Skoči na vsebino

Youtube, reklame in obramba proti tem


Samodejno

Priporočeni prispevki

Aktivist Vanč reče pred 15 minutami:

To drži, da na kanalih, ki niso monetizirani ni reklam? Potem je to itak popolnoma kul.

V nekaterih primerih jih:

 

Navedek

Ads may appear on your uploaded videos even if you haven't monetized the videos yourself. If your video contains content to which you don't own all necessary rights, the rights holder may have chosen to place ads on it. YouTube may also place ads on videos in channels not in the YouTube Partner Program.

 

 

Povezava do prispevka

 

torej, kdor gleda youtube z adblockom, krade googlu?

to da youtube ve, da ti gledaš yt z adblocki pa pomeni da google krade tvoje podatke brez tvoje privolitvije.
To se bo končalo zelo hitro, ko bo EU stožu google ko psico. 

Če bi google res želel to enforsat, bi gladko rekel plačaj al pa se jebi. 
To pa ne bo naredu, ker to pomeni smrt za yt. 

 



 

Povezava do prispevka
Heraklej reče Dne, 8. 11. 2023 at 13:09:

@Mic-E, zelo lepo napisano. Tudi lepo slišati, da lahko vsaj nekatere zadeve obdržiš. 

 

Kakorkoli, tale Avion je res smešen dečko. Vedno mi je fascinantno, ko nekdo živi tako globoko v svojem svetu, da ne vidi ven iz lastne riti.
 

No ja, ti živiš v riti in plačuješ mega firmi za to, da ti ne zasuče oglasov, medtem ko ne dobiš popolnoma nič drugega zaradi tega plačevanja :rofl: to je zdaj uvedel tudi twitch - ne-subscriberji vsake xminut dobijo 60 sekundni oglas med gledanjem streamerja :rofl:

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
G-Man reče pred 13 urami:

 

torej, kdor gleda youtube z adblockom, krade googlu?

to da youtube ve, da ti gledaš yt z adblocki pa pomeni da google krade tvoje podatke brez tvoje privolitvije.
To se bo končalo zelo hitro, ko bo EU stožu google ko psico. 

Če bi google res želel to enforsat, bi gladko rekel plačaj al pa se jebi. 
To pa ne bo naredu, ker to pomeni smrt za yt. 

 



 

My Favorite moron!

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 24 minutami:

 

to bom vzel kot kompliment.

ne ti, ti si samo my 2nd favorite person here. :P

Prvo : to ni najina debata

drugo: model je glup ko točak. Že samo če greš na youtube v anonimnem načinu te PRVO vpraša glede TOS. Lihkar stestiral. Pa to ne pomeni, da so adblockerji problematični, zgolj, da jih mora google spraviti v TOS (nisem šel gledat če so že not) . V praksi je, kot verjetno oba veva, cookie zakon pravzaprav izredno glupo napisan

 

nasploh se te zakone izrablja, ker so slabo napisani. 

 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
Kruz reče pred 38 minutami:

No ja, ti živiš v riti in plačuješ mega firmi za to, da ti ne zasuče oglasov, medtem ko ne dobiš popolnoma nič drugega zaradi tega plačevanja

V bistvu je bolj tako, da ti plačuješ tej firmi. Tej firmi še vedno plačujejo tudi oglaševalci. Youtube tako pobere 2x keš. Mic-E pa od vsega tega denarja ne dobi niti €, čeprav se oglasi predvajajo tudi na njegovem kanalu. 

 

Raje fukneš gor adblocker, teh 7€ pa razdeliš med, ne vem, 7 Youtuberjev vsak mesec. Bojo fix imeli več od tega kot pa od YT. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 6 minutami:

V bistvu je bolj tako, da ti plačuješ tej firmi. Tej firmi še vedno plačujejo tudi oglaševalci. Youtube tako pobere 2x keš. Mic-E pa od vsega tega denarja ne dobi niti €, čeprav se oglasi predvajajo tudi na njegovem kanalu. 

 

Raje fukneš gor adblocker, teh 7€ pa razdeliš med, ne vem, 7 Youtuberjev vsak mesec. Bojo fix imeli več od tega kot pa od YT. 

čaki malo!

gre za dvojni poslovni model, nikakor ne za to, da ti potem deliš svoj keš med ustvarjalce, ker morajo iz enega ali drugega naslova, plačevati za serverje, ljudi, ustvarjalce

 

kdo bo plačeval to, če ti plačuješ samo ustvarjalce? odgovor je : drugi. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 14 minutami:

Oglaševalci? 

 

Čudno mi je, da ti, kot neke vrste content creator, zagovarjaš financiranje sistema, od katerega nimaš absolutno ničesar. 

ja, ampak oglaševalci so plačani od ogledov. Tvoj sistem laufa samo, če živiš na druge stroške. 

 

Lej, jst sm prvo realen človek. Razumem svet v katerem živim, čeprav ga ne maram. In takih stvari kot jih ti predlagaš se ne da spremeniti drugače kot z revolucijo. Youtube ni platforma za niche folk, jebat ga. 

 

super bi blo, da bi bil folk bolj pameten, razvijal druge platforme ... samo vprašaj mene kako je živet v bolj samoovednem svetu. 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
fauzo reče pred 8 urami:

My Favorite moron!

Očitno folk ni dojel, da pri tem "my favorite moron" mislim modela v videu, ki je pač ... izrazito ameriški. Gledal sem ga ko je še popravljal macbooke, potem pa je postal neke vrste aktivist, ampak se mu na daleč vidi, da ne razume problemov in da nekako "pusha" svojo agendo neprestano. Zato je my favorite moron

 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
Brenta reče Dne, 10. 11. 2023 at 18:26:

Ni mi problema placevat za netflix in podobno, imam pa velik problem s placevanjem jewtuba. Zakaj bi placevala platformo, ki sluzi s tem da ji drugi generirajo vsebino v zameno za araside.

Crkne naj ze vse skup.

 

Ni čisto tako, je pa približno tako.

 

Potrebno se je vprašati čemu služi YT. Zaradi influenserskih superzvezdnikov, ki morda res ustvarijo večino prometa je šlo precej fokusa na monetizacijo, za katero sploh nisem prepričan, če je na slovenskih kanalih mogoča. Morda se je vmes kaj spremenilo, prej so to delali preko firm v tujini.

 

V vsakem primeru je zaslužkarjev in rednih ustavjalcev en manjši procent uporabnikov. Zdaj pišem malo na pamet, ampak za spotify sem zasledil nekaj časa nazaj, da več kot pol skladb ni predvajano niti enkrat. Vseeno mora hosting za to muziko nekdo pokriti. Enako je verjetno z YT, da podvodni del ledene gore predstavljajo kanali in videi s <5 ogledi, videi in naročniki, kar je ogromna količina podatkov na strežnikih, ki dela samo minus. Ampak saj to je v preteklosti bilo nekako bistvo YTja, da vsak lahko enostavno uploada video in ga pokaže ostalim.

 

Jezimo se kako YT služi na naš račun, pozabljamo pa, da je ta platforma izjemno poenostavila deljenje video vsebin in da je to njen primaren namen. Če bi 30 let nazaj ustvarjalcem nekdo ponudil možnost, da jih lahko vidi in sliši cel svet, bi plačevali za uploade. Danes, ko je YT postal ogromen repozitorij znanja in zabave, so nekateri pripravljeni plačati za uporabo, ostalim pa to plačajo oglaševalci. Tisti, ki smo do sedaj gledali z adblockerji, se bomo morali odločit a nam je bolj pomemben čas ali vsebine. Pri sebi sem opazil, da sem na napravah brez blokiranja oglasov izredno omejil klikanje po random contentu, ker se mi ne da gledat 10 glovo reklam dnevno.

Povezava do prispevka
Krinđa reče pred 2 urama:

 

Ni čisto tako, je pa približno tako.

 

Potrebno se je vprašati čemu služi YT. Zaradi influenserskih superzvezdnikov, ki morda res ustvarijo večino prometa je šlo precej fokusa na monetizacijo, za katero sploh nisem prepričan, če je na slovenskih kanalih mogoča. Morda se je vmes kaj spremenilo, prej so to delali preko firm v tujini.

 

V vsakem primeru je zaslužkarjev in rednih ustavjalcev en manjši procent uporabnikov. Zdaj pišem malo na pamet, ampak za spotify sem zasledil nekaj časa nazaj, da več kot pol skladb ni predvajano niti enkrat. Vseeno mora hosting za to muziko nekdo pokriti. Enako je verjetno z YT, da podvodni del ledene gore predstavljajo kanali in videi s <5 ogledi, videi in naročniki, kar je ogromna količina podatkov na strežnikih, ki dela samo minus. Ampak saj to je v preteklosti bilo nekako bistvo YTja, da vsak lahko enostavno uploada video in ga pokaže ostalim.

 

Jezimo se kako YT služi na naš račun, pozabljamo pa, da je ta platforma izjemno poenostavila deljenje video vsebin in da je to njen primaren namen. Če bi 30 let nazaj ustvarjalcem nekdo ponudil možnost, da jih lahko vidi in sliši cel svet, bi plačevali za uploade. Danes, ko je YT postal ogromen repozitorij znanja in zabave, so nekateri pripravljeni plačati za uporabo, ostalim pa to plačajo oglaševalci. Tisti, ki smo do sedaj gledali z adblockerji, se bomo morali odločit a nam je bolj pomemben čas ali vsebine. Pri sebi sem opazil, da sem na napravah brez blokiranja oglasov izredno omejil klikanje po random contentu, ker se mi ne da gledat 10 glovo reklam dnevno.

nihče se ne jezi nad youtube-om kot platformo, ampak nad youtube-om kot cash-grabbom, kjer ali delaš za algoritem ali pa te odfukajo. 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 7 minutami:

Vsak ima za svoj produkt pravico izbrati svoje pogoje. Na potrošniku pa je ali jih sprejme ali ne. Niso oni dobrodelna organizacija.

problem je, da to ni "njihova" platforma. Da so jo postavili ustvarjalci v večji meri kot tehnično osebje zadaj. Ampak tu je pač krivda na uporabnikih in požrešnih top ustvarjalcih, ki so dovolili uzurpacijo

(tu pridemo do tiste druge debate : če se folku debate končajo še preden se pride do problemov, potem se problemov ne rešuje : to je velik problem BT-ja : pogledati čez svojo ograjo)

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...