Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Brahs

 

SyO5eb0.png

 

also

 

Navedek

In Europe, the price of wholesale natural gas spiked 60% to a record high of €194 ($215) per megawatt hour. That's more than double where it stood last Friday.

 

via ciann

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka
WhitWhip reče pred 38 minutami:

Rusko obrambno ministrstvo pravi, da je umrlo slabih 600 ruskih vojakov. Ukrajinsko pa trdi slabih 6000.

 

Zdej pa izbiraj komu boš verjel.

V vsakem primeru lahko upaš, da so nižje številke bližje resnici za obe strani. Karkoli si že mislim o Putinu, je lahko verjeti poročilom, da veliko vojakov ni vedelo, da gredo v vojno. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 9 minutami:

Ukrajinci lobirajo pr EA, Ubisoftu, Wargamingu, Sonyju in Microsoftu naj benajo vse ruske igralce on line špilov. Če to nau odnesl putina, pol ga nau nč. :D

 

ko bo formirana in na bojišče poslana ex cs:go cyka blyat idi nahuj brigada razpenjenih ex I'll have you know I graduated top of my class specialcev se bo ukrajincem še kolcalo po čečenih...

 

 

pri glasovanju v ZN pa določeni midfucki, Srbija za (lol), Indija začuda vzdržana, ob veliko slabe volje ZDA...

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Mislim, da ima India dolgo zgodovino vzdrževanja pri glasovanju v UN (Nehru je bil med ustanovitelji Neuvrščenih). Prav tako so precej odvisni od Russije za vojaško opremo in za mir od sosedov. 

 

Mene je bolj presenetilo, da se Srbija ni vzdržala. Čeprav mogoče niti ne, ker bo zaradi finančnih sankcij Rusija težko vlagala kjerkoli po svetu torej je čas, da se približajo EU. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

V tem konfliktu ga bojo globalno najbolj najebal rusi (sankcije in globalna izolacija), nemci (dolga leta nevlaganj v vojsko, geopolitično šibki, odvisnost od ruskih energentov, failane zelene politike) in indijci (prej so se dost naslanjal na rusijo, kitajska kot močna soseda jim ni glih v plus).

 

Največja winnerja bosta zda (konflikt v eu jim je vedno šel na roko, prodaja orožja, smokescreen ostalih pizdarij ki jih majo doma in po svetu) ter kitajska (rusi bodo nekomu mogl prodajat energente in z nekom sodelovat, pa eu bo fejst ošibljena).

  • Račka +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

Ne vem kok gre to vse skupaj ZDA ravno na roko, pivot na Pacifik kjer kinez na leto v morje spusti za pol EU mornaric metrične tonaže, je requiescat in pace...

 

In če že ne deklaratorno so rusi defacto dosegli veto širitve NATA... Sankcije kot njihovo priljubljeno sredstvo pritiska bodo pa ob uveljavljanju vzporednih struktur v posledici totalne ekonomske vojne tudi pričele izgubljat na svoji relativni teži in bo tudi za njih čedalje bolj spet aktualna vojaška palica. 

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 1 uro:

To so sankcije proti eu ne pa proti Rusiji 

 

AdamSmit reče pred 1 uro:

Slovenčki plačujemo 100 % več za kurjavo, 30 % več za benz, inflacija je bila višja od dviga plač, everyone's just chillin

 

Evropa bo na kratki rok najebala, na dolgi rok se bo bolj povezala, leteči avti na fuzijo kmalu

Povezava do prispevka

Kul pogovor z Alfredom de Zayasom

 

 

 

Alfred-Maurice de Zayas (born 31 May 1947) is a Cuban-born American lawyer and writer, active in the field of human rights and international law. From 1 May 2012 to 30 April 2018, he served as the first UN Independent Expert on the Promotion of a Democratic and Equitable International Order, appointed by the United Nations Human Rights Council.[4] 

 

Povezava do prispevka
kmjr reče Dne, 1. 3. 2022 at 23:21:


Pri najboljsi volji ne razumem kaj bi rad povedal. V tem topicu debatiram s folkom, izmenjujem mnenja, dileme, zaljivke, poglede… Za vsak link, ko sem ga prilimal tu not, obstaja vprasanje na katerega odgovarja.
 

Drkamo se med seboj in prenasamo, ker smo skupnost. Ker mi, ceprav nimam pojma kak nick si imel prej in bi se ocitno rad predrkaval, pomenis vec kot random folk. 

 

Podobno je najbrz veljalo za ruse in ukrajince. Danes se streljajo ze osmo leto. Tudi mi se bomo, ce se ne bomo poslusali. 
 

Iz tvojih postov ne razberem kaj bi rad sporocil in kaj te moti. Na sumu te imam, da se z menoj ukvarjas, ker ti namenjam pozornost (se ukvarjam s teboj). Ce stojis za svojimi besedami v tej temi, se glede principov ocitno strinjava - in ne glede aplikacije teh principov na ukr situacijo. 
 

Moja edina iskrena zelja je cim manj mrtvih nenacistov. Ko tolcejo azovce in podobne, se mi slednji ne smilijo niti malo. “Kdo je zacel” je precej irelevantno vprasanje, ker ima toliko odgovorov kot vpletenih strani. 
 

Ce mislis, da ti ne verjamem, da si “povprečen človek v Sloveniji in svetu, ki ga je posebna operacija Putaina čustveno popolnoma prizadela in se javno opredeli, da je Putain grd in fej in fuj in naj takoj prenehajo izvajati posebno operacijo”, se motis. Jaz ti vse to verjamem in menim, da imas pravico misliti tako, zahtevati to od Rusije (jaz nanje res nimam vpliva, ne vem zakaj mislis, da je kaj takega v moji moci).

 

Te mar moti to, da se jaz zaradi ruske intervencije ne cutim prizadetega? Ceprav nisem prizadet me je strah za folk s katerim imam podobno vez kot s teboj (skupen hobi in obcasno interakcijo) in so sedaj na vojnem obmocju. In zato zelim, da konca zadeva cim prej. Morda sem ze poslal sms ruskemu obrambnemu ministru, da bi bilo lepo, da nehajo in mi tip ni niti odgovoril in nisem nek cepec, ki mu vojna dogaja. Ker mi je jasno, da Putin ne bo ustavil zadeve, pospesi pa jo lahko le z dodatno aplikacijo sile, si zelim, da bi Zelenski ravnal tako, da maksimalno pospesi razplet, ne pa da deli civilistom avtomatsko orozje. Imam nekaj izkusenj z vojno kot civilist (mladoleten) in je ne privoscim nikomur. To je bila tocka in motiv mojega vstopa v to debate, ob zelji po informacijah iz meni nepoznanih virov, ki jih ima mn3 folk precej. 
 

Potem pa me potegne not in pisem tldrje namesto da bi pocel kaj koristnega ta cas, celo tebi namenim vec pozornosti kot kdorkoli drug, pa niso ravno nevtralno al prijateljsko nastrojen do mene.

 

Ampak ce mi probas prodajat neke s cnn pobrane fore, si bom vedno vzel cas za to, da se ti smejim, te zalim ali samo postavljam vprasanja. Ta in naslednji odgovor bos prejel v dokaj civilizirani obliki, dalje bo pa odvisno od tebe. Jaz se rad prilagodim sogovorniku in tudi tebi se bom - ti sam doloci standard kako se bova menila dalje.

 

Ce te res zanima samo moj “prispevek kako je justified vojna v Ukrajini brez nekih brez veznih linkov do obskurnih člankov na nivoju QAnona samo pač z druge strani” ti komot ustrezem. Prej mi samo razlozi kaj mislis temi linki (limal sem v obeh temah samo bbc, uradne dokumente drzav, rtvslo.si, wikipedio in tu se pocasi konca (morda se kaj, amoak dvomim da bi izstopalo v prejsnji mnozici limanih linkov))? Sicer ne vem zakaj bi potreboval kake zunanje vire, da ti razlozim zakaj menim, da je intervencija upravicena - vojna je legalen in legitimen nacin resevanja sporov med drzavami. Od trenutka poziga antimajdan protestnikov v Odesi in izbruha nasilja na vzhodu drzave so ustvarjene razmere v katerih je Rusija upravicena do zascite zivljenja in premozenja svojih drzavljanov in sonarodnjakov v sosednji drzavi. Ce v osmih letih niso uspeli tega doseci miroljubno, me ne preseneca da bodo poskusili vojasko.


Iz preteklih dogodkov po svetu in njihovega razvoja mi je jasno, da v mednarodnih odnosih velja in je legitimno vse kar prinese zeleni retultat. Rusija pravi, da zeli zascititi svoje vitalne in varnostne interese ter se je po osem in vec letih nevojaskih poskusov lotila tudi te variante.

 

Jaz jih ustavit ne morem, pa tudi razloga nimam. Se manj razlogov pa imam za to, da bi kakorkoli simpatiziral z rezimom, ki ima odkrito (neo)nacisticne enote nacionalne garde, ki so se pred integracijo v NG izvajali zlocine. 

 

 

No, kmjr po tem sestavku si bom končno vzel malo več časa, da ti odgovorim, ker si končno malo zadihal pa napisal nekaj malo bolj premišljenega in v tvojem slogu. Jaz žal tudi nimam niti približno dovolj časa, da bi se posvetil tebi in podobnim kot se zagre. PA da ne bo pomote, posvetil se bi, če bi verjel, da si res propagandist Rusije, kar pa vem da nisi. Si pa delal res točno to kar si leta očital drugim. In kot si ugotovil, moj namen ni bil, da boš upravičil vojno nad Ukrajino, ker tega ne moreš in tudi sam dobro to veš. Moj namen je bil dosežen, da si šel pogledati kaj pišeš, ker je bilo kratko malo blesavo.

 

Že pred leti, ko sem bil velik obolj aktiven sem pravzaprav delil tvoje mišljenje in v večih zadevah lahko samo kimal. Zato nisva prišla navzkriž, ker ni bilo potrebe. Fejst dečko z osvežujoče drugačnim pogledom na vse skupaj kot jo ima večina prozahodno kapitalistično usmerjenih ljudi. Tudi vedno si znal držati nek zadosti spoštljiv nivo, da si držal moral high ground. To kar si počel tu je bilo pa adijo pamet. In seveda sem te namerno šel podrkavati. V vsej hektičnosti sem imel post za trol napisan, pa pozabil stisniti send, tako da sem ga seveda objavil naslednji dan brez dodatnega editiranja, ker se mi reees ni dalo in ni bilo vredno, vmes ste pa že tri strani napisali, hahahah. Sem videl, da te je to še dodatno podžgalo, tako da je bilo še boljši učinek.

 

V glavnem, vedno sem obsodil agresijo nad komurkoli, ki se je razširila na nič krivo prebivalstvo. Pa naj bo to fucking bogus, ogaben napad na Irak, Afganistan, Sirijo, Gruzijo, Kosovo, ker je pač vse gnusno in vredno obsojanja. Noben od teh posegov ni prinesel za ljudstvo na koncu nič dobrega. Gre pa za vsiljevanja interesov določene agende peščice osebkov, ki nimajo v mislih predvsem lastne interese in ne nekaj kar bo prineslo mir in blaginjo celotnega njihovega ljudstva.

 

Ta vojna je ligitimna zgolj in le za Putina pa za nikogar drugega.  Kar je več kot očitno pokazal kar cel svet. Sploh me ne zanima kdo je kaj začel, ker lahko prideš do leta 1629 pa še ne bo konec. Sedaj je tam vojna, ki se za 95% ljudi ki tam živijo ne bi smela odvijati. Pa se. Žal pa ne moreš v nekaj hektarjev zemlje stlačiti vse pokvarjence, da se potamanijo med sabo in je prišlo do tega do česar je prišlo. Izgovori, da so tam neki idioti, ki so naredili grdobije so kot bi opisal kako drugo državo, ali pa mesto ali pa če hočeš tudi kakšno vas. Do najmanjše točke na zemljevidu boš našel skrajnega desničarja, skrajnega levičarja in pa hudobije. Ja, v Ukrajini so malo bolj široko rganizirane, pa je tudi za to najbrž razlog, kar pa je enako nepomembno kot ti, zaradi katerih se sedaj nad Ukrajino zgrinja vojna.

 

Jaz moram reči, da sem resnično razočaran nad Putinom. Najbolj me jezi to, da so imeli američani prav, ko so lansirali obveščevalne podatke o skorajšnjem začetku vojne. Tudi vse več indicov je, da so že v decembru zahodne države se obširno začele na to pripravljati in jih niti slučajno ni nič presenetilo. Putinu informacije hudo prelahko odtekajo.Preseneča le dokaj usklajen odziv in to agresijo, da jim je tako uspešno uspelo zapeljati antirusko propagandno/kiber/informacijsko vojno in skorajda povsem zadušiti nasprotno stran v tem pogledu... vsaj zaenkrat. Res si moraš želeti kakšno drugačno informacijo in se potruditi, da jo dobiš. Pa še te so tako slabo zapeljane in skope na nivoju AdamSmit objav, da je pač res smešno zaenkrat. To se seveda ne bo tako nadaljevalo, kot tudi ne potek vojne (vendarle se gre nosorog boja proti mravljici), je pa vseeno presenečenje.

 

Ker nimam časa nisem bral nič kaj dosti po tej tvoji objavi, zato se opravičujem, da sem spet uletel notri. Vi kar nadaljujte, menim da ima to debatiranje sicer nek smisel, a učinka nobenega.

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 16 minutami:

In kot si ugotovil, moj namen ni bil, da boš upravičil vojno nad Ukrajino, ker tega ne moreš in tudi sam dobro to veš. Moj namen je bil dosežen, da si šel pogledati kaj pišeš, ker je bilo kratko malo blesavo.


Temu pa sluzi forum - da lahko kaj vec prvinskih nagonov sprostim skozi dokaj anonimno tipkanje v stilu “kaj bos ti meni pametoval, zdej ti bom pokazal verbalno nadlegovanje” in me vcasih zanese 😂

 

jaz znam bit zloben/strupen/dosadan v komunikaciji, tega ne zanikam


ps. Vecine zadev, ki jih napisem v takih “debatah” si ne zapomnim in ce bi se potrudil, bi v njih lahko nasel kup kontradiktornosti, ce mine kak dan med njimi :D 


pred branjem tvoje objave nisem bral mojga (citiranega) posta in ne vem kaj vse v njem pise, razumem in spostujem tvoj point tudi brez tega :))

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...