Skoči na vsebino

Starfield (Xbox, PC)


Priporočeni prispevki

Hernire reče pred 3 urami:

 Uvod mi je bil preprosto preslab in me je odbilo. Ne morem verjet, da ima tak flagship naslov tak smetarski uvod v igrico. Sem vedel, da bi mogu BG3 dljat ayyy

Ha, ha. Še dobro da nisi še katerih ostalih Bethesdinih naslovov igral, ker main questi so pri njih pogosto enostavni ali super cringe ali celo oboje. :P Je pa zanimivo, da me pri Bethesdi to nikoli ne moti, kljub temu, da sem mahnjen na kvalitetne (no, vsaj meni se zdi tako) narativnice. Preprosto Bethesde nikoli nisem dojemal iz tega vidika, ampak le iz world buildinga in sandbox igračkanja. Še posebej, ker je pri njih main quest nekaj za »zraven« in ne glavni point špila. Povsem obratno kot pri ostalih rpgjih. Kljub vsemu pa znajo mnogi questi zelo noro presenetiti tudi iz narativnega vidika. Ampak so večinoma opcijski.

 

Aja, tudi mene je presenetilo, kako hitro so se pri Starfieldu odkrižali uvoda. Z zgodbovnega vidika je to res plehko, ampak iz sandbox igralnega si pa tako po desetih minutah v sržu igre: torej imaš spaceship in svobodo, da greš lahko kamorkoli in počneš karkoli.  Se mi zdi, da so namenoma izbrali tak pristop. Poleg tega so se morda res preveč zanašali na Bethesdine veterane, ki so seznanjeni z njihovim načinom igranja. Če prvič igraš njihov rpg, je res malo overwhelming in premalo razloženo. Plus pogosto ne veš ali gre za feature ali bug. :D 

 

Also, ne se kregat, kateri špil je boljši. Jaz sem vesel, da bom užival tako pri BG3 in Starfieldu in še kje (sta mi pa igri zelo neprimerljivi, povsem različna zvrst rpgjk. Glavno, da imam na voljo raznolikost in da pri obeh uživam). Je pa res, da se nagibam k Starfieldu, trenutno mi sci-fi pač dogaja. Also, verjetno bom glasoval za Starfield, ker pri Bethsedi na dolgi rok običajno najbolj uživam in samo letos lahko za njih glasujem (pa BG3 bo imel tukaj že itak dovolj glasov :D) , itak bo to špil, ki bo zaradi modov še dolgo živel in bo z naslednjimi patchi in dlcji še boljši.

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 35 minutami:

Dajmo vsi stopit korak nazaj, ker sicer vemo, kaj se bo zgodilo, torej da bo BigBoss82 spet šel za 2 leti, dokler ne bo Dark Souls 4 izšel

 

Bv, men je v redu uporabnik, samo pač povprečne Xbox ekskluzive ga prožijo, dajte pogledat malo proč

 

Ljubitelj pasjih jajc :D Hvala bogu za razvijalce, da mamo različne okuse. 

 

Na koncu bo Lords of the Fallen fse posekal in odnesel GOTY. Al pa AC Mirage :)

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 24 minutami:

House Va'run (al wadever).

Ena od treh glavnih grup v igri.

Imajo svojega veleposlanika in so del "trosveta".

Nimajo svojih questov, v igri praktično ne obstajajo, razen da se o njih govori.

 

Špilu pač manjka tako ena cela stopnja globine/širine/immersiona, komunikacije s kompanjoni in vsega.

 

edit: kažualci ne bomo glasovali za starfield <_<

 

 

 

To je po moje očiten hint na DLC. Podobno je blo v F4, če se ne motim.

 

Ampak ja, če ni tako, več kot upravičena kritika.

 

Kar se mene tiče, po dosedaj nemalo preigranem času, super igra, jo MOČNO priporočam (brez sence dvoma tistim, ki vam je bil Fallout všeč ali ljubiteljem vesoljščin), definitivno vredna dnarja, sploh pohvalno, da je faking Bethesda uspel tako masivno igro izdat praktično bug free na day1...

 

...ampak niti slučajno ji ne bi dal 10/10 (v stanju na današnji dan). Razumem pa, da je lahko komot eden od kandidatov za GOTY, ker ji uspe pričarat neverjeten immersion. RPG elementi pa so celo izboljšani od F4. Sem pa našel tudi kake kveste, kjer mi je bilo žal, da jih niso bolje razvili (recimo tisti sidekvest, ki ga je nekdo včeraj omenjal v spoiler tagu). In igra je res faking huge!

 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 29 minutami:

Resident Evil 4 RE, Diablo 4 in Armored Core 6 so tudi v igri, da poberejo nekaj glasov

 

Vrhunsko leto za igre, problem je samo to, da bi najraje preigral vse preden bo glasovanje, samo to se zih ne bo zgodilo

 

Diablo4 je sigurno močan kadidat za igro, ki me je največ razočarala v letošnjem letu. Story, kampanija super, vse ostalo pa porazno. PORAZNO.

 

In te dni sem braz, da naj bi Blizz imel namen izdajat letne expansione, v stilu Destinyja in ne enega masovnega kot D2 in D3. Seveda se ne bodo odrekli tudi goldinarjem iz battlepassov in skinov. 

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 17 minutami:

 

To je po moje očiten hint na DLC. Podobno je blo v F4, če se ne motim.

 

Ampak ja, če ni tako, več kot upravičena kritika.

 

Kar se mene tiče, po dosedaj nemalo preigranem času, super igra, jo MOČNO priporočam (brez sence dvoma tistim, ki vam je bil Fallout všeč ali ljubiteljem vesoljščin), definitivno vredna dnarja, sploh pohvalno, da je faking Bethesda uspel tako masivno igro izdat praktično bug free na day1...

 

...ampak niti slučajno ji ne bi dal 10/10 (v stanju na današnji dan). Razumem pa, da je lahko komot eden od kandidatov za GOTY, ker ji uspe pričarat neverjeten immersion. RPG elementi pa so celo izboljšani od F4. Sem pa našel tudi kake kveste, kjer mi je bilo žal, da jih niso bolje razvili (recimo tisti sidekvest, ki ga je nekdo včeraj omenjal v spoiler tagu). In igra je res faking huge!

 

 

Kaj naj bi to pomenil :D A je mel F4 kao dobre RPG elemente? Pač sej štekam špil ni zame in se ne bi ful kregu, sam glih za F4 je blo ful nekih na polno carskih debat, ko so ljudje govoril da takemu tipu igrice ne morš niti RPG več rečt haha.

 

Tko, da mi je ta CELO IZBOLJŠANI na polno smešn. Izboljšani glede na dobesedno dno žanra :D

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 3 minutami:

Dejte mi povedat, kaj delam narobe pri prodaji nezakonitih stvari. Kamorkoli grem, mi jih pri trade authority ne pokaže v inventarju, ne na ladji, ne če ga vzamem s sabo. Pa naj bi se dalo prodajat vsakemu trade authorityju <_<

Tam na nekem planetu, je nek vendor, ki ti proda shielded cargo conteiner.. na zalost se ne spomnem imen. Pogooglaj

Povezava do prispevka

Maš prav, najbrž F4 in Starfield igra folk, ki imajo radi Fortnite. Pač čista streljačina. Zlasti zaradi tega vidika so prodajne uspešnice.

 

Itak vem, da je očiten bait post in ne da se mi niti začet nekih debat, ki so namenjene zgolj nekemu kurcanju forme o old school pojmu RPG ter o temu ali na ta pojem gledaš ozko ali širše. Tisti, ki hoče razumet je tisti stavek jasno in glasno razumel, tisti ki pa noče razumet, pa jbg. 

Povezava do prispevka

Te kritike za RPG so bile isto pri Skyrimu. Zdaj velja za enega najboljših rpgjev vseh časov. Ne moreš nastavit niti svojih atributov. Od Obliviona dalje pač ne delajo več iger ki bi bile nek super deep zakompliciran RPG in mislim da večini ljudem to bolj ustreza. Majo nek svoj žanr action rpgja. Js se veselim igranja drugo leto na PCju z mal modi. Mal hejta preveč folk 

Povezava do prispevka

No pač očitno appeala nekemu arhetipu ljudi, recimo tebi očitno dogajajo takšne nezanimive igre, glede na to igraš razne looter shooterje tipa Destiny 2, bait gor al pa dol, ni glih nek nova teorija, da so to izjemno casual plehke igrice, Oblivion je pač postavil nov standard za casual modathon, Starfield je pa sam zadnja iteracija, tko da mi je smešno, da so "updejtali RPG elemente". Na kakšen način že.

 

Ne vem kdo točno igra F4 in Starfield, samo te igrice se vedno bolj odmikajo od tega kar naj bi RPG bil, sploh ko vidiš heavy hitterje v stilu BG3. Ampak ja brezveze, valda uživite, kar je rekel Gapi182, samo valda noben ne misl, da je Skyrim eden najboljših RPGjev vseh časov :D

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 19 minutami:

Te kritike za RPG so bile isto pri Skyrimu. Zdaj velja za enega najboljših rpgjev vseh časov. 

Pri komu velja za enega najboljših rpgjev vseh časov? Pri Američanih, ki drugače RPGjev ne igrajo razen od Bethesde (pa ajde, Bioware)? Je eden najbolj uspešnih rpgjev, če ne celo najbolj uspešen ever, ampak kot izdelek je pa bolj pol šarmanten, pol "komaj se drži skupaj s selotejpom". 

 

Tudi če odmislimo vse izometrične in pogled izza hrbta rpgje, je že v borbi z Ultimo Underworld 2, Arx Fatalis, Morrowind in Fallout New Vegas bolj v ozadju med 1st person rpgji. Upam, da se bo ta narativa končno spet obrnila v to smer, ker je jasno, da se Skyrim ni dobro postaral in da samo kaže na to, da so Bethesda preveč safe. 

 

Dragon Age Origins je starejši špil pa me vseeno bolj vleče spet igrat kakor Skyrim.

Povezava do prispevka

Zanimivo, kako se dandanes folk ni sposoben poglobit v igre, to je ta fast food kultura pomoje, je treba probat vsako novo stvar in potem hitro naprej.

 

Večina iger na sam začetek napha ogromno vsebine in dialoga, potem pa razvijalcem zmanjka pare, vsebina se razvodeni in mehanike postanejo ponavljajoče - redko katera igra skalira dobro po prvi tretjini in omogoča neskončno ponovno igralnost. TES serija in Starfield sta obrnjena ravno obratno. Sam začetek igre in glavna štorija sta skorajda kakec, nastavljen na najnižji skupni imenovalec ki dopade povprečnemu gejmerju.

 

Ko zaviješ na stransko pot in začneš raziskovat vse kar se ti zdi zanimivo se šele odpre cel univerzum možnosti. V Starfieldu so to še nadgradili. Če se samo sprehodiš po mestu in poslušaš naključne mimoidoče fašeš 3 misije od katerih ti vsaka vzame 1 uro. Ko greš v orbito da bi obiskal drugo osončje spet mimogrede fašeš sekvenco misij ki ti vzamejo 2 uri in potencialno rezultirajo v novi mega ladji, super orožju, epskem boju ali filozofski dilemi. Samo za korporativno udejstvovanje v Ryujin industries v Neonu sem porabil ene 10 ur in to jebeno dobrih.

 

Ja, obstaja veliko kinematično dovršenih RPGjev, z obsedeno podrobno ročno izdelanimi svetovi - BG3, Witcher, Gothic, itd. ampak Bethesdine igre so ene redkih lego RPGjev - naredi si svojo avanturo in delaj kar hočeš. Je Starfield prinesel nekaj novega? Kar se tiče mehanike je sicer še vedno dobri stari Skyrim v vesolju, ponuja pa nov svet z nešteto urami raziskovanja in zabave.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 2 urama:

No pač očitno appeala nekemu arhetipu ljudi, recimo tebi očitno dogajajo takšne nezanimive igre, glede na to igraš razne looter shooterje tipa Destiny 2, bait gor al pa dol, ni glih nek nova teorija, da so to izjemno casual plehke igrice, Oblivion je pač postavil nov standard za casual modathon, Starfield je pa sam zadnja iteracija, tko da mi je smešno, da so "updejtali RPG elemente". Na kakšen način že.

 

Ne vem kdo točno igra F4 in Starfield, samo te igrice se vedno bolj odmikajo od tega kar naj bi RPG bil, sploh ko vidiš heavy hitterje v stilu BG3. Ampak ja brezveze, valda uživite, kar je rekel Gapi182, samo valda noben ne misl, da je Skyrim eden najboljših RPGjev vseh časov :D

 

Ha, a vidiš, tako kot ti ne razumeš, zakaj nekateri tako uživajo pri Bethesdinih rpgjih, jaz ne razumem, zakaj se vam nekaterim zdijo tako plehki/bedni. :P Mislim, da je Starfield nezanimiv, to meni sploh ne gre skupaj. :D 

 

Jaz ne igram shooterjev, pa so mi Bethesdini rpgji izmed najboljših iger v zvrsti vseh časov. Skyrim je moj daleč najbolj igran rpg ever in užival sem vsako minuto.  

 

Toda meni so všeč tudi tisti rpgji, ki ji običajno Bethesda haterji zagovarjajo. (Edino kar me nikoli ni potegnilo so action rpgji ala Diablo: preigral sem Diablo, Diablo: Hellfire, Diablo 2, Torchlight. In to je to, se mi zdi. Še to bolj igral zato, da sem rekel, da sem obrnil, ampak iskrca mi za to podzvrst nikoli ni preskočila. :)). Prav tako kot uživam pri Fallout 4 bom pri poteznih s statistiko neskončno naphanih rpgjih. Tudi ne zagovarjam dejstva, da mora imeti rpg taužent abilityjev in cel kup statistike in par ducat poklicev, da se šteje za rpg. Slednje je tisto, kar se mi zdi, da ljubitelje zvrsti, ki jih veže old school nostalgija, najbolj matra.

 

Glede na to, da redno igram namizno igranje vlog (trenutno Dungeons & Dragons 5E kampanijo), ki je bolj hardcore rpgjasto kot katerikoli računalniško rpgjanje, tudi nimam nobenih problemov iz metanja kock preklopiti na first person exploration sandbox rpgjanje pri Bethesdi. Glavno da je immersion super, in tega ima, to se morajo tudi haterji strinjati, Starfield v rokavu neverjetno veliko. Ampak kot sem dejal, gre za slow burning špil. Preveč ljudi žal igro sodi le po nekaj urah igranja. 

 

Valjda razumem, da vse zvrsti niso za vse: jaz ne maram diabloščin, nekdo drug poteznih frpjev, tretji jrpgjev, četrti sovraži you died napise pri soulsih ... Kul, nič narobe s tem. Vendar mi je zanimivo to, da so Bethesda haterji izmed vseh najbolj entuzijastični pri tem, da hočeje vse prepričati, da imajo le oni prav. Res zanimiv pojav. Ne vem iz kje se napaja to tako strastno prepričevanje, da če kdo pravi, da so mu Skyrim/Fallout 4/Starfield/... všeč, morajo takoj uleteti, ne, ne, ne, to ni res, nimaš pojma. :) 

 

Skratka, meni je kul, da je znotraj zvrsti več pristopov. Upam da Bethesda svoje formule ne bo spremenila za naslednje Elder Scrolls. Pa če tudi bodo potem »game journos« špil hejtali, da je igra »le« Skyrim z boljšo grafiko. Meni je všeč tako. Formula deluje, odličen dokaz za to je Starfield, zakaj bi se jo spreminjalo?

 

edit: evo, točno to kar je @Fallen0ne pred mano gor povedal. To je tisto, kar me vleče v Bethesdine svetove.

uredilo bitje Flegma
  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 3 urami:

Te kritike za RPG so bile isto pri Skyrimu. Zdaj velja za enega najboljših rpgjev vseh časov. Ne moreš nastavit niti svojih atributov. Od Obliviona dalje pač ne delajo več iger ki bi bile nek super deep zakompliciran RPG in mislim da večini ljudem to bolj ustreza. Majo nek svoj žanr action rpgja. Js se veselim igranja drugo leto na PCju z mal modi. Mal hejta preveč folk 

Ta post je spregledal obstoj BG3 al neki

Povezava do prispevka
Fallen0ne reče pred 1 uro:

Ko zaviješ na stransko pot in začneš raziskovat vse kar se ti zdi zanimivo se šele odpre cel univerzum možnosti. V Starfieldu so to še nadgradili. Če se samo sprehodiš po mestu in poslušaš naključne mimoidoče fašeš 3 misije od katerih ti vsaka vzame 1 uro. Ko greš v orbito da bi obiskal drugo osončje spet mimogrede fašeš sekvenco misij ki ti vzamejo 2 uri in potencialno rezultirajo v novi mega ladji, super orožju, epskem boju ali filozofski dilemi. Samo za korporativno udejstvovanje v Ryujin industries v Neonu sem porabil ene 10 ur in to jebeno dobrih.

 

Ja, saj to je verjetno zelo kul za nekatere. Za nas z OCD-ji pa je kar težava... isto kot s vprašaji v Ubi Soft igricah. Jaz enostavno težko prenesem, da nekaj ne pogledam in mi to potem vzame toliko časa, da se naveličam. Tu mam zdaj odprtih cel kup misij in še par sem jih skenslal (klici na pomoč v vesolju) pa mi zjebe možgane kaj sploh naj delam. Potem pa se za nekaj odločim in vmes spet fašem par novih zadev. Dobro, da nimam epilepsije.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Fallen0ne reče pred 1 uro:

Zanimivo, kako se dandanes folk ni sposoben poglobit v igre, to je ta fast food kultura pomoje, je treba probat vsako novo stvar in potem hitro naprej.

 

Hja pri meni to absolutno ne velja, važno je samo to da špil vleče. Zelda:Botw in Totk ti tudi data ogromno svobode, velik sandbox, izziv

 

Kar se tiče Bethesda špilov pa Witcher3/Baldur's Gate3 je pa fora, da imajo slednji res vrhunske queste, kar bi Bethesda špili tud lah imeli, ampak povečinoma nimajo. Ponavadi je kak Thief's Guild bil zanimiv al pa kej drugega, kjer je bilo na voljo več odločitev, samo Bethesda ima res malo preveč teh A->B questov in glede na to, da sem igral vse njihove špile, tudi Fallout76, se bojim, da bom spet burned, ker preprosto ne bo vleklo. Pa še itak imam Zelda:Totk za dokončat prej

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 4 urami:

Pri komu velja za enega najboljših rpgjev vseh časov? Pri Američanih, ki drugače RPGjev ne igrajo razen od Bethesde (pa ajde, Bioware)? Je eden najbolj uspešnih rpgjev, če ne celo najbolj uspešen ever, ampak kot izdelek je pa bolj pol šarmanten, pol "komaj se drži skupaj s selotejpom". 

 

Tudi če odmislimo vse izometrične in pogled izza hrbta rpgje, je že v borbi z Ultimo Underworld 2, Arx Fatalis, Morrowind in Fallout New Vegas bolj v ozadju med 1st person rpgji. Upam, da se bo ta narativa končno spet obrnila v to smer, ker je jasno, da se Skyrim ni dobro postaral in da samo kaže na to, da so Bethesda preveč safe. 

 

Dragon Age Origins je starejši špil pa me vseeno bolj vleče spet igrat kakor Skyrim.

Js iskreno do Elden ringa nisem igral tako immersive rpgja kot Skyrim. Ne rečem da je najbolj deep rpg. Daleč od tega. Ampak zares zabaven sandbox, zelo zelo dostopen do noobov, kul mapa lokacije in karakterji. Lahko si imel hišo, če sem želel nek novi skill sem se ga naučil, nisem rabil respecat in menjat celotne klase. Kot popoln noob nisem rabil gledat nobenih guidov kako si sestavit build. Take stvari meni dosti pomenijo za moj osebni role playing. Hardcore playerji so vedno pljuvali po Skyrimu kar se tiče rpg mehanik. Men je pa sedlo da je bolj casual. Ne rabi met vsak rpg popolnoma istega principa in iste atribute in klase.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...