Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Jst sem mogoče malce čuden kar se tiče tvojega standardnega kupca avtomobilov. Namreč nisem fen nekih ful novodobnih tehnologij z mnogo jakim infotainment sistemom z nebroj dodatki kot so lane assist, neki neki žarometi, itd.... 

Meni je prvo pri avtu vozna lastnost in šele kasneje je potem oprema. No bare bones alfe ravno ne bom nabavljal, me pa prav boli k za zgoraj našteto. Največ, kar jst hočem od infotainmenta je to, da ima možnost povezave bluetooth z mojim telefonom.

 

 

Tako, da bi si drznil rečt, da so Alfice a thing zame :D

 

Sem šel zadnjič na testno vožno giuliette QV, ki je bila avtomatik in lahko samo povem, da je avtomatski menjalnik en skret! Ne kapiram folka, da si gre fully geared Alfetno qv nabavljat... pol pa kup z jebenim avtomatskim menjalnikm

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 26 minutami:

Sem šel zadnjič na testno vožno giuliette QV, ki je bila avtomatik in lahko samo povem, da je avtomatski menjalnik en skret!

Sicer nisem vozu giuliette qv avtomatika, tako da ne morem povedat, bi pa kr verjel, da ma slabsi menjalnik od giulie. 
 

Problem pri teh novejsih modelih je, da v mocnejsih verzijah ne dobis vec rocnega. 
 

Giulia ma npr. ročnega samo pri švohnejših dizlih, potem je vmes vse samo avtomatik do qv, qv-ji pa majo tudi ročnega ampak so jih z rocnim prav tako nehali delat nekje 2017. 
 

Medtem ko giulietta qv je bla najprej za dobit z rocnim, kasneje samo se avtomatik, zdaj pa je itak ne delajo vec. 
 

pa glede teh tehnicnih pizdarij te popolnoma razumem, tudi meni je čim manj tega dejansko plus. 
 

Gre pa tudi alfa na žalost počasi in zagotovo v smer mikser suv pizdarij začenši z modelom Tonale drugo leto. 
 

Tega modela že dolgo ne delajo več:

 

 

Povezava do prispevka

Sklepam da z avtomatik mislita DCT? Specificno Alfe s tem menjalnikom nisem vozil, sta mi pa od VAGa in Daimlerja kr sweet in ne vem zakaj bi se kdo tega branil :D Razen ce nimas pojma kaj bo naredil, kar se mi je kdaj zgodilo pri kakih starejsih avtomatikih...

Povezava do prispevka
kola reče pred 7 minutami:

Sklepam da z avtomatik mislita DCT

Ja alfinemu se je reklo “TCT” in dejansko ne vem, kdo jim je delal te menjalnike in kako dobri so bli. Gre pa za dual clutch menjalnik, ki je tudi meni precej ljubsi od torque converter avtomatika. VAG grupa ma mislim da “DSG” ma gre za eno in isto stvar
 

Vem da ma giulia od ZF-a in je menjalnik zlo soliden, glede giuliette pa bi res moral pogledat…

 

 

Povezava do prispevka

No, dual clutch transmission pac :D DSG je samo kratica nemske besede. Kakorkoli, meni je res super stvar, glede na to da lahko itak menjas kakor zelis ne vidim v cem bi bil rocni menjalnik boljsi. Razen ce ti je filing zgrabit za rocico tako hud.

Povezava do prispevka
kola reče pred 3 minutami:

No, dual clutch transmission pac :D DSG je samo kratica nemske besede. Kakorkoli, meni je res super stvar, glede na to da lahko itak menjas kakor zelis ne vidim v cem bi bil rocni menjalnik boljsi. Razen ce ti je filing zgrabit za rocico tako hud.

To da so moderni dsgji hitrejsi od rocnih je dejstvo. Vprasanje je predvsem glede zanesljivosti in kvalitete od menjalnika do menjalnika. Doloceni majo probleme, ki te znajo prit precej vec od vzdrzevanja navadnega manual avta. Pa tud verjetno ni vsak dsg narjen enako in potem vprasanje ce so glih vsi enako dobri…

Povezava do prispevka

Kateri so trenutno kaj aktualni MPV-ji? 

Imam potrebo po MPV-ju, zaradi razlogov. Gledam avte tipa C4 Grand SpaceTourer, Espace, ipd. 

Nabavil bi rabljeno, tam nekje do 15k€, edino kar bi mel je avtomatski menjalnik 

 

Espace-ji naj bi meli za en kurac mašine sicer. Citroeni pa tudi

 

uredilo bitje Lord Jocker
Povezava do prispevka

Iščem neko napravo v katero bi dal USB ključek in bi mi potem to predvajala v avtu .. ker nimam nobene multimedije, niti bluetootha niti usb priključka. Imam pa ogromn pravljic za tamalga na usb ključku in bi bilo carsko, če bi mu dal lahko za poslušat. 

 

A obstaja kej takega? 

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka

Ma meni je recimo ta menjalnik pri Giulietti po občutku mnogo počasnejše delal, kot tudi veliko lusta mi je bilo pri gasu. Je pa res, da sem samo eno testiral. 
Med tem pa imam zelo prijetne izkušnje z DSG pri Vagu. Verjetno je tale dual clutch boljši pri Giuli

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 26 minutami:

Verjetno je tale dual clutch boljši pri Giuli

Skoraj sigurno, v giulii veloce se mi je zdel menjalnik superhiter in topshit, ceprav sem pristas rocnega

 

kot ze receno je v giulii nekaj cisto drugega kot v prejsnjih modelih

 

kje so časi tistih selespeed menjalnikov v alfah, zamisel je bla sicer odlicna ampak that didnt go so well…

Povezava do prispevka
intimno_olje reče pred 39 minutami:

Skoraj sigurno, v giulii veloce se mi je zdel menjalnik superhiter in topshit, ceprav sem pristas rocnega

 

kot ze receno je v giulii nekaj cisto drugega kot v prejsnjih modelih

 

kje so časi tistih selespeed menjalnikov v alfah, zamisel je bla sicer odlicna ampak that didnt go so well…

Wut, Gulia ima old school torque converter avtomatika, ki je ze zaradi tega tudi malenkost pocasnejsi. Je pa bolj preprost dizajn in tudi ni tak jerk fest kot je pri dual clutchih.

 

Ceprav so ti novi torque converter od ZF super hitri in fajn.

 

 

Je pa hec, da je sedaj bistveno več avtomatikov ki so boljši in tudi nudijo boljšo izkušnjo kot pri ročnem.

 

 

 

uredilo bitje GTA
Povezava do prispevka
intimno_olje reče pred 35 minutami:

 

 

Sej verjetno blo že kdaj prej, ampak ta avto se mi zdi kr zanimiv

Pejd ga furat k Pleškotu, ker ga majo se na voljo. Rabljenega A110, ki so ga straightpipeal v kratkem pa dobijo se enega A110S.

 

Če je to od Gordona Murray-a daily pol ze mora bit kul:D

 

 

 

Povezava do prispevka

Upam da grem lohka se z njim na Rakitno, pomoje je bomba za tja. 


Bo pa resna jeba cez par let. 

 

Miata ne bo dobila naslednika.

86 pride letos nov.

A110 se poslavlja cez dve leti.

Potem je pa gigantska luknja vse do Caymana.

 

uredilo bitje GTA
Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 14 minutami:

O fak alfisti so prišli :D

 

@Lord Jocker Tudi jaz malo tole gledam in je baš slabo. Ford galaxy/s-max je še.

 

Sicer so pa ful prešaltal na kombije... kar načeloma ni tako slabo, razen to da so še malo dražji od MPV

 

Ma ja, sej to. 

maš grand C4 picasso grand spacetourer po neki sprejemljivi ceni potem se pa že konča

sicer ma kr dobre ocene, razen težav z elektorniko ne poročajo o nekih hudih napakah. Ni tko kot espace ko motorji crkujejo

Verjetno bom tega vzel, mašina BlueHDi 120 z EAT6 menjalnikom naj bi bla kr solid. 

 

problem teh kombijev je da so... no kombiji.

Večina na rabljenem trgu je od podjetnikov etc in so jasno sfukani. Tisti ki pa niso so pa ful predragi za to kar so

Povezava do prispevka

Jebeš alfe hočem troc cabriolet

 

 

 

GTA reče pred 3 urami:

Je pa hec, da je sedaj bistveno več avtomatikov ki so boljši in tudi nudijo boljšo izkušnjo kot pri ročnem.

 

Sorry, sam men je ročni vedno boljši (če je dober seveda) kot avtomatik :) 

uredilo bitje Lepi Šime
Povezava do prispevka
Lord Jocker reče pred 12 urami:

Kateri so trenutno kaj aktualni MPV-ji? 

Imam potrebo po MPV-ju, zaradi razlogov. Gledam avte tipa C4 Grand SpaceTourer, Espace, ipd. 

Nabavil bi rabljeno, tam nekje do 15k€, edino kar bi mel je avtomatski menjalnik 

 

Espace-ji naj bi meli za en kurac mašine sicer. Citroeni pa tudi

 

 

 

Aus zibal

Povezava do prispevka
drevored reče pred 8 urami:

njegov point je to, da danes povprecen avto ma shit tier rocni menjalnik ki je kot da bi metal hrenovko po hodniku. na drugi strani pa ce kupis povprecen avto z avtomatom dobis okej oz. dober menjalnik. 

 

torej avtomati se izboljsujejo, rocni pa nazadujejo

Tocno tako.

 

Edino Porsche pricakuje, da bo prodal se vec GT3 avtomatikov, kot jih je prodal prejsnje generacijo.

 

Svetovno jih je bilo baje 30%, US 70%. Preteklo generacijo seveda.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 8 urami:

njegov point je to, da danes povprecen avto ma shit tier rocni menjalnik ki je kot da bi metal hrenovko po hodniku. na drugi strani pa ce kupis povprecen avto z avtomatom dobis okej oz. dober menjalnik. 

 

torej avtomati se izboljsujejo, rocni pa nazadujejo

 

GTA reče pred 7 minutami:

Tocno tako.

 

Edino Porsche pricakuje, da bo prodal se vec GT3 avtomatikov, kot jih je prodal prejsnje generacijo.

 

Svetovno jih je bilo baje 30%, US 70%. Preteklo generacijo seveda.

Mata prav, to je na žalost zato, ker se praktično nič več ne vlaga v razvoj ročnih menjalnikov - pač izumirajo. Na pamet mata od novih avtov zdaj dober manual GT3 pa nova M3ka (non competition). Česa drugega se ne spomnim, ročni v giulii qv baje ni kaj prida. 
 

Glede na razvoj dogodkov logično, je pa seveda žalostno, ker je tudi meni avto z (res dobrim) manual se vedno najvecji uzitek mozen, a takih avtov očitno res kmalu ne bodo več delali. Kot receno porsche in bmw se malenkost trmarita (predvsem porsche), ostalo pa je mrtvo. 
 

Jaz bi mel novo m3ko prakticno sam zaradi tega ročnega menjalnika, čeprav je avto drugače res grd za popizdit. 

Povezava do prispevka
Lord Jocker reče pred 14 urami:

Kateri so trenutno kaj aktualni MPV-ji? 

Imam potrebo po MPV-ju, zaradi razlogov. Gledam avte tipa C4 Grand SpaceTourer, Espace, ipd. 

Nabavil bi rabljeno, tam nekje do 15k€, edino kar bi mel je avtomatski menjalnik 

 

Espace-ji naj bi meli za en kurac mašine sicer. Citroeni pa tudi

 

 

Mogoče Peugeot 5008?

Vem, da ni MPV, ampak je precej prostorna zadeva.

uredilo bitje Pennywis3
Povezava do prispevka
intimno_olje reče pred 1 uro:

 

Mata prav, to je na žalost zato, ker se praktično nič več ne vlaga v razvoj ročnih menjalnikov - pač izumirajo. Na pamet mata od novih avtov zdaj dober manual GT3 pa nova M3ka (non competition). Česa drugega se ne spomnim, ročni v giulii qv baje ni kaj prida. 
 

Glede na razvoj dogodkov logično, je pa seveda žalostno, ker je tudi meni avto z (res dobrim) manual se vedno najvecji uzitek mozen, a takih avtov očitno res kmalu ne bodo več delali. Kot receno porsche in bmw se malenkost trmarita (predvsem porsche), ostalo pa je mrtvo. 
 

Jaz bi mel novo m3ko prakticno sam zaradi tega ročnega menjalnika, čeprav je avto drugače res grd za popizdit. 

Jap.

 

86 in Miata imata tudi fenomenalen manual.

 

Lotusi ga naj bi prav tako imeli, vsaj zaenkrat se.

 

Potem se pa zabava neha. 

 

 

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 16 urami:

Iščem neko napravo v katero bi dal USB ključek in bi mi potem to predvajala v avtu .. ker nimam nobene multimedije, niti bluetootha niti usb priključka. Imam pa ogromn pravljic za tamalga na usb ključku in bi bilo carsko, če bi mu dal lahko za poslušat. 

 

A obstaja kej takega? 

 

seveda, basically FM oddajnik v kerga vtakneš USB. Je pa to bolj srednja do velika žalost.  Sploh recimo IT majo tolk onesnažene frekvence, da je blo to wishful thinking uporabljat. V Sloveniji je nekak šlo, sam je kurac kvaliteta glih tko.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...