi. Grafika in art izgleda tud izven tega sveta. Pa fajt sistem bo garant do jajc, DMC 5 gameplay je absolutni vrhunec hack n slash žanra.

 

Po drugi je pa po FF 7 R kristalno jasno, da Square nima preveč pojma o pacingu in tempu, pa kako graditi dober rpg leveling/looting loop, kako proper prezentirat svet in glavne like, pač kako zadržat igralca pribitega in slinastega pred TVjem. S tem da so imeli formulo za top špil dobesedno pred nosom (its an jeben remake lol). Plus tradicionalno japonsko JRPG sviranje kurca z brezveznimi questi in nategovanjem igralnega časa v tri pičke materne. 

 

Evo bomo videl, ne. Držimo pesti :)

Povezava do prispevka

V popolnem svetu bi za takšne tipe igric naredili isto kot Larian z Baldrus Gate 3. Dve leti pred izidom fukneš ven beto (za neko tretjino cene), folk jo dejansko prešpila do obisti, da ven pametne in uporabne komentarje, ti jih uporabiš da bo končni izdelek bomba + še finance si naboostaš. Je sicer res, da lahko pride do utrujenosti v hardcore skupnosti in mogoče čisto vsi ne bodo kupili končnega izdelka, plus en del folka se ti bo pizdil, da nateguješ folk da u bistvu playtestajo namesto tebe (kar je sicer res). Ampak ja, za dobiti ven ultimate izdelek je pa to IMO najbolj cool princip. Meni recimo še dodatno poveča hype za BG 3, ker pač vem, da ga je proper RPG community že prevekslal v 3 PM.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Fak, bojevanje je prelahko in preveč mashersko. :(

Ne pomaga čisto nič, da je button layout prizadet v tri krasne in se ga ne da spreminjati po lastni želji.

Če si nastavim fromsoft shemo (R1 melee, R2 magic, O evade), me začne po dveh spopadih boleti kazalec. Če si dam hack and slash shemo ([] melee, /\ magic) je evade na R1. Kdo za kurac se je spomnil dati evade na R1?

Parryjaš tako, da narediš melee tik preden te sovražnik udari. Precej neintuitivno ampak ok, ni konec sveta.

Ne pomaga niti to, da je lock on na sovražnika L1, namesto standardnega R3.

Enostavno bom moral pozabiti ves muscle memory. Smeti.

Fightanje je flashy in stylish, ampak preveč kaotično.

 

Premikanje čez lokacije je totalno brezveze. Linearni corridorji s par razvejanimi slepimi ulicami tu pa tam. Smeti.

 

Prezentacija je vrhunska. Glasba, koreografija, grafika, stil, vse mi je zakon. Tudi zgodba s slavery podtonom me intrigira. Na splošno ima igra zelo mature vzdušje. Liki so likeable (razen tamalega, tko kot v vseh igrah, kjer nastopa nek otroški side protagonist). You can pet the dog.

 

Pod črto.

Jočem se v dlani od rok.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Aja, še nekaj pomembnega sem pozabil omeniti. Framerate je porazen. Na srečo nisem opazil nič hujšega med fighti (vsaj ko se odvijajo v teh linearnih arenicah in koridorjih), ampak med traversalom v večjih lokacijah (začetni grad), pa zadeva opazno peša v framerate mode. Res slabo. :\

Povezava do prispevka

Meni seka na polno,.. vse ,.. Grafika, glasba,.. worldbuilding,.. Tako blesav smajl nisem mel v glavnem že od Demon's Souls PS3,..

Pa ne vem ,.. performance mode mi dejansko zgleda super kohezivno,.. uno ravno pravšna ostrina tekstur itd,..

Zgodba zelo zanimiva,..celo ne skipam vse,..

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Framerate v tej igri je totalno v pizdi. Upal sem, da bo vsaj med boji zadeva v redu tekla, sam kar sem zdaj doživel se ne da drugače opisati kot totalno sranje.

Input lag je tudi na nevidženih nivojih.

Resno razmišljam, da bi refundal preorder. :no:

 

Lahko sami ocenite debakel (tole je kao performance mode lol)

 

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 25 minutami:

Framerate v tej igri je totalno v pizdi. Upal sem, da bo vsaj med boji zadeva v redu tekla, sam kar sem zdaj doživel se ne da drugače opisati kot totalno sranje.

Input lag je tudi na nevidženih nivojih.

Resno razmišljam, da bi refundal preorder. :no:

 

Lahko sami ocenite debakel (tole je kao performance mode lol)

 

Nekako te ne razumem najbolje :D Od prvega daljšega posta kjer si opisal igro, kritiziraš nekatere reči, ki jih Foker potem hvali in ti lajkaš njegov post.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...