Skoči na vsebino

[multi] Diablo serija al neki


Priporočeni prispevki

kemik reče pred 3 minutami:

Pizda js sem bil pa prejšnji teden ful blizu tega, da si prvič kupim neki kozmetičnega v vseh igricah kadarkoli do zdej v lajfu. Ker mi gre res na kurac, da so ti osnovni armorji klošarski, čisto vse kar je hudega, kovinskega je pa plačljivo. Pripravim kartico, odprem shop, se začnem slinit, dokler ne preračunam teh kovancev in vidim da stane cel armor faking 25 eur :D :D :D 

 

A ne pravimo temu MIKROtransakcije? Kakšen mikro kurba to so samo transakcije.

 

Destiny 2 je sedaj dosti hujši v tem segmentu. Skoraj tolko kot zastonjski gathca gami.

 

Moraš pa vedet, da so za temi cenami zadaj cele študije in verjemi, da če take firme dajejo kozmetiko za 25-35EUR in ne za 3-5 EUR, potem je to zato, ker ta način jim daje maksimalne profite. Whales pa to.

 

Če mene vprašaš, če si res kaj želiš, se splača vzet obični sezonski battlepass. Ne samo, da ne košta dosti in da dobiš tudi dosti res kulske kozmetike, ampak tudi dobiš nazaj 700 platine, ko ga končaš in v 2 sezonah si kupiš battlepass za tretjo pa neki ti še ostane drobiža.

 

Kar se pa tiče čisto zastonjske kozmetike (dobre stare in game kozmetike) pa folk je že ob izidu hvalil, da jo bojda zelo dobra. Meni je zanjo itak vseeno, pismo si tolko zooman, da komaj vidiš tvoj lik, konji pa so mi vsi isti.

Povezava do prispevka

Plačevat za skine je men nekaj najbolj debilnega za kar bi lahko kdaj dal denar... Sploh pa po teh cenah v tej igri. Sezonski battlepass je še največ kar bi si kupil ampak v tej igri je še ta totalni waste of money tko da nein danke. Kupil sem deluxe verzijo igre z priloženim season passom in early access to je pa tud vse kar bodo od mene dobil do dodatka. Za 25$ dobiš fucking topshit indie igrco day 1 ffs.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 24 minutami:

Si pa ne predstavljam, da bi bil druid main in kupoval kozmetiko v D4... itak si skozi medo ali volk :D 

 

Ja to je res. 

 

Sam nevem če bi blo sub 10 eur te itak boli kurac. 25 pa ne dam za noben lik. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 1 uro:

 

Mid season event je ker pač je vezan na tematiko novega leta. V temu osebno ne vidim težav. Sej ni neki baš, pač na to gledam kot nek bonus, itak sezona je džabe in jo ne rabiš plačevat, razen če hočeš tisto kozmetiko.

Samo ta tanov endgame ni vezan na novo leto, tisto pride 12.
Je pa na voljo Zir samo do konca seone, tako da niti ni perma endgame.  

Povezava do prispevka

Evo končno sem uspel stisnit dva daljša couch coop sessiona aka improviziran LAN party v Diablu 4. S še dvema kolegoma smo stisnili malo več kot 13 ur v dveh večerih hehe, prišli smo nekam v Act 2.

 

Meni je tale verzija Diabla pričakovano zelo kul, ampak mi je pa ful jasno, da je špil požrl toliko kritik. Po eni strani je tole dobri stari Diablo. Po artu spominja na D2 oziroma kdaj celo na D1 (res je dark špil), po kaosu in radostni destrukciji pa na D3. Blizzard dejansko še vedno zna delati feel-good igrice, v kerih delaš razfuk epskih porporcev, ki jih ne doseže noben drug špil, razen mogoče kakšen boss fight v Bayonetti 2 ali Wonderful 101. Pač to je to, trije kolegi na kupu, v grelni torbi mcdonalds večerja in 6 ur klikanja, pokanja spellov, vreščanja monsterjev in pobiranja slabega loota :D Samo da Diablo v četrti iteraciji izgleda precej bolje kot v tretji, boji so še večji in še bolj epic, vse skupaj pa je še bolj casual kot v D3. Ampak uno legit casual. Pa spin zgodbe v smeri Lilith in njenih demon buddyjev ter odmik od že precej zdrajsane stare garde mi je ful cool, Lilith mi je carska antagonistka. Dober špil je.

 

Po drugi strani pa ne morš verjeti, kok stvari so zafukal. Loot je vsaj na začetku naravnost oduren. Res smrdljiva, nezapomljiva oprema in dropi, ki niso vredni, da na njih pljuneš. Ajde, res ne moreš soditi loota po faking 13 urah, ampak vseeno, res imaš filing, da so dropi in loot enako slabi, kot so bili na začetku D3. Kar je noro, glede na to, da sem D3 igral ob PC izidu, ob konzolnem izidu in še ob izidu Reaper of Souls DLC-ja ter vem, kako svinjsko hud in izpiljen loot je bil na koncu v D3 - sem ga v couch coop nenazadnje igral več kot 200 ur in prišel mislim da do nekje 78. rifta na Eternal. Kot da so devom resetirali možgane in da so pozabili vse, kar so se naučili tekom D3. Dalje, tudi gameplay mi je malo... ...dolgočasen in premalo kompleksen? Mogoče sem si vzel napačnega lika (sorcererja s Hidrami / Fireballi), ki je ful počasnejši in manj zanimiv od Demon Hunterja, s katerim sem skakal naokrog glavnino časa v D3, ampak meni je bilo vse skupaj rahlo meh. Bi vseeno želel več raznolikosti in kombiniranja, več dinamike pri igranju, je pa vsaj to kul, da je zdaj respec tako mega casual in hiter, to je pa top :D Pa ta always-on driska me bo ubila. Vse Diablote sem igral ob izidu, tegale sem pa spustil iz principa, ker ti tako agresivno zariva always online v grlo tudi če si pure offline igralec... in vidim, da sem imel prav. SKOZ ena jajca in sesuvanje, neke čudne fore da te meče iz igre oz prestavlja po mapi, skoz neko porivanje online zadev, ma dej odjebi mi s tem res. 

 

Pod črto še vedno "pravi" Diablo in še vedno dober špil, za kerega verjamem, da bo v roku 2-3 let zares vrhunski +92 Polica material. Je pa res, da so šli na maksimalen safety (špil je reskinan D3), hkrati pa so naredili take napake, kot da so se prešnji mesec lotili tega žanra. Res čudna scena.

Povezava do prispevka

Moja napoved/pričakovanja za prihodnost D4:

 

S3 (feb-april): glavna novost bodo leaderboardsi in challenge rifti po zgledu D3, seveda kot se za sezone spodobi bo tudi shift mete; ter klasika kak novi aspect, unique en nov uber unique, morda shift v Uber bossih, recimo namesto Duriela bo Andariel uber punching bag; nimam nekih groznih pričakovanj, da bi bilo drastično novo

 

S4 (maj-jul): pričakovanja bistveno višja, saj naj bi tam dočakali loot 2.0 ali karkoli že

 

S5 (avg-okt):??

 

Nato večja sprememba z novembrskim expansionom, nova klasa, upam, da kak drastično nov sistem

 

S6 (dec??- mar ??): ??

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

S kolegom nažigava couch coop Diablo 4 že faking 37 ur, pa sva šele Act 3 naredila lol. Tko da zdej bova bolj samo še rushala skozi main story in se side questov ne bova niti dotaknila več, ker vse skupaj nima smisla. Predolgo je in ni fun.

 

Mi je pa špil čedalje bolj kisel, če sem odkrit. Ful enih ogromnih minusov se kaže. 

- loot in upgradi so dejansko katastrofa. Na Veteran težavnosti je prvo obračanje totalen dolgčas, če delaš sproti vse sidequeste, si že na 1/3 špila dosegel vse, kar ti ima špil za ponuditi, kar se tiče equipmenta. Vem, da je point špila v Hell endgamu, ampak jebomater no, ne more biti prvi playthrough tako dolgočasen. Ful niso znali uskladiti loot grind loopa z nekim tradicionalnim single-player story-driven prvim obračanjem. Gledam te ušive legendary drope že 10 ur in zavijam z očmi zraven, dej mi vsaj za povohat kakšen Unique item, al pa kakšen del seta da sem hyped, ne pa to driskanje z enim in istim special weapon tierjem že cel špil. Sori pederček, advanced equipement sicer je v igrici, ampak je hardlock zaklenjen za še dodatnima dvema playthroujema. Fuck off. Meni je dolgčas, si niti ne predstavljam, kako mora gnojiti šele v SP. Tko da tempo je res nikakav.

- bossi so čisto v pizdi. Kje za kurca so kaki zapomljivi bossi kot je bil legenda Butcher iz enke, Duriel in Diablo iz dvojke, Azmodan iz trojke, torej da je boss res neki posebnega in kul?!?! Tole v štirici je zaenkrat totalna klošarija, vsi bossi so faking isti in po istem kopitu. Sem mislil da bo Andariel res evil boy, al pa Astaroth pred njim, pa sam nek patetičen lulček in sadface.png. Kje je proper spektakel, kje je rush ko prvič vidiš OP bossa??

- sidequesti so driska po faci. Lahko bi bil tudi moder klicajček z napisom "Click here to get 3.000 EXP" in bi bilo popolnoma enako, pa še pri VA bi prišparali.

 

Je pa vsaj radostna destrukcija še vedno bomba. Igram čist basic lightning sorcererko in ga POKA. Res je dober razfuk, kot že omenjeno vsaj to Blizzard še vedno zna, ta filing ko uletiš do 50 monsterjev in jim skuriš meso s kosti je neprekosljiv, nihče drug tega tako ne obvlada. Pa voice acting in zgodba je cool. Pač ja, Horadrimi in Soulstoni so spet reciklirani, ampak je pa vsaj zgodba proper dark in celo ima en procent drame zraven.

 

Pač tole je v prvem planu špil, narejen za mobilce in za brainless drkanje, brez nekega globokega karakterja, iskrice ali pametno zamišljene strukture. Sej mogoče jim uspe nekako obrnit zadevo, ampak zdele pol leta po izidu je tole še vedno ful revščina. Vsaj kar se casual obračanj tiče. Preveč je razvlečeno in dolgočasno vse skupaj.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 urami:

 

 

1  ampak je hardlock zaklenjen za še dodatnima dvema playthroujema. 

 

2 Sej mogoče jim uspe nekako obrnit zadevo, ampak zdele pol leta po izidu je tole še vedno ful revščina. Vsaj kar se casual obračanj tiče. Preveč je razvlečeno in dolgočasno vse skupaj.

 

1 - Za tier 3 in 4 ni treba še enkrat obračat štorije boh ne dej :D Delaš potem druge aktivnosti, kjer je v prvem planu destrukcija. 

 

2 - To kar ti igraš imo ne bojo nikol obrnili, sploh ne delajo na tem. Oni drkajo samo še endgame content. Folk je tu not pisal "vodiče" kako obrnit diablota in se mi je zdel mal neumno, sam ubistvu je res: obrneš main story, brez bednih sidequestov je čist ok zgodbica. Js sem sicer neki delal side kveste, ampak pomoje sta bila lih 2 taka, ki sem si jih zapomnil. Potem ko obrneš greš na tier 3 delat aktivnosti in ko si blizu pravega levela greš na tier 4, kampanje pa ne povohaš nikoli več. Difficulty bumpi so ko prestopiš tier in to so mi ubistvu najboljši spomini na D4, potem je hitro spet grind. 

 

Bosse, ki so kul in težki (če nisi overlevelan) so dodali šele zdej v season 2, to je drugi in zadnji difficulty bump.

 

Zakaj pa ne naredijo ene proper SP story izkušnje, ki ti bo nudila kakšen izziv, pa ne vem. 

 

Jaz sem nabil nebroj ur v D4 ampak težko frendu priporočam diablota. Vedno dam zraven opombo, da mi je bla to neke vrste meditacija - diablota dam na mute, ruknem zraven podcast in gresta dve uri. Še fuzbal in podobno sem zraven gledal. :D Tako da iz tega vidika mi je vseeno zelo kul izkušnja in bom odigral še kakšno sezono, ne predstavljam si pa s frendom sedet 200 ur na kavču in to bombat, že za 37 ur svaka čast. 

 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

ma frend vedno zraven skadi 5-6 jointov in je počen ko kača (jaz mu tudi skoraj vedno ukradem par dimov, čist tko za filing), pa vmes greva v Maca, pa kake debate padejo pa tko :D  Ni uno lasersko fokusiran 10/10 gameplay, itak da ne, že v teh najbolj softcore coop seansah zraven zehava, jaz se pa pizdim po forumu, da mi je dolgčas :D 

 

 

kemik reče pred 1 uro:

Difficulty bumpi so ko prestopiš tier in to so mi ubistvu najboljši spomini na D4, potem je hitro spet grind. 

 

Točno vem kaj misliš, to je bilo isto meni v D3 Riftih absoluten highlight špila. Ampak se mi zdi da je bila kampanja bolj zanimiva tiste enkrat, ko si jo moral obrnit. Ne vem, sej kampanjo bova ziher še obrnila pa da pol vidimo, kako izgleda D4 verzija Riftov.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 urami:

ma frend vedno zraven skadi 5-6 jointov in je počen ko kača (jaz mu tudi skoraj vedno ukradem par dimov, čist tko za filing), pa vmes greva v Maca, pa kake debate padejo pa tko :D  Ni uno lasersko fokusiran 10/10 gameplay, itak da ne, že v teh najbolj softcore coop seansah zraven zehava, jaz se pa pizdim po forumu, da mi je dolgčas :D 

 

 

 

Točno vem kaj misliš, to je bilo isto meni v D3 Riftih absoluten highlight špila. Ampak se mi zdi da je bila kampanja bolj zanimiva tiste enkrat, ko si jo moral obrnit. Ne vem, sej kampanjo bova ziher še obrnila pa da pol vidimo, kako izgleda D4 verzija Riftov.

Ja kampanija je zal dosadna.. najvecji highlight je cinematic na zacetku in na koncu.. skippanje side questov je obvezno.. dobro tudi zadnji level je ql pa na zacetku ingre je ql ker se ne ponavlja od tocke a do b

 

Pol je zanimivo se delat capstone dungeone, ce te noben ne boosta in nisi previsok level.. ker malo mores ipaq imet narejen build in pol v vsakem tieru mores naredit build na novo oz najt legendary aspecte na visji opermi.. pac vedno rabus unih par legov za dolocen build

 

In pol je end game.. kjer pac optimiziras iteme in farmas unique, taman za bit zapusen

 

To je to, dobro lahko si das tudi avtusticen cilj ala Elon Musk, da na ethernal realmu, delas tier 100ungeone  izi in uijes uber lilith

 

Campanija je vsekakor precej bolj dosadna od d3.. kaj sele d2, kjer je atmosfera in tezavnost bila vrhunska skoraj kot pri soulsih ipd.. tle je pac casual as fuck

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

no me veseli da nisem edini, ki mu je D4 kampanja jadna, hkrati pa sem v prejšnjih kampanjah dejansko ful užival :D Yaaay, high five weirdo brother

 

Drgač če smo že tko retro, kar se tiče kampanje pa dejansko origigi Diablu 1 vsi ostali samo obliznejo kopita. Kva je pa tisto pure terror od špila, moj Gob ej, kako ti je pa tam šopal adrenalin, strah in živci ...

 

 

FRESH

 

MEAT

Povezava do prispevka

Kupu spil. Sploh se mi ne da pisat, ker so ze vsi vse napisali. Skret od spila z ogromnim neizkoriscenim potencialom. Talented Blizzard kader je sel ocitno naprej (ze D3 je bil “wtf je to eno korejsko sranje”). Vsekakor enormen storytelling napredek ampak combat in ostalo je pa tema in prevec generic. V coop je pa se boring AF. Da se pa na spomine stare slave naslanjam v 2024 pa rajs nalozim klasiko al pa remake (itak, da ne . Pustit stotine ur v mediocre spilu je tezka.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...