Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

drevored reče pred 1 uro:

torej ce povzamemo

 

ce hocejo rusi kirursko odstranjevat samo vojaske enote -> haha noobi rusi zgubljajo

evakuirajo civile in zacnejo bombat kiev -> reeee, napadajo civile

EU uvede ekonomske sankcije -> fuck yeah, razturimo jih ekonomsko

sberbank zapre -> ojoj, kaj se dogaja z mojim dnarjom na sberbank?

EU poslje orozje Ukrajini -> fuck yeah, razturimo jih. p.s. ojoj, upam da ne bo eskalacije :unsure:

 

sberbank je samo samo zacetek. bomo vidli, cez pol leta kako boste navduseni nad ekonomskimi sankcijami.

 

pa zanimivo mi je to vrtenje v krogu: ce se boste oborozevali vas bomo napadli -> ojoj, boljs da se oborozimo, ce nas slucajno napadejo -> a smo vam rekli, da vas bomo napadli. razorozite se pa vas pustimo pri miru -> EU pls rabimo vec orozja da se branimo

 

 

Rusi ne izvajajo kirurških operacij, ker preprosto nimajo toliko pgm-JEV. 

Povezava do prispevka

Ukraine crisis: Russian news agency deletes victory editorial

Navedek

A Russian news agency has published and then deleted an article prematurely praising Russia's success in invading Ukraine.

It applauds Russian President Vladimir Putin for solving the Ukraine "problem", saying that "Ukraine has returned to Russia" through military action. It suggests the author anticipated a rapid victory and the piece was published prematurely.

The article, published by the state-owned RIA-Novosti news agency on Saturday (26 February) and described by Christo Grozev of fact-checkers Bellingcat as "extremely shocking, even for Kremlin standards", was quickly deleted from its website.

...

Mr Akopov justifies the "virtual civil war" as "Russia restoring its historical fullness, gathering the Russian world, the Russian people together".

...

"Vladimir Putin has assumed, without a drop of exaggeration, a historic responsibility by deciding not to leave the solution of the Ukrainian question to future generations," the article says.

Link do izbrisanega clanka

 

"The Ukranian question", zanimivo. Putin nasel the final solution. Izrazoslovje slici na neko ideologijo. Se mi zdi na tisto, ki jo Putin projecira na Ukrajince?

 

Pa se malo sirjenja lebensrauma in aneksiranja zgodovinskih ozemlj.

 

Le, o le zakaj bi grdi grdi sosedi Rusije hiteli v EU in NATO. :lol:

uredilo bitje BumbleBee
Povezava do prispevka
Ejga reče pred 1 uro:

kdo je sprožil vojno, ki ŽE poteka?

 

Prevratniki, ko so zrusili legalno in legitimno oblast z nasilnim prevratom ter se sli genocidno orgijo proti vsemu kar od dalec disi po ruskem. Brez prevrata z mocnim ultranacionalisticnim pecatom ne bi bilo ne drzavljanske vojne, ne upora v Donbasu, ne sedanje ruske intervencije. 


Btw, “moja” vojna je zakljucena 27 let nazaj pa se vpleteni se danes niso zedinili kdo jo je zacel :) 

 

 

ampak, ker ne delijo vsi mojega mnenja, se dejmo izognit odgovornim in dolocimo najprej casovni okvir. KDAJ je zacela ta vojna, ki ŽE poteka?

 

Edit: zbrisal sem wot ani v cast

 

 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 8 minutami:

 

Prevratniki, ko so zrusili legalno in legitimno oblast z nasilnim prevratom ter se sli genocidno orgijo proti vsemu kar od dalec disi po ruskem. Brez prevrata z mocnim ultranacionalisticnim pecatom ne bi bilo ne drzavljanske vojne, ne upora v Donbasu, ne sedanje ruske intervencije. 


Btw, “moja” vojna je zakljucena 27 let nazaj pa se vpleteni se danes niso zedinili kdo jo je zacel :) 

 

 

ampak, ker ne delijo vsi mojega mnenja, se dejmo izognit odgovornim in dolocimo najprej casovni okvir. KDAJ je zacela ta vojna, ki ŽE poteka?

 

Edit: zbrisal sem wot ani v cast

 

 

Kool-AidMan.jpg

Povezava do prispevka
Ejga reče pred 2 urama:

Po tvoji logiki, če minimaliziramo primer - v vsakem primeru, če te nekdo napade in oropa na cesti ni primerno uporabiti samoobrambe - v vsakem priemru je boljše se izogniti konfliktu in pač predati svoje imetje, ker se je boljše izogniti konfliktu, da je mir


Odvisno od tega, ce so otroci (civilisti) zraven. 
 

btw:

0F494335-6CD5-4711-AB8F-5E731F34580D.thumb.png.3b6ee9330b712710f662ec6c67cebbf4.png

 

šah-mat

 

 

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 4 urami:

Situacija mogoče res ni povsem primerljiva, ampak dejstvo ostaja. Pravila za priviligirane so povsem drugačna kot za ostali svet. In če kdo misli, da ta zahodnjaška dvoličnost ne ustvarja še večjega prepada med ''bloki'' se pač moti. Včasih se je potrebno pogledati v ogledalu in zahodna družba res ne bi smela biti vesela ob tem kar vidi...

 

@Kakarotto: jaz itak obsojam dejanja Putina (in razumem zakaj je odziv v tem primeru bolj čustven), sem daleč od kakšnega rusofila.


Ti si kar lepo mladoruski nacionalist. 😎

 

Dolocen folk ne steka, da Ruska zunanja politika zanje simpatije zaradi nastavljanja ogledala ameriki in ne, ker bi sami bili nek pozitiven zgled. 
 

Sam pac folk ki se opredeljuje brez vsaj minimalnega poznavanja materije pac mora talat etikete. 

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 3 urami:

Hehe kmjr, AdamSmit, go go go. Čutim utrujenost v rokah od let držanja ogledala, se mi zdi da že preveč nazaj seka. Vem da zmorete še več in bolje. Je res tako razsežne nebuloze težko okoli obrniti a menim, da vam bo uspelo. Nenazadnje sej je to že delal prej nekdo drug a ne. That just makes it all right.

 

kmjr: Kdo je ta zate najslabšejši politik? Mi lahko prosim poveš. Ga sicer sumim, samo je preveč obvious da bi ti bil ravno pijandura :)


ja, bil je pijandura

 

sedaj mi pa navedi enega relevantnega ruskega politika, ki ni bil

 

to je kot bi uganil, da je bil, ne bos verjel, rus

 

pa po tvojih standardih nisem ziher, ce je rus

 

 

Povezava do prispevka

Putin ga je s to potezo pihnu, da bolj ne bi mogu. Očitno je res odločen, da sestavi SZ nazaj, pa naj stane kar hoče.

 

Model je zaradi tega Rusijo totalno osamil. Če mu rata načrt izpelat do konca, bo to bolj pirova zmaga. Če mu ne, in trenutno mu ne kaže najboljš, je to začetek konca Putina. 

 

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 8 urami:

 

Prevratniki, ko so zrusili legalno in legitimno oblast z nasilnim prevratom ter se sli genocidno orgijo proti vsemu kar od dalec disi po ruskem. Brez prevrata z mocnim ultranacionalisticnim pecatom ne bi bilo ne drzavljanske vojne, ne upora v Donbasu, ne sedanje ruske intervencije.

Bi naštel malo primerov te genocidne orgije. Množica grobišča in podobno? 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Navedek

🇺🇸 🇺🇦 Pentagon Press Secretary says the US will not set be setting up a 'no-fly zone' in Ukraine

Navedek

🇷🇺🇺🇦 We do not want to scare anyone, but we fully agree with CNN and other American media, which, based on American intelligence data, declare that the Russian army has not yet committed its main forces into battle.

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

Bi naštel malo primerov te genocidne orgije. Množica grobišča in podobno? 


Ni mi treba, so tudi mainstream mediji porocali dovolj o tem in s tem samo kazes nepoznavanje materije. 
 

Da ri olajsam googlanje:
 

Prepoved jezika, ukinjanje ruskih sol, pozig zivih ljudi, ustavljanje avtobusov s Krima (vozijo v ukr brez reg tablic) in ugrabitve ter likvidacije potnikov, nediskriminatorno granatiranje civilnih naseljih v donbasu; zastrahovanje prebivlastva v kharkovski regiji s naci formacijami (azov, viking), blokada vode za krim… 

 

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 11 urami:

Proteste na splošno ne spremljam prav veliko, ker dvomim da bo Putin ravnal po tem koliko protestov je po svetu. In ja sem jih prespala kot večino drugih. 

 

Tole je bilo pa obeseno tu in si zasluži omembo zaradi dveh razlogov. Eden je, da je zažiganje zastav debilno in drugo, ker je bil cel protest model, ki je zazigal zastavo in 5 njegovih kolegov. 


V svici je folk po porocanju m medijev protestiral mnozicno proti odlocitvi, da ne bodo uvedli sankcij rusiji. Zdej so jih zato uvedli. 
 

Svica pac nardi kar zahtevajo svicarji. 

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 11 urami:

Bah ko bodo poslali proper vojsko ne te malinovce brez logistične podpore bodo dobesedno vsi tam kri scali. To je tisto, ki je v vsem tem še najhuje. Vidiš posnetke lepih ukrajink, ki delajo molotovke, tam vzklikajo slava ukrajini vsi, a ko bo zares usekali ne bodo imeli šans in tudi ne bo nobene milosti. To zdaj je zaenkrat res special operations in to je najbrž da bo s kontrapropagando dobil zadosti podpore doma, da useka kot zmore.


IMO je zeljandosec cilje brez polne uporabe sile. Ce morajo uporabit skoraj vse kar imajo, to zanje ne bo uspeh tudi ce dosezejo cilje. 

Povezava do prispevka
Navedek

 

Spodaj smo zbrali nekaj najbolj znanih takih lažnih objav.

  • Posnetek dveh deklet, ki se jokaje poslavljata od vojakov, ki se podajajo v vojno, je v resnici iz ukrajinskega filma The War of Chimeras (Vojna Himer) iz leta 2017.
  • Posnetek svetlolase "ukrajinske" deklice, ki kriči na "ruskega" vojaka, v resnici prihaja iz Gaze, na njem pa mala Palestinka psuje izraelskega vojaka. Niti to, da je posnetek iz puščave, deklica pa v poletnih oblačilih, ni odvrnilo tisočih na družbenih omrežjih, da ne bi pripisali spodbudnih besed za pogumne Ukrajince.

 

Fotografije ruskih vojaških letal v nizkem preletu so bile fotografije z zadnje parade v Moskvi od dnevu zmage.

  • En posnetek je prikazoval bojno letalo, ki leti nad urbanim območjem, domnevno nad Ukrajino, a se je kasneje izkazalo, da gre za ameriško letalo F-16, ki ga nikdar nista uporabljali ne Rusija, ne Ukrajina.
  • Številni so delili fotografijo oborožene nekdanje mis Ukrajine Anastasie Lenne, ki naj bi se pridružila ukrajinski vojski v boju proti Rusom - misica je prava, a je njena puška zgolj plastična igrača.
  • Za fotografijo dveh otrok, ki salutirata ukrajinskim tankom, je Reuters naglo ugotovil, da sega v leto 2016. Fotografija je bila kljub temu v teh dneh večkrat objavljena, med drugim jo je za svoje vabilo na sredin shod v podporo Ukrajini uporabil tudi slovenski premier Janez Janša.
  • Britanski tabloid The Sun je za naslovnico uporabil fotografijo ranjene ženske s povitim obrazom z naslovom "Njena kri je na njegovih (Putinovih) rokah" – a fotografija je nastala ob eksploziji plina v ruskem Magnitogorskem leta 2018. Isto fotografijo je ob začetku invazije na naslovnicah objavila tudi vrsta drugih medijev, med njimi The Times, Guardian in nemški der Tag.
  • Posnetek eksplozije za stanovanjskim blokom naj bi bil iz Mariupola na jugovzhodu Ukrajine. Med tistimi, ki so posnetek delili, je tudi nekdanji ukrajinski veleposlanik v ZDA Volodimir Jelčenko. A posnetek je bil objavljen že januarja na Tik Tok profilu, ki redno objavlja posnetke eksplozij. Za nameček omenjeni posnetek prikazuje posledico udara strele na elektrarno, poleg tega pa so drevesne krošnje zelene v času, ko v Mariupolu merijo 0 stopinj.
  • Nekateri uporabniki družbenih omrežij so tudi objavljali fotografijo ruskih vojakov, kako dvigajo rusko zastavo na občinski zgradbi v Harkovu – a to se je dogajalo med prejšnjimi nemiri leta 2014.
  • Posnetek z drona, objavljen na neuradnem profilu, ki podpira ukrajinsko vojsko, tako na Facebooku kot na Twitterju, naj bi prikazoval uničenje ruskega osebja in opreme v Ukrajini, a je v resnici iz Sirije leta 2020.
  • Posnetek, ki je zaokrožil po Twitterju, naj bi prikazoval ruski zračni napad na Ukrajino, ki naj bi povzročil verižno reakcijo v elektrarni v Lugansku – v resnici gre za posnetek eksplozije na Kitajskem leta 2015, v kateri je bilo ubitih 173 ljudi, ko je v pristanišču v Tianjinu eksplodiral zabojnik s kemikalijami.
  • Precej znan je tudi domnevni posnetek silovitega nočnega zračnega napada ruskih sil na Ukrajino. "Tretja svetovna vojna: Rusija napadla Ukrajino," se bere zapis ob fotografiji, objavljeni na Facebooku, ki jo je poobjavilo na tisoče ljudi iz različnih držav. A, kot je ob svojem preverjanju ugotovil časnik USA Today, gre za zračni napad Izraela na Gazo. Ko je časnik prosil za komentar uporabnika Broja Gabeja Bontragerja, ki je fotografijo objavil, je ta povedal, da je fotografijo dobil "od neznanega vira" in pozval k podpori Ukrajine.
  • Številni mediji so objavili tudi posnetek "ukrajinskega vojaka", ki se poslavlja od svojega otroka "pred odhodom v vojno". Med drugim je posnetek poobjavila tudi urednica revije Times, pristojna za vojne in obrambne teme, Larisa Brown. A je šlo v resnici za begunce iz Donbasa, oče, ki se poslavlja, pa ostaja v Donbasu, medtem, ko njegovo družino evakuirajo v Rusijo.
  • Določene lažne novice je moralo zanikati tudi ukrajinsko vodstvo. Tako je denimo župan Lavova Andrej Sadovij poročal o domnevnem ruskem desantu v okolici mesta Brodi, ob tem pa dodal, da je "situacija pod nadzorom" in da "ukrajinske čete napredujejo“. A se je vmešalo ukrajinsko obrambno ministrstvo in sporočilo, da ni bilo nobenega desanta.

https://www.rtvslo.si/svet/ko-vojno-zamegli-propaganda-druzbenih-omrezij-novinarstvo-je-blizu-klinicne-smrti/614054

 

Rtv z dejansko dobrim prispevkom :O

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 36 minutami:


Ni mi treba, so tudi mainstream mediji porocali dovolj o tem in s tem samo kazes nepoznavanje materije. 
 

Da ri olajsam googlanje:
 

Prepoved jezika, ukinjanje ruskih sol, pozig zivih ljudi, ustavljanje avtobusov s Krima (vozijo v ukr brez reg tablic) in ugrabitve ter likvidacije potnikov, nediskriminatorno granatiranje civilnih naseljih v donbasu; zastrahovanje prebivlastva v kharkovski regiji s naci formacijami (azov, viking), blokada vode za krim… 

 

 

 

Poglej. Ti bom jaz poenostavil zadeve. Ne rabiš biti ravno diplomant FF, FDV ali študirati 27 let, edit: in imeti vojnih izkušenj.

 

Dovolj enostavno je da veš, da če se greš neko pro West politiko v Ukrajini moraša biti pripravljen na takšne posledice. Oziroma to je relativno otroški vrtec in obstajajo hujše zadeve.

 

spacer.png

 

Si videl sliko? Gremo naprej.

 

Dokler so ukrajinski politiki (oz. kdorkoli ) pripravljeni sprejeti posledice za svoja dejanja, je popolnoma nepomembno filozofiranje o dejstvih quotanih v tvojem zgornjem postu. Nisem jaz vojaški strokovnjak, da bi se spoznal na proxy wars strategije.

 

Je pa po mojem spominu Ukrajina imela neko obdobje od 2000 do 2010, kjer so se probali na nek miren način približati Evropi. Ampak zgleda da ni šlo.

 

A je dovolj enostavno za razumeti?

 

 

uredilo bitje UFO
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...