Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

BlAiR reče pred 7 urami:

Na ful dolg nacin opisujes marsikaj, od svojega osebnega backgrounda do grozodejstev nad ruskim prebivalstvem v zadnjih letih v Ukrajini (ki jih kolikor vidm v polni meri noben ne skusa zanikat), pusti pa grenak priokus linkanje ocitno biased virov, kot je ruska bela knjiga (kaj je res in kaj ni si pac vsaka stran po svoje razlaga vsled svojim interesom). Mogoce sm zgresil, ampak a imas bolj al manj dikreten odgovor na tole: ali je ruska invazija in vse posledice (ne, niso vse western propaganda, poskus instalacije svojga diktatorja, zmer bolj razfukana drzava in razseljeni ljudje so dejstvo) sorazmeren ukrep na zgoraj omenjene stvari?


Dobro vprasanje to o sorazmernosti, dejansko nisem prisel se do koncne ugotovitve. Pa tudi subjektivno gledano, navijasko, v skladu s famozno agendo ki naj bi jo imel, sem mnenja, da je zadeva meglena in ne trdim, da morda ni bilo kake boljse alternative. 
 

Moram videt kolko so danes kaj stopnjevali rusi, imo so blizu tocke, ko bo vojna postala zelo umazana in takrat ne bom imel dileme o tem, ce pretiravajo. Upam pa, da ne pride do dodatnega stopnjevanja. 

 

Thrivial reče pred 7 urami:

 

 

A misliš, da 2 če bi tedna nazaj v Ukrajini organizirali 100% transparenten referendum s hipotetično 0 propagande za nobeno stran, bi Ukrajinci izbrali vstop v EU in NATO ali vstop v rusko interesno sfero? 

 

Meni se zdi dost naravna tendenca ljudi, da želijo živeti bolje in jebiga, na zahodu se dobesedno zadnjih par tisoč let živi bolje kot na ruskem območju. 


2014 so bili dejansko nekje na 50:50, po osmih letih te oblasti pa dvomim, pa odhodu krima in donbasa ter migracijam, dvomim da bi vec kot 5% ljudi izbralo ruski vpliv

 

Wallux reče pred 3 urami:

A je res da švabi kupujejo plin še naprej od rusov as we speak? 

 

Pismo, res ne kapiram Putina. Evropa blokira vso robo, ki je namenjena za Rusijo oni pa veselo prodajajo Evropi plin. Če bi jaz bil na njegovem mestu, bi Evropi ustavu dobavo plina, nafte in drugih energentov dokler trajajo sankcije/vojna. Edini vzvod, ki ga ima ne uporablja.


Na koncu bodo americani uvedli rusom embargo na plin in ga oni odkupovaliod rusov pa preprodajali evropi 

Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

Ne vem koliko se to slavi, veliko lepše bi bilo, ce ruska vojska nebi vdrla v Ukrajino. Ti ne razumeš, da so ljudje pripravljeni plačati določeno ceno, da se poskuša ustaviti Putina. 

 

Ti ljudje, ki so pripravljeni plačat, so pa elita pri koritu. Plačat določeno ceno so pa pripravljeni z denarjem nas, navadnih ljudi. Ne vem če so vsi virtue signallerji pripravljeni tankat po 3€/L, pa za ogrevanje in elektriko po 200% več. (karikiram, predno se kdo vtakne v številke). 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 3
Povezava do prispevka
ana reče pred 19 minutami:

Ne vem koliko se to slavi, veliko lepše bi bilo, ce ruska vojska nebi vdrla v Ukrajino. Ti ne razumeš, da so ljudje pripravljeni plačati določeno ceno, da se poskuša ustaviti Putina. 

Hud post, podpiram, pošiljam lajke in ostro protestno noto na twitterju proti Rusiji

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

Če te jaz prav razumem, hočeš rečt, da v Ukrajini ni skrajnih nazzi skupin, ki bi terorizirali Rusko prebivalstvo? Ampak je to vse Putinova propaganda in te napadi so false flag napadi, da se očrni Ukrajince oziroma njihov režim.

Wallux reče pred 2 urama:

Pa glih gledam video od CaspianReport in mudel prav, da majo rusi (centralna banka) 640 milijard dolarjev rezerv. Kumot prekine dobavo plina, vsaj dokler traja vojna.


to so samo dolarske rezerve, ce prav stekam 20% rezerv imajo v zlatu, pa 30% (nisem ziher) v drugih valutah

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 27 minutami:

 

Ti ljudje, ki so pripravljeni plačat, so pa elita pri koritu. Plačat določeno ceno so pa pripravljeni z denarjem nas, navadnih ljudi. Ne vem če so vsi virtue signallerji pripravljeni tankat po 3€/L, pa za ogrevanje in elektriko po 200% več. (karikiram, predno se kdo vtakne v številke). 

Mogoče jaz živim v paralelnem svetu, prav gotovo pa živim v drugi državi. Tu ni prakticno nobenega nasprotovanja EU sankcijami, je pa veliko zbiranja humanitarne pomoči za begunce in podobno. Mogoče smo virtue signallerji pri koritu mogoče so pa ljudje samo v šoku kaj se je zgodilo. 

 

Edit: Ko se sok poleže in sankcije ugriznejo tudi naš, bo zagon uplahnel. So pa zadnja leta pokazala, da so ljudje pripravljeni potrpeti marsikaj, če menijo, da je za neko skupno dobro. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 8 minutami:

Idiot  

To dobim od osebe, ki črpa svojo širino iz BBC in podobnih portalov. Kot sem že večkrat omenil, nisi neumna ana, samo blazno nerazgledana.

Pa mogoče lahko nehaš aplicirati prav/narobe, ko pride do geopolitičnih interesnih vprašanj, bo življenje dosti lažje in ta možgan vsaj malo manj obremenjen

uredilo bitje Bunnee
Povezava do prispevka
ana reče pred 7 minutami:

So pa zadnja leta pokazala, da so ljudje pripravljeni potrpeti marsikaj, če menijo, da je za neko skupno dobro. 

Zadnji 2 leti sta pa bili kaj? Polno višjih ciljev, ki so samo še bolj razdelili folk, ne samo folk, temveč posameznika samega. Živiš v utopiji in zbujaš se v postelji iz marjetic, we get it

Povezava do prispevka

Pa ni tako težko dobiti določene skupine ljudi ali prebivalstva nasploh na "pravo" stran, če najbolj brani mediji ne zmorejo v letih in letih o "slabi" strani napisati enega dobrega članka. 

Za nas so Rusi dobesedno najslabše, kar se je zgodilo svetu od nastanka civilizacij. In če tako pišejo mediji, ki so bili časti vredni pred 80. leti, to velja tudi danes in pika

Povezava do prispevka
kool reče pred 7 minutami:

Prav imaš Ana. V zadnjih dveh letih smo ljudje zahtevli vse kar se je dogajalo. Zdaj ljudje zahtevamo sankcije proti Rusiji.

 

Niso to politiki delali kar nekaj na lastno pest ker se njim tako zahoče :rofl:

Kje sem pa to rekla? Rekla sem, da so bili ljudje pripravljeni potrpeti marsikaj. Javno mnenje se ne oblikuje samo med tistimi, ki se najbolj derete na internetu. 

 

Na mojem koncu je bila podpora za ukrepe stalna in vedno vecinska (precej kvalitetne ankete javnega mnenja) v Sloveniji ste bili skregani kot vedno. Večina Evrope pa je sprejela ukrepe brez večjih izgredov, prav gotovo pa ne z veseljem. 

 

Kakorkoli že to he mimo teme, ampak ne odločajo se vsi ljudje samo po tem kako poceni ali drago bodo plačevali bencin. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Bunnee reče pred 13 minutami:

Pa ni tako težko dobiti določene skupine ljudi ali prebivalstva nasploh na "pravo" stran, če najbolj brani mediji ne zmorejo v letih in letih o "slabi" strani napisati enega dobrega članka. 

Za nas so Rusi dobesedno najslabše, kar se je zgodilo svetu od nastanka civilizacij. In če tako pišejo mediji, ki so bili časti vredni pred 80. leti, to velja tudi danes in pika

Govorim za SLO in nimam občutka, da bi to držalo. Ķvečjemu bi rekel, da je pri nas bilo v zadnjih letih razmeroma prorusko razpoloženje, ampak to se bo oz. se je sedaj očitno krepko spremenilo. Ob takšni invaziji v na mejah EU skoraj ne more biti drugače, mediji gor ali dol.

Povezava do prispevka

Ma že Juli Cezar je pisaril da plebsa ni pretiran problem zmotivirat za karkoli če je tak interes, če nam je že neprijetno priznat good point goeringu. 

 

Ko se bo vihra vojne in ogorčenja polegla bodo ti dogodki in končni razplet usode Ukrajine kot države predvsem ključen indikator kako se bomo kolektivni zahod (oz. ZDA) obnašale v tem multipolarnem svetu, o katerem je prelitega že toliko črnila, ki pa je zdaj prvič direkt pred nami na najbolj brutalen način.

 

Spet imamo več kot enega modela z gorjačo ki jo je voljan uporabit za interese ki jih tretira kot svoje vitalne in je v poziciji diktiranja drugim.

 

Dobro, itak obligatoren rage, rage against the dying of the light, ampak kaj bo dejansko, ko se kamere varnostnega sveta ugasnejo. Se bo vzpostavilo neka ravnovesja in gnile kompromise, ali bomo z vzklikanjem "1936 nevah again" padali iz ene krize med jedrskimi (vele)silami v drugo. Od tega bo potem odvisno v katero smer bomo marširali kmetje na šahovnici, ki lahko iz teh zgodb potegnemo največ da se vrnemo na svoje kmetije. 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Jaz za Slo ne vem, ampak tu so bili ljudje tako zaposleni z negativnim razpoloženjem do UK zaradi Brexita, da Rusija ni bila niti na programu. Ne gre za neko slepo sovražno razpoloženje do Rusije, ruski veleposlanik je imel prost dostop do medijev, tako radija in televizije. Prav tako sem pislusala intervjuje z irskim novinarjem RT, ki je razlagal, da Rusija nima nobenega namena napasti Ukrajino in podobno. Res pa je, da Putin zaradi (poskusnih) likvidacij, ni bil priljubljen. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 13 minutami:

Kakorkoli že to he mimo teme, ampak ne odločajo se vsi ljudje samo po tem kako poceni ali drago bodo plačevali bencin. 

 

ana reče pred 33 minutami:

Mogoče jaz živim v paralelnem svetu, prav gotovo pa živim v drugi državi. Tu ni prakticno nobenega nasprotovanja EU sankcijami, je pa veliko zbiranja humanitarne pomoči za begunce in podobno. Mogoče smo virtue signallerji pri koritu mogoče so pa ljudje samo v šoku kaj se je zgodilo. 

 

Edit: Ko se sok poleže in sankcije ugriznejo tudi naš, bo zagon uplahnel. So pa zadnja leta pokazala, da so ljudje pripravljeni potrpeti marsikaj, če menijo, da je za neko skupno dobro. 

 

Si si sama odgovorila. Ko se umirijo od medijev napumpana čustva in jih dovolj udari po žepu, bo veliko ljudi začelo razmišljat drugače. 

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 6 minutami:

 

 

Si si sama odgovorila. Ko se umirijo od medijev napumpana čustva in jih dovolj udari po žepu, bo veliko ljudi začelo razmišljat drugače. 

To se vedno zgodi in je normalna reakcija. Vseeno pa to še ne pomeni, da se splosen odnos povsem obrne. Zadovoljstvo bo padlo bad domačimi politiki, dvomim pa, da se bo omehčalo mnenje o Putinu. 

 

Povezava do prispevka
WhitWhip reče pred 7 minutami:

Mene zanima, kaj se bodo dejansko zmenili na teh pogajanjih. Z ruske strani bo še najtežje doseči demilitarizacijo Ukrajine. Ta se mi zdi kr malo verjetna. Nevtralnost Ukrajine še, demilitarizacije pa dvomim no. Krim pomoje obdržijo v vsakem primeru.

 

 

Pozabil si še “bo Putin postavil predsednika z denacifikacijo in sistem v katerem boste živeli”. Baje je to ena osnovnih zahtev, no vsaj bila je :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...