Skoči na vsebino

[LEGENDARNO] GOTY GLASOVANJE 1. DEL — miscellaneous kategorije


Hernire

GOTY AWARDS 2023/1  

77 glasov

  1. 1. Največje igralsko RAZOČARANJE(!) v 2023 ...

    • Alan Wake 2
    • Armored Core 6
    • Assassin's Creed: Mirage
    • Baldur's Gate 3
    • Diablo IV
    • Final Fantasy XVI
    • Hogwarts Legacy
    • Lords of the Fallen
    • Starfield
  2. 2. Najljubši pangeneracijski CHARACTER v videoigrah ...

    • Astarion (Baldur's Gate)
    • Ellie (The Last of Us)
    • Gaunter O'Dimm (Witcher)
    • Joel (The Last of Us)
    • Kratos (God of War)
    • Leon (Resident Evil)
    • Radahn (Elden Ring)
    • Raphael (Baldur's Gate)
    • Saga (Alan Wake)
    • Shadowheart (Baldur's Gate)
  3. 3. Najljubši pangeneracijski OPEN WORLD v igrah ...

    • Assassin's Creed Odyssey (2018)
    • Cyberpunk 2077 (2020)
    • Elden Ring (2022)
    • Grand Theft Auto V (2013)
    • Mafia: City of Lost Heaven (2002)
    • Red Dead Redemption 2 (2018)
    • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017) & Tears of the Kingdom (2023)
    • The Witcher 3: Wild Hunt (2015)
    • World of Warcraft (2004)

Ankica je zaprta za glasovanje


Priporočeni prispevki

bitsurugi reče pred 10 minutami:

Sense: zero.

Pa saj ti je menda jasno, da obstajajo različni okusi? :D

BB je recimo glasoval AC6, za nekatere goty, kot razočaranje leta, ker je pričakoval neki drugega od Fromsoft igre. Razočaran je bil, da so tipi porabili čas in resurse za AC igro, namesto da bi se osredotočili na tisto kar on meni, da je peak Fromsoft (soulsborne zadeve).

Lahko se ne strinjaš z njim, ampak takemu razmišljanju enostavno ne moreš oporekati smisla.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 minutami:

 

ne vem kaj ti je tukaj kej čudnega

 

sej o tem smo se že menili v Armored Core 6. Meni je igrica Presenečenje leta, ker nisem vedel, da so AC špili tako dobri. Nekomu drugemu je špil glavni GOTY kandidat. BigBossu je razočaranje leta, ker bi rajši, da bi FROM delal nov Souls špil. Vse troje legit, non-troll mnenje.

Želim ti, da bi bil tako hiter tudi pri seksu, pizda ti materna. :D

Povezava do prispevka
ke_kit reče Pravkar:

Pa saj ti je menda jasno, da obstajajo različni okusi? :D

BB je recimo dal AC6 za razočaranje leta, ker je pričakoval neki drugega od Fromsoft igre. Razočaran je bil, da so tipi porabili čas in resurse za AC igro, namesto da bi se osredotočili na tisto kar on meni, da je peak Fromsoft (soulsborne zadeve).

Lahko se ne strinjaš z njim, ampak takemu razmišljanje lahko oporekaš vse, razen to, da ne bi imelo smisla.

 

Že, ampak cela poanta nominacij naj bi bila, da se naredi filter, da ne pride do takih neumnosti. Zdaj pa imaš praktično pokrivajoče se sezname v diametralno nasprotni kategoriji, en špil v kategoriji, kjer sploh ne spada in pomešane DLCje in špile med sabo, po načelu poteto potato. 

 

Pol pa Pikachu face kje so razni LotF ipd., ker pač se nanje nihče ni spomnil/igral.

Povezava do prispevka

Jaz samo ne štekam čemu ti gre tako v nos, da je neka igra lahko hkrati nekomu goty in drugemu razočaranje.

Ne vem čemu naj bi to bila neumnost. :nicjasno:

Jaz se drugače ne strinjam s predlogom, da ne bi bilo nominacij. Men je kul dobiti sezname iger, ki sem jih morda zgrešil, ampak so očitno komu tako dobre, da jih smatra za goty. Ravno v tem deljenju različnih mnenj vidim prednost MN3 gotyjev, v primerjavi z mainstream TGA.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 18 minutami:

 

Igra leta: Baldurs Gate 3

Razočaranje leta: Baldurs Gate 3

 

Sense: zero.

 

y46RJR.gif

Ima smisel. Špil in celoten CRPG žanr postala mainstream zaradi tega izida Lariana. Marsikdo kot jaz, ki nikoli prej kaj takega nikoli ni igral je hotel videti nad čim je taki hajp in tudi verjetno marsikdo videl da to ni za njega. To ne pomeni, da je špil slab.

Povezava do prispevka
ke_kit reče Pravkar:

Jaz samo ne štekam čemu ti gre tako v nos, da je neka igra lahko hkrati nekomu goty in drugemu razočaranje.

Ne vem čemu naj bi to bila neumnost. :nicjasno:

 

Jaz ne govorim o NEKOMU, ampak o temu, kar imamo na koncu ''nominacij'', ki če so tako zastavljene, nimajo absolutno nobenega smisla, le da se dela nekomu delo, da mora nekaj preštevat, ker ...?

Čemu služi štetje glasov, če je dovolj en troll post, da imaš BG3 med ''razočaranja leta'' ali Gollum med GOTY?

Potem dajmo kar direkt vse v glasovanje, pa je kul. 

 

Govorim nadalje še o temu, da imaš LoP nekje, ki že na prvi pogled ne sodi in o temu, da je od letos DLC očitno igra, kar dosedaj ni bilo. 

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 2 minutama:

Jaz ne govorim o NEKOMU, ampak o temu, kar imamo na koncu ''nominacij'', ki če so tako zastavljene, nimajo absolutno nobenega smisla, le da se dela nekomu delo, da mora nekaj preštevat, ker ...?

Čemu služi štetje glasov, če je dovolj en troll post, da imaš BG3 med ''razočaranja leta'' ali Gollum med GOTY?

Potem dajmo kar direkt vse v glasovanje, pa je kul. 

 

Govorim nadalje še o temu, da imaš LoP nekje, ki že na prvi pogled ne sodi in o temu, da je od letos DLC očitno igra, kar dosedaj ni bilo. 

Ti se obnašaš, kot da MN3 nominacije in zmagovalci kakorkoli vplivajo na industrijo videoiger lol.

Razumi že enkrat, da je to bolj nek pregled in debata okoli iger, ki jih je folk igral tekom leta. Glasovanje je samo nek dodatek za entertainat folk al neki.

Sem zgoraj dopisal en odstavek, ki ga najbrž nisi prebral.

ke_kit reče pred 12 minutami:

Jaz se drugače ne strinjam s predlogom, da ne bi bilo nominacij. Men je kul dobiti sezname iger, ki sem jih morda zgrešil, ampak so očitno komu tako dobre, da jih smatra za goty. Ravno v tem deljenju različnih mnenj vidim prednost MN3 gotyjev, v primerjavi z mainstream TGA.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 minutama:

Ti se obnašaš, kot da MN3 nominacije in zmagovalci kakorkoli vplivajo na industrijo videoiger lol.

Razumi že enkrat, da je to bolj nek pregled in debata okoli iger, ki jih je folk igral tekom leta. Glasovanje je samo nek dodatek za entertainat folk al neki.

Sem zgoraj dopisal en odstavek, ki ga najbrž nisi prebral.

 

Ja, ampak istočasno zakaj jaz ne smem imeti glede TEGA svojega mnenja? Povedal sem, napisal sem tudi zakaj, mislim, da s svojim stališčem nisem nobenega žalil, istočasno pa cel punt o tem kako se jaz ''obnašam''?

Glej povedal sem svoje, če se kdo strinja kul, če se ne tudi kul, tudi zato sem gor napisal, da I give up, če večini paše tako, da ima npr. LoP v kategoriji alternative, tudi ok. Meni je to kot bi imel heavy metal band v kategoriji pop glasbe.

 

JBG, meni je ta anketa kot je sedaj prišla iz teh nominacij naravnost smešna, kot mi je bilo smešno to, da smo imeli na tem forumu 3 leta nazaj za las GOTY CP77 v času svojega izida. In se imamo za neke bolj pametne od TGA ipd. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 59 minutami:

Točno tole. In lahko zagovarjam tudi na primeru, od letos igranih iger (torej ne z 2023 releasom, ampak pač vse, kar sem obrnil letos), mi je gladko največje razočaranje Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2. Metacritic okoli 90, mega hype med igralci, meni pa samo "whatthefuck is this shit", pač res mi je bila bedna igra, pa imam ekstremno lepe nostalgične spomine na Tony Hawk. Ampak ta rimejk pa katastrofa, čisto prelahek, vse izzive s točkami naredil praktično miže, edino, kjer sem se jebal, so bili neki collectabli. Remasterizirana nadzorna shema, ki je dodala gibe iz Tony Hawk 3, 4 in Underground 2, se mi je zdela čisto unbalanced za te stopnje, grafika pa tudi kot nekaj iz budget pralnega praška, čisto nenavdahnjena, dolgočasna estetika. Pa lahko pokajo ne vem kakih 90 na Metacriticu in supportivni posti na forumu, meni je bila igra gladko največje razočaranje, kar sem letos pognal, ker sem se igre kot mega fan THPS 2 in 3 resnično veselil. Če je zdaj igra objektivno slaba, ne bom razglabljal, ampak meni je čisto razočaranje in let down

Jaz spet lepim tole, ker se mi zdi iz prve roke razložen relevanten primer. Metacritic 90, obče hvaljena na netu, meni osebno pa razočaranje in smeti.

 

Pismo, kaj naj dam Gollum med razočaranja leta, čemu, saj se mi je zdelo, da bo igra smeti? Dobesedno vse je kazalo, da bo smeti :D

Povezava do prispevka

Kolk izmed vas je glasovalo za razočaranje, ker ste komi čakal nek špil pa vas je ta špil razočaral?

 

In koliko izmed vas je glasovalo za razočaranje, ker ste želeli nekaj drugega?

 

:D eno nardi manj smisla kot drugo

 

Elden Ring je huge špil in se mi ne zdi nič narobe, da do naslednje FromSoft Soulvanie (ha, trademarking this) mine še nekaj časa, sej med Dark Souls 3 in ER je tud minil več kot 5 let.

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 3 minutami:

Men je najvecje razocaranje PSVR2, k sm mislu da bojo bangerji pokali, pa new gen, neviðen VR do zdej itd. Nakonc pa nobenih (pametnih) igric. Za normalne igrice pa tak ze po gameplayu v trailerjih ves, a bojo pasja jajca al ne

Vsi AAA developerji (prou developerji sami, ne mislim studiji) jamrajo, da je dela veliko in da jih večina noče delati na VR naslovih če je le možno. Ajbg. Izgleda da je Sony malo pretiraval s tem PSVR2 in ga je prehitro izdal

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 2 urama:

Kolk izmed vas je glasovalo za razočaranje, ker ste komi čakal nek špil pa vas je ta špil razočaral?

 

In koliko izmed vas je glasovalo za razočaranje, ker ste želeli nekaj drugega?

 

:D eno nardi manj smisla kot drugo

 

Elden Ring je huge špil in se mi ne zdi nič narobe, da do naslednje FromSoft Soulvanie (ha, trademarking this) mine še nekaj časa, sej med Dark Souls 3 in ER je tud minil več kot 5 let.

Sem mel kar velika pričakovanja za Starfield, da bo vsaj nek preskok naprej. Ampak je vse isto, kot pri vseh ostalih njihovih špilih. Grafika zgleda spolirana 15 let stara, random bugi, nalaganje novih prizorišč za vsakih kurčevih par korakov ... zelo bland main story in bedni side questi

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

Meni je razočaranje leta FF16, ki ima meto 87. :D

 

Pa valda boš nominiral samo stvari, ki si jih dejansko igral.

Jaz sem recimo kurc kaj iz 2023 sploh igral, posledično sem za razočaranje nominiral Hogwarts Legacy

in ne, to ni slab špil, ampak od iger, ki sem jih igral, mi je bil največje razočaranje

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 35 minutami:

Sem mel kar velika pričakovanja za Starfield, da bo vsaj nek preskok naprej. Ampak je vse isto, kot pri vseh ostalih njihovih špilih. Grafika zgleda spolirana 15 let stara, random bugi, nalaganje novih prizorišč za vsakih kurčevih par korakov ... zelo bland main story in bedni side questi

Moje sožalje. Jaz začnem pričakovati napredek pri Studijih šele ko vidim, da studio dela vedno boljše špile, ne pa ravno obratno

Povezava do prispevka

Tolazi me samo to, da so verjetno pricakovanja za Ass Creede tako nizka, da te igre ne morejo vec razocarati. Ker mi nikakor ni jasno, kako lahko rangira tako dobro.

 

Mene osebno Starfield ni tako drasticno razocaral, ker sem takoj ob omembi proceduralnega generiranja vedel kaj bom dobil. To v kombinaciji z Bethesdo je lahko samo plehkost. Pa vseeno svetlobna leta pred Ubishit modelom, ki kontaminira vse kar je dobrega na tej industriji.

 

Hogwarts pa me niti slucajno ni razocaral. Ravno obratno. Pricakoval nisem nic, dobil pa solidnih par 10 ur na bradavicarki,... dokler ne spoznas, da igras malo boljsi Ubishit model igre. 

 

Razni From kloni me ne morejo razocarati niti presenetiti, ker ne pricakujem nic od iger ki samo kopirajo neko uspesno formulo, ki mi ze v startu ni nek do konca izpolnjen potencial gaming industrije. Ker je toliko moznosti za nadgradnjo praznosti in hokus pokus kripticnosti teh svetov. Pa imam glede na Steam podatke letos najvec casa vlozenega v Elden Ring in se bom zagotovo vrnil.

 

Uglavnem, drkanje enega in istega me ne zabava. Temu recem sluzba.

 

Zato je bugy Cyberpunk lahko brez problema GOTY, dodelan from copy paste pa zame nima najmanjse sanse.

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 1 uro:

 

Hogwarts pa me niti slucajno ni razocaral. Ravno obratno. Pricakoval nisem nic, dobil pa solidnih par 10 ur na bradavicarki,... dokler ne spoznas, da igras malo boljsi Ubishit model igre. 

 

Js pa iz prve popizdil, k v letu Gospodovem 2023 (IT'S THE CURRENT YEAR) lasje clippajo čez obleke  :D

meanwhile Vtuberje z mocapom furajo real time interakcije s posameznimi prameni 

seveda to ni edini razlog, sam pač že takoj me je razjezilo

 

 

čeprav ta problem je tud v BG3, sam ma tolk ostalih redeeming qualities (pa iz prve sem mel frizuro, ki ni mogla clippat)

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 4 urami:

Tolazi me samo to, da so verjetno pricakovanja za Ass Creede tako nizka, da te igre ne morejo vec razocarati. Ker mi nikakor ni jasno, kako lahko rangira tako dobro.

 

Mene osebno Starfield ni tako drasticno razocaral, ker sem takoj ob omembi proceduralnega generiranja vedel kaj bom dobil. To v kombinaciji z Bethesdo je lahko samo plehkost. Pa vseeno svetlobna leta pred Ubishit modelom, ki kontaminira vse kar je dobrega na tej industriji.

 

Hogwarts pa me niti slucajno ni razocaral. Ravno obratno. Pricakoval nisem nic, dobil pa solidnih par 10 ur na bradavicarki,... dokler ne spoznas, da igras malo boljsi Ubishit model igre. 

 

Razni From kloni me ne morejo razocarati niti presenetiti, ker ne pricakujem nic od iger ki samo kopirajo neko uspesno formulo, ki mi ze v startu ni nek do konca izpolnjen potencial gaming industrije. Ker je toliko moznosti za nadgradnjo praznosti in hokus pokus kripticnosti teh svetov. Pa imam glede na Steam podatke letos najvec casa vlozenega v Elden Ring in se bom zagotovo vrnil.

 

Uglavnem, drkanje enega in istega me ne zabava. Temu recem sluzba.

 

Zato je bugy Cyberpunk lahko brez problema GOTY, dodelan from copy paste pa zame nima najmanjse sanse.

Ne vem, pri Odyssey pa Origins sem bolj užival kot pri Starfieldu. Pričakoval sem nek izjemno kvaliteten in zanimiv vesoljski svet, ki te posrka vase. Dobil pa 3 bedna miniaturna mesta, nobenega zapomnljivega characterja in prazne planete, ki so vsi en in isti planet z drugačnimi barvami.

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 5 urami:

 

Js pa iz prve popizdil, k v letu Gospodovem 2023 (IT'S THE CURRENT YEAR) lasje clippajo čez obleke  :D

meanwhile Vtuberje z mocapom furajo real time interakcije s posameznimi prameni 

seveda to ni edini razlog, sam pač že takoj me je razjezilo

 

 

čeprav ta problem je tud v BG3, sam ma tolk ostalih redeeming qualities (pa iz prve sem mel frizuro, ki ni mogla clippat)

Ne moreš primerjat vtuberje pa špile, dej bohpomagino

 

Tok enga computinga gre v te špile, tud pri Tomb Raiderju sem imel izklopljene dinamične lase ker je žrlo fpse, tko da fuck dat

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...