Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Ninđa reče pred 38 minutami:

@kmjr sicer hvala za linke, samo ne vem, če sva časovno usklajena.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tukaj gre še za ostanke vojne ob razpadu Juge, ko je NATO bombardiral Srbijo. Bi povsem razumel, če bi si npr. Rusija na ta način prisvojila nekaj ozemlja ob propadu SZ.

 

 

Omenjam 2008, ko je situacija kao že mimo, ko je Rupetina že 4 leta v EU in NATU npr., ko je Črna Gora posebej država, ko Jugoslavija ne obstaja več v nobeni obliki, Kosovo pa kot albanski del razglasi neodvisnost od Srbije. 

 

1999. leta ni primerljiva situacija s trenutno.

 

2008. pač.


 

 


Sem mislil, da si ti zamesal 2008 in 1999, 2008 je bila samo razglasitev.  My bad  😂 

 

LRL in LRD razglasita neodvisnost 2014, ne 2022. 

Povezava do prispevka
BlAiR reče pred 37 minutami:

 

Ni vazno, bomo zrelativizirali zaradi naslednjih legitimnih razlogov:

 - videno je propaganda Ukrajine: kot smo ze spoznali, je vse moot point zaradi 10 instanc fake newsov iz Ukrajinske strani,

 - Azov bataljon se vedno obstaja: to je dost dober razlog, da se okupira drzavo s sovjetskimi prijemi, terorizira civil, pozene najmanj pol miljona beguncev cez mejo, ter proba instalirat Lukasenko klona,

 - Americani so ga tudi srali po svetu: whataboutisem, ki zmaga nad vsem - ker se niste eksplicitno zgrazali prej, se tudi zdej nimate kej, jebiga.

 - ruska manjsina na vzhodu: nic se pritozevat zdej. Ker ni blo dovoljena odcepitev vsakemu selu s tremi lokalnimi proruskimi provokatorji, se nima Ukrajina zdej nc za pritozevat, ce konca kot poligon za rusko vojsko. Fair deal.

Opa končno prispevek kot se šika. Vse zajeto s post it listka ob monitorju. kmjrju je že popustil in odpadel, kar zadnje čase kar pozablja to omeniti. Zdaj se je šel že bogega užaljenčka. Ampak potem obrat in limanje wiki člankov ki nimajo veze z ničemer. Njegovi posti imajo res uno vrednost točno 0 o zadevi, ki je na tnalu. Ga prosiš, da ti nekaj razloži, ker smo pač res neizobraženi pa vedno dobimo le dodatna vprašanja. Pa pizdarija kmjr, glupi smo, izobrazi nas. Ne čez članke, ki nimajo veze z ničemer, predstavi nam konkretno dogodke brez vprašanj o kosovu, albaniji, kubi, kataloniji ali kaki drugi zadevi. Mene zanima vsa ta situacije, ki nedvoumno upraviči trenutno aktualne legitimne, pravične in edine možne opcije - agresije nad narodom in ozemljem Ukrajine. Aja saj res, ne da se ti. Pol pa pričakuješ da bomo vsi mi bedaki to razumeli. Veš, tudi to je pač neumno, če to pričakuješ.

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 9 minutami:

 

Maš čist prov.

 

Zakaj pol ni Rusija osvobodila teh dveh Republik, če je to po tvoje celoten point? Zakaj so šli zavzemat celotno Ukrajino? Lahka bi samo bombandiral po Ukrajini (tako kot je ZDA po Srbiji) dokler ne sprejmejo neodvisnost teh dveh Republik?

zakaj niso američani samo ubili bin ladna? zakaj so šli še v irak?

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 26 minutami:

Opa končno prispevek kot se šika. Vse zajeto s post it listka ob monitorju. kmjrju je že popustil in odpadel, kar zadnje čase kar pozablja to omeniti. Zdaj se je šel že bogega užaljenčka. Ampak potem obrat in limanje wiki člankov ki nimajo veze z ničemer. Njegovi posti imajo res uno vrednost točno 0 o zadevi, ki je na tnalu. Ga prosiš, da ti nekaj razloži, ker smo pač res neizobraženi pa vedno dobimo le dodatna vprašanja. Pa pizdarija kmjr, glupi smo, izobrazi nas. Ne čez članke, ki nimajo veze z ničemer, predstavi nam konkretno dogodke brez vprašanj o kosovu, albaniji, kubi, kataloniji ali kaki drugi zadevi. Mene zanima vsa ta situacije, ki nedvoumno upraviči trenutno aktualne legitimne, pravične in edine možne opcije - agresije nad narodom in ozemljem Ukrajine. Aja saj res, ne da se ti. Pol pa pričakuješ da bomo vsi mi bedaki to razumeli. Veš, tudi to je pač neumno, če to pričakuješ.


Ne vlaci me po ustih po nepotrebnem, ce pa ze, oznaci. Pises kot da bi meni odgovarjal, a ne citiras in ne oznacis. Ni lepo nekomu za hrbtom govorit, to pa najbrz ves. Sploh, ce lahko po nakljucju prebere. 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 2 minutama:

Pa pizdarija kmjr, glupi smo, izobrazi nas.


Zate vem @Kakarotto da si glup tudi, ce ne izpostavis sam, ne vem pa kdo so ostali. Ce je za vsaj enega izmed vas upanje, razlozim z veseljem ali pa vas vsaj umerim k ustrezni literaturi. 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 7 minutami:

No v glavnem kokrkol, jupije, sankcije prot rusom delujejo, dizl&bencin še nikol ni bil tok drag, da ne omenjamo da se nam obeta dodatna draginja... wait, wat??

 

Fala eu&nato za neeskaliranje konfliktov.

 

kako da ne delujejo, a nisi zadovoljen s sliko folka, ki stoji pred bankomatom v rusiji preklet rusofil

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 37 minutami:


Zate vem @Kakarotto da si glup tudi, ce ne izpostavis sam, ne vem pa kdo so ostali. Ce je za vsaj enega izmed vas upanje, razlozim z veseljem ali pa vas vsaj umerim k ustrezni literaturi. 

No končno. Če pa kaj vem, da upanja pa nikoli ne izgubiš, tako da zdaj napeto pričakujem konkreten tvoj prispevek kako je justified vojna v Ukrajini brez nekih brez veznih linkov do obskurnih člankov na nivoju QAnona samo pač z druge strani.

 

aja EDIT: Kot glupi smo nisem mislil vseh tukaj, ki se totalno za brez veze drkajo s tabo že leta in leta. Glup je povprečen človek v Sloveniji in svetu, ki ga je posebna operacija Putaina čustveno popolnoma prizadela in se javno opredeli, da je Putain grd in fej in fuj in naj takoj prenehajo izvajati posebno operacijo. Ker ti veš več nas prosim izobrazi.

 

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 22 urami:

 

Prevratniki, ko so zrusili legalno in legitimno oblast z nasilnim prevratom ter se sli genocidno orgijo proti vsemu kar od dalec disi po ruskem. Brez prevrata z mocnim ultranacionalisticnim pecatom ne bi bilo ne drzavljanske vojne, ne upora v Donbasu, ne sedanje ruske intervencije. 


Btw, “moja” vojna je zakljucena 27 let nazaj pa se vpleteni se danes niso zedinili kdo jo je zacel :) 

 

 

ampak, ker ne delijo vsi mojega mnenja, se dejmo izognit odgovornim in dolocimo najprej casovni okvir. KDAJ je zacela ta vojna, ki ŽE poteka?

 

Edit: zbrisal sem wot ani v cast

 

 

To glede genocida je izgovor brez podlage za Putina, da je lahko izpeljal invazijo. Kje so kakšni dokazi, viri, ki bi dokazovali, da se je izvajal genocid - link prosim? Ali pa misliš, da se da to prikriti?

Bi ti rekel, da je ta "genocidna orgija" primerljiva s tem, kar se je dogajalo v Srebrenici?

 

kmjr reče pred 22 urami:


Odvisno od tega, ce so otroci (civilisti) zraven. 
 

btw:

0F494335-6CD5-4711-AB8F-5E731F34580D.thumb.png.3b6ee9330b712710f662ec6c67cebbf4.png

 

šah-mat

 

 

Si vzel iz konteksta ... saj sem v naslednjem stavku bolj podrobno opisal idejo in sicer, da ta rop ni enkraten dogodek, ampak kontinuirana zadeva, ki ti jo povzroča isti vir? Do kdaj boš pustil, ko pa imaš šanso se braniti?
Ali drug primer in po tvoji logiki: v šoli tvojega sina maltretira bully, kako mu boš svetoval: "Sine moj, nimaš kej."?

Pa še eno vprašanje zate, kdo ima bolj prav od a do c?
a. Tisti partizani na našem ozemlju med 2 sv.v., ki so se borili proti okupatorju zraven pa še izvajali revolucijo in genocid nad lastnim narodom (kar je dokazano)?

b. Tisti ljudje na našem ozemlju med 2 sv.v., ki niso želeli držati orožja v rokah pa so bili vseeno ubiti iz strani nacistov ali partizanov (zarad namišljene kolaboracije s sovražnikom)?

c. Tisti Ukrajinci, ki branijo svojo državo proti Putinovi vojski in ne izvajajo genocida nad civilom?
 

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka
UFO reče pred 1 uro:

če je vojna, je vojna za vse

Kdaj bo tudi za politike, bančnike in podobno golazen?

 

  

Ejga reče pred 1 uro:

To glede genocida je izgovor brez podlage za Putina, da je lahko izpeljal invazijo. Kje so kakšni dokazi, viri, ki bi dokazovali, da se je izvajal genocid - link prosim? Ali pa misliš, da se da to prikriti?

Bi ti rekel, da je ta "genocidna orgija" primerljiva s tem, kar se je dogajalo v Srebrenici?

Putin ti jih bo osebno dostavil takoj ko Bush pokaže iraške wmdje.

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 40 minutami:

No končno. Če pa kaj vem, da upanja pa nikoli ne izgubiš, tako da zdaj napeto pričakujem konkreten tvoj prispevek kako je justified vojna v Ukrajini brez nekih brez veznih linkov do obskurnih člankov na nivoju QAnona samo pač z druge strani.

 

aja EDIT: Kot glupi smo nisem mislil vseh tukaj, ki se totalno za brez veze drkajo s tabo že leta in leta. Glup je povprečen človek v Sloveniji in svetu, ki ga je posebna operacija Putaina čustveno popolnoma prizadela in se javno opredeli, da je Putain grd in fej in fuj in naj takoj prenehajo izvajati posebno operacijo. Ker ti veš več nas prosim izobrazi.

 


Pri najboljsi volji ne razumem kaj bi rad povedal. V tem topicu debatiram s folkom, izmenjujem mnenja, dileme, zaljivke, poglede… Za vsak link, ko sem ga prilimal tu not, obstaja vprasanje na katerega odgovarja.
 

Drkamo se med seboj in prenasamo, ker smo skupnost. Ker mi, ceprav nimam pojma kak nick si imel prej in bi se ocitno rad predrkaval, pomenis vec kot random folk. 

 

Podobno je najbrz veljalo za ruse in ukrajince. Danes se streljajo ze osmo leto. Tudi mi se bomo, ce se ne bomo poslusali. 
 

Iz tvojih postov ne razberem kaj bi rad sporocil in kaj te moti. Na sumu te imam, da se z menoj ukvarjas, ker ti namenjam pozornost (se ukvarjam s teboj). Ce stojis za svojimi besedami v tej temi, se glede principov ocitno strinjava - in ne glede aplikacije teh principov na ukr situacijo. 
 

Moja edina iskrena zelja je cim manj mrtvih nenacistov. Ko tolcejo azovce in podobne, se mi slednji ne smilijo niti malo. “Kdo je zacel” je precej irelevantno vprasanje, ker ima toliko odgovorov kot vpletenih strani. 
 

Ce mislis, da ti ne verjamem, da si “povprečen človek v Sloveniji in svetu, ki ga je posebna operacija Putaina čustveno popolnoma prizadela in se javno opredeli, da je Putain grd in fej in fuj in naj takoj prenehajo izvajati posebno operacijo”, se motis. Jaz ti vse to verjamem in menim, da imas pravico misliti tako, zahtevati to od Rusije (jaz nanje res nimam vpliva, ne vem zakaj mislis, da je kaj takega v moji moci).

 

Te mar moti to, da se jaz zaradi ruske intervencije ne cutim prizadetega? Ceprav nisem prizadet me je strah za folk s katerim imam podobno vez kot s teboj (skupen hobi in obcasno interakcijo) in so sedaj na vojnem obmocju. In zato zelim, da konca zadeva cim prej. Morda sem ze poslal sms ruskemu obrambnemu ministru, da bi bilo lepo, da nehajo in mi tip ni niti odgovoril in nisem nek cepec, ki mu vojna dogaja. Ker mi je jasno, da Putin ne bo ustavil zadeve, pospesi pa jo lahko le z dodatno aplikacijo sile, si zelim, da bi Zelenski ravnal tako, da maksimalno pospesi razplet, ne pa da deli civilistom avtomatsko orozje. Imam nekaj izkusenj z vojno kot civilist (mladoleten) in je ne privoscim nikomur. To je bila tocka in motiv mojega vstopa v to debate, ob zelji po informacijah iz meni nepoznanih virov, ki jih ima mn3 folk precej. 
 

Potem pa me potegne not in pisem tldrje namesto da bi pocel kaj koristnega ta cas, celo tebi namenim vec pozornosti kot kdorkoli drug, pa niso ravno nevtralno al prijateljsko nastrojen do mene.

 

Ampak ce mi probas prodajat neke s cnn pobrane fore, si bom vedno vzel cas za to, da se ti smejim, te zalim ali samo postavljam vprasanja. Ta in naslednji odgovor bos prejel v dokaj civilizirani obliki, dalje bo pa odvisno od tebe. Jaz se rad prilagodim sogovorniku in tudi tebi se bom - ti sam doloci standard kako se bova menila dalje.

 

Ce te res zanima samo moj “prispevek kako je justified vojna v Ukrajini brez nekih brez veznih linkov do obskurnih člankov na nivoju QAnona samo pač z druge strani” ti komot ustrezem. Prej mi samo razlozi kaj mislis temi linki (limal sem v obeh temah samo bbc, uradne dokumente drzav, rtvslo.si, wikipedio in tu se pocasi konca (morda se kaj, amoak dvomim da bi izstopalo v prejsnji mnozici limanih linkov))? Sicer ne vem zakaj bi potreboval kake zunanje vire, da ti razlozim zakaj menim, da je intervencija upravicena - vojna je legalen in legitimen nacin resevanja sporov med drzavami. Od trenutka poziga antimajdan protestnikov v Odesi in izbruha nasilja na vzhodu drzave so ustvarjene razmere v katerih je Rusija upravicena do zascite zivljenja in premozenja svojih drzavljanov in sonarodnjakov v sosednji drzavi. Ce v osmih letih niso uspeli tega doseci miroljubno, me ne preseneca da bodo poskusili vojasko.


Iz preteklih dogodkov po svetu in njihovega razvoja mi je jasno, da v mednarodnih odnosih velja in je legitimno vse kar prinese zeleni retultat. Rusija pravi, da zeli zascititi svoje vitalne in varnostne interese ter se je po osem in vec letih nevojaskih poskusov lotila tudi te variante.

 

Jaz jih ustavit ne morem, pa tudi razloga nimam. Se manj razlogov pa imam za to, da bi kakorkoli simpatiziral z rezimom, ki ima odkrito (neo)nacisticne enote nacionalne garde, ki so se pred integracijo v NG izvajali zlocine. 

 

 

  • Na jagodo +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 4 minutami:


Pri najboljsi volji ne razumem kaj bi rad povedal. V tem topicu debatiram s folkom, izmenjujem mnenja, dileme, zaljivke, poglede… Za vsak link, ko sem ga prilimal tu not, obstaja vprasanje na katerega odgovarja.
 

Drkamo se med seboj in prenasamo, ker smo skupnost. Ker mi, ceprav nimam pojma kak nick si imel prej in bi se ocitno rad predrkaval, pomenis vec kot random folk. 

 

Podobno je najbrz veljalo za ruse in ukrajince. Danes se streljajo ze osmo leto. Tudi mi se bomo, ce se ne bomo poslusali. 
 

Iz tvojih postov ne razberem kaj bi rad sporocil in kaj te moti. Na sumu te imam, da se z menoj ukvarjas, ker ti namenjam pozornost (se ukvarjam s teboj). Ce stojis za svojimi besedami v tej temi, se glede principov ocitno strinjava - in ne glede aplikacije teh principov na ukr situacijo. 
 

Moja edina iskrena zelja je cim manj mrtvih nenacistov. Ko tolcejo azovce in podobne, se mi slednji ne smilijo niti malo. “Kdo je zacel” je precej irelevantno vprasanje, ker ima toliko odgovorov kot vpletenih strani. 
 

Ce mislis, da ti ne verjamem, da si “povprečen človek v Sloveniji in svetu, ki ga je posebna operacija Putaina čustveno popolnoma prizadela in se javno opredeli, da je Putain grd in fej in fuj in naj takoj prenehajo izvajati posebno operacijo”, se motis. Jaz ti vse to verjamem in menim, da imas pravico misliti tako, zahtevati to od Rusije (jaz nanje res nimam vpliva, ne vem zakaj mislis, da je kaj takega v moji moci).

 

Te mar moti to, da se jaz zaradi ruske intervencije ne cutim prizadetega? Ceprav nisem prizadet me je strah za folk s katerim imam podobno vez kot s teboj (skupen hobi in obcasno interakcijo) in so sedaj na vojnem obmocju. In zato zelim, da konca zadeva cim prej. Morda sem ze poslal sms ruskemu obrambnemu ministru, da bi bilo lepo, da nehajo in mi tip ni niti odgovoril in nisem nek cepec, ki mu vojna dogaja. Ker mi je jasno, da Putin ne bo ustavil zadeve, pospesi pa jo lahko le z dodatno aplikacijo sile, si zelim, da bi Zelenski ravnal tako, da maksimalno pospesi razplet, ne pa da deli civilistom avtomatsko orozje. Imam nekaj izkusenj z vojno kot civilist (mladoleten) in je ne privoscim nikomur. To je bila tocka in motiv mojega vstopa v to debate, ob zelji po informacijah iz meni nepoznanih virov, ki jih ima mn3 folk precej. 
 

Potem pa me potegne not in pisem tldrje namesto da bi pocel kaj koristnega ta cas, celo tebi namenim vec pozornosti kot kdorkoli drug, pa niso ravno nevtralno al prijateljsko nastrojen do mene.

 

Ampak ce mi probas prodajat neke s cnn pobrane fore, si bom vedno vzel cas za to, da se ti smejim, te zalim ali samo postavljam vprasanja. Ta in naslednji odgovor bos prejel v dokaj civilizirani obliki, dalje bo pa odvisno od tebe. Jaz se rad prilagodim sogovorniku in tudi tebi se bom - ti sam doloci standard kako se bova menila dalje.

 

Ce te res zanima samo moj “prispevek kako je justified vojna v Ukrajini brez nekih brez veznih linkov do obskurnih člankov na nivoju QAnona samo pač z druge strani” ti komot ustrezem. Prej mi samo razlozi kaj mislis temi linki (limal sem v obeh temah samo bbc, uradne dokumente drzav, rtvslo.si, wikipedio in tu se pocasi konca (morda se kaj, amoak dvomim da bi izstopalo v prejsnji mnozici limanih linkov))? Sicer ne vem zakaj bi potreboval kake zunanje vire, da ti razlozim zakaj menim, da je intervencija upravicena - vojna je legalen in legitimen nacin resevanja sporov med drzavami. Od trenutka poziga antimajdan protestnikov v Odesi in izbruha nasilja na vzhodu drzave so ustvarjene razmere v katerih je Rusija upravicena do zascite zivljenja in premozenja svojih drzavljanov in sonarodnjakov v sosednji drzavi. Ce v osmih letih niso uspeli tega doseci miroljubno, me ne preseneca da bodo poskusili vojasko.


Iz preteklih dogodkov po svetu in njihovega razvoja mi je jasno, da v mednarodnih odnosih velja in je legitimno vse kar prinese zeleni retultat. Rusija pravi, da zeli zascititi svoje vitalne in varnostne interese ter se je po osem in vec letih nevojaskih poskusov lotila tudi te variante.

 

Jaz jih ustavit ne morem, pa tudi razloga nimam. Se manj razlogov pa imam za to, da bi kakorkoli simpatiziral z rezimom, ki ima odkrito (neo)nacisticne enote nacionalne garde, ki so se pred integracijo v NG izvajali zlocine. 

 

 

 

Ful velik besed si porabil, da si napisal: RUSIJA GUD, UKRAJINA BAD. Si pa drugače izjemno naiven, če verjameš v vse te pravljice kako se Rusom 8 let kršijo pravice in da niso mel druge možnosti. Dejansko vem, da nisi tok naiven, tko da mislim, da maš neko drugačno agendo zadaj. Ker pač bol očitne naštimanke kot to še u lajfu nisem vidu. Nuklearna supersila izscenira situacijo, kjer lahko vojaško posreduje proti dobesedno nikakvi državi, da bi nastavila svoje ljudi. Case closed. Uporabil so vse možne taktike: 8 let propagande, najel ful tujih novinarjev, ki so že 8 let pod pretvezo neodvisnosti tm in jih ruski specialci vozijo okol in "kažejo", kaj hudobni hudobni ukrajinci delajo. Potem ta nenehna retorika, UKRAJINCI SO NACIONALISTI in to priča morda trenutno najbolj skrajno nacionalističen režim. Pač sej vem, da boš mel prikladno odgovor na vse to ("Propaganda je Putinov edini način", ipd), sam realno je mal glupo, da vlagaš tok energije, da se prepričaš v neki kar moraš sam vedt, da ni v nobeni realnosti res. Vse skupi je sam globoko fucked in zlo težko, ampak res zlo težko, za to fucked situacijo kriviš Ukrajino in ne izjemno militaristično, nacionalistično silo, ki že od dneva 1 vse konflikte rešuje vojaško. Sej ne mi odgovarjat, k mi ni v interesu zgubljat časa s pisanjem stvari, ki so očitne in demantiranjem stvari, ki ne rabijo demantija, sam tok sem ti napisal, ker vem da si drugač ok dečko, sam kle maš pa zarad verjetno nacionalnih interesov, kot se reče na gnoju POVSEM NAROBE.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Ejga reče pred 1 uro:
kmjr reče pred 23 urami:

To glede genocida je izgovor brez podlage za Putina, da je lahko izpeljal invazijo. Kje so kakšni dokazi, viri, ki bi dokazovali, da se je izvajal genocid - link prosim? Ali pa misliš, da se da to prikriti?

Bi ti rekel, da je ta "genocidna orgija" primerljiva s tem, kar se je dogajalo v Srebrenici?


Torej bomo locevali zrtve glede na neke kriterije, ki jih nisi definiral, jaz pa naj sedaj kazem s prstom in jih predalckam, al kaj? 
 

Ce pozig zivoh ljudi sredi mesta, ukinitev (preoved rabe) jezika, ukinitev sol in “vzpostavljanje reda” z nacisticnimi odredi a la Azovski bataljon ter oborozeni napadi tudi s tezkim orozjem na antimajdan civiliste v ultranacionalistom nelojalnih zate v kontekstu mnenjalniske terminologije ne zadostuje za verbalno klasifikacijo “genocidna orgija” potem izvoli ti in povej kje je dopustna meja stilno zaznamovanega izrazanja. Odgovori sam na svoje vprasanje, ce je retoricno. 
 

Ker si ocitno vesc primerjav zlocinov me lahko obdarujes z analizo jansevega enacenja Srebrenice in povojnih pobojev, al pa vsaj izjavo o tem ali sta zadevi (povojni poboji in srebrenica) primerljivi. Ce nista, katera je bolj in katera manj grozna al zlocinska. 
 

Da bom lahko primerjal mi povej se ali je pomemben spol, starost in sicersnji bojni status zrtev. Je huje zazgat vse ne glede na spol in starost, al dobijo zlocinci dodatne tocke zlobe za katerga izmed spolov ali drugih bioloskosocialnih kategorij zrtev? 
 

So stevilke zrtev pomembne? 
 

Doloci kriterije primerjave in primerjal bom. Na slepo pac ne. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...