Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 1 minuto:

Ma ne ne, sploh ni tako slabo, kot bi si človek mislil. V bistvu je fora v tem, da si buildaš lik na tak način, da je verjetnost na tvoji strani. Seveda te kdaj pa kdaj lahko zajebe nesrečen met, ampak je tega tako malo, da ni niti približno frustrirajoče. Ni to človek ne jezi se. :D

Skill je pa zelo pomemben, ker se ne gre samo za neke statistične mete, ampak moraš biti dober strateg in izkoriščati postavitev na terenu.

Skill Luck razmerje je po moje nekje 80-20. Čisto kul zbalansirano imo.

 

To je tvoja prva igra take vrste al si že igral kdaj? Ker za tiste, ki prvič igrajo... je baje kar učenja in privajanja. Za to pa veš, da nisem jaz primeren kandidat. In če ti je to prva taka igra, koliko časa si porabil, da si se naučil kaj sploh delat?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

To je tvoja prva igra take vrste al si že igral kdaj? Ker za tiste, ki prvič igrajo... je baje kar učenja in privajanja. Za to pa veš, da nisem jaz primeren kandidat. In če ti je to prva taka igra, koliko časa si porabil, da si se naučil kaj sploh delat?

V preteklosti sem igral BG1 in 2, ampak nisem nikoli prišel daleč, ker mi ni bilo nič jasno. :D

Sem se pa zdaj na starejša leta precej nagledal/naposlušal raznih tabletop DnD podcastov, kjer folk igra namizno verzijo in sem na grobo seznanjem s pravili.

 

Tole je moja prva taka igra kjer sem se dejansko malo bolj investiral.

Igra ni težka per se, ker ti tutoriali vse lepo razložijo. Težavnost nastopi, ko moraš level upati lik in izbirati spelle in skille, ki jih boš uporabljal. Zelo težko je narediti sinergijo med liki, če ne veš katere stvari bodo dobro šle skupaj. Na začetku sem si naredil nek lik, ki se mi je zdel fun in kul in nisem sploh razmišljal o kakih naprednih taktikah. Po nekaj urah igranja itak dobiš modela (čista leganda, tko kot faking vsi liki v tej igri), ki ti lahko kadarkoli respeca Class, tako da lahko testiraš in eksperimentiraš po želji.

 

Igram dve kampanji hkrati.

Eno single player kot Lawful Good Human Paladin, kjer stavim vse na chainanje critical hitov za massive damage (med tem ko me iz ozadja boosta cleric priležnica - take stvari skoraj izničijo vpliv kocke!).

Tadrugo pa s kolegom, kjer sem Rogue Drow Assassin, ki se šunja in ubija folk iz zasede (stealth je narejen faking fenomenalno) in končuje spopade še preden lahko nasprotnik pride do prvega zamaha.

Povsem kontra stila in oba zabavna kot sto mater. In teh classov in sub classov in kombinacij imaš na ducate.

 

Ker vem, da si fan Commandos style iger, ti proporočam, da daš zadevi vsaj šanso, ker je strateški in taktični vidik gameplaya res ful ful ful hud. Jebeš kocko, resno.

 

Ob vsem tem pa dobiš po faci še fuknjeno prezentacijo in voice acting. Jaz honestly nisem nek hud fan dialogov in pregovarjanja v igrah, ampak tukaj majkemi, da nisem še nikoli skipal niti enega dialoga. Niti najbolj levih pogovorov z random NPCji. Svet je narejen tako življenjsko in organsko, da sem povsem padel notri.

Pa kjere odfukane ideje za queste in interakcije s characterji. :avadodo:

Pa raziskovanje okolice! Fak! Veš tisto ko vedno praviva, da je ta občutek neznanega in odkrivanja sveta in skrivnosti ful pomembno in kako to uspe vedno samo Fromu in je spodletelo pri Nioh in podobnih? No, tole je tukaj tvoj faking futr.

Pa svoboda odločanja in reševanja problemov na 100 in en način. Noro. Enostavno noro. :avadodo:

 

Enostavno ne morem prehvaliti te mojstrovine. 30 ur sem v igri in nisem niti na 10%, ampak že sedaj z vso gotovostjo lahko zatrdim, da je tole čista desetka.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 23 minutami:

Kapo dol za tako pojasnilo :D Morebiti pa res dam šanso igri na PC-ju zdaj, ko končam Starfield.

Tako ti bom rekel. A še pomniš un feeling, ko ti je kliknilo in si se zaljubil v Fromsoft igre in težavnost, ki te ni uspavala tko kot razni Assassin's Creedi?

No, jaz sem z BG3 podoživel čisto isti feeling. Jep, tako huda je. :D

 

Morda bo pri tebi drugače, ampak ti res polagam na srce, da vsaj probaš (travniško na PCju valjda, da ne boš po nesreči metal proč denarja). Igrin tutorial, sicer res basic, je itak že sam po sebi dober. Če si pa zraven na YT pogledaš kak beginners tutorial za buildanje early levelov določenega classa (recimo lvl 1 do 4), ti po moje ne bo res nobene panike hitro pokapirati zadeve.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 6 minutami:

Kak se igra BG3 na ps5? Je kul glede kontrol?

 

#jebisekekit

Kr dobro. Včasih zna kamera malo jebat, sam se da čisto v redu preživeti. Pa Inventory Management je precej kaotičen, ampak se mi zdi, da je podobno na PCju, če ne ravno modaš igre. :D

Definitivno je to PC igra. Ful raje bi z miško in tipkovnico manevriral, ampak se da čisto lepo tudi s kontrolerjem, brez skrbi.

 

Ima pa po moje kontroler eno zelo lepo prednost. Real time manevriranje lika vs point and click ful pridoda immersionu in vzdušju med traversanjem sveta. Zaradi ful fleksibilne kamere imam na trenutke feeling, da igram nekakšen 3rd person action RPG ala Witcher ali Dragon's Dogma.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

To je tvoja prva igra take vrste al si že igral kdaj? Ker za tiste, ki prvič igrajo... je baje kar učenja in privajanja. Za to pa veš, da nisem jaz primeren kandidat. In če ti je to prva taka igra, koliko časa si porabil, da si se naučil kaj sploh delat?

rabila sem recimo 1h branja interneta, da sem izbrala kaj hočem od svojega lika in okvirno kaj mi ima smisel levelat

pol sva igrala par ur in glede na to da so te ure približno polovica vsega časa, ki sem ga v lajfu posvetila kontrolerju, se očitno čist da

 

all in all se mi res ne zdi težko, razen pač da se res splača vložit cajt v raziskavo na začetku da ne izbereš lastnosti lika k se tepejo med sabo

Povezava do prispevka
Kočevc reče Pravkar:

Jaz nisem nic bral, vsake tolko slism neke fore ala drzi X ali R3 od stomica in pol sm mind blowan 🤣. Ne da se mi raziskovat po tutorialih, na konc je verjetn tko, da imas miljon stvari (tko kt pr elden ring od napojev do nevem se kaj), ampak na konc uporabljas itak iste 3 stvari skos 🤣

ful let nazaj sem igrala Kotor in je na eni točki ratal pretežko zato k sem mela vse like kr neki (dejstvo da sem na splošno kr slaba v igricah ni glih pomagalo)

ne vem če se tle tud to zgodi sam pač škoda je če ti vse dol pade zarad česa takega

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 53 minutami:

Zdej sem na tocki, kjer ne vem a bi spilal:

 

BG3

Sifu

Armored core

Dead space R

Lies of P

cakal Lords of the fallen

 

 

 

Kočevc reče pred 49 minutami:

Ce bos BG3, pol pozab na druge spile, da jih bos v bliznji prihodnosti zagnal 😃

 

hehehehe to so te avstrijske modrosti, trde ampak resnične :D :D 

 

Jaz ti predlagam prve štiri v bilokakem vrstnem redu, ker so ful raznolike in ne rabiš nič razgibavat zaporedja, edino da je BG 3 absolutno čisto na koncu :D Recimo

Sifu - Dead Space R - Armored Core - BG 3

 

Si pa dober za jesen v vsakem primeru :D 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

Zdej sem na tocki, kjer ne vem a bi spilal:

 

BG3

Sifu

Armored core

Dead space R

Lies of P

cakal Lords of the fallen

BG3 je taka igra, ki jo bom po moje igral ful dolgo (varianta pol leta +). Lahko komot pustiš notri 8 ur v šusu, ali pa igraš po grižljajih od enega fighta do naslednjega. Mi deluje taka igra, da jo lahko šopaš skupaj s kakimi drugimi. Razen če te ne totalno posrka vase. Pol boš verjetno undead, kot jaz. :D

 

EDIT: Očitno sem samo jaz takega mnenja. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 9 urami:

Ce bos BG3, pol pozab na druge spile, da jih bos v bliznji prihodnosti zagnal 😃

 

Vučko3 reče pred 9 urami:

Sej to je ta problem :D

 

Ja... :D Po tem, ko me je ke_kit res nahajpal, bom dal BG3 definitivno na play listo za sprobat. Ampak bom prej končal Starfield, ker nikoli ne igram dveh iger hkrati. Potem imam iz Vučkovega seznam prednaročen Lords of the Fallen in bi do izida rad končal Starfield. Šele ko končam Lords of the Fallen in gre igra naprej, pa bom pretehtal med BG3 in Lies of P.

 

Še Cyberpunk dodatek pride enkrat vmes, ki je na "to do listi", ker bi rad sprobal ali so res popravili precej zadev od izida. Ampak ta bo zadnja od naštetih.

 

P.S.: Imam spet po dolgem času več kot dovolj iger na seznamu.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 9 urami:

Zdej sem na tocki, kjer ne vem a bi spilal:

 

BG3

Sifu

Armored core

Dead space R

Lies of P

cakal Lords of the fallen

 

 

 

Sploh ne vem zakaj bi to bila opcija? Kaj boš en mesec gledal v luft. Itak LoF je velik vprašaj sploh, če bo v redu (prvenec je bil porazen v samih mehanikah, imel si infinite combote in podobno sranje, pač ok Dark Souls wannabe, ampak vreden le cene na močnem popustu), pa tudi če bo, ne vidim težave, če jo boš igral kasneje, itak je SP špil.

 

LoP je zunaj, baje je soliden. Na tvojem mestu bi ga sprobal.

 

AC6 je super igra,  ampak s soulsi nima veze, razen tega, da ga je delal From. Totalno druga kategorija igre. Mora ti bit všeč delanje builda mecha, poglobit se v sam sistem in se navajat delat kratke nepovezane misije in jih tudi ponavljat. Dosti Souls fanov je (na tem forumu) pljuvalo Nioh ravno v tem segmentu. Tak da če ti tisto ni blo všeč, dvomim, da ti bo v tej igri. AC6 je po moje igra, ki ni za jo igrat le 1x, ampak se moraš vanjo poglobit, sploh v armory sistem. 

 

Sifu mene ni povlekel. Tak da kaj dosti ti ne znam povedat. Deloval mi je preveč janky za moj okus.

 

DS:R je proper remake vrhunske igre. Sem jo kupil in me še čaka na ''to play'' listi. Močno priporočam. V bistvu od vseh na tvoji listi ti bo ta vzel najmanj časa za dokočnanje, tako da če vseeno ciljaš na LoF ob izidu DS:R ni slaba izbira, da ga danes začneš.

 

BG3. Nisem ga še igral, najbrž bo to GOTY leta, ampak če sem kaj prepričan, če jo boš začel za prav igrat, boš dober vsaj do konca novembra :D  Je pa totalno drug koncept igre kot vse na tej tvoji listi.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...