Skoči na vsebino

Dejcheva treznilnica


Priporočeni prispevki

Dejch reče pred 10 urami:

jah niti ne. pijem ga 2x 3x tedensko. tko da ne lažm. sicer pa če te vsi skenslajo na podlagi predsodkov, kaj nej. zdej kaj nej en let furam abstinenco da bo šele po 1 letu me folk gledu kot normalnga al kaj?

Sem se nasmejal ob tem commentu. Ja, to je kinda to, kar moraš naredit :D

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 27 minutami:

Mogoc bojo prvi rezultati ze po pol leta, sam

abstinenca pa je najbolje da traja se vsaj 40 let

Jaz Dejchu predlagam, da prebere Pot samouresničevanja by Janez Rugelj

image.png.8f5c044f9f95ced3aca5e6dbe78514e2.png

Jaz sem jo prebral zarad zgodovine alkoholikov v familiji. Sicer piše "zdravljenje zasvojencev in drugih ljudi v stiski", ampak 99,5 % knjige je samo o alkoholizmu, tako da disregard ta podnaslov

Ti marsikaj razkrije o alkoholikih pa da res brutalne, a očitno efektivne nasvete za rešit se

 

Plus tega je res mega, ampak MEGA anti-woke. Proti temu je še Peterson največji woker na svetu, pa je zdaj poster child antiwoke ekipce

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 urama:

Sem se nasmejal ob tem commentu. Ja, to je kinda to, kar moraš naredit :D

 

a je tip dejansko resno napisal "skenslajo me na podlagi predsodkov"??? :D :D :D

 

o ti pička pijanska posrana ej, ma sej ne moreš, ne res sploh ne bom, pa wat da fak no

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

Vceraj sem se ga malo napil po dolgem casu..

 

Najprej sem spil eno pivo.. mi je blo ze ql, pol drugo, sem bil ze pogumen. pol sem reku nic kamor gre bik gre se strik, piv ni vec in sem spil en gin tonic v izi, sem bil super raketa, pol sem spil se zadnij gin tonic.. sem sow kar spat.. pizda slabo to, ni vec kar je bilo

 

Ampak vseeno mi je ql, da mi je dovolj eno pivo po dolgem casu, da me ze prime dobra volja

 

Pizda se spomnem v studentskih ĺetih ko smo ga pili vsak vikend... ko sem spil pol litra cesarkoli in sploh nisem bil vec pijan, samo zivcen in glup

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

3 dni sm bil sober. pa mi je taka tuga, da tud k delam same produktivne stvari in naredu sm jih ogromno, še zmer se ne počutm trezn cool. it's a hustle.

 

vse mi je bedno k nardim trezn. tud k so uspehi. totalna mi je tuga. ne vem kako se bom znebil alkiča.

 

noben uspeh mi ne nardi takega higha oz. nabije dopamina kokr k se ga napijem in to je jebena resnica.

 

pol se ga pa napijem pa sm spet luzr, sam počutm se pa bolš kokr k sm trezn in a winner. kr neki

 

 

uredilo bitje Dejch
  • Račka +1 1
  • Solzice 3
Povezava do prispevka

Vse kar sm si zadal, sem končal. Vsak tak uspeh mi da veselje tm nekje za 5 min in pol mi je tuga. Kako nej quitnem alkič, če sm na alkiču v feelzih tooop vsaj za 6 ur. Kako nej vsi uspehi premagajo, ta feelz? Pa vem, da pol nasledn dan je po alkiču walk of shame, sam noben trezn uspeh in zdej sm jih nanizu kokr kombo v mortal kombatu, sam nč me ni razveselil tok kokr k sm drunk tist večer ljudje.

 

How can i beat alcohol if alcohol beats all the winning. 

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka

Alkič je samo nekaj kar ti da trenutno +1samozavest in +1počutje. Minusi so dejansko precej večji, sploh dolgoročni. Pa ajde, se napiješ kak večer, ni panike. gremo dalje. Naslednji dan ti je sicer vseeno škoda vsakega porabljenega € (ne glede na početje, družbo s katero si ga pil itd.) 
Na napijanje tudi ne glej kot luzr-winner razmerje. Je odvisnost in načeloma je to celo težje premagat kot odvisnost od kakšnih mamil, tudi kajenja navadnih cigaret. Vse pa je samo v glavi in zadeve lahko rešiš samo in edino TI.

Ta navedek pa je povsem butast (ker tu ne gre za nobeno "tekmovanje"):

Navedek

How can i beat alcohol if alcohol beats all the winning.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Alkič je samo nekaj kar ti da trenutno +1samozavest in +1počutje. Minusi so dejansko precej večji, sploh dolgoročni. Pa ajde, se napiješ kak večer, ni panike. gremo dalje. Naslednji dan ti je sicer vseeno škoda vsakega porabljenega € (ne glede na početje, družbo s katero si ga pil itd.) 
Na napijanje tudi ne glej kot luzr-winner razmerje. Je odvisnost in načeloma je to celo težje premagat kot odvisnost od kakšnih mamil, tudi kajenja navadnih cigaret. Vse pa je samo v glavi in zadeve lahko rešiš samo in edino TI.

če sm iskren ni v samozavesti fora, ampak  v počutju decapo. k sm drunk i feel like awesome. nabije mi dopamina al karkol pač alkič nardi, če je en pir preveč, pol so brukice, sam tiste ure k si pijan je počutje top stari. k sm trezn, k nardim kar si zadam, kar uspem, vse kar nej bi mi nabil dopamin al počutje up, traja par minut pol sm pa spet ves bad. 

 

zato ne morm premagat alkiča, noben uspeh v lajfu mi ne da takega zadovoljstva kokr je pijanost. kurc, vem, odvisnik scena, sam nobena druga odvisnost, tega ne more zamenjat. in pol se počutm trezn numb, ker kje je reward za vse te wine k sm trezn, medtem k spijem 4 pire pa je all goooood stari.

 

kle mam problem, ki ga jebeno ne znam solvat. lahk sm pomoje trezn tud mesec, sam mene noben uspeh sploh ne nagradi tok mentalno, kokr 4 pire v riti pa pol sedet na kavču in se počutm k car. čeprav trezn dejansko winam, se pijan počutm k winner, medtem k trezn k največji low life, zato ker vsak uspeh k ga nardim izgine v parih minutah.

 

sej ne vem, če ma smisu to govort, sam dejansko tko so moji feelzi.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 5 minutami:

 

Pa a si kdaj probal s kakimi support groupi, klinikami itd? Imo dokler nisi, tako dolgo ne mores trditi, da bi rad.

sej sm že en mesec nazj povedu da grem.

 

jaz govorim, kaj je realno stanje kaj me jebe.

 

stari v treh dneh sm naredu več kokr povprečni prebivalec zemlje, pa je dopamin mi nabil vsega 5 min pomoje zadovoljstva pol sm bil pa numb. k sm drunk pa traja vsaj 6 ur.

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
  • DaCapo locked this tema
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...