Skoči na vsebino

Ugani igro


DaCapo

Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 56 minutami:


Verjetno zato, ker nas je veliko približno ustrezen letnik in nam je to obdobje nekako najbolj zapisano v spomin. Pa res ogromno fenomenalnih iger je bilo in dejansko vse "poceni" in na dosegu roke. MB je bil kar Amiga scena, da. S kolegi smo včasih celo 2x na dan šli do lokalnega pirata, ker dopoldan recimo še ni imel novih naslovov, popoldan pa smo se vrnili in ga počakali, da je iz pošte prinesel ogromno škatlo z disketami. Igre je večinoma nabavljal iz Italije - po sistemu: vse, kar je novo (tudi če je bilo zraven ogromno plevela), neke vrste "kupiš oz. se naročiš, plačaš pavšalno, dobiš vse, kar pač je v tistem tednu za dobit itd.).  :)
Spomnim se tudi, da smo sedeli v njegovi "gaming" sobici na enem malem kavču, eno uro porabili, da smo počekirali nov tiskan katalog in si izbrali igre, nato pa, medtem ko je on kopiral, smo brali tuje gaming (Amiga) revije, ki jih je imel cel kup na polici zraven tistega kavča. Med kopiranjem iger (X-Copy itak), je imel vedno ugasnjen monitor na Amigi 2000, to smo sumili, da zaradi tega, da ne bi videli, če so med snemanjem nastali kakšni errorji. ;) 

 

Jaz sem iz Ljubljane in sem kupoval večinoma od Ljubljančanov, kar sem kupoval pa prek pošte pa se niti  ne spomnim od kje je bil kdo. Je blo pa točno tko kot si ti napisal. Pa ko sem pri modelu sedel in mi je snemu špile z Xcopy-jem so ble skoraj vedno neke napake, predvsem na koncu so bli vedno neki X-i namesto krogcev (mislm da je bla to celo ena zaščita). In pol ko sem gledu na monitor sem jest to vedno omenju, da je nekaj narobe, pa je on samo rekel da če kej ne bo delal naj nazaj prinesem in bo naslednjič še enkrat posnel. Ponavadi je večinoma vse delal, včasih pa tud kej ne in si pol gledu tist rdeči guru meditation error. Ma jest sem drugače mel Amigo ene šest let, pol sem pa na PC prešaltu. Pa sploh ne vem, če se recimo primerjam z zdajšnjim časom kako mi je uspel tolk iger preigrat. Očitno nam je čas drugače tekel ko smo bli mulci. Ja zlati časi so bli mogoče zato ker smo bli mulci, pa si bolj neobremenjen, čeprov jest probavam gledat na stvari, da so mi zlati časi tudi zdaj. Če pa naprimer zdaj na emulatorju špilam špile ki so mi bili takrat všeč, mi ponavadi  sploh niso več. Je pa zanimivo zdaj na Youtube-u gledat longplaye zadev, ki jih nikakor nisem mogel končat.

 

Drgač pa zdele če govorim na pamet in brez nekega razmišljanja mi je bla najjača Amiga igra Defender of the crown, pol kakšen Turrican, pa Millenium 2.2 mi je bil fenomenalen.  Pa ja sej je blo ogromn super špilov.

 

Sošolec, kjer so mel pa mal več dnarja je bil pa iz Anglije naročen na revijo ACE https://archive.org/details/acemagazinefuture, kjer je bla vedno zraven še disketa z demoti.  Takrat je bil to kar luksus. In pol smo gledal slikce in bral opise, keri špili naj bi bli kul in sem potem pri piratu naročal te naslove.

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Prva stvar, ki sem jo za Amigo 500 nabavil je bila razširitev spomina. Ker Sim City (na eni disketi!) je to potreboval, pa itak še cel kup drugih iger. Nedolgo za tem pa še dodatni (zunanji) disketnik. In obvezni Action Reply.
Za igre pa... Vse Cinemaware so mi bile top, še enkrat pa moram izpostaviti legendarni King Of Chicago. Drugače pa bi tudi jaz težko rekel, katera igra mi je bila dejansko naj naj najboljša. Mogoče Monkey Island 1 (ampak to spet pretivaram, če gledam celi spekter; v žanru takratnih avantur pa definitivno).  Bilo je res enostavno preveč dobrih iger v vseh žanrih. Platformščine, avanture, strategije (Settlers 1 smo igrali celo split screen, ko je kolega prinesel svojo miško). Da ne omenjam Sensible Soccer, kjer smo imeli redno ligo in predvsem ob petkih igrali po več ur skupaj... In koliko novih žanrov je v bistvu takrat nastalo: Dune 2 (prvi tapravi RTS, ki je postavil temelje za C&C), Cinemaware igre, ki so združevale več pristopov, prvo Civilizacijo sem tudi itak na Amigi igral itd. itd.  

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 22 minutami:

Settlers 1 smo igrali celo split screen, ko je kolega prinesel svojo miško

 :o jaz sem na to že čisto pozabil. V tistih časih so mi starši samo za to igro nabavili še eno miško, da sva lahko s sošolcem igrala settlerse po pouku! In potem sva se skregala, ko je eden od naju postavil stražarsko čumnato preblizu meje in so drugemu pogorele vse kmetije :D

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ena nova (upam, da že ni bila):

SWIV - The Company - Classic Amiga Games

Kar lepe spomine imam na to zadevo. S sošolcem sva večkrat zamudila k pouku v srednji šoli, ker sva se najprej dobila pri meni in odigrala nekaj rund. Pouk se je recimo začel ob 9.00, midva pa sva prišla okoli 10.00 in se izgovarjala, da je avtobus crknil in sva potem morala tečt do šole. :)

Povezava do prispevka

Tole je SWIV. Nadaljevanje legendarnega silk worma. Res dobra zadeva.

 

 

Tole je za naprej ugibat:

13360.jpg.9ba1d76d3fbb7e117879408091312333.jpg

 

 

@DaCapoKer si pa ravno omenjal igre kjer smo se zbrali skupaj in nabijali špile se spomnim pa še legendarne igre na Spectrumu formula 1. To smo špilal ko sem bil star ene 9 let na Spectrumu. To je bil nek F1 manager simulatorin  smo se zbral v sobi ene pet komadov in potem delal strategije za dirko in med dirko si  moral arkadno menjat gume v pit stopu. Špil je bil ful zanimiv, če nisi mel dost keša, da bi plaču hitro moštvo so ti šli strički ful počas ko si menju gume in potem si bil slab na dirki in si mel posledično spet manj keša. To je bla res zanimiva "multiplayer" igra v tistih časih in smo se res zabaval :))))).

 

 

Povezava do prispevka

@Mitsu: te formule (managerja) se še celo zelo dobro spomnim! Težka, ker smo bili še mladi, ampak kulska.  Drugače pa smo s pubeci na Spectrumu med drugim ogromno nabijali tudi Samantha Fox Strip Poker. :) Pač... tisto obdobje ;)

Btw, za novo igro_uganko poznam naslov. Ampak naj kdo drug še ugiba!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Ha, to sem 120 % igral na Amigi. Mislim, da je bila ena "novejših". Potoval si po različnih filmskih prizoriščih različnih žanrov. Ampak naslova se pa niti približno ne spomnim. :)
edit: Glede na grafiko (predvsem intro) bi rekel, da je nekaj od Core Design-a.    Hhmmmmmmmmmmmm

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 25 minutami:

Premiere od Core design!


Ja, zdaj ko sem pomagal s "hinti" ;) Šalim se! 
Drugače pa... igre nisem nikoli končal! Ne spomnim se kaj je bilo krivo, bodisi manjko motivacije ali težavnost ali kaj drugega... 

btw: zelo dobra sličica! To bi lahko dejansko nastala kakšna igra!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 23 urami:

To je bila igra v izdelavi. Žal v nekem drugem času. 


Dejansko je bila v izdelavi???? Če bi izšla, pa če tudi samo kot kratka avanturca, bi bila bomba. No, vsaj za nas avanturistične ljubitelje revije (crtiča) ;)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...