Skoči na vsebino

[nominacije] FORUMSKI GOTY


Hernire

Priporočeni prispevki

V čem je fora tega quick saveanja? Da reversaš odločitve, ki ti niso všeč? A ni to tako dobesedno v nasprotju z d&d doktrino? XD 

 

Itak da razumem tudi lepoto igranja z quick loadanjem, ne me razumet narobe, ampak za vsaj prvi skozihod se mi zdi idealno igrat brez reversanja odločitev. Meni je bilo v vseh teh igrah, kjer ti kampajoni lahko perma-umrejo, najboljši filing, da si jih moral čuvat :D 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 12 minutami:

V čem je fora tega quick saveanja? Da reversaš odločitve, ki ti niso všeč? A ni to tako dobesedno v nasprotju z d&d doktrino? XD 

 

Itak da razumem tudi lepoto igranja z quick loadanjem, ne me razumet narobe, ampak za vsaj prvi skozihod se mi zdi idealno igrat brez reversanja odločitev. Meni je bilo v vseh teh igrah, kjer ti kampajoni lahko perma-umrejo, najboljši filing, da si jih moral čuvat :D 


Jaz ne save scummam, nočem pa niti replayati delov za nazaj, kere sem že naredil.

 

Živim po doktrini Leisure Suit Larrya: Save early, save often. Spamam sejve, jih pa ne loadam, nek cudn ocd al neki.

 

Quick save je pa tak fire and forget, option, trikotnik, saved.

Povezava do prispevka

Tako ja, sejvas pred fajtom, pa da ni treba zopet luck rollat neko lockpickanje al pa izbir v dialogih. Medtem ko se strinjam s to tvojo d&d doktrino, jaz osebno bi cimvec rad videl v prvem skozihodu in scum rollam tiste odlocitve, ki jih jaz hocem. Za ful nazaj (2-3h) loadal sem samo enkrat, ko sm naredu nek dungeon k je bil prej na poti k main objective in se mi je tk polovico main objectiva spremenil. Drugace pa zgolj just in case

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 58 minutami:

En save?

 

Meni teži vsake pol ure da moram brisat sejve, ker sem jih capal. Quicksavam na minuto ziher, autosavov in quicksavom hranim tudi 5. Jaz sem mislil, da jim je pobrisalo profil ali nekaj? Kako točno pa izgleda ta gamebreaking save bug?

Če bi vedel, da se lahko zgodi kaj takega bi obdržal več sejvov. Ampak tudi če bi imel 30 sejvov približno na isti lokaciji v Act 3, dvomim, da bi ostalih 29 starejših delalo.

Po moje je bug povezan s tem, koliko opravljenih questov imaš, zaporedje poteka dogodkov, predmeti v inventarju, itd.

Patch mi ni corruptal save-a, ampak ga igra enostavno ne uspe zloadati. Baje se to dogaja samo folku, ki je že v Act 2 in 3, tko da bi bil 100% varen le s sejvom iz Act 1 (igro igram tudi coop s frendom in najin save iz Act 1 še vedno dela), kar mi je pa praktično isto, kot da štartam od začetka.

Bug pa izgleda tako, da mi tisto 1 minuto loada shranjen položaj, pride do 100%, začne predvajati environment sound in glasbo, pol pa vrže iz igre.

  

Hernire reče pred 48 minutami:

V čem je fora tega quick saveanja? Da reversaš odločitve, ki ti niso všeč? A ni to tako dobesedno v nasprotju z d&d doktrino? XD

Jaz sem autosave izklopil, ker je vedno shranjevalo pred kakim pomembnim dogodkom in mi je šlo na kurac spoilanje.

uredilo bitje ke_kit
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 minutami:

Pol je šansa, da fixajo karkoli triggera bug. Vsaj to i guess. 

Ne vem, upam. Videl sem da je folk posiljam ful ticketov brez uspeha. 
 

danes pa sem videl na twitterju da so že neki problemi s save-i na xboxu

uredilo bitje dzaver
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 8 minutami:

Pol je šansa, da fixajo karkoli triggera bug. Vsaj to i guess. 

Upam, da ja. Sej igra je res fenomenalna in tole kar zdaj delam je dejansko 1st world problems pizdakanje, ker tbh mi res ne bi bilo konec sveta iti od začetka. Moti me samo to, da sem izgubil svoj unikatni experience, kjer sem se dejansko navezal na svoj custom lik in so mi dogodki v igri in kompanjoni, ki sem jih srečal/obdržal/ubil pustili res nore spomine. Iti od začetka in spet ponoviti vse na isti način, v upanju da zaključim zadevo tko kot sem doživel prvič, bi mi enostavno bilo mukotrpno.

 

Igro še vedno čislam, ker neki tako svobodnega in kompleksnega še nikoli prej nisem doživel v vseh letih gejmanja. Zavedam se, da enostavno nisem imel sreče. Se zgodi, jebat ga.

Po tihem upam, da bojo pofiksali zadevo, ampak tudi če je ne, se bom enostavno spet lotil. Ampak ne še takoj. Prevelik zalogaj je, da bi jo ponovno igral back to back.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

sej retail verzija špila še ni šla v printanje, kajne? Res si ne želim, da imam na polici potencialno tako drisko po faci kot sta jo dobila kekito in dzaver :(  

 

 

edit: aha ok, zadeva se še tensta, kar naj se

 

Navedek

The physical edition of Baldur's Gate 3, called the Deluxe Edition, is priced at $79.99 (with shipping costs depending on the region) and will be available for PS5, Xbox Series XS, and PC. Orders will be shipped in Q1 2024, meaning the launch date will be set between January and April 2024.

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče Pravkar:

sej retail verzija špila še ni šla v printanje, kajne? Res si ne želim, da imam na polici potencialno tako drisko po faci kot sta jo dobila kekito in dzaver :(  

Kdaj pa izide retail? Januarja? A ni da ponavadi vsaj en mesec prej že printajo?

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:


Moti me samo to, da sem izgubil svoj unikatni experience, kjer sem se dejansko navezal na svoj custom lik in so mi dogodki v igri in kompanjoni, ki sem jih srečal/obdržal/ubil pustili res nore spomine. Iti od začetka in spet ponoviti vse na isti način, v upanju da zaključim zadevo tko kot sem doživel prvič, bi mi enostavno bilo mukotrpno.

 


Točno to bi mene najbolj motilo. Po eni strani bi hotel speljat mojga Drow barda do takšnega konc kot sem si ga zamislil, po drugi strani pa ne bi hotel replicirati vseh odlocitev, ker so bile organske. Eni failed rolli so imeli 10x boljse rezultate kot ce bi mi uspelo.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
dzaver reče pred 1 minuto:

Kdaj pa izide retail? Januarja? A ni da ponavadi vsaj en mesec prej že printajo?

 

Med januarjem in aprilom izide. Niso še objavili, da je šla gold (kar pomeni, da so jo dali printati). Tko da mislim da smo safe, še je cajt da popucajo "vajine" buge in podobno hude pizdarije do retail izida.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

V čem je fora tega quick saveanja? Da reversaš odločitve, ki ti niso všeč? A ni to tako dobesedno v nasprotju z d&d doktrino? XD 

 

Itak da razumem tudi lepoto igranja z quick loadanjem, ne me razumet narobe, ampak za vsaj prvi skozihod se mi zdi idealno igrat brez reversanja odločitev. Meni je bilo v vseh teh igrah, kjer ti kampajoni lahko perma-umrejo, najboljši filing, da si jih moral čuvat :D 

Pri meni je bilo razlog, ker je bila kamera bolj kot ne gnila. Nevem a so to zdaj kaj uredili, toda avgusta ni bila kul. Zato se je pogosto zgodilo, da sem dobil po glavi iz lokacije, ki na prvi pogled ni delovala dostopna, sam je igra rada postavljala ljudi ravno tja.:D

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 10 urami:

V čem je fora tega quick saveanja? Da reversaš odločitve, ki ti niso všeč? A ni to tako dobesedno v nasprotju z d&d doktrino? XD 

 

Itak da razumem tudi lepoto igranja z quick loadanjem, ne me razumet narobe, ampak za vsaj prvi skozihod se mi zdi idealno igrat brez reversanja odločitev. Meni je bilo v vseh teh igrah, kjer ti kampajoni lahko perma-umrejo, najboljši filing, da si jih moral čuvat :D 

Da ugotoviš, da že 40 minut nisi sejval in potem v random pripetljaju umreš in mors ponovit 40 minut gaymplaja

Povezava do prispevka

GOTY 

— Resident Evil 4 RE

— Dead Space Remake

 

NAJBOLJ PRIČAKOVANA

— GTA 6

— Star Wars: Outlaws

— Senua's Saga: Hellblade II

— Tekken 8

— Black Myth: Wukong

 

NAJLJUBŠI CHARACTER

— Kratos

— Leon

— Ezio

— Ellie

— Snake

— John Marston

 

NAJLJUBŠI OPEN WORLD

— Red Dead Redemption 2

— Witcher 3

— Cyberpunk 2077

— AC: Black Flag

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče Dne, 7. 12. 2023 at 14:16:

Kako to? Meni je bila prvo polovico čista 10ka. Pol kasneje pa je padlo na 9. Kaj ti je zjebalo izkušnjo?

 

Sem zdaj pri koncu igrice in moram priznati, da sem se prenaglil. Dosti bolj stekam zakaj je kot je in moram rect da je res wery nice.

 

Sem poupdejtal, je skocila iz razocaranja leta do goty contenderja

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Hernire reče Dne, 7. 12. 2023 at 9:25:

GAME OF THE YEAR

BG3 (predvidevam da gre za AAA/high budget igre)

 

GOLDEN HIPSTER

Glasujte za najboljšo alternativno igro leto. wft res? "alternativna" igra fraza se mi res ne dopade

Halls of Torment

 

RAZOČARANJE LETA

/ (ker ne igram slabih igrc)

nesejne, Diablo 4 gladko pobere (razocaranje desetletja)

 

NAJBOLJ PRIČAKOVANA IGRA

Elder Scrolls 6

 

PANGENERACIJSKA IKONA

Minthara (BG3)

 

NAJLJUBŠI OPEN WORLD

World of Warcraft classic

 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 6 minutami:

Game of the year se nanaša na vse igre, od garažnega shoot em upa do Call of Duty 15

 

Kakšno besedo pa bi predlagal namesto alternativnica?

 

ce GOTY zajema vse igre, kaj rabis pol se eno podskupino?

ce pa hoces met podskupine pol pa mej AAA, indie, ... kar je spet problem, ker definicije AAA in indie so razlicne

Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...