Skoči na vsebino

[PS5 - Timed] Final Fantasy XVI


Priporočeni prispevki

Haha men je res tok hud špil, pa bom reku da mogoče kljub očitnemu saltu ni kot da se bigboss posebi mot, ampak je res carska (izrazito anime) zgodba, pač noro dobr casual combat system (dmc5 stil), NIČ grinda, in to je to. Nek tak trenuten vrh ludonaracije, perfekten mix kul cheesy zgodbe, osupljive muzke, zabavnega gameplaya, norih boss fajtov, in carskih walking simulator delov. Weaponov lahk tud ne bi blo, je pa res da sistem omogoča, da ne porabš več kot 20 minut v celotnem špilu za nadgradnjo opreme in ker VEČINA FFjev tega aspekta sploh nima (pač boljša oprema je samo - numbers go up), kle ne vidim nekega minusa.

 

Trenutno sm nekih 25 ur in mislim da bo kr zdržala zabava do konca. Je pa vsekakor res, da če ti najedajo vmesne sekvence in boss fajti ta špil ni zate, ker to ni več Final Fantasy kot je bil, v dobrem in slabem. Drugi del je vsekakor bol klasičen, z več stranskimi nalogami in huntanjem monsterjev, ma nč tako presenetljivega.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

cakaj da ti pride odin ko te čiza z nekimi napadi ki ti zbijejo skoraj cel hp

 

hugo je samo dosadan z milijardo nekimi fazami v pm

pocasen je ne more te zadet

sicer pa ja sori, hugota sem naredil s 

 

kvadratek kvadratek kvadratek kvadratek trikotnik, kvadratek kvadratek kvadratek kvadratek trikotnik 

(in ko mas ability se r2 + kvadratek)

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

jaz sem cepnil ene parkrat,.. bolj ponesreči,.. ker dejansko nisem pazil ,.. zlasti tisti bossi in monster hunti so lahko noro težki,.. verjetno je to end game z razlogom,..pač,..  Pa me Hugo Kupkko bossom enkrat vmes,.. ko ima en AOE,.. (še zdaj ne vem ali sem ga prekinil ali sen kake invincibility frejme ujel,..)

Povezava do prispevka
foker reče pred 1 uro:

jaz sem cepnil ene parkrat,.. bolj ponesreči,.. ker dejansko nisem pazil ,.. zlasti tisti bossi in monster hunti so lahko noro težki,.. verjetno je to end game z razlogom,..pač,..  Pa me Hugo Kupkko bossom enkrat vmes,.. ko ima en AOE,.. (še zdaj ne vem ali sem ga prekinil ali sen kake invincibility frejme ujel,..)

r2 kvadratek

 

dobis ability pri hugotu ki ga mores tam uporabit da ti ne zbije poln kurac lajfa, pac nek radius bomba

pri naslednjem pa dobis r2 trkotnik nek lazer

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

r2 kvadratek

 

dobis ability pri hugotu ki ga mores tam uporabit da ti ne zbije poln kurac lajfa, pac nek radius bomba

pri naslednjem pa dobis r2 trkotnik nek lazer

iskreno ne vem,.. mislim sigurno se da,..Mislim da sem v meniju dejansko eleksir skuril tam,.. mislim pa dobiš titanove moči po fajtu,.. in dejansko je timing reposta super dolg in enostaven,.. za razliko od navadnega ki se mi sproži skoraj po naklučju (dal bi se nadrkat),..

Ravno kupko v titan form premagal,..ker kul loop fight...Dobro te segmenti so on rail,.. ampak res epski kot je včasih bil GOW,.. dejansko se tukaj niso bali eksperimentirat,..

domnevam da še 15-20 ur ,..

 

 

Povezava do prispevka

Vsi boss fajti so za hall of fame glede kinematografije in bombastičnosti.

 

Prav tist stari GoW ali celo raid WoW občutek, ko nimaš pojma kaka bo sploh naslednja faza. Kaj sploh bomo v tej sobi/dimenziji?

 

Pri teh modelih se vidi, da so MMO guys, sidequesti so tam nekje na levelu Barrensov - razen ko več niso, in so kr naenkrat kot iz Witcherja 3.

 

Japonci so weird. 

Povezava do prispevka

Men je druga polovica lowkey bolša :D Ne vem kaj se je bigbossu tok zamerl, sam na ta špil ne morš bit zares jezen, ker delivera tok norosti k pomoje noben letos. Nekdo na redditu je napisu da pač je prvič, da nek špil zgleda kot so včasih zgledal cutsceni, sam da so to nardil še dejansko super zabavno za igrat je pa nek dosežek, ki ga nisem pričakoval.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Drugač so res vmes segmenti ko bi jih gladko lahk črtal. Npr na poti do Bahamuta tam ko prideš do zaprte poti naprej in moraš potem za lokalen folk narest par stvari da dobiš prepustnico naprej je snooze fest in dejansko sem vmes dremal in šel skor spat, seveda je potem temu dolgčasu sledil najboljši boss fight doslej v igri :sorcerer:

 

 

Povezava do prispevka

Ma boss fajti so vsi isti kurac.. na zacetlu so ql.. ma pol bidis da so vsi po istem kopitu

 

Najprej obicen fajt, spali vse abilitije in ponovi, pol.. una animacija dvonogega psa ko skace na okoli in kvadratel kvadratek r1.. faze so v kurcu isto kot pri soulsih, ko imajo bossi vec faz, samo da tle je nasledna faza isti kurac ko prejsnja in ti igra samo krade cas

 

Une animacije kao se fajtajo a itak se ve kdo bo zmagal, vprasanje je samo kdaj bo to oz kdaj se te bo igrica usmilila tega bliskanja

 

A najbolj mi je bilo smeh pri Hugotu ko upali uni rock komad :))) na zalost nisem vec star 20 let

 

Sej igrica je bla dokal ql in zrela dokler umre vi veste kdo, sam od tam naprej je slo vse v neke najstnisle vode.. plus tej filerji ki jih omenja Gatsu.. pred tem je bilo bomba tempirano.. 

 

Ma pol je samo teci po bazi gor dol pogovarjaj se v prazno.. pol nek fajt brezveze z minibossom na koncu.. pol glavna misija, vmes neki miniquesti podobno kot v bazi pol nadaljuj misijo in boss.. in s5 jovo na novo 

 

Pa cel kup nekih glupih for.. ko uni Hugo ulovi Jill.. ne vem uleti ji od zadaj in jo prime za roko z celo bando, noben joh ni opazil

 

Pa take fore neke qlupe ne morem jza tega igrat sori

 

Pa ponovno srecanje z materjo in to krneki v prazno vse skupaj

 

Anyway.. krneki igrica

 

 

Povezava do prispevka

Ma problem je, da pišeš monotono in brez neke jasne strukture. Varianta zapisuješ misli, ki se jih spomniš sproti in rezultat je nek spoiler mine field, kjer nikoli ne vem v kateri vrstici bom ostal brez nog. :D

 

Pa ne mislim, da moraš spremeniti stil pisanja. It's a me problem.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Fak, kako bolj zabavni postanejo boji, ko imaš enkrat Titan abilities. :avadodo:

Pa končno so side bossi postali bolj zahtevni in nevarni, da ni vse ves čas walk in the park.

 

Drugače pa tako razdvojen glede neke igre že dolgo nisem bil.

Po eni strani je vse skupaj en lazy drek, zavit v lepo ampak plitko podobo. Skozi imam feeling ludonarrative dissonance. Na eni strani imaš simplistično zastarelo režijo, clunky podajanje zgodbe in linearen brainless traversal gameplay. Na drugi pa čudovito podobo epskega spektakla, kjer je vsak story boss fight noro doživetje, ki ga tako dobro izpeljanega nisem videl še v nobeni igri prej.

 

Po drugi strani pa me obilica zabave, ki mi jo igra nudi, prevaga čisto vse slabe strani. Enostavno ima tisti old school feeling, ko kar ne bi nehal igrati in si praviš samo še en quest, samo še enga bossa, samo še en upgrejd...

 

Se mi zdi, da takim old school igram super realistična podoba bolj škodi kakor koristi, če nisi sposoben tudi zgodbe in gameplayja pripeljati na next level. Zelda BOTW se mi je v risankasti 720p@23fps grafiki zdela bolj immersive igra od FF16. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ok bom probal danes Traile narest,.. sem praktično na koncu,.. Nekako hočem čimprej da preletim potem FF mode v NG+,.. Mah ne vem,.. tm od 8-10,.. je pa vsaj 60 urni main story,.. potem pa vsaj še enkrat,.. (celo malce preobsežno je vse skupaj)

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...