Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

To ti misliš. Še doma o domačih zadevah nam dnevno lažejo in ti pričakuješ neko resno raziskovalno novinarstvo o dogodkih nekje daleč stran, ki jih itak v bistvu sploh ne morejo preveriti. Zato večinoma povzemajo ostale medije. Itak se noben nima jajc (razen Madžari spet) zoperstaviti mnenju večine Evrope. Če je prav alne pa je druga tema. Vsi gledajo na svojo eksistenco. Mogoče pa se najde kdo z jajci, ki bo raziskal zadevo (če je sploh možno) in se izpostavil. Ampak to spet ne more biti bilo kdotemveč neka večja medijska hiša ali podobno, da se bo sploh jemala resno. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 22 minutami:

@zzarafrustra seveda je marsikaj lahko fejk. Ampak a ni propaganda realnost vseh vojn? Čistor vsak poizkuša s propagando vplivati na čustva tretjih, da pridobi simpatijo in podporo. In propagandne vojne sploh niso nek majhen delež celotnega kolesja. Meni je čist logično, da se resnice prirejajo in polresnice napihujejo...

 

A je bil Joseph Goebbles nek manj pomemben človek v Nemčiji al izjemno pomemben člen celotne nazi mašinerije?

 

P.S.: Biden pa ga res konkretno serje.

Seveda je propaganda faktor vsake vojne. 

Kar je tu problem je, da se propagando jemlje "at face value". To je problem način kako je strukturirana zahodna politika. Gre za politične točke na račun simpatije etc., ki znajo bistveno spremenit ne samo realnost v Ukrajini ampak tudi v Evropi in svetu. Namesto da bi se počakalo izsledke neodvisnih komisij in šele nato reagiralo se reagira na par slabih posnetkov in slik. Gre za tekmovanje kdo bo reagiral prej. Saj pri sankcijah je bilo isto. Ko tako od zunaj gledam se mi res zdi da je folk glup


Zamisli si, da se tako resno vzame poročanja o Černobilski krizi. NATO vzame to kot napad na članice in gre not. Ko je enkrat NATO not ni več poti nazaj. Kljub temu da bi se ugotovilo da gre pravzaprav za buče, ki jih prodajajo Ukrajinci. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 6 minutami:

Zamisli si, da se tako resno vzame poročanja o Černobilski krizi. NATO vzame to kot napad na članice in gre not. Ko je enkrat NATO not ni več poti nazaj. Kljub temu da bi se ugotovilo da gre pravzaprav za buče, ki jih prodajajo Ukrajinci. 

 

Saj namen Ukrajine je jasen - vplest NATO. Na NATO-u pa je, da dobro premisli vsako tako zadevo pač in kljub temu, da mi tudi večinoma grejo na jetra, upam da to tudi delajo in samo usta napenjajo. Jasno pa so se postavili na stran Ukrajine, saj je Rusija od ustanovitve njihov naravni nasprotnik. Ukrajina pa država, ki se je želela pridružiti zahodu.

 

Mediji pa itak pograbijo vsako senzacionalno novico in se kanseje ukvarjajo, če je res ali ne. So uničili že številna življenja, tudi pri nas, z nekimi nepreverjenimi fejk newsi, ki so jih objavili. Ogromno naroda pa itak pograbi prvo novico in ga kasneje težko prepričaš, da ni blo res, ker ko se afere razpletejo, so med navadno rajo ponavadi že pozabljene in so ostale resnica.

 

Pa nisem apriori na ukrajinski strani, nekoliko bolj pa vseeno ja.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

 

Saj namen Ukrajine je jasen - vplest NATO. Na NATO-u pa je, da dobro premisli vsako tako zadevo pač in kljub temu, da mi tudi večinoma grejo na jetra, upam da to tudi delajo in samo usta napenjajo. Jasno pa so se postavili na stran Ukrajine, saj je Rusija od ustanovitve njihov naravni nasprotnik. Ukrajina pa država, ki se je želela pridružiti zahodu.

 

Mediji pa itak pograbijo vsako senzacionalno novico in se kanseje ukvarjajo, če je res ali ne. So uničili že številna življenja, tudi pri nas, z nekimi nepreverjenimi fejk newsi, ki so jih objavili. Ogromno naroda pa itak pograbi prvo novico in ga kasneje težko prepričaš, da ni blo res, ker ko se afere razpletejo, so med navadno rajo ponavadi že pozabljene in so ostale resnica.

Problem, in to bistveni problem je, da politiki niso več avtonomni. Da tisti recimo, ki bi danes rekel ... hja pa dajmo počakat kak dan da vidimo kako bo s situacijo ... bo izgubil točke na dolgi rok, češ umazani rusofil, kurba pokvarjena ... to je problem te ukrajinske propagande. Da zahteva takojšen odziv (še sami po zobeh ukrajinci vlačijo scholza in merklovo) politike. 

TU se kaže kako slaba je naša politična struktura, ki je v bistvu popularity vote. tbh je to verjetno tudi razlog zakaj nam nič več ne povejo. Ker dokler ne vemo je ok 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Niso avtonomni ne. Čim si del neke skupine, si del nekega kolesja in ne moreš več delovati samovoljno. Enako je, če si ti član kakega društva... del neke skupnosti. Vedno se moraš prilagajati ali pa pač skupino zapustiti, če ne gre (ali pa te dolgoročno itak izloči sama skupina).

finta je, da so glupi ljudje včasih bli

a.) manj glupi

b.) politiki so meli neko avtonomnost pri odločitvah, ker se je folk zavedal da so sami preglupi

 

danes pa ima vsaka ana in vsak jože iz dupleka svojo verzijo resnice in vsak ki odstopa od nje je takoj za v hag

 

Pač samo pomisli. Kako enostavno je prirediti sceno da zgleda tako kot na slikah/videu? Evo z 10 statisti jo lahko jst jutri v Kočevju. In te slike/videi sedaj krožijo kot edini dokaz? Mislim ... a ni to noro?

 

al se samo meni zdi svet nor? @ana

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 23 urami:

Tisti ki niste na gnoju. Bucha 2. aprila. Izjemno zanimivi polemični posnetki. Sicer obstaja možnost, da so bili nekateri predeli mesta bolj pod udarom ampak vse skupaj sedaj res postane nenavadno. Kako to, da so posnetki grozot prišli v javnost šele 1 dan po zasedbi? Kako to da nihče od krajanov ki jih vojaki srečajo ne opozarja na množična grobišča? Gre za mesto v velikosti Kranja. 

 

 

 

i will clue you in "NATO Heljp"

 

 

LP

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 2 urama:

finta je, da so glupi ljudje včasih bli

a.) manj glupi

b.) politiki so meli neko avtonomnost pri odločitvah, ker se je folk zavedal da so sami preglupi

 

danes pa ima vsaka ana in vsak jože iz dupleka svojo verzijo resnice in vsak ki odstopa od nje je takoj za v hag

 

Pač samo pomisli. Kako enostavno je prirediti sceno da zgleda tako kot na slikah/videu? Evo z 10 statisti jo lahko jst jutri v Kočevju. In te slike/videi sedaj krožijo kot edini dokaz? Mislim ... a ni to noro?

 

al se samo meni zdi svet nor? @ana

Problem pri tebi je, da ti je dolgčas, če je razlaga za nekaj tista najbolj logična in očitna. Tako kot vsi teoretiki zarote iščeš razlage, ki so globlje in drugim skrite. Vsake toliko časa boš imel prav, v 3/4 primerov pa je najbolj očiten razlog tudi resničen razlog. (The Donald je bil samo samovšečen moron in ne mesija, ki je prišel svet rešit pred pedofilskimi krogi, ki jih je vodila Hilary Clinton kot so verjeli qanon.) 

 

Ja sceno s trupli so lahko potvorili, ampak zakaj bi jo? Da bodo čez dva tedna vozili naokoli predstavnike ICC ali EU in skušali razlagati, kako so tista trupla naenkrat izginila. Zahodni svet je te na strani Ukrajine, ni jim treba še nastavljat trupel, da bi jih prepričali. V vojni boš težko v trenutku dobil neizpodbitne dokaze za nekaj, bo pa najbolj verjetna razlaga tudi najpogosteje prava. Ti misliš, da ljudje skušamo živeti po principih 5d šaha, v resnici pa nas večina igra damo.

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 3 minutami:

Kva se zdej nekateri tukaj sprašujete? A da so una trupelca resnična al sam lutke, al kva? Ali da so ukrajinci random mrtve civiliste naštimal kot da so bili likvidirani?

ti povej nam

 

ana reče pred 5 minutami:

Ja sceno s trupli so lahko potvorili, ampak zakaj bi jo? Da bodo čez dva tedna vozili naokoli predstavnike ICC ali EU in skušali razlagati, kako so tista trupla naenkrat izginila. Zahodni svet je te na strani Ukrajine, ni jim treba še nastavljat trupel, da bi jih prepričali. V vojni boš težko v trenutku dobil neizpodbitne dokaze za nekaj, bo pa najbolj verjetna razlaga tudi najpogosteje prava. Ti misliš, da ljudje skušamo živeti po principih 5d šaha, v resnici pa nas večina igra damo.

tole bo hitro pozabljeno, nobene ICC/EU preiskave ne bo

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
ana reče pred 19 minutami:

Problem pri tebi je, da ti je dolgčas, če je razlaga za nekaj tista najbolj logična in očitna. Tako kot vsi teoretiki zarote iščeš razlage, ki so globlje in drugim skrite. Vsake toliko časa boš imel prav, v 3/4 primerov pa je najbolj očiten razlog tudi resničen razlog. (The Donald je bil samo samovšečen moron in ne mesija, ki je prišel svet rešit pred pedofilskimi krogi, ki jih je vodila Hilary Clinton kot so verjeli qanon.) 

 

Ja sceno s trupli so lahko potvorili, ampak zakaj bi jo? Da bodo čez dva tedna vozili naokoli predstavnike ICC ali EU in skušali razlagati, kako so tista trupla naenkrat izginila. Zahodni svet je te na strani Ukrajine, ni jim treba še nastavljat trupel, da bi jih prepričali. V vojni boš težko v trenutku dobil neizpodbitne dokaze za nekaj, bo pa najbolj verjetna razlaga tudi najpogosteje prava. Ti misliš, da ljudje skušamo živeti po principih 5d šaha, v resnici pa nas večina igra damo.

Ja večina folka je glupega to imaš prav. 

 

Kar se tiče "zakaj bi potvorili sceno" - a se hecaš? Ukrajinci že skoraj mesec dni skušajo angažirati nato z lažnimi obtožbami (prvo je bil Černobil, potem biološko orožje, vmes uporaba TOS1 etc.) 100% sem da so Ukrajinci napihnili to zgodbo za 200% v Buchi. Sucks da so ležala trupla po mestu očitno res en glup poveljnik, ki se mu ni zdelo vredno pospravljat, ampak rad bi videl 280 mrtvih. 

 

pa res si glupa če me vidiš kot teoretika zarote. Če ni razlogov izpričanih za to da nekaj izgleda sumljivo bom zagovarjal "pravo" stran - strinjam se da je Donald debil, strinjam se s cepivi ... na mn3njalu me celo imajo za nekoga ki najbolj sledi avtoritetam. 

 

... tale vojna po drugi strani SMRDI. Od biolabov (zakaj bi Ameri postavljali biolabe v Ukrajino če ne v imenu obrambe zahoda ... nima smisla. Razen če so Ukrajinci legendarni biokemiki kar niso) do tega še nevidenega pushanja NATA do diskrepance med uradno pozicijo US in NATA glede tega kaj se dogaja v vojni (vsaj trikrat v tej vojni je US direktno kontradiktirala NATO-u pri poročilih). Kaj še? Dobavljanje biokemičnih mask z grožnjo da bodo Rusi uporabili kemično orožje (nobene podlage za to) ... tu je jasno od začetka da NATO sodeluje ker mu ta vojna ustreza ne zato ker bi imel neko mirovno misijo. Če ne vidiš lukenj v tej vojni ki so predvsem z Ukrajinsko-zahodne strani očitne potem moraš nazaj v malo šolo. 

 

samo eno enostavno vprašanje. koliko civilnih žrtev je nato v tej vojni pripravljen požret? 100k? 200k? meni res ni jasno kaj se gremo

uredilo bitje zzarafrustra
  • Račka +1 1
  • Trol 1
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 14 minutami:

Kva se zdej nekateri tukaj sprašujete? A da so una trupelca resnična al sam lutke, al kva? Ali da so ukrajinci random mrtve civiliste naštimal kot da so bili likvidirani?

 

Pač poglej sebe in kako vidiš vlogo Rusije / socializma v zgodovini - tole je isto, pa brez zamere. Ni ene dobre stvari, vse je najslabše. Isto je klele. V očeh Maxija in še ene pet-šest pacientov, ki si tukaj drug drugemu drka kurac, Rusija v tem napadu na Ukraijno preprosto NE MORE narediti napake. Pač ni možnosti. Ne obstaja 1 promil šanse. Vse je pure win. Če pa ni pure win, je pa fake news.

 

Vzroki za vojno? Ukrajinski neonaziji, CIA, židovska zarota, če vprašaš res najbolj hardcore bolnike. Potek vojne? Popolna dominacija Rusije in textbook modernega bojevanja, kljub temu da se jim cela stroka smeji v faco in da bi jim ZDA verjetno že raketirali Kremelj čist samo zato ker bi ga lahko, če pač Rusija ne bi imela nukic. Skupinski grobovi, trupla na cestah? Fake news, ukrajinski statisti in nameščanka. Posledice vojne? Popolna zmaga rusije in dominacija nad EU hlapci, od vseh zmag me že stiska v mojih proruskih  za svobodo bojujočih se gatah. Putin? Optimalni voditelj, vizionar, pravi dec, pokazal bo hudiča pederskim zahodnjakom (in židom). Kaj naj stori Slovenija in EU? Čimprej odreči podporo narodu, ki se kot eden bori proti okupatorju in kjer še rusko govoreče prebivalstvo na polno podpira oborožen upor okupaciji, saj je za njih najbolje da čimprej izgubijo, pa tudi za nas, če nočemo jesti žuželk in si pozimi vtikati ledenih sveč v rit.

 

No sej na drugi strani imaš Ano ki ji je BBC svetilnik novinarstva in pojem objektivnega poročanja, samo ffs da se skrije v najtemnejši kot proti tem umetnikom.

  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
Galko reče pred 11 minutami:

 

Pač poglej sebe in kako vidiš vlogo Rusije / socializma v zgodovini - tole je isto, pa brez zamere. Ni ene dobre stvari, vse je najslabše. Isto je klele. V očeh Maxija in še ene pet-šest pacientov, ki si tukaj drug drugemu drka kurac, Rusija v tem napadu na Ukraijno preprosto NE MORE narediti napake. Pač ni možnosti. Ne obstaja 1 promil šanse. Vse je pure win. Če pa ni pure win, je pa fake news.

 

Vzroki za vojno? Ukrajinski neonaziji, CIA, židovska zarota, če vprašaš res najbolj hardcore bolnike. Potek vojne? Popolna dominacija Rusije in textbook modernega bojevanja, kljub temu da se jim cela stroka smeji v faco in da bi jim ZDA verjetno že raketirali Kremelj čist samo zato ker bi ga lahko, če pač Rusija ne bi imela nukic. Skupinski grobovi, trupla na cestah? Fake news, ukrajinski statisti in nameščanka. Posledice vojne? Popolna zmaga rusije in dominacija nad EU hlapci, od vseh zmag me že stiska v mojih proruskih  za svobodo bojujočih se gatah. Putin? Optimalni voditelj, vizionar, pravi dec, pokazal bo hudiča pederskim zahodnjakom (in židom). Kaj naj stori Slovenija in EU? Čimprej odreči podporo narodu, ki se kot eden bori proti okupatorju in kjer še rusko govoreče prebivalstvo na polno podpira oborožen upor okupaciji, saj je za njih najbolje da čimprej izgubijo, pa tudi za nas, če nočemo jesti žuželk in si pozimi vtikati ledenih sveč v rit.

 

No sej na drugi strani imaš Ano ki ji je BBC svetilnik novinarstva in pojem objektivnega poročanja, samo ffs da se skrije v najtemnejši kot proti tem umetnikom.

Sej vem da nisi med najbolj pametnimi (me boš benal spet?) ampak tale post je popolnoma nepotreben in neutemeljen, (rabiš malo šolo argumentacije?) Dobesedno nisi napisal nič. S takimi posti sp... na gnoj. hvala

 

Tu se je kar nekaj ljudi potrudilo z argumentacijo ampak ti prigalopiraš kot pravi šerif in vse označiš za proruske debile pri čemer pa ignoriraš recimo to da majo rusi popolnoma kontrolo nad jugom (ker poraz), da so biolabi resnica ... etc. Daj nekaj od sebe take glupe izpade pa zadrži za gnoj. 

 

aja pa ravno kot obramboslovec (no sej vemo kakšen sloves majo obramboslovci v slo) bi lahko razumel, da taktična prilagoditev ne pomeni da jim gre slabo. obenem tudi ne razumeš razlike med defenzivnim in ofenzivnim bojevanjem pa še kako bruko bi lahko naštel 

 

sej vemo kako so se ameri obnesli proti s300. verjetno nočejo probat s400'

uredilo bitje zzarafrustra
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 8 minutami:

Ja večina folka je glupega to imaš prav. 

 

100% sem da so Ukrajinci napihnili to zgodbo za 200% v Buchi. Sucks da so ležala trupla po mestu očitno res en glup poveljnik, ki se mu ni zdelo vredno pospravljat, ampak rad bi videl 280 mrtvih. 

 

To itak. Cifre pri ukrajincih moraš  vzeti z rezervo. Iz nekega pokola so naredili genocid.

 

Pa tudi mi je smešn,o da je vaš glavni dokaz, da nekaj ne štima, ker niso takoj že prvi dan našli teh mrtvih.

Vsak, ki ma vsaj mal v glavi vidi, da je to zelo lokalni dogodek in da se to ni dogajalo po celem mestu ampak zelo verjetno na eni ulici.

 

Bistvo pa je, da so rusi pobijali civiliste. Verjetno so Ukrajiinci zravnali en konvoj z prezpolotnimi letali, Ruski vojaki so pa krivili lokalce, da so izdali njihov položaj in se znesli nad njimi in jih nekaj pobili.

 

Me pa preseneča kako nekateri tukaj živite v totalnem zanikanju. In mislite da so to ukrajinci kar sami nardili.

 

 

Pa Rusi mi grejo tut že na jetra s njihovim zanikanjem. Pač naj povedo, da preiskujete zadevo, ne pa da takoj zanikajo in se delajo neumne. Spet mamo sestreljen avijon situacijo all over again.

Po besedah unega ruskega veleposlanika v UN je to delo ukrajincev ker ruskia vojska ni ubila nobenga in so bili vsi živi ko so šli. Ja, očitno so ukrajinci sami pobili te ljudi in zdaj s prsti kažejo na ruse. To bo.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 4 minutami:

 

To itak. Cifre pri ukrajincih moraš  vzeti z rezervo. Iz nekega pokola so naredili genocid.

 

Pa tudi mi je smešn,o da je vaš glavni dokaz, da nekaj ne štima, ker niso takoj že prvi dan našli teh mrtvih.

Vsak, ki ma vsaj mal v glavi vidi, da je to zelo lokalni dogodek in da se to ni dogajalo po celem mestu ampak zelo verjetno na eni ulici.

 

Bistvo pa je, da so rusi pobijali civiliste. Verjetno so Ukrajiinci zravnali en konvoj z prezpolotnimi letali, Ruski vojaki so pa krivili lokalce, da so izdali njihov položaj in se znesli nad njimi in jih nekaj pobili.

 

Me pa preseneča kako nekateri tukaj živite v totalnem zanikanju. In mislite da so to ukrajinci kar sami nardili.

 

 

Pa Rusi mi grejo tut že na jetra s njihovim zanikanjem. Pač naj povedo, da preiskujete zadevo, ne pa da takoj zanikajo in se delajo neumne. Spet mamo sestreljen avijon situacijo all over again.

Po besedah unega ruskega veleposlanika v UN je to delo ukrajincev ker ruskia vojska ni ubila nobenga in so bili vsi živi ko so šli. Ja, očitno so ukrajinci sami pobili te ljudi in zdaj s prsti kažejo na ruse. To bo.

Poglej si eno Kočevje recimo. Bucha ni veliko mesto, folk še vedno hodi v trgovino etc. (vsaj po poročanjih Rusov, po poročanju Ukrajincev doma sedijo brez hrane ... čudno da niso umrli v 30dneh) Folk govori. Tudi komunikacija po telefonih ni bila prekinjena. Ne vem čudna je ta situacija. Pomoje je logični razlog da je teh par 10 res ležalo na cesti pa da jih je še 10 v grobu. To bi bilo po mojem mnenju nekako še razumljivo. Že un dron, ki ga modelček spusti na videu bi moral tbh razkrit to ulico ker se vidi "iz letala". Razen če ni nikogar bilo v tej ulici ampak od kod potem smrtne žrtve. Ne vem bomo videli kaj naumijo. 

Se pa strinjam da si Rusi ne delajo nobene usluge s tem "it wasn't me". Sej ne vedo za vse kar se dogaja po celi Ukrajini. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

Pač poglej sebe in kako vidiš vlogo Rusije / socializma v zgodovini - tole je isto, pa brez zamere. Ni ene dobre stvari, vse je najslabše. Isto je klele.

 

Ni res. Jaz pač ne vidim komunizem v Rusiji kot nekaj dobrega. Sej je imel komunizem v Rusiji dobre plati. Industrilizacija, izobrazba, vesoljski program. Ampak, če pogledaš kot celoto pa ni bil preveč dober. Problem je ker ti misliš, da je demokracija uničila Rusijo. Da je bilo vse super dokler so se šli socializem in da je najslabše prišlo ravno, ko so se šli demokracijo. Napaka! Demokracja je šele pokazala vso bedo sovjetskega komunističnega režima.

 

Zakaj je sploh komunizem razpadel v Sovjetski zvezi, če je bilo tok dobro pod njegovo vladavino? Dej vpraši se zakaj?

 

Kar me moti pri tebi je ker govoriš, da je vse kar je Rusiji za časa Sovjetske zveze uspelo izkjlučno samo zaradi komunizma. Zaradi komunizma so se industrilizirali. Zaradi komunizma so premagali nemce v 2.SV. Zaradi komunizma so šli v vesolje, itd...

 

Dej poglej si zgodbo Sergeja Koroljova. Arhitekt največje zgodbe o uspehu SZ in komunizma. Model je skoraj postal žrtev režima, ampak je vseeno pustilo resne posledice na njegovem zdravju, ko je bil zaprt delovskem taborišču v sibiriji. In potem bil inženir v gulagu. Ja v SZ so imeli inžinerje v gulagu, da so razvijal vsega boga. Avijona Tu-2 in Pe-2 sta bila zasnovana v tem odelku, ki je bil zaprt Koroljov. Kdo ve kaj vse bi naredil, če bi živel v nekomunistični Rusiji z normalnimi pogoji dela in življenjem. Lahko pa, da imaš prav in je ravno to bilo tisto potrebno, da je pokazal vse svoje talente, samo me boš težko prepričal v to. Jaz celo verjamem, da bi nekomunistična Rusija nardila veliko več, kot je to ratalo komunistični Rusiji.

 

 

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
maksi reče pred 54 minutami:

Ah daj no, dva dni ni noben opazil trupla ob cesti, daj prodajaj te pravljice nekomu drugemu.

 

Če so tam bila dlje časa, kot trdijo, potem bi že smrad razpadlih teles povzročil pozornost.

 

Kva ti misliš, da se je folk kar šetal naokoli medtem, ko so potekali spopadi? Folk ni takoj vedu kaj se dogaja po celotnem mestu.

 

A zdaj ker niso takoj mahal in vpil prihahajočim ukrajinskim vojakom o truplih v mestu, da je pa kar fejk vse skup? Dej ne seri mudel.

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 1 uro:

Poglej si eno Kočevje recimo. Bucha ni veliko mesto, folk še vedno hodi v trgovino etc. (vsaj po poročanjih Rusov, po poročanju Ukrajincev doma sedijo brez hrane ... čudno da niso umrli v 30dneh) Folk govori. Tudi komunikacija po telefonih ni bila prekinjena. Ne vem čudna je ta situacija. Pomoje je logični razlog da je teh par 10 res ležalo na cesti pa da jih je še 10 v grobu. To bi bilo po mojem mnenju nekako še razumljivo. Že un dron, ki ga modelček spusti na videu bi moral tbh razkrit to ulico ker se vidi "iz letala". Razen če ni nikogar bilo v tej ulici ampak od kod potem smrtne žrtve. Ne vem bomo videli kaj naumijo. 

Se pa strinjam da si Rusi ne delajo nobene usluge s tem "it wasn't me". Sej ne vedo za vse kar se dogaja po celi Ukrajini. 

 

Sej to. Par deset trupelj je ležalo na nekem malem delu mesta. Sej niso ležali pred glavno štacuno v mestu, da bi jih po vaše vsi meščani lahko videli. Verjetno so meščani imeli omejeno gibanje, ko so rusi haral po mestu.

In vojska se tudi ni kar takoj razskropila po celotnem mestu. Verjetno so počasi preverjal ulico za ulico, da niso rusi pustili kakšne pasti.

 

Tako da vsa ta situacija, da trupel niso takoj našli ni nič nenavadnega.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 urami:

No sej na drugi strani imaš Ano ki ji je BBC svetilnik novinarstva in pojem objektivnega poročanja, samo ffs da se skrije v najtemnejši kot proti tem umetnikom.

Da smo si na jasnem BBCja ne spremljam prav veliko, ampak povej mi kdo pa je ideal? Kak lifestyle blogger, par idiotov na twitterju, ki obesijo gor vse kot sveto resnico. Rusi, ki so v nevarnosti, če uporabijo izraz vojna namesto posebna operacija? Bbc je model javne televizije, to ne pomeni, da poznem vse kar pišejo zahodni mediji, ampak ne bom pa poslusala lekcije takih, ki mislijo da je twitter vrhunec neodvisnega poročanja. Ampak seveda samo tisti twitterasi, ki dajejo gor stvari, ki se ujemajo z njihovimi predstavami. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 8 urami:

 

pa res si glupa če me vidiš kot teoretika zarote. Če ni razlogov izpričanih za to da nekaj izgleda sumljivo bom zagovarjal "pravo" stran - strinjam se da je Donald debil, strinjam se s cepivi ... na mn3njalu me celo imajo za nekoga ki najbolj sledi avtoritetam. 

Jaz nisem tako glupa kot ti mislis in ti nisi tako pameten kot misliš, da si. To je tvoj problem. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

Da smo si na jasnem BBCja ne spremljam prav veliko, ampak povej mi kdo pa je ideal? Kak lifestyle blogger, par idiotov na twitterju, ki obesijo gor vse kot sveto resnico. Rusi, ki so v nevarnosti, če uporabijo izraz vojna namesto posebna operacija? Bbc je model javne televizije, to ne pomeni, da poznem vse kar pišejo zahodni mediji, ampak ne bom pa poslusala lekcije takih, ki mislijo da je twitter vrhunec neodvisnega poročanja. Ampak seveda samo tisti twitterasi, ki dajejo gor stvari, ki se ujemajo z njihovimi predstavami. 

 

twitter vrhunec neodvisnega poročanja  :D :D 

 

Meni ima "celinska" evropa kul in objektivno poročanje. Sploh kaki nemci. Spiegel, Welt, kakšne ZDF novice. Pač imaš filing, da se probajo svoje pregovorne natančnosti in racionalnosti držati tudi pri novicah. Tudi RTVSLO mi ima super uravnoteženo / objektivno poročanje, dokler jih pač anti-SDS sentiment (upravičeno, glede na to, kako jih torpedirajo) ne odfuka in začnejo navijati, ampak to je vezano na notranjo politiko. Kar se pa zunanje politike tiče pa z veseljem pošpricajo z drekcem tako američane in evropejce kot ruse in kitajce.

 

Angležarji so mi s svojim stilom poročanja že preblizu ameriškemu infotainmentu, čeprav ajde, tako skrajni vseeno niso. Pa MEGA navijaški so. Da ne omenjam, kako površne in dejansko slabe prispevke imajo. Ko se je začel konflikt ni nobeden niti poskusil razložiti ozadje, predstaviti ruski vidik, vsaj malo pojasniti ultra kompleksno in prepleteno zgodovino teh dveh držav, tako kot so recimo delali naši Odmevi dan za dnem. Ker pač veš, da nekim average angležom ni pol kurca jasno o tej regiji in bi rabili nek tak overview. Nope. Sam uno, bor mašina pa vrtaj folku v glavo najbolj plitvo, enostransko "poročanje". Jedi govna pa taki mediji. Prov uno tri korake stran še od tega, da bo robbie williams kaj zapel, elton john pa zaigral na klavir medtem ko poročata o bombnih napadih in mrtvih otrokih.

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Marvin reče pred 2 urama:

 

Denacifikacija :)

Malo poglej zgodovino od kod zadeve izvirajo in kako izgledajo. Drugačna oblika lahko pomeni marsikaj drugega.

Potem je bil tale  zate član SS?

800px-AugustvonMackensen.jpg

 

tile so pa najbrž še hujši:

1st Recon Bn Color.jpg

pa še en kup jih je v vojskah...

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 8 urami:

 

Sej to. Par deset trupelj je ležalo na nekem malem delu mesta. Sej niso ležali pred glavno štacuno v mestu, da bi jih po vaše vsi meščani lahko videli. Verjetno so meščani imeli omejeno gibanje, ko so rusi haral po mestu.

In vojska se tudi ni kar takoj razskropila po celotnem mestu. Verjetno so počasi preverjal ulico za ulico, da niso rusi pustili kakšne pasti.

 

Tako da vsa ta situacija, da trupel niso takoj našli ni nič nenavadnega.

dva dni sploh niso imeli nobene omejitve, ker Rusov ni bilo več, ampak noben ni opazil razpadajoča trupla na cesti, ajd če bi jih skrili kam bi ta tvoja teorija mogoče držala vodo

 

čist možno da so likvidirali folk, za katere so menili, da so bili kolaboranti, glede na pobijajo lastne pogajalce in "proruske" župane zaradi "izdaje", tole sploh ni za lase privlečena teorija

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...