Skoči na vsebino

Starfield (Xbox, PC)


Priporočeni prispevki

Fallout 4 mi je tako všeč, da imam že kakšnih 6 let na polici izvod igre za PS4, pa mi ploščka še ni uspelo vstaviti v konzolo :D

 

Morrowind mi je genialen — pač vse mi je odlično, razen combata, ker v ta d&d combat, kjer sicer real time sekaš z mečem, ampak se v ozadju rola kocka, nikakor ne padem. D&d pravila mi dosti bolj sedejo v poteznih igrah ali pa takih, ki omogočajo aktivno pavzo

 

Fallout sem igral samo ne-Bethesdin New Vegas, ki mi je bil tudi genialen, spet one-of-the-greats naslovov, ampak ja, ni Bethesda, ne sede v debato 

 

Obliviona nisem igral, Skyrima isto ne. Fallout 4 sem kupil, ko je bil enkrat po izidu za 18-or-so EUR, pomoje zadnja naročena igra iz Zavvija (RIP), pol pa nikoli nisem začel igrat, ker nikoli ni bil pravi mood

 

Anyway, Starfield se inštalira :P 

Povezava do prispevka

@Galko Res je kul leto. Starfield, BG3, in če bo še DLC za Cyberpunk 2077 sekal, bo res noro. 

 

Sicer pa, ne da bi kak ful fanboyizem cringal tukaj, ampak moram, ker res ne razumem nekateri postov tukaj in na spletu, da je grafika slaba in špil ni igrabilen. Odlična je, pa še gladko teče, nobenih zatikov, stutteringa in podobno. Seveda se zavedam, da Starfield ni grafični tech demo, kaj je danes možno, ampak noben Bethesdin špil ni imel vrhunske grafike. Ampak vrhunski open world in tokrat resnično odličen art design. Glede bugov, sem pa, kot sem povedal že na prejšnji strani, v 12-ih urah naletel na samo dva. (In ne dvomim, da jih bo še dosti, dokler ne pridejo prvi patchi, ampak niti pod razno se ne more reči, da igra ni playable.) To na PC steam verziji. 

Nimam screenshotov, si bom kar malo reddit sposodil, lejte tole, meni je res lepo:

Spoiler

Pa ne samo to: planeti imajo lahko različne ekoregije: tole so screenshoti iz istega planeta:

Spoiler

 

 

Povezava do prispevka

Mene mal moti, da so vsi quest chain zelo preprosti. Večinoma majo res samo eno resolucijo, ne moreš se lotit zadeve z različnih strani. Recimo ta quest,  ki ga je bitsurugi opisal vedno vodi samo v eno smer. Ne moreš recimo prijavit quest giverja, da nekaj šušmari pa obrnit v svoj prid ali kaj podobnega. Pol maš sam občasno kakšno odločitev proti koncu, ki je več ali manj dost črno bela.

 

Pol sem zdej delal eno misijo glavnega questa na planetu Neon. Maš sestanek, da nekaj kupiš in se moraš nanj pripravit. Sam je tok bedno, govoriš z dvema NPCjema, greš tam udret v eno sobo, pol udreš v računalnik in je to to. Nobene šanse, da ti ne rata, sam slediš puščicam in klikaš (woke trigger warning: v mestu, ki mu rečejo PLEASURE CITY so dal v klub plesalce, ki so vsi moški in oblečeni v neke kraljeve norčke). 

 

Pa vsi questi, ki so povezani z UC so faking awesome idejno, ampak je vse tko simplistično narejeno, da pol na koncu izpade kr mal bedno. Zelo neizkoriščen potencial. 

 

Zelo površinsko je vse skupaj, se mi zdi, da bi lahk blo tok več opcij. Sploh, ko prihajaš iz BG 3 Act 1, ki ma res tok načinov za pristop do nekega problema. 

 

Mimogrede, dajte takoj na začetku piko v persuasion in lockpicking (če vam je to seveda všeč), da se lepo sproti lvla. Predno lahko upgrejdaš skill, moraš najprej izvest dejavnost, ki ti jo omogoči večkrat. Nisem dal v persuasion in je zdej šlo že tok poskusov mimo :(

 

Edini bug do zdej sem mel, da sta dva quest NPCja spolzela skozi tla in z njim ni blo možno interactat. Sem relovdal zadnji save (to je sicer nice, ker praktično vsakič, ko zamenjaš sobo autosava), ampak sem mogu poletet na nek drug planet in prit nazaj, da je fixal. Mogoče bi to fixal tud, če ne bi relovdu, sam nisem probu. 

 

Dons sm mal edital ladjo, da sem dodal cargo space. Lušten sistem, sem tko mal ponosen (kekw), ko zdej vidim updejtano ladjo. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Kot so rekli, Skyrim in space, z vsem kar spada zraven. Ni to tehnično kinematična dovršenost kot je v Cyberpunku ali BG3, je pa čudo kaj vse so naphali v ta star pogon :lol:. Jaz sem od glavne misije naredil samo 2 questa, potem sem si postavil udoben outpost med rdečimi dreveščki na nekem planetu kjer zraven auto-minam rudo. Seveda sem pozabil nataknit vesoljsko obleko ko sem stopil ven na plano in napadli sta me dve gigantski mravlji, tako da sem hitro crknil. Dober vir zaslužka je predvsem pucanje zapuščenih outpostov od raznih piratov. Potem sem končal v Neonu, ki je definitivno moje vrste mesto in bom tam zabil na desetine ur zgleda :mafija:. Na srečo sem vzel s sabo Mariko, ki samo da kak zaskrbljen komentar ko se potikava po nočnih klubih in sumljivih beznicah in ne Sarah, ki bi mi težila zakaj počnem vse drugo namesto da bi se ukvarjal z znanostjo :D.

Povezava do prispevka

res je malo izi samo meni pase tako

 

biomi so raznoliki, jaz osebno pogresam da bi bilo vec hribov.. vecinoma je samo ravnina in tu pa tam kaksna vecja skala ampak ok, drugo je sekar ql.. mislim niti nisem vidu dosti planetov ker sibam samo na uno od main misije. tako da lahko, da se motim

 

spil kar vlece drugace

pizda sem vidu da tam na desno so neki sistemi level 75.. jaz sem komaj 15 lol

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Za tiste, ki ne spremljate headlines glede špila, tole mi je kar zanimivo:

 

Se spomnite drame izpred par dni, ko je kar dosti folka po spletu shitstormalo, zakaj se ne da leteti med planeti (to še najbolj tisti, ki so hkrati širili lažne govorice, da space jumpaš lahko le preko menijev in ne tudi iz pilotske kabine)?

 

No, da se. Alanah Pearce (no, jaz se je spomnim, da je imela PR streaminge pri lansiranju Cyberpunka 2077 čez) je poskusila leteti med dvema nebesnima telesoma in je za pot potrebovala sedem ur. Sicer ne vem, kateri planet je bil izhodiščni, prispela pa je to planetoida Plutona.

 

Yep, space is big.

 

Evo, če imate čas, lahko med potovanjem dolge ure razmišljate v pogledu na neskočno črnino, morda se vam pa vmes razkrija kakšna višja resnica. :D 

(Za običajne igralce ta novica ni kaj bogve kaj, moderji se pa kar veselijo, saj je zgleda Starfiedlovo vesolje vseeno povezano, in ne gre za ločene enote.)

Povezava do prispevka
Flegma reče pred 8 minutami:

Za tiste, ki ne spremljate headlines glede špila, tole mi je kar zanimivo:

 

Se spomnite drame izpred par dni, ko je kar dosti folka po spletu shitstormalo, zakaj se ne da leteti med planeti (to še najbolj tisti, ki so hkrati širili lažne govorice, da space jumpaš lahko le preko menijev in ne tudi iz pilotske kabine)?

 

No, da se. Alanah Pearce (no, jaz se je spomnim, da je imela PR streaminge pri lansiranju Cyberpunka 2077 čez) je poskusila leteti med dvema nebesnima telesoma in je za pot potrebovala sedem ur. Sicer ne vem, kateri planet je bil izhodiščni, prispela pa je to planetoida Plutona.

 

Yep, space is big.

 

Evo, če imate čas, lahko med potovanjem dolge ure razmišljate v pogledu na neskočno črnino, morda se vam pa vmes razkrija kakšna višja resnica. :D 

(Za običajne igralce ta novica ni kaj bogve kaj, moderji se pa kar veselijo, saj je zgleda Starfiedlovo vesolje vseeno povezano, in ne gre za ločene enote.)

Dalo naj bi se leteli med t.i. postavljenimi (default) planeti (Sol etc),  med proceduralno generiranimi pa ne (trk ob navidezno steno po nekaj časa)

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

muh sexy baza (med loading screeni ti kr kaže tvojo bazo yea)

 

image.thumb.png.a6202968a65a2840d3ed322b0d69a972.png

 

 

Ko sem tepele neke barabe, so na istem planetu, par metrov stran, pristali random kolonisti. Sem šel do njihove ladje, lockpikal vhod in jo spizdil, registriral in je kar moja, noben se ne pritožuje. Velik cargo prostor, veliko prostora za dodajat module :rofl:

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
Navedek

 

Make a new file called StarfieldCustom.ini in Documents\My Games\Starfield and add this line inside

[General]

bAlwaysActive=1

 

Če hočte alt tabat med loading screeni ipd. 

 

A je kdo že pogruntu kako naredit storage v bazi? Kaj morm povezat, da naredi en velik storage? 

Povezava do prispevka
Flegma reče pred 2 urama:

No, da se. Alanah Pearce (no, jaz se je spomnim, da je imela PR streaminge pri lansiranju Cyberpunka 2077 čez) je poskusila leteti med dvema nebesnima telesoma in je za pot potrebovala sedem ur. Sicer ne vem, kateri planet je bil izhodiščni, prispela pa je to planetoida Plutona.

 

 

A se ni samo zaletela v flat texturo ki bi naj bla planet, potem pa se je znašla znotraj planeta? 

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 54 minutami:

Če hočte alt tabat med loading screeni ipd. 

 

A je kdo že pogruntu kako naredit storage v bazi? Kaj morm povezat, da naredi en velik storage? 

maš ekstraktor, ki ga povežeš z unim storage, k men zgleda ko lijak

 

potem prideš vsake tolk časa kolektat;  za bolj kompleksno rabiš to na več planetih baze in pretaka med bazami

Povezava do prispevka

Ma res ne vem a so Rockstar neki super duper geniji al zakaj noben špil ne more ponovit Vice City fore, kjer si take-overal biznise in so ti generirali denar, pa lahko si uporabljal njihove produkte (npr prodajalna avtov in dobil si garažo+avte od tam). V starfieldu je toliko zapuščenih baz in rudnikov, pa nobenega ne moreš zasest in zagnat proizvodnjo al neki.

Povezava do prispevka

@Kruz mislim bolj kako nastimat, da landas z ladjo v bazi, offloadas iteme (brez, da bi zapustu kabino) in gres naprej. a morm povezat z item transferja na solid storage container? a pol en storage container v drugega pa bo transferal iteme do konca chaina? 

 

dejte še kakšno piko v stealth, pol maš s pirati ene misije kjer se moraš sneakat in dobesedno ne morš mimo, če nimaš pik not. alternativa je sicer še vedno, da vse pobiješ, ampak raje ne bi for RP purposes :D Bom pogrindal lvl al dva, da lahk nardim miroljubno misijo. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...