Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Skynetz reče pred 10 urami:

Bolj je še problem v temu, da brez pogledat na te "gumbe" niti ne veš kateri gumb je. Ker so vsi gladki

Ja ok good point to tud ja :D Pač vse najslabše od touchscreena pa vse najslabše od gumbov hkrati. Res genious move s temi knofi. Pa dvomim da so baš neki pršparali.

 

VonGriffin reče pred 9 urami:

Baterija ima 10 let garancije. Avto 10 let oz 140k km. Atkinsonov motor ki ga uporablja je dalec najbolj zanesljiv motor na trgu 

 

Toyota  ne crkne

Hahaha, ampak to pomeni da moraš 10 let furat na uradni servis. 140Mm je pa itak dost malo za 10 let. Garancija je tud samo na potrošno robo ne. Sej ne da ostale znamke pa bo ful crknal takih reči. Also kolikor vem japonci/korejci kar dost komplicirajo za uveljavljanje in poskušajo ne priznat. Fotru je na Kia Optimi crknila zadnja LED luč in je mogu čakat 2 mesca na novo. Pa cela galama da to kao ne crkuje kako je to možno itd. BMK kako je možno, menjaj!11

 

Ne sej overall sem fan garancije pa tega pristopa, tud notranjost me boli patak načeloma. Ampak ko daš 40k za avto je pa res kislo da je notranjost slabša kot v Dacii za 15k.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 3 urami:

Hmm... meni je v E klasi brez primerjave z drugimi :D

 

spacer.png

 

spacer.png

 

V BMW-ju mi je OK, v Audijih pa mi sploh ni všeč.

Sorry ampak meni je to ogabno in mi deluje kot neka igrača za otroke. Pa vse se sveti, pred časom so imeli bosanci pa kakšni kamjonisti take kabine, zdej so pa že direkt v tovarni poskrbeli za to.:sick:

jlpktnst reče pred 2 minutama:

Ja ok good point to tud ja :D Pač vse najslabše od touchscreena pa vse najslabše od gumbov hkrati. Res genious move s temi knofi. Pa dvomim da so baš neki pršparali.

 

Hahaha, ampak to pomeni da moraš 10 let furat na uradni servis. 140Mm je pa itak dost malo za 10 let. Garancija je tud samo na potrošno robo ne. Sej ne da ostale znamke pa bo ful crknal takih reči. Also kolikor vem japonci/korejci kar dost komplicirajo za uveljavljanje in poskušajo ne priznat. Fotru je na Kia Optimi crknila zadnja LED luč in je mogu čakat 2 mesca na novo. Pa cela galama da to kao ne crkuje kako je to možno itd. BMK kako je možno, menjaj!11

 

Ne sej overall sem fan garancije pa tega pristopa, tud notranjost me boli patak načeloma. Ampak ko daš 40k za avto je pa res kislo da je notranjost slabša kot v Dacii za 15k.

Sej če kupiš Teslo imaš tudi slabšo notranjost kot v Daci za 15k :D 

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 57 minutami:

Ja ok good point to tud ja :D Pač vse najslabše od touchscreena pa vse najslabše od gumbov hkrati. Res genious move s temi knofi. Pa dvomim da so baš neki pršparali.

 

Hahaha, ampak to pomeni da moraš 10 let furat na uradni servis. 140Mm je pa itak dost malo za 10 let. Garancija je tud samo na potrošno robo ne. Sej ne da ostale znamke pa bo ful crknal takih reči. Also kolikor vem japonci/korejci kar dost komplicirajo za uveljavljanje in poskušajo ne priznat. Fotru je na Kia Optimi crknila zadnja LED luč in je mogu čakat 2 mesca na novo. Pa cela galama da to kao ne crkuje kako je to možno itd. BMK kako je možno, menjaj!11

 

Ne sej overall sem fan garancije pa tega pristopa, tud notranjost me boli patak načeloma. Ampak ko daš 40k za avto je pa res kislo da je notranjost slabša kot v Dacii za 15k.


Ti primerjas kio in toyoto ? Clovek jaz ne mislim 44k avto vozit na servis k komsiji mehaniku iz mitrovice. Eno je avto kupiti drugo si ga privosciti voziti . Kar je tudi razlog da jaz avta ne kupujem na lizing. Ce se moram za pleh zadolziti ga ne kupim . Mi pa je jasno da je to nek koncept cist mimo nase jugo kulture
 

avta pa jaz ne kupujem zaradi izgleda gumbov ampak da mi 10let sluzi brez problemov

 

in dejstvo tudi sprejeto od stroke da to nudi se najbolj toyota tudi ce to pomeni uraden servis

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 9 urami:

Hahaha, ampak to pomeni da moraš 10 let furat na uradni servis. 140Mm je pa itak dost malo za 10 let. Garancija je tud samo na potrošno robo ne. Sej ne da ostale znamke pa bo ful crknal takih reči.

 

Pa kakšni argumenti so to prosim te lepo no. Če ti je 10 let preveč vozit na uradni servis, potem voziš 5 let pa imaš 5 let garancije, kje je problem. To, da ti dajo garancije 10 let je samo plus in ne vem, zakaj bi se pritoževal nad tem.

 

Na potrošno robo pa itak garancije nikoli ni bilo wtf. Pri nobenem avtu.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

summoning @doz

 

Mal gledam za čistila, pa sem si ogledal par yt in bi si rad omislil sledeče:

 

Zunanjost:

  • pena
  • tar & insect removal
  • šampon
  • black trim detailer
  • quick detailer
  • ceramic wax

Notranjost:

 

 

za zadnja dva ne vem, če se izključujeta. Ideja je, da čiščenje avta vzame max 1h, preferiram manj. Kärcher ist nich problem.

 

Na trgu je absolutno prevec zadev, da bi vedel katere firme se splača. Gyeon, Chemical guys, itd., vse mi je isto.

 

Lahko daš en definitive guide kaj je ok? Kaj se manj splača, kaj manjka spisku (npr. gline nisem dodal, je sploh smiselno, če se ne polira?).

 

Mogoče lahko to rata definitive guide nam, ki se ne da toliko študirat.

 

Hvala!

 

 

uredilo bitje Douchebag
Povezava do prispevka

Pena: Bilt Hamber

Kupi od njih še Korrosol za feltne

Šampon: Chemical guys Citrus Wash & Gloss, res se bo svetil avto (oz. povej kaksne barve avto imas)

Black trim katerega porabis se za notranjost:  Chemical guys Silk Shine

Ceramic wax: Turrtle Wax HYBRID SEALANT HYDROPHOBIC WAX

Quick detailer: karkoli od Chemical Guys

Notranjost: Spet Chemical guys all purpose cleaner 

 

Pa pro tip: Chemical Guys je ceneje na mimovrste kot na operi avto.

 

Veselo ciscenje :)

Povezava do prispevka

Jst bi rekel da je vse odvisno od tega

- kaksen avto mas

- kje lahko svoj avto pucas doma/javna pralnica

- koliko imas casa

- koliko cenis svoj cas

 

Svojga prvega sem sam praskal s plastelinom in colignate 845 voskom. Sej je blo fun, ampak je fakin pol dneva slo parkrat na leto. 

Tokrat pa sem dal folijo in keramiko in avto je opran 3x hitreje. Pa še fuknjeno se sveti. V pol ure je avto opran. Nič prask od plastelinanja, nič zažrtih flekov mušic. Me likey a lot.

Aja pa perem ga z običajnim sonax, muahaha.
Edino keramični drobni tisk, na eno leto ali malenkost več, ga je fajn peljat konkretno spucat in obnovit zgornji sloj (itak so vsi dobri dvokomponentni) kar nanese ~100e.

uredilo bitje GTA
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...