Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

Če bo Mbappe mož beseda in ne bo podaljšal z PSG-jem je Perez zmagovalec tega in naslednjega prestopnega roka. nato gre lahko drugo leto v konkretne nakupe: obramba, en vezist in Haaland. Perezu nimamo pa kaj očitat, šejki so šejki in jih denar ne zanima.
Škoda da se niso stegnili za Pau Torresa, za Kounudeja pa verjamem da ni bilo denarja, Sevilia bi ga spustila zgolj ob plačilu klauzule 70M - zato tudi ni odšel v Chelsei.

Pomembno da so pripeljali enega najbolj obetavnih CM-jev, res da ima šele 18 let, ampak je že odigrau 70 tekem v prvi ligi. za današnje razmere skupni znesek z bonusi 40M ni nekaj groznega  sredina je za letos pokrita, sedaj je vse v rokah Ančelotija kako bodo igrali. prva postava: Kroos, Casemiro, Modrić. in za spremembo na klopi kar nekaj svežine, kateri lahko naredijo razliko. Valverde, Camavinga, Isco, Ceballos. in pa Asensijo, katerega želi Ančeloti igrati v bivši vlogi Di Marie. Isco pa upam da bo tisti isco iz Ančelotijeve dobe.
napad je isti, če ne bo poškodb lahko Hazard in Bale še marsikaj doprineseta ekipi, Vini se očitno pa tudi prebuja.
Obramba je druga zgodba, lahko le upamo da ne bo poškodb in da bomo lahko čim več tekem gledali: Mendy - Alaba - Militao - Carvajal. backupi so pa tako tako.. mogoče bo Guiterez senzacija sezone.

Ne poznam lih točno Barcine zgodbe. ampak wtf so delali ta prestopni rok. moram rečt da je to verjetno najslabša Barcelona. napad je precej joke, sploh ko pogledaš kaj so imeli v prejšnjih letih (MSN...). ne podcenjujem ekipe, ampak če končajo pred Realom lahko Perez proda klub kitajcem in se upokoji. a so sedaj vsaj kaj popravili finančno stanje?
Atleti bodo pa spet močni, čeprav mene ne prepričajo, ker nemogoče je zmagat ligo če greš v vsako tekmo na rezultat 1:0 .edino ni mi jasno zakaj so posodili Saula?! verjetno jim lih ne ostaja vezistov, niti nevem kdo točno bo pokrival njegov položaj. Glede Grizmana so pa dobro nategnili Barco. kdo bo njihov napad? Felix - Suarez - Grizman?
 

uredilo bitje Karim
Povezava do prispevka

Meni je samo hecno, da so culeti res mislili, da bo Laporta poštimal zadeve tako, da bomo magično v pol leta postali konkreten in stabilen klub. Pač no way, desetletje zajebavanja nam ne uide, ta debela svinja mafijska pa tudi ne bo delal nič dobro za klub ampak zase. Itak sta tako Rosell in Bartomeu naslednika Laporte, saj sta bila oba že v njegovem štabu ko je predsednikoval. Kot da so vsi pozabili kako je bilo pod njegovim prejšnjim mandatom.Edini dovolj pokvarjen, da se je kosal z Madridom in ga niso uspeli uničiti, kot jim je to recimo BP uspelo z Rosellom. Imel je kar nekaj napadov pa jih je kot pravi godfather odbil. Zdaj ali je to dobro ali slabo za Barco pa ne vem. Jaz sem še vedno romantik in bi si želel koga drugega z dejansko vizijo in filozofijo na tem položaju, a najbrž sem pač zaslepljen in se tako v tem fuzbalu ne da operirati, da gre vse pošteno in gladko skozi.

 

Drugače meni vse še nekako štima (danes potrejno odšel še Ilaix za 16+6+10%, daj bože da zdilamo še umtitija in pjaniča) razen levi bok je obupno pokrit, zato mi ni bilo jasno kam smo ciljali sploh z Emersonom in je imo bolje da jali on ali Dest šel. Mingueza in SB sta zadosti za desno stran ob Destu. Je pa neverjetna poteza faking Luuk De Jong. Mogoče bo pa huda zima in smo še eno drvo zato za napad nabavili, kaj pa vem. V glavnem, to je pa čista katastrofa...

Povezava do prispevka
Karim reče pred 1 uro:

Če bo Mbappe mož beseda in ne bo podaljšal z PSG-jem je Perez zmagovalec tega in naslednjega prestopnega roka. nato gre lahko drugo leto v konkretne nakupe: obramba, en vezist in Haaland. Perezu nimamo pa kaj očitat, šejki so šejki in jih denar ne zanima.
Škoda da se niso stegnili za Pau Torresa, za Kounudeja pa verjamem da ni bilo denarja, Sevilia bi ga spustila zgolj ob plačilu klauzule 70M - zato tudi ni odšel v Chelsei.

Pomembno da so pripeljali enega najbolj obetavnih CM-jev, res da ima šele 18 let, ampak je že odigrau 70 tekem v prvi ligi. za današnje razmere skupni znesek z bonusi 40M ni nekaj groznega  sredina je za letos pokrita, sedaj je vse v rokah Ančelotija kako bodo igrali. prva postava: Kroos, Casemiro, Modrić. in za spremembo na klopi kar nekaj svežine, kateri lahko naredijo razliko. Valverde, Camavinga, Isco, Ceballos. in pa Asensijo, katerega želi Ančeloti igrati v bivši vlogi Di Marie. Isco pa upam da bo tisti isco iz Ančelotijeve dobe.
napad je isti, če ne bo poškodb lahko Hazard in Bale še marsikaj doprineseta ekipi, Vini se očitno pa tudi prebuja.
Obramba je druga zgodba, lahko le upamo da ne bo poškodb in da bomo lahko čim več tekem gledali: Mendy - Alaba - Militao - Carvajal. backupi so pa tako tako.. mogoče bo Guiterez senzacija sezone.

Ne poznam lih točno Barcine zgodbe. ampak wtf so delali ta prestopni rok. moram rečt da je to verjetno najslabša Barcelona. napad je precej joke, sploh ko pogledaš kaj so imeli v prejšnjih letih (MSN...). ne podcenjujem ekipe, ampak če končajo pred Realom lahko Perez proda klub kitajcem in se upokoji. a so sedaj vsaj kaj popravili finančno stanje?
Atleti bodo pa spet močni, čeprav mene ne prepričajo, ker nemogoče je zmagat ligo če greš v vsako tekmo na rezultat 1:0 .edino ni mi jasno zakaj so posodili Saula?! verjetno jim lih ne ostaja vezistov, niti nevem kdo točno bo pokrival njegov položaj. Glede Grizmana so pa dobro nategnili Barco. kdo bo njihov napad? Felix - Suarez - Grizman?
 

Za Barco je samo pomembno da zaupa Masiji, kratkoročno itak nimajo šans, nekje v roku 3-4 let pa prihajajo Gavi, Nico, Balde, Ilias, Peque, Almeida,  tko da se ni nič za bati...

uredilo bitje Nodi
Povezava do prispevka
ayrton79 reče Dne, 1. 9. 2021 at 14:04:

Desetka bi morala bit sveta. Če bi jaz imel klub, bi jo dal samo prvovrstnemu, dokazanemu igralcu in prav gotovo ne 19 letnemu mulcu. Moral bi si jo zaslužit in ne dobit, ker je pač ravno na voljo.

 

Neverjetno, ampak dresi so mi pa prav všeč.

 

Hja, Messi je bil leta 2008 v podobni vlogi, ko jo je prevzel. Vsekakor nekoliko bolj dokazan kot Fati trenutno, a če slednji ne bi izpustil skoraj celotne minule sezone sem siguren, da ne bi veliko ljudi dvomilo, ali si zasluži desetko.  

 

Drugače pa sam številkam dresov ne dajem prevelikega pomena. 

 

hawa meyta reče Dne, 1. 9. 2021 at 17:39:

 

boli me patka, zame je to prestop dneva. 

 

v Vallecasu se baje folku trga. :ododava:

 

Pastore v Elche je tudi kar WTF prestop. :D No, po drugi strani niti ne, glede na to, da je njihov lastnik Argentinec (zelo verjetno naših korenin) Christian Bragarnik, ki je tudi (bivši) agent (pod svojim okriljem je med drugim imel tudi Maradono - v njegovih trenerskih časih) in je navlekel pravo malo argentinsko kolonijo v klub (Pastore, Piatti, Benedetto, Carrillo, Boye, Marcone, Werner). Lani so imeli tudi argentinskega trenerja, ki predtem še nikoli ni delal v Evropi, pa so ga odpustili, ko so uvideli, da bi jih skoraj sigurno odpeljal nazaj v Segundo.

 

https://futboleslaleche.com/2020/10/02/christian-bragarnik/

Povezava do prispevka

 

 

To je poleg katastrofalnega vodenja kluba v zadnjih 10 letih tudi en glavnih problemov. Enostavno se že leta in leta ne trenira dovolj za kar je malo morje dokazov in očitno tudi Koeman ni tega spremenil. Me prav zanima do kdaj bo zdržal in kdo bo naslednik v kolikor klub sedaj ima denar, da ga odpusti. Bi rekel nekje do novega leta. 

 

Povezava do prispevka

Jaz mislim, da je sedaj čas za Xavija. Ne glede na to ali kdo misli, če je primeren ali ne, vsi vemo da bo enkrat na klopi Barce. Sedaj ni več večine njegovih soigralcev z Messijem na čelu, pritiska in rezultatskih pričakovanj tudi ni tako da bi dobil čas, je veliko mladih igralcev z potencialom, denarja za top trenerja itak ni... Se pa bojim kakega novega Koemana ala Blanc. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Sam sem zaenkrat proti prihodu Xavija in mislim, da tudi Laporta (še) ne razmišlja v tej smeri. Res pa nimam pojma, kdo bi lahko prišel po Koemanu, če ne bo on. Z mojega vidika bi dal Koemanu celo sezono, ker je le-ta itak tranzicijska po Messiju, razen če bi res zaškripalo in bi bili npr. v nevarnosti, da se sploh ne uvrstimo v CL, česar si klub ne more privoščit (prvič zaradi izpada CL denarja, drugič pa ker bi lahko posledično izgubili kakšnega od igralcev, ki jih ne želimo ali pa ne bi mogli pripeljat dobrih okrepitev, če bo denar). Po drugi strani je pa Rijkaard na polovici sezone bil nekje na 12. mestu pa ga je Laporta obdržal, tako da ima določeno potrpljenje. Je pa res, da je takrat bil Frank trener, ki ga je sam nastavil, medtem ko je Koemana "podedoval", ob tem pa je imel še imel Cruyffa za svetovalca, zdaj ima pa njegovega sina 

 

 

Itak so razlike med trening metodami Pepa in trenerji, ki smo jih imeli v zadnjih letih. Lucho je verjetno posvečal še največ pozornosti fizični pripravljenosti, ampak ob sami ligi, v kateri nastopajo (ni treba poudarjati, da se v EPL igra bolj fizično in hitreje kot drugje) je razlika tudi v sestavi ekipe.

 

Logično, da smo v fizičnem smislu zaostali za top ekipami (predvsem EPL in Bayern), a koliko je to odvisno od samega trenažnega procesa, koliko pa od samih igralcev je drugo vprašanje. Težko je od teh starcev, ki smo jih imeli v zadnjih sezonah pričakovat, da bodo trenirali (in igrali) kot Pepova ali Kloppova ekipa. 

 

In tudi ne verjamem, da bi recimo Buskec lažje držal stik z modernim fuzbalom, če bi več ali boljše treniral. Preprosto pač nima fizičnih predispozicij, ki so potrebne za to. Če bi bil 10 let mlajši bi se še dalo kaj naredit, zdaj pač ne, čeprav na splošno mislim, da če bi bil danes 20-letni mulc, ki se bi prebijal v ospredje, je skoraj nemogoče, da bi z njegovimi karakteristikami naredil takšno kariero, ker se je nogomet v zadnjem desetletju pač razvil v to smer, kot se je. Busi je eden tistih igralcev, ki je imel "srečo", da je vzniknil v pravem klubu/pod pravim trenerjem in v pravem času.

 

Alba je od stare garde tudi še v dobrem fizičnem stanju. Po eni strani dobro, ker ko bo izgubil hitrost (kar se bo slejkoprej zgodilo), bo brez Messija izgubljen in s svojo mentalno labilnostjo samo še za odpis, po drugi pa če bi se mu zdaj recimo začele pojavljati poškodbe, bi to lahko bila priložnost za Baldeja, da se dokaže in uveljavi. Pa ne, da bi mu želel poškodbe, a če bo kdaj manjkal kak teden ali dva, ne bom ravno jokal.  


Na drugi strani recimo Messi, ki je imel med tekmami vedno proste roke in je lahko "počival" v fazi obrambe tudi dvomim, da bi profitiral z več treningov. 

 

Tako da vse to je imo treba upoštevat, ko se dela primerjave. In na koncu je veliko tudi odvisno od igralcev samih in tega, kako so "grajeni" in sami skrbijo za svoje telo. Klub/trener ti lahko samo pomaga, če si sam neprofesionalen (kot Dembele ali Umtiti, ki je forsiral igranje na SP pod injekcijami, čeprav so mu klubski dohtarji to odsvetovali) ti to nič ne bo pomagalo. Od mlajših igralcev sta recimo Pedri in Frenkie v vrhunski fizični pripravljenosti in lahko pretečeta "maraton" vsako tekmo. Ali bi lahko bila (še) boljša v kakšnem drugem klubu? Mogoče, ampak Barca ju zaenkrat s tega vidika očitno ne omejuje. Takšna sta bila tudi Griezmann in Raketa. Itak sta z leti pričakovano oba izgubila na hitrosti (in že v štartu nista bila nikoli ravno neka sprinterja) ampak vedno sta bila na razpolago. Kar je bil tudi eden od razlogov, da sem ju sam cenil bolj kot marsikdo drug. Kaj ti pomaga več tehničnega znanja, hitrosti,... če si po drugi strani ali večno na bolniški ali neumen (vsaj na igrišču, če še izven njega delaš probleme še toliko slabše) ali pa oboje? 

 

Druga stvar je, koliko pozornosti se posveča taktični pripravi, analizi nasprotnikov ipd., česar kot outsiderji tudi ne moremo točno vedeti. Je pa Firpo rekel, da je v dveh tednih pri Leedsu pogledal več videov kot v dveh letih v Barci. Ne vem, če ni bila malo butthurt izjava, me pa tudi ne bi povsem presenetilo glede na to, da je Bielsa najbolj obseden trener z detajli, kar jih poznam (še bolj od Pepa) in analizira vsakega tekmeca do potankosti in to zahteva tudi od svojih sodelavcev ter igralcev. Spet je pa brez natančnejših analiz, za katere pa nimamo dovolj podatkov težko delati kakšnekoli primerjave s tega vidika z drugimi klubi, ki so Barco v zadnjih letih pustili za seboj.

 

 

Povezava do prispevka

Rijkaard je bil v svoji drugi sezoni prvak. Pri Koemanu vsi vidimo, da ne bo nekega napredka, ostaja ker itak nihče nima upanja za lovorike, ker ni denarja in ker ni neke pametne alternative. Verjamem pa, da bo letel, če okoli novega leta ne bo na mestih, ki vodijo v LP, saj si klub ne more privoščiti leta brez LP. Se pa bojim kdo bi lahko prišel za njim, zna biti nova verzija Koemana/Valverdeja. Zato bi pa raje dal šanso Xaviju (ki jo bo itak enkrat dobil), saj ima potencial postati top trener (ali pa velik flop). Dovolj imam povprečnežev pri katerih veš, da tega ne bo. 

 

Prilagajanju nepokretnim veteranom bi moralo biti konec ko je odšel Lucho ali pa vsaj po Anfieldu, saj je bila tista sezona še zadnja, da so bili veterani z individualno kvaliteto še dovolj dobri, da so lahko kaj dosegli. Danes, po 5 letih sramot v LP, po 2 sezonah brez trofej, po odhodu Messija bi bil pa počasi čas, da se v ospredje postavi mlado generacijo, ne pa da se ne trenira/igra kot je treba zato, ker nek Busquets ni sposoben slediti takemu tempu. Barca je v tem segmentu popolnoma zaostala za konkurenco kar se tradicionalno pokaže z petardo v mreži fizično sposobnejših ekip. Sedaj ni nobenega izgovora, da se v obrambi še vedno ne igra presinga, da se ne teče brez žoge itd. Za te zadeve ne rabiš WC igralcev ampak voljo in zahtevnega trenerja. 

 

Se strinjam, da so določene omejitve pri fizičnih sposobnostih igralcev vendar se z treningom in prehrano lahko naredi veliko več kot se dela. Ni nobenega izgovora, da Puig po x letih opozarjanja na fiziko, še vedno izgleda kot 13-letna punčka, da Busquets že 10 let izgleda kot prekla, da se Dembele ne more/noče vračati v obrambo, da imamo mlahave stoperje z 70 kilami itd. Imajo na voljo strokovnjake za fitnes in prehrano, vse je odvisno od trenerja/kluba. V modernem nogometu je treba biti fizično močan za duele, imeti neomejeno kondicije, v Barci se pa očitno še vedno dela le na tehniki. Kako bo nek Eric Garcia kril Haalanda? Vsi vemo, da ne bo šlo pa dvomim, da se kaj dela na fizični moči glede na izjave igralcev in glede na izgled in igre. Če bi Messi ali Modrić tako razmišljala bi tudi ostala suha injury prone igralca, ki ne bi dosegla niti 20% uspehov, ki sta jih. Sta šla trenirat in sta postala terminatorja, ki ju 2 meterska gorila težko podre na tla. 

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 50 minutami:

glede na to, da je Bielsa najbolj obseden trener z detajli, kar jih poznam (še bolj od Pepa) in analizira vsakega tekmeca do potankosti in to zahteva tudi od svojih sodelavcev ter igralcev. 

Ena fina štorija Bielse na to temo.

Sicer ni glih nov video (iz 2019) tak, da možnost da si že videl. :D 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Ja, mi je poznano tole. :)

 

@reder Imaš prav glede prihodnosti, samo pravim, zakaj mi je razumljivo, da je bilo s staro gardo večinoma tako, kot je bilo. Ni pa to bilo prav in rebuild se bi moral začeti že prej, po mojem bi bil takrat, ko je Neymar odšel idealen čas. 

 

No, saj se je poskušalo, ampak pač na napačen način oz. se ni izšlo z Dembelejem, ki naj bi ga nadomestil in Coutinhem, ki je bil pripeljan kot zamenjava za Iniesto. Failala sta iz različnih razlogov, a če bi se vsaj eden od njiju obnesel bi bilo lahko marsikaj drugače (kot bi bile stvari tudi drugačne, če bi Neymar ostal; v tem primeru Dembeleja sigurno ne bi bilo, mogoče bi vseeno kupili Coutinha, ki pa bi dejansko moral igrati kot CM (za kar je bil primarno pripeljan) ne na LW/LM; verjetno bi bil tudi precej cenejši, ker ne bi cel svet vedel, da imamo 200m+ za zapravit in ker na trgu ne bi bilo 200% inflacije kot posledice prestopa Neymarja - pred tem je bil rekordni prestop še vedno "samo" 105m Pogbaja).

 

Če bi Neymarjev denar investirali v 5-6 igralcev (posledično z nižjo odškodnino bi bili tudi na nižjih pogodbah kot pa 100m "okrepitve") bi bile večje šanse, da bi se vsaj en ali dva od njih izkazala kot igralca, ki bi lahko imela dolgoročno prihodnost v klubu, ostale se bi pa čez leto ali dve lažje prodalo (mogoče z manjšo izgubo, ampak s 30-40m igralci, ki niso uspeli večinoma nismo utrpeli prevelikih izgub, ki jih klub v normalni fazi delovanja ne bi mogel preživeti) in znova reinvestiralo. 

 

Je pa po bitki seveda lahko biti general. Ne spomnim se, da bi bila takrat večina navijačev močno proti prihodu Dembeleja ali Coutinha, bolj je bila problem prenapihnjena cena obeh kot posledica zgoraj omenjenih stvari. Klub je rabil nove(ga) zvezdnika/e, ki bi prinesli denar izgubljen z odhodom Neymarja, prav tako je bilo treba prepričati Messija, ki je leta 2017 tudi že začel razmišljati o odhodu in odlašal s podpisom pogodbe, ko je njegov amigo šel. In Bartomeu je pač zapaničaril namesto da bi poiskal alternative (to je v bistvu velik problem kluba, da se "zapičimo" v enega igralca in hočemo le-tega ali pa nikogar - isto je bilo, ko smo leta lovili Cesca ali pa kasneje Verrattija - namesto da bi imeli pripravljen plan B ali C, ki bi se mogoče izkazal za boljšo opcijo kot pa prvotna tarča - kot se je R10 leta 2003, ko je Perez Laporti speljal Beckhama, ki je bil njegova predvolilna obljuba) ali pa "sedel na denarju" in poskušal dobiti Dembeleja/Coutinha 6/12 mesecev pozneje po nižji ceni, če je bil prepričan, da sta onadva tista, ki ju rabimo. 

 

Retrospektivno bi bilo verjetno boljše, če bi tedaj Messiju pustili oditi in začeli rebuild, namesto da se mu je dalo ogromno novo pogodbo in kar se je izkazalo še za slabšo potezo, podaljšalo tudi njegove amigose (podaljšanje Buskecu, Albi, Piqueju,... je bila dolgoročno imo večja napaka kot pa 100m flopi, ki bi jih klub brez korone lažje preživel), davek česar se bo plačevalo še nekaj let. Po drugi strani je pa tudi razumljivo, zakaj si klub nikakor ni mogel privoščiti izgubiti še Messija, tako s športnega kot s finančnega vidika in se je ugodilo njegovim željam ter poskušalo obdržati na papirju kompetitivno ekipo, ki pa v resnici to ni bila.   

Povezava do prispevka

Roberto zaenkrat izključno na sredini igra, tudi na tej prijateljski tekmi je bilo tako (čeprav ok, ne moremo nič sklepati iz tega, ker je skoraj celotna prva postava manjkala in sta igrala tudi Puig in Collado). Upam, da tako tudi ostane, ker tam še dejansko zna biti koristen, sploh če pride iz klopi. 

 

Drugače ko smo pri Robertu, naj bi bil blizu dogovor z njim glede podaljšanja/znižanja plače. 

 

 

CL dresi. Treba se jih bo navadit, a na nek čuden način so mi všeč. :D 

 

barcelona-21-22-champions-league-kit-10.

 

barcelona-21-22-champions-league-kit-11.

 

barcelona-21-22-champions-league-kit-4.j

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Fati naj bi imel pred seboj še 2-3 tedne okrevanja. Naj mu dajo kolikor časa je treba. Dembeleja in Aguera se tudi ne pričakuje pred koncem oktobra. Komaj čakam, da vidim napad Memphis-Luuk-danski biser. :D 

 

 

Klub skoraj sigurno ne bo podaljšal pogodbe z Rakutenom po tej sezoni, tako da bo treba iskati novega sponzorja. Upam, da bosta Laporta in Reverter našla kaj pametnega, čeprav bo težko pritegniti sponzorje s to ekipo brez pravega zvezdnika.

 

 

 

Tukaj zgleda nekoliko temnejši odtenek modre, kar mi je bolj všeč.

 

700x1060-22300MC-MEMPHIS-1.jpg?context=b

 

Lahko je pa kot/senca pod katerim je slikano ali pa samo na Memphisu tako izgleda zaradi tatujev. :D 

 

700x1060-22300MC-DE-JONG-1.jpg?context=b

Povezava do prispevka

Tile dresi izledajo kot random reklamne majice nekega kluba v 5. ligi, ki jim jih je dobavilo neko vaško podjetje, ki ima delavnico čez cesto od igrišča.

 

Kaj je s tistim vzorcem noter..... A to res mora bit? Jebote, a ne znajo več naredit normalnega dresa z jasnimi linijami in barvami. Pa ne more si Barca privoščit takileh zmazkov no.

Povezava do prispevka

Glede na to kakšne zmazke je Barca pogosto imela v zadnjih 10 letih (vključno oz. predvsem z letošnjo klovnsko opremo) je tole še OK. :rofl: Je pa žalostno, da na netu vsak najdeš tisoče fan made dizajnov za katere se 90% fanov strinja da so odlični, bogato plačani dizajnerji iz Nikea pa vsako drugo leto pridejo z novo neumnostjo. Mislim sicer, da je to bilo itak v dogovoru z Bartovo upravo, upam da se stanje normalizira, saj noben drug klub niti približno nima takih zmazkov oz. dresov, ki so v nasprotju z tradicijo kluba. 

Povezava do prispevka

Saj sem že enkrat rekel. 20-30 let nazaj so imeli klubi eno varianto dresov, pogosto tudi po več let, zdaj je pa treba vsako sezono narediti po 3 ali 4 variante dresov za vsak klub in pač idej zmanjkuje. Pa pred časom so že bili leakani neki dresi Barce za 2022/23, ki so še slabši, tako da po mojem to nima nič s tem, kdo je v vodstvu kluba in Nike pač dela po svoje. 

 

PSG: https://www.footyheadlines.com/2021/09/psg-21-22-third-kit-font-leaked-psg-to.html (tale font na njihovih away CL dresih je tudi :lol: https://www.footyheadlines.com/2021/07/psg-21-22-away-champions-league-font.html )

 

Leipzig: https://www.footyheadlines.com/2020/12/exclusive-rb-leipzig-21-22-third-kit.html 

 

Vem, da so tretji dresi, ki se ne uporabljajo pogosto, ampak so namenjeni predvsem prodaji, tako da bi lahko kaj boljšega spravili skupaj, če je dejansko namen, da jih bo kdo kupil. :D 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Tudi drugi klubi imajo vsako leto nove drese pa ne zganjajo cirkusa kot pri Barci. Še posebej pa imajo klubi z črtami in različnimi barvami več kot dovolj opcij za različne, a normalne drese vsako sezono. Verjamem, da si tudi sam zasledil na stotine fan made konceptov dresov, ki so mnoooogo lepši od tega kar spaca Nike. OK, saj okus je subjektiven, bi pa morali potegniti črto ko pride do nespoštovanja tradicije, ki so izključno vertikalne črte v blaugrani. V zadnjih letih pa pogosto ni ne vertikalnih črt, ne blaugrane. 

 

Ta "izgovor" je kot bi Perez odobril vijolične domače drese in to opravičeval z tem, da se beli ne prodajajo več dovolj dobro in je potrebna sprememba. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...