Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

@ana

nisem govoril o tem ali številkam verjameš ali ne

@Flamingo zanika obstoj dejstva, da je rusko obrambno ministrstvo objavilo podatke o lastnih izgubah - ne govorimo o točnosti, že to da so jih objavili/sporočili zanika

 

nalašč sem te vzel za referenco, ker sem vedel, da boš v za flaminga najboljšem primeru ignorirala bistvo, ne boš se pa direktno zlagala samo zato, da flaminga obvaruješ pred nadaljno diskreditacijo :D

 

Da ne bo offtopic, @ana, jaz menim da je resnica nekje med rusko in USA številko, ukrajinska je pač nerealna

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 1 uro:

Isti si kot Rusi, ki so se pred začetkom vojne norčevali iz zahoda, ki je napovedoval ruski napad na Ukrajino. Ko se z nečim ne strinjaš oziroma ne moreš dokazati nasprotno, se preprosto norčuješ iz nasprotne strani.

 

Ja, to sva se skupaj z Zelenskim dobro norčevala iz ameriških obveščevlanih podatkov. Samo, da zaradi mojega norčevanja ni država vstopila v vojno manj pripravljena. Kaj pa Zelenski?  :D

 

Navedek

Medtem ko ZDA svarijo, da bi lahko Rusija februarja napadla Ukrajino, predsednik te države Volodimir Zelenski Zahod poziva, naj se izogiba ustvarjanju panike zaradi kopičenja ruske vojske na ukrajinski meji.

"Vsi ti signali, da bo jutri vojna, tudi od spoštovanih voditeljev držav, ki pravijo le, da bo jutri vojna. To je panika – koliko bo to stalo našo državo," se je vprašal ukrajinski predsednik.

 

vir: https://www.rtvslo.si/svet/zelenski-zahod-pozval-naj-ne-ustvarja-panike-zaradi-kopicenja-ruske-vojske/610351

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 15 minutami:

 

 

Sicer zelo clickbait naslov, na srečo dejansko ne gre gor kakšna oborožena enota začenjat ww3, ampak vseeno - hvala JJ, da gre s svojimi blodnjami sedaj mešat drek še na globalnem nivoju. Da ne bomo samo Slovenci imeli težav zaradi njegovih shizofrenih akcij.

uredilo bitje Thrivial
Povezava do prispevka

Kaj se zgodi, če recimo po usa repectu pade ruska raketa na prostore v katerih je ta oborožena diplomatska misija in naši diplomati umro?

 

Kdo je odgovoren? Tisti, ki jih je tja napotil, al sami, ker so se sami javili? A ni dovolj zgovorno to, da se niti en poklicni diplomat ni oglasil za prostovoljca?

 

Mislim, da bi bilo veliko bolje in lažje za vse nas, če bi sodišče prestavilo tisto obravnavo glede "medijskih prostitutk" pa se nam danes ne bi bilo treba ukvarjat s tem.

Povezava do prispevka

Ok, v zadnjih dneh se je odlično izkristaliziralo razmerje med memetsko vojno vs. dejansko vojno

 

memetska vojna (via guardian):

kivZLlP.png

 

dejanska vojna (via times):

JzzJYmZ.png

HIRk2KU.png

 

https://www.thetimes.co.uk/article/ukrainian-troops-are-running-out-of-weapons-in-fight-against-russia-87d7mqzlt

 

 

Patrick spet iz Mariupola

 

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 5 minutami:

Pa dodajmo še nadaljevanje članka:

 

Navedek

Ukraine has said it is fast running out of the weapons it needs to destroy Russian aircraft and tanks and urged Germany and France to honour their pledges and send more arms.

The defending forces are far surpassing western expectations by stalling the Russians’ advance and preventing them from taking key cities.

Western officials said that Ukraine was “obviously expending a lot of ordnance”, and more than anticipated. They had expected to be supporting a more limited insurgency by this stage.

 

The Pentagon said that Ukraine had begun to shift momentum in some areas to regain ground and were “in places and at times going on an offensive”.

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 15 urami:


Je zavezniska okupacija Nemcije povecala stevilo nacistov in nacionalistov al ravno obratno? :)

 

Preprican sem, da Rusija ni napadla s ciljem povecati razdor med drzavama in narodi. Ji pa to zaenkrat odlicno uspeva. 

Ampak to je cist faljena primerjava, ker v tem primeru so napadli agresorja v srciko. Ce zelis primerjavo bi morala zdaj Ukrajina Rusijo okupirati. 

 

Nacionalizem in boj proti nacizmu je cista projekcija putinove rusije, ki trenutno izvaja nacisticne zlocine v Ukrajini.

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 51 minutami:

Ja, kul ja, se pač  borijo za preživetje. Point je, da jim ta herojski odpor ne bo kaj prida pomagal, ker nimajo nobene opreme, zaledja, itd. Ne vem, kako je to nadaljevanje članka relevantno za to, da jim zmankuje orožja?

Nadaljevanje članka razloži, da imajo zalog za dva tedna in prosi Nemčijo in Francijo, da pospešijo dobavo. 

 

Vem, da niti približno nisi prebral celega članka, ker nimaš dostopa, ampak ti to ni preprečilo delat zaključkov po enem stavku. Vir informacij o pomanjkanju je Ukrajina. Torej ne verjames ukrajinskim izjav o pomanjkanju ruskih zalog, verjames pa tistim o pomanjkanju njihovih zalog. V bistvu prebereš zadeve, ki so ti všeč označiš kot resnične, tiste ki ti niso, so pa laž. Gre pa za isti vir. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Archive.is is a thing dragi ana. 

 

Vir ni isti razen toliko, da je delno Ukrajinski. Ampak eden je nepreverjen UKR p.r, drug je pa od ljudi iz UKR obrambe ter hkrati tujih diplomatov, tako da je dvojni. 

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 3 urami:

@kmjr

 

3 tedne nazaj so objavili 500 mrtvih, od tedaj naprej pa skrivajo številke. In ti se na to sklicuješ kot uradne redne informacije:avadodo:

 

 

Konec igre, očitno :( Torej si po 21 dneh le spoznal, da so objavili. Pametnemu bi zadostovalo za sklep.

 

"skrivajo številke" :rofl:

 

Ni da ki vsak dan preverjam, ma že lep čas vem, da so objavili. Zato mi ni šlo v glavo kako si lahko tako prepričan, da niso. Obrni kakor hočeš, neke kredibilnosti pri tej debati nimaš, sploh ne, ko gre za preverljive zadeve.

 

Upam, da bo naslednjič trajalo dlje, zabaven si v takih situacijah. :)

 

Ejga reče pred 3 urami:

Ampak to je cist faljena primerjava, ker v tem primeru so napadli agresorja v srciko. Ce zelis primerjavo bi morala zdaj Ukrajina Rusijo okupirati. 

 

Nacionalizem in boj proti nacizmu je cista projekcija putinove rusije, ki trenutno izvaja nacisticne zlocine v Ukrajini.

 

Nemčija ni okupirala ZDA niti Velike Britanije (razen onih otočkov v rokavskem prelivu), pa so vseeno britanci in USA tudi imeli svoj okupacijski sektor (v berlinu in na zahodu nemčije)... Zadeva je primerljiva na način možne korelacije med nasilno denacifikacijo in številom nacistov na 1000 prebivalcev.

 

Ne pravim, da je so ukrajinci potrebni denacifikacije, je je pa potrebna ukrajina - lahko jo izvede z enim enostavnim zakonom in njegovim izvajanjem. Seveda ne moremo Ukrajine enačin z naci nemčijo, da ne bo pomote. Tudi ne mislim, in to sem napisal, da rusi (razen tistih, ki jih ubijejo) nižajo število nacijev v ukrajini - kvečjemu obratno. Ma če zmagajo (če), bodo na dolgi rok lahko ukrajinci večji rusi od rusov (komunistom je to uspelo praktično povsod razen v pribaltskih državah).

 

Sej irl sem najbrž jaz bolj na strani ukrajincev kot večina teh, ki se ne strinja z mano tu gor, ma razlogi zaradi katerih so zavzeli neko stran me pogosteje zmotijo kot sama opredelitev. Opredelitev nekoga se me ne tiče, dokler ima zadeva rep in glavo. Kot bi jaz rekel, da sem za Ukrajino, ker je teritorialno večja od Rusije.

 

Tldr: Nimaš prav, tvoja primerjava je enako slaba kot moja (ki nikakor ni najprimernejša, vendar je bila namenjana spodbijanju preveč vase zaverovanega stališča, ki je impliciralo da drugačen razplet ni možen in ne temu kar ti izpostavljaš; jaz samo pravim, da denacifikacija zmanjša šteilo nacijev, če ne ni denacifikacija)

 

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 3 urami:

Nadaljevanje članka razloži, da imajo zalog za dva tedna in prosi Nemčijo in Francijo, da pospešijo dobavo. 

 

Vem, da niti približno nisi prebral celega članka, ker nimaš dostopa, ampak ti to ni preprečilo delat zaključkov po enem stavku. Vir informacij o pomanjkanju je Ukrajina. Torej ne verjames ukrajinskim izjav o pomanjkanju ruskih zalog, verjames pa tistim o pomanjkanju njihovih zalog. V bistvu prebereš zadeve, ki so ti všeč označiš kot resnične, tiste ki ti niso, so pa laž. Gre pa za isti vir. 

 

Smem vprašat po čem se to razlikuje od tvojega ravnanja v tem topicu? Meni ste celo agendo očitali, pa de ma nekdo plačuje :D

 

 

Povezava do prispevka

@kmjr

 

Par sporočil nazaj si pisal, da so bile ruske številke današnja glavna novica, da so na vseh straneh večkrat primerjane ruske/ukrajinske številke in da rusko obrambno ministrstvo redno objavlja številke.

 

Sedaj pa vse skupaj obešaš na 3 tedne star info o 500 mrtvih.:avadodo: Zgleda niti sam več ne slediš svojim lažem.:rofl:

uredilo bitje Flamingo
  • Račka +1 2
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 36 minutami:

 

Smem vprašat po čem se to razlikuje od tvojega ravnanja v tem topicu? Meni ste celo agendo očitali, pa de ma nekdo plačuje :D

 

 

Ne lepim zadev, ki so samo naslov brez dostopnega linka. Zato tudi večinoma lepim linke z Guardiana, ki ni za paywallom takot kot Irish Times in The Times. 

 

Vsi smo pristranski, ampak nekaj je pa namerno zavajanje ali pa jemanje iz konteksta. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

“Despite the attempt to rebrand the method as “engagement,” the smell of appeasement is impossible to mask. The fundamental lesson of Chamberlain and Daladier going to see Hitler in Munich in 1938 is valid today: giving a dictator what he wants never stops him from wanting more; it convinces him you aren’t strong enough to stop him from taking what he wants. Otherwise, goes the dictator’s thought process, you would stand up to him from the start.”

-Kasparov

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 1 uro:

@kmjr

 

Par sporočil nazaj si pisal, da so bile ruske številke današnja glavna novica, da so na vseh straneh večkrat primerjane ruske/ukrajinske številke in da rusko obrambno ministrstvo redno objavlja številke.

 

Sedaj pa vse skupaj obešaš na 3 tedne star info o 500 mrtvih.:avadodo: Zgleda niti sam več ne slediš svojim lažem.:rofl:

Izgleda je za kmjrja lazje spisati par esejev na parih straneh, kot pripopati en link:) Po vsej verjetnosti zato, ker link s to njegovo resnico ne obstaja.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Casualties_of_the_Russo-Ukrainian_War

Povezava do prispevka
Ejga reče pred 20 minutami:

“Despite the attempt to rebrand the method as “engagement,” the smell of appeasement is impossible to mask. The fundamental lesson of Chamberlain and Daladier going to see Hitler in Munich in 1938 is valid today: giving a dictator what he wants never stops him from wanting more; it convinces him you aren’t strong enough to stop him from taking what he wants. Otherwise, goes the dictator’s thought process, you would stand up to him from the start.”

-Kasparov


Po kako logiki je Rusija bolj diktatura kot Madzarska ali Poljska, ki sta v EU?

Povezava do prispevka
Ejga reče pred 28 minutami:

“Despite the attempt to rebrand the method as “engagement,” the smell of appeasement is impossible to mask. The fundamental lesson of Chamberlain and Daladier going to see Hitler in Munich in 1938 is valid today: giving a dictator what he wants never stops him from wanting more; it convinces him you aren’t strong enough to stop him from taking what he wants. Otherwise, goes the dictator’s thought process, you would stand up to him from the start.”

-Kasparov

 

Kasparov s še eno super všečno The Guardianu ki ne pove ama nič koristnega o in za planet na katerem dejansko smo

 

hurr durr stand up to da bullie on the beaches ol chap

 

Dve potezi naprej šahmojster prosim, kako točno nuklearni velesili z artikuliranimi vitalnimi itneresi in voljo da jih vojaško uveljavi to preprečiš

 

Spoler alert, prah se bo polegel na neko stanje s katerim ne bomo v celoti zadovoljnji ampak bomo z njim (pre)živeli aka "appeasali" jih bomo, ker life pač ni holivud. Zdaj smo samo še v 1. fazi kubler-ross cikla

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka
Ejga reče pred 8 minutami:

Izgleda je za kmjrja lazje spisati par esejev na parih straneh, kot pripopati en link:) Po vsej verjetnosti zato, ker link s to njegovo resnico ne obstaja.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Casualties_of_the_Russo-Ukrainian_War


se @Flamingo je priznal da obstaja, lol

mas pozen vzig, al samo isces sparing partnerja?


vedno si lahko vzamem eno uro na dan za mn3 debate, bolj kot bos imel smotane zapise, raje bom komuniciral s teboj. Zacel si odlicno. 

 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

Kok je ta rasa v klicnu vidiš po tem da je reductio ad hitlerum prepovedan na spletnih forumih ne pa v svetu "visoke politike/diplomacije" in se dejansko predsedniki zahodnih držav tresejo ker nben noče bit novi Neville in se karkoli zmenit z rusom al pa kinezom.

 

I for one welcome the coming nuclear apocalypse. 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 1 uro:

@kmjr

 

Par sporočil nazaj si pisal, da so bile ruske številke današnja glavna novica, da so na vseh straneh večkrat primerjane ruske/ukrajinske številke in da rusko obrambno ministrstvo redno objavlja številke.

 

Sedaj pa vse skupaj obešaš na 3 tedne star info o 500 mrtvih.:avadodo: Zgleda niti sam več ne slediš svojim lažem.:rofl:


Lažeš. Napisal sem, da so jih do sedaj poobjavili/povzeli vsi relevantni mediji, tudi danes mmc v videu. 
 

Sam kdor laže zjutraj najbrž to pocne tudi popoldan in zvecer, tako da kar nadaljuj, dobro ti gre. 

  • Trol 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 9 minutami:

Kok je ta rasa v klicnu vidiš po tem da je reductio ad hitlerum prepovedan na spletnih forumih ne pa v svetu "visoke politike/diplomacije" in se dejansko predsedniki zahodnih držav tresejo ker nben noče bit novi Neville in se karkoli zmenit z rusom al pa kinezom.

 

I for one welcome the coming nuclear apocalypse. 


en pregovor pravi, da kdor se z mlekom opeče tudi v jogurt piha

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 7 minutami:


se @Flamingo je priznal da obstaja, lol

mas pozen vzig, al samo isces sparing partnerja?


vedno si lahko vzamem eno uro na dan za mn3 debate, bolj kot bos imel smotane zapise, raje bom komuniciral s teboj. Zacel si odlicno. 

 

Spet se sprenevedas. Te citiram:

"Rusi objavljajo stevilke, samo ne vlecejo jih iz random number generatorja. "

 

No, kje jih objavljajo???

A bos ze prpopal link al bos raje se naprej vsepovprek zalil, kako smo nesposobni najdit vir, ki je na vse ms medijih?

Kje je priznal? A podatki iz zacetka marca o 500 zrtvah? 

 

Povezava do prispevka

Na spletni strani resornega ministrstva s frekvenco, ki jo sami dolocijo. A ti bom moral vsak stavek se enkrat napisat, da bos dojel, da ves cas trdim isto in imam prav?

 

edit: DA, ze podatek o petsto mrtvih z zacetka marca potrjuje moje besede. Imas ga in vseeno hoces link objavljen z mojim mn3 accjem? Poklici na 053734400 in vprasaj, ce ti lahko oni pomagajo z linkom o podatku, ki ga ze imas. 
 

edit 2: ne samo da objavljajo, s sporocili za javnost obvescajo medije

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...