Skoči na vsebino

[PS5 - Timed] Final Fantasy XVI


Priporočeni prispevki

Igra ni perfektna ampak men osebno je bla tole vseeno ena boljših FF iger predvsem od FFX naprej. Glavni lik končno ni nek mlečnozobi jamrač ampak badass mofo proper dec, supporting cast je prav tako sestavljen iz zanimivih likov. Combat je na začetku boring, potem pa vedno bolj zabaven ko dobiš dodatne Eikose. Šefovski boji so eni najbolj vizuelno spektakularnih kar jih pomnim, škoda edino da Odin ni deliveral... ne vem a je zmanjkalo časa/budgeta ravno zanj?!? Overall mi je bil pa ravno Odin v Eikos formi najbolj impresivna prezenca v igri. Stranski kvesti so vse od čistega dolgčasa do najboljših story momentov v igri. Predvsem obvezno delajte tiste od bolj pomembnih likov ala Jill.

 

Igro pa močno odsvetujem vsem ki običajno skipajo dialoge. 10 ur vmesnih sekvenc je pomoje krepko manj kot jih je v resnici :D 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Jaz sem dobil četrtega Eikona, in mi je najslabši do sedaj. 

 

Če je bil drugi boss fight iz Returnal, tretji iz GoW(ta starih), četrti je pa najbolj podoben nečemu iz Nier serije.

 

Upal sem na neke jebačke powerse, dobil sem mid ranged nuke in flamethrower, bljak.

 

Fire in Titan še vedno najjača.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 6 minutami:

Jaz sem dobil četrtega Eikona, in mi je najslabši do sedaj. 

 

Če je bil drugi boss fight iz Returnal, tretji iz GoW(ta starih), četrti je pa najbolj podoben nečemu iz Nier serije.

 

Upal sem na neke jebačke powerse, dobil sem mid ranged nuke in flamethrower, bljak.

 

Fire in Titan še vedno najjača.

To govoriš za Bahamut abilities?

Men so faking awesome. Flare breath je OP za crowd control, Gigaflare pa dela največ damagea na bossih.

Pa chargeanje megaflare, ko se moraš nastavljati napadom in dodgeat mi je dokaj fun mehanika.

 

Jaz furam Phoenix, Bahamut, Titan.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 minutami:

Hmmm, dal jim bom še eno možnost. 

 

Fire, purple in titan combo mi je super, ne vem kaj bi dal ven, verjetno purple.

Ramuh me od vsega začetka ni neki prepričal in ga nisem nikoli zaraes preizkušal. Raje sem fural dalje Garudo.

Verjetno me odbija, da je range based.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 15 minutami:

Jaz sem dobil četrtega Eikona, in mi je najslabši do sedaj. 

 

Če je bil drugi boss fight iz Returnal, tretji iz GoW(ta starih), četrti je pa najbolj podoben nečemu iz Nier serije.

 

Upal sem na neke jebačke powerse, dobil sem mid ranged nuke in flamethrower, bljak.

 

Fire in Titan še vedno najjača.

 

WTF Gigaflare je zakon sploh v kombinaciji z Lightning Rod od Ramuha.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Obrnil.

 

Plusi:

- Noro satisfying combat (tako mehansko, kakor po izgledu, škoda da je na trenutke tako kaotičen, da se ne razume ničesar)

- Dobri liki, ki so mi do neke mere res prirasli k srcu (vse skupaj malo razvodeni v mid game, ampak potem na koncu spet obudijo prvotno investiranost, čeravno z uporabo precej cenenih taktik)

- Res dobri dialogi in voice over

- Prezentacija (spektakel od začetka do konca, predvsem glasba vse skupaj dvigne na višji nivo)

- Zelo dober NG+ z višjo težavnostjo (nova orožja, več opcij za crafting, novi sovražniki!, proper težavnost)

 

Minusi:

- Katastrofalen frame rate

- Zastarele traversal mehanike, ki te ves čas vodijo za roko čez skorajda povsem linearen svet (edino kar me je vleklo k backtrackanju so bili boss hunti, ker sem si želel več izziva od bojevanja. kar se tiče samega odkrivanja sveta me, razen par prelepih vist, zadeva sploh ni pritegnila. vse skupaj bi nujno potrebovalo bolj živ svet, s kakimi ugankami ali treasure hunti)

- Side questi so totalne smeti (minus ene par, ki dobro razširijo lore in kjer me je dejansko zanimalo kako se bo na koncu razpletlo)

- Loot je totalen afterthought (nabiranje nove opreme in upgrejdanje slednje mi je bilo enostavno krneki, nobenega zadovoljstva, nič. povsem sfaljen reward system. niti malo ne pomaga, da nimaš nobenega vpliva na izgleda glavnega lika, razen orožja)

- Zgodba iz res entertaining prvih 10-15 ur, polnih spletk z liki, ki imajo dejansko kej povedati, iznenada preklopi v črno beli klišejski JRPG za deco, kjer se pridni in lepi borimo proti zlu v obliki boga, ki ga premagamo s slogo, ljubeznijo in power of will. nobenih twistov, nobenega globljega sporočila. vmes so mi tadobri side questi bili bolj zanimivi od glavne štorije. totalno razočaranje.)

 

79

 

Igram dalje. Combat mi je enostavno predober, da bi kar odnehal. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Final Fantasy težavnost :avadodo:

 

To je to. To je tisto pravo kar sem si želel od vsega začetka (bedaki, da grejo tole zakleniti na drugi skozihod). Boji dejansko postanejo zahtevni in ne moreš samo spamati ablityjev.

 

Odin Eikon abilities so faking awesome. Kjer faking raztur. :avadodo:

Moj Loadout.

F0rsFvFX0AAe0uh.jpg

Najprej Ignition, da zbereš na kup mobe.

Nato zmedenim revežem opališ po faci Dancing Steel, da si nafilaš Odin's Blade do lvl5 in ga sprožiš za massive damage.

Če je še kaj upora spet nafilaš Odin's Blade z Gungnirjem in Heaven's Could.

Sledi ponoven Odin's Blade lvl5.

Če še nimajo dovolj (po navadi kak mini boss, ki vodi grupo) ni problema. Najprej en Earthen's Fury, da mu zjebe gležnje in na koncu prženje z Gigaflare laserjem.

Milina :wub: :D

 

Minor spoiler glede orožja v NG+

Spoiler

F0rsGKfXsAYzejl.jpg

 

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 urami:

Final Fantasy težavnost :avadodo:

 

To je to. To je tisto pravo kar sem si želel od vsega začetka (bedaki, da grejo tole zakleniti na drugi skozihod). Boji dejansko postanejo zahtevni in ne moreš samo spamati ablityjev.

 

  Razkrij skrite vsebine

F0rsGKfXsAYzejl.jpg

 

 

a si ti tud master race? predlagam Sekiro Resurrection mod. ni tko svinjsko, kot videi, ki si jih vcasih lepil, kjer je vse bliskal, svigal in frcal pri Isshinu, je pa vseeno zajeban, pomoje glih pravi challenge zate. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 5 minutami:

A najbolj deep in flashy fighting sistem v hack and slash igricah ti pa ni potegnil? Ti si čudak :)

Ma tako no. Ni se mi zdel nič posebnega. Verjetno sem obupal prezgodaj. Tudi FF16 combat je dokaj brezvezen, dokler ne odkleneš vsaj polovice arzenala.

Da bi se pa tukaj silil skozi tisto sranje od "igre" in "zgodbe", da se dovolj nalevelupam mi pa res na kraj pameti ne pride.

Nisem cheese entuzijast tko kot ti, jebi ga.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...