Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

vem ja, če koga zanima:

dejansko je zaplet z izpušnimi normami (če še ni imel 1. registracije in ne izpolnjuje tiste, ki je trenutno predpisana po evropi s 1.1.2021, ker za trgovce lokalno veljajo izjeme, da lahko popucajo staro zalogo),

in ddv-jem, če ima do 6 mesecev ali do 6000km, ga plačaš v Sloveniji, nemci pa ne dajo avta iz rok brez kavcije v višini mwst, da zaščitijo svoj hrbet pred kakšnimi davčnimi prevarami, dobiš nazaj, ko narediš 1. registracijo pri nas, zato rabiš tistih 19% imeti poleg zneska za avto na strani,

+ nemci objavljajo cene z raznoraznimi subvencijami popusti v primeru lizingov itd, podobno kot pri nas, tako je da v večini primerov imamo pri nas kar cenejše avte, ko dodaš razliko med 19% in 22% in dmv, homologacijo, prevoz

 

 

Povezava do prispevka

Meni so pri renololu rekli, da je A110 na voljo samo preko Nemcije, kjer tam placas polno ceno z davkom, hkrati ti pa ga se 2000km gonijo gor in dol preden ga lahko pripeljejo v SLO, kjer zopet placas poln davek oz DMV:D

 

Se pa dogovarjajo da bo kmalu mozno normalno kupit Alpine, saj pridejo trije novi bedni premium modeli elektrike

uredilo bitje GTA
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 51 minutami:

Prosil bi za informacije glede temnite stekel. Kdo to dela v okolici Lj, Domžal, Kamnika in če imate kakšna priporočila. Dal bi temnit zato, da sonce ne sije tamaumu zadaj tko da verjetno rabim neko čist standardno varianto? 

 

Jaz bi si skoraj upal trditi, da ene kvalitetne zavesice bolj pomagajo za zaščito proti soncu. Na prejšnjem avtu sem imel od withcar (withcar.si), pa je res lepo narejeno, je bilo pa okoli 130€ za zadnja stranska in zadnje steklo.

 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 4 minutami:

 

Jaz bi si skoraj upal trditi, da ene kvalitetne zavesice bolj pomagajo za zaščito proti soncu. Na prejšnjem avtu sem imel od withcar (withcar.si), pa je res lepo narejeno, je bilo pa okoli 130€ za zadnja stranska in zadnje steklo.

 

 

Hudo, tenks. Pridejo 120e. Bom kar vzel, pa še s homologacijo se ne rabim ubadat :) 

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 9 minutami:

 

Hudo, tenks. Pridejo 120e. Bom kar vzel, pa še s homologacijo se ne rabim ubadat :) 

 

Edino navodila za montažo poglej. Lega je tudi vzel za en drug avto, pa je moral neke plastične koščke vtikati pod plastike. Jaz sem pa samo senčnik vtaknil na šipo in to je to.

Povezava do prispevka

prvo se je treba vprasat zakaj bi sploh hotel novega S90 hybrida

 

zgleda placas leasing ~33k pol te pa verjetno ocurijo se za kaksen kasko in servise pri njih

 

mogoce racunajo, da zaradi shitty infotainmenta, dolgocasnega avta in dragega vzdrzevanja ne bos speljal lizinga do konca

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 17 urami:

 

Hudo, tenks. Pridejo 120e. Bom kar vzel, pa še s homologacijo se ne rabim ubadat :) 

Pri prešnjem sem dal delat h https://zatemni.si/ (bleki)

 

Se je poznalo ful. Mislim da je imela folija tudi eno UV začtio.

 

za xsaro sem dal okol 110€ pa mislim daje homologacija tud bila zravn (Lahko sam pelješ lahko on). 

 

Treba pa preveriti dejansko stanje.

 

 

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 52 minutami:

Pri prešnjem sem dal delat h https://zatemni.si/ (bleki)

 

Se je poznalo ful. Mislim da je imela folija tudi eno UV začtio.

 

za xsaro sem dal okol 110€ pa mislim daje homologacija tud bila zravn (Lahko sam pelješ lahko on). 

 

Treba pa preveriti dejansko stanje.

 

 

 

Meni je bila največja težava z zatemnjeni stekli, da so se sčasoma na foliji delale rise in je zgledalo bolj nikakvo. Si moral ful paziti okoli stekel, kar pri tovarniško toniranih ni težava, ker je tonirano že samo steklo.

Povezava do prispevka
bendeho reče Dne, 29. 4. 2021 at 12:49:

a kdo mogoče ve, če kupim novo mazdo z 0 km v Nemčiji (ker pri nas se ne dobi več cx30 dizlov, razen par testnih), kaj je z njihovo 3 letno nemško garancijo, ali bom imel težave z njo v Sloveniji, če mi karkoli crkne v garanciji? 

glih sem se oglasila na servisu kako je s tem

3 leta nemške garancije velja normalno tudi pri nas

ne velja pa 2-letno podaljšanje in tudi pri nas si ga ne moreš naknadno omislit

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 30. 4. 2021 at 0:01:

A jest to prav razumem. Dam 13k€ in 5 let po 300€ in imam novega Volva S90 hybrida. Al je to spet kaka fora?
https://www.volvocenter.si/pricelist/special_offer/504

No ja, vidim da ima ta opcija v akciji precej bolj crappy sedeže, to bi mene potencialno motilo (bi blo za testirat)

 

Fora je verjetno da moraš vseh 5 let plačat special kasko po njihovih specsih + servisirat pri njih pa mogoče je še kak catch v pogodbi. Nujno za prebrat, sicer pa zgleda kar ok deal.

 

Tole mene prekleto moti: Aktivni tempomat s funkcijo Pilot Assist do hitrosti 130 km/h

 

Ne me jebat pa mi zaklepat avto na 130 in podobno govno. Če mam lhko v 2015 letnik avtu aktivni tempomat do 160 kako hudiča tule tako?

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 20 minutami:

No ja, vidim da ima ta opcija v akciji precej bolj crappy sedeže, to bi mene potencialno motilo (bi blo za testirat)

 

Fora je verjetno da moraš vseh 5 let plačat special kasko po njihovih specsih + servisirat pri njih pa mogoče je še kak catch v pogodbi. Nujno za prebrat, sicer pa zgleda kar ok deal.

 

Tole mene prekleto moti: Aktivni tempomat s funkcijo Pilot Assist do hitrosti 130 km/h

 

Ne me jebat pa mi zaklepat avto na 130 in podobno govno. Če mam lhko v 2015 letnik avtu aktivni tempomat do 160 kako hudiča tule tako?

 

Ma to je po mojem fora Volvota, ker se gre zadnje čase zagotavljanje varnosti z omejevanjem hitrosti (npr. noben nov model ne gre cez 180 km/h). 

 

Težavo vidim v tem, da 130 km/h po števcu v realnosti običajno odstopa vsaj kakšne 3%, tako, da se potem dejansko ne moreš niti po omejitvah po AC peljati z aktivnim tempomatom 🤔

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Kinetic reče pred 11 urami:

Pa je to sam softverska fora? Ga lahko tud naknadno odkleneš? Al so različni senzorji

 

Een reči se odklene ja, kot je linkal @RAD!OACTIVE jaz mam not kamero recimo bi lahk odklenu LKAS samo je itak bullshit in dela slabo. Radar za večjo hitrost pomoje rabi večji domet tho

Vodokotlič reče pred 5 urami:

Jaz ne vidim poante aktivnega tempomata več kot 130km/h. Kot da se ne vozite po avtocesti. Na levem se ne smeš furat in ti itak skoz kakšen skače. Desen pa je itak natrpan s kamioni.

Daš na več in se pelješ, sam bremza. Cel point tega tempomata...

Povezava do prispevka

mtl pomoje dela z vagcom ja, verjetno ima hex-v2 kabel ali hex-net,

software je pa zastonj, če maš pravi kabel, jaz sem si kupil originalni hex-can kabel, dela samo do cca l. 2015 modelih, niti servisi interval mi še ni uspelo proper resetirati,

manjka mi par ur forumov pa youtube-a, da si bom še kaj drugega kot čitanja napak znal naredit

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 13 urami:

Een reči se odklene ja, kot je linkal @RAD!OACTIVE jaz mam not kamero recimo bi lahk odklenu LKAS samo je itak bullshit in dela slabo. Radar za večjo hitrost pomoje rabi večji domet tho

Daš na več in se pelješ, sam bremza. Cel point tega tempomata...

kakšen pa imaš LKAS? da ti samo volan vibrira ali da te pomakne nazaj od roba?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...