Skoči na vsebino

Dejcheva treznilnica


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 10 minutami:

Ne išče pomoči. Vsaj zavestno ne. Zato pa tudi pravim, da mora vsak sam razčistit. Bolj ali manj na podzavestni ravni. Kapiš? ;) 

Sicer sem rekel, da grem iz teme, sam zgleda me vleče nazaj :P

 

Fora je, da alkoholik ne more razčistit sam s sabo, ker gre za duševno motnjo. Sindrom odvisnosti od alkohola ni podoben nikotinski odvisnosti, ki si jo ti omenjal, ampak ti zjebe možgane na konkretno globljem nivoju. Duševni bolnik ne more sam s sabo razčistit stvari. Rabi zdravljenje

 

Ne vem pa, če je pri Dejchu že tako daleč. Ne deluje pa glih nedolžno

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ma ja kaj ne  vidite da nonsto pise da je pije ker je drugace bad..

 

Pac tip ma neke druge zadeve, ki jih poskusa potesut z alkotom.. sej alko uni trenutek deluje, aamo alko ima pac stranske ucinke kot vsaka stvar, sploh ce zlorabljas..

 

Ce ma probleme z depresijo al whatever naj gre tam h paihjatru.. ceprev dovim da mu bo dal kaj dokler pije.. oz lahko tudiodvisno kaksne probleme ima.. sam vseeno prvo bi blo ql nehat pit imo..

 

Al panaj gre v komuno.. ne bo piil in ko bo dobil pico 1x na mesec al cokolado 1x na dva tedna.. mubo dogajalo nolj ko ves alkohol za nazaj

 

Pac to mores sparavit ven

 

Samo.. dokler sanajri o alkoholu.. dokler ne takne dno in se mu alko zgnjusi in ni potreba le fizijoloskaampak tudi psiholoska... ne vem je velika verjetnoat da bo s5 padu not.. pac more se mu zgnjusit.. more taknit dno

 

 

 

 

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

Drgač lih danes sem med vožnjo poslušal radio nek primorski in je nek dude razlagal, da je bilo lani (ali dve leti zdaj, ne spomnim se točno) 52 sprejetih v komune po Sloveniji zarad videoiger. Več kot za igre na srečo. Ful zanimiv stat

Povezava do prispevka

Ja sej na zacetku so hodli v komini samo uni na heroinu.. pol kokain.. pol alkoholicarji igre na sreco, trava ipd..zdaj ze vido igre..

 

Sej komuna je dobra tudi za to.. ma jaz bi komuno predpisal kot obvezno namesto sluzenja vojaskega roka.. tko ene pol leta mislim da bi blo dovolj, da se navadia osnovnih zadev in se malo zresnes.

 

Al pa ko poslusas muziko v nedeljo tiste dve uri..pac 1x na teden samo slisis muziko in ti dogaja unoo orgazmicno res.. kaksen alkohol neki.. mogoce ce spijes alko 1x na leto ti tako dogaja..ma ne ce pijes vsak teden nisans

 

 

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Pizda da bi sam lahko našli neko dobro knjigo za Dejcha, da bi ga rešli alkoholizm


Johannes Mario Simmel mi pade na pamet. Sicer ga marsikdo označuje kot neko trivialno literaturo, ampak njegovi vohunski krimiči  so dejansko dobri in jih večina celo temelji na nekih realnih dogodkih.  V eni od knjig je npr. zgodba naslovnega antijunaka, ki se prebija skozi težki alkoholizem. 

Ampak mojih "nasvetov" se tu itak drži neko načelo, da so pač slabi al kaj vem kaj. Zato se tudi trudim da čimanj pišem. Da bo raja mirna in zadovoljna. Hvala in lep lp. 

uredilo bitje DaCapo
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


Johannes Mario Simmel mi pade na pamet. Sicer ga marsikdo označuje kot neko trivialno literaturo, ampak njegovi vohunski krimiči  so dejansko dobri in jih večina celo temelji na nekih realnih dogodkih.  V eni od knjig je npr. zgodba naslovnega antijunaka, ki se prebija skozi težki alkoholizem. 

Ampak mojih "nasvetov" se tu itak drži neko načelo, da so pač slabi al kaj vem kaj. Zato se tudi trudim da čimanj pišem. Da bo raja mirna in zadovoljna. Hvala in lep lp. 

 

 

Uf tega pa še nisi omenil, a si slučajno prebral "Pa čeprav ni zmeraj kaviar". Vrhunska knjiga, čeprav gre za "navaden krimič". 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 urami:

Ampak mojih "nasvetov" se tu itak drži neko načelo, da so pač slabi al kaj vem kaj. Zato se tudi trudim da čimanj pišem. Da bo raja mirna in zadovoljna. Hvala in lep lp. 

Dobro no, če imaš pa res legendarne nasvete in bodrilne misli za nekoga, ki se bori s hudo odvisnostjo :D :D :D 

— vem, da je teško, ker se tudi jaz ravno odvajam od nikotina

— relativno je, da pijanci ne seksajo, ravnokar sem spil liter vodke s prijateljico

— vsaka ti čast, da si povedal, da si pijanec, kapo dol

— vsako minuto dneva se moreš počutit awesome

— vse, kar rabiš, je dobra knjiga

— recimo mario simmel knjiga (to moram dat kot ločeno alinejo, ker je pač legendarna prijava)

— ne pogovarjaj se o svojih težavah 

— ne se spraševat o alkoholizmu 

 

Pa drugače vem, da imaš prijazne in dobre namene, legenda DaCapo, res te nočem bullyjat, ker bi z veseljem spil pir s tabo in odigral pingpong, samo pomoje imaš ful nedolžen pogled na svet, pač kot nek otrok si. Ampak saj fix uživaš bolj v lajfu kot 95 % nas ostalih uporabnikov :D

  • Račka +1 5
Povezava do prispevka

Realno je @DaCapo dal legit nasvet, ko je rekel, naj se umakne od debatiranja o svojih problemih v VIRTUALNEM svetu.

 

Saj poglej tole debato, na eni strani neko obmetavanje z zaljivkam pa neke pretepaske sanje "grizel bos plocnik", lmao, pol prerokbe, da je ze itak prepozno in nasveti, da pomaga nek Simmel al Himmler al koji kurac kdo.

 

Pac na forumu se ne resuje tezav, ampak se dela cirkus iz njih za obco zabavo nakljucnih mimoidocih. To forumsko nudenje pomoci je pa tud tko, se bere kot nek vas personal pet project.

uredilo bitje Avion
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Avion reče Pravkar:

Realno je @DaCapo dal legit nasvet, ko je rekel, naj se umakne od debatiranja o svojih problemih v VIRTUALNEM svetu.

 

Saj poglej tole debato, na eni strani neko obmetavanje z zaljivkam pa neke pretepaske sanje "grizel bos plocnik", lmao, pol prerokbe, da je ze itak prepozno in nasveti, da pomaga nek Simmel al Himmler al koji kurac kdo.

 

Pac na forumu se ne resuje tezav, ampak se dela cirkus iz njih za obco zabavo nakljucnih mimoidocih. To forumsko nudenje pomoci je pa tud tko, kot nek vas personal pet project.

Če je tip napisal, da nima RL nikogar

 

Torej ga iz vsaj neke bizarne crazy spačkaste socializacije, ki jo lahko nudimo na tem forumu, pošiljaš v doomness samote :D 

 

Saj se strinjam, da ne vem, a je boljš bit komplet sam, al vseeno imet neko virtualno socializacijo

Povezava do prispevka
Avion reče pred 25 minutami:

pretepaske sanje "grizel bos plocnik", lmao

Sem mislil, da bo American History X pretiravanje dovolj nazorno pokazalo, da gre za prazno grožnjo. Se pardoniram vsem snežinkicam, ki jih je tisto užalilo lol.

 

Drugače se strinjam 100%. To je vse skupaj izguba časa oz. kratkočasenje na račun Dejcha.

uredilo bitje ke_kit
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 13 urami:

Please God spawn Zaraf into this topic

Tole je patetična tema. Folk, ki se Dejcha ne bi dotaknil s palico, mu iz nekih višav lastnega sveta (ki so itak namišljene, poznam jih vse), svetuje kaj naj naredi. Ni mi všeč kako imajo ljudje sočloveka v stiski kot sredstvo za moraliziranje in kako se trepljajo po ramenih, češ kako dobri so. Ampak ne zmorejo niti prvega koraka. 

 

Dejch nima ničesar. Dokler nima ničesar ne samo da mu je alkohol edina uteha ampak tudi edina pozitivna zadeva. 

 

tole nasvetovanje tu je kot "just click heads bro" nasvet pri tem kako postat dober v CS:go. Obenem pa vsi govorijo kako se "nočejo družiti s pijancem". Realnost je : da dokler Dejch nima v svojem lajfu nečesa zaradi česar mu bo vredno opustiti alkoholizem ... bo alkohol edino kar mu sploh pomaga naprej. Sam sem se ponudil že davno, da bi se z njim pogovoril, ampak realno mu tut jst ne morem ničesar dati. 

 

Zdravljenja temeljijo na tem, da človek najde neko drugo zadovoljstvo, da ugotovi, da je lahko tudi lajf brez alkohola kul : ampak realno vprašanje je : a je res? Taki primeri so mejni, ker je očitno, da nima nikogar, ki bi ga lahko vodil. Tudi potem ko bo prišel z zdravljenja bi potreboval ljudi, ki ga bodo vodili, če ne bo verjetno spet padel. 

 

Še najbližje neke realnosti je chernier, ampak tudi on ima ta absurden pogoj : če se ne strezniš ti ne bom pomagal ... ki pa je že vnaprej obsojen na neuspeh, ker že predpostavlja, da se dejch lahko strezni. Problem je, kot sem že rekel parkrat : da se Dejcha noben (tu) ne bi dotaknil s palico v stanju v katerem je. To pa je edini pogoj, da se mu pomaga. 

 

(če me kak trigger happy šerif bena, prosim da me unbenaš ker si me summonal za nasvet)

 

TLDR: ta tema je bolj neka navidezna pomoč. v stilu pošlji 5 za otroke v Afriki, ki bolj kot kakršnakoli realna pomoč služi temu, da se folk lahko treplja po ramenih kako so dobri. 

 

aja še to. Strinjam se, da je to, da je Dejch si priznal da je alkoholik pravzaprav dno brez konca : ker sedaj, ko je priznal da je alkoholik in da si ne zna pomagati ... je že sprejel svojo usodo alkoholika. Mam v družini podoben primer kjer je dejstvo da je nekdo depresiven argument vsemu in se sploh več ne trudi pozitivno misliti, ker je "pač depresiven"

 

Še moj nasvet: če Dejch resnično želi opustiti alkohol za vedno, obenem pa nima nikogar, ki bi mu pri tem pomagal : potem mu je EDINO kar ga lahko spasi religija. Torej vera v nekaj več. Potem lahko svet spet postane smiseln. Ni naključje, da se Hare Krišna tako prime med džnakiji. 

uredilo bitje fauzić
  • Račka +1 4
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 2 minutama:

ker si me summonal za nasvet

Mislim, ti si kao ful pameten, ane?

A torej dejansko misliš, da te je Sadhu Trollquencer summonal, ker bi si kdorkoli tukaj ZARES želel tvojega nasveta, al ker je pač hotel še malo bolj obrniti temo na glavo in povzročiti malo več kreganja (to kar sedaj delam sam)?

 

Al to samo inception trollaš, da taki bolj nemnumi (jaz) nasedejo na dvojni troll?

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Mislim, ti si kao ful pameten, ane?

A torej dejansko misliš, da te je Sadhu Trollquencer summonal, ker bi si kdorkoli tukaj ZARES želel tvojega nasveta, al ker je pač hotel še malo bolj obrniti temo na glavo in povzročiti malo več kreganja (to kar sedaj delam sam)?

 

Al to samo inception trollaš, da taki bolj nemnumi (jaz) nasedejo na dvojni troll?

v bistvu je inception. vidim da ima hernier dober namen in celo verjamem da je dober človek zato sem mu želel napisati kako sam vidim in kako se mora lotiti tega, če ima za to kakršenkoli realen interes.

nič kar pišem ni troll. ne vem zakaj je to tako težko razumet. ker mi je dejcha škoda. ampak obenem si priznavam da nimam ne moči, ne želje pomagati do te mere, da bi bil aktivno udeležen (in tbh - nisem pravi človek za to, ker ne živim na tem svetu)

uredilo bitje fauzić
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 21 minutami:

Še najbližje neke realnosti je chernier, ampak tudi on ima ta absurden pogoj : če se ne strezniš ti ne bom pomagal ... ki pa je že vnaprej obsojen na neuspeh, ker že predpostavlja, da se dejch lahko strezni. Problem je, kot sem že rekel parkrat : da se Dejcha noben (tu) ne bi dotaknil s palico v stanju v katerem je. To pa je edini pogoj, da se mu pomaga. 

To me je Rugelj naučil v Pot samouresničevanja. Prvi korak za vsakega alkoholika je hard reset aka alkohol na hard nulo. Šele potem se lahko začne sestavljat življenje (drugi korak, ki je neprimerno daljši in kompleksnejši). Pri prvem pač realno ne morem pomagat, alkohol na hard nulo bo moral s pomočjo druge strokovne pomoči, ker nisem zdravnik, da bi tuki lahko pomagal. Lahko pa bi pomagal pri drugem. Saj tudi pri odvisnikih od horsa ali bolj težjih drog je prvi korak človeka privezat na posteljo in spucat drog. To je prvi korak, ki traja od par dni do par tednov. Potem pa začet s sestavljanjem življenja, kar traja nekaj let. Pomoje je pri alkoholu konceptualno podobno

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 13 minutami:

To me je Rugelj naučil v Pot samouresničevanja. Prvi korak za vsakega alkoholika je hard reset aka alkohol na hard nulo. Šele potem se lahko začne sestavljat življenje (drugi korak, ki je neprimerno daljši in kompleksnejši). Pri prvem pač realno ne morem pomagat, alkohol na hard nulo bo moral s pomočjo druge strokovne pomoči, ker nisem zdravnik, da bi tuki lahko pomagal. Lahko pa bi pomagal pri drugem. Saj tudi pri odvisnikih od horsa ali bolj težjih drog je prvi korak človeka privezat na posteljo in spucat drog. To je prvi korak, ki traja od par dni do par tednov. Potem pa začet s sestavljanjem življenja, kar traja nekaj let. Pomoje je pri alkoholu konceptualno podobno

Problem je enostaven : zakaj. 

 

Mislim, da je to razlika med alkoholiki, ki imajo podporo družine, prijateljev ipd. in nekom, ki je celo življenje sam. Dobit ta zakaj je pri nekom, ki "nima ničesar" zelo težak. 

 

Tudi če boš odvisnika privezal na posteljo, ga spucal ... bo prvo kar bo iskal (če nima tega zakaj) : droga, ko pride nazaj. 

Zato je religiozna izkušnja tako pomembna. Ker daje zakaj, ki je močnejši in obenem ne potrebuje nekih "naključnih dejavnikov" (ala punca, žena, prijatelji). To kar mu ti ponujaš ni dovolj, v kolikor ni RES njegova ponotranjena želja, da bo doštudiral. Držalo ga bo pač do prvega padca. Ko bo postalo težko, pa bo njegov prijatelj alkohol. Tako vsaj sam mislim. 

 

Dejch je prvo obupan človek. Takemu je prvo treba dati neko trdno upanje. Kaj to je .. je vprašanje. Verjetno ne "svetla prihodnost čez nekaj let". Mogoče so mu igrice dovolj in si pravzaprav s tem da mu ponudiš da se tu družita že na pravi poti. A veš : da ma "nekaj" v lajfu česar se je vredno veselit. Da si reče ... uuu danes bova s chernierjem igrala EFT (al neki) ... ne rabim pit. "komaj čakam"

uredilo bitje fauzić
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Religijozna izkusnja sploh ni pogoj.. bolj bi rekel filozofijo.. neka zdrqva osnovna ne prevec zakomlicirana.. ampak pustmo to

 

To da mu nihce tle ne more pomagat, bi moglo bit jasno vsem.. ni treba pisat na dolgo in siroko..

 

Pac nabijamo vsak po svojv upanju da mu bo kaj ostalo in pomagalo ko pride malo h sebi, ko pridobi na momentu

 

Ampak ja.. kot sem reku bolj kot religija, filozofija oz neka nacela reci twmu kot hoces.. jaz temu recem filozodija pac ker ni nekih trdnih dokazov zadaj bolj dobra praksa samo to v kar verjames s svojim biti kot bi reku fauzic :))

 

Dokler verjames v alkohol verjames v alkohol, ko zacnes verjet v kaj drugega je nekaj drugega pac

 

Sam evo eno  prasanje za fauzica... kaj mores najprej nehat verjet v alkohol, da lahko v nekaj drugega al moras najprej zacet verjet v nekaj drugega, da lahko nehas verjet v alkohol???

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

Zagnusit se mora sam sebi tako kot se gnusi okolici, ko je pijan. Ko bo poteptan do podna od lasnega gnusa, se bo mogoče spremenil. Ne zaveda se še dovolj kako je ogaben vsem (razen sebi), ko je v takem stanju. 

 

Ko je v takem stanju, ne bi želel biti v krogu 100m okrog njega, ne pa mu pomagat od blizu. 

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Ma pomoje je tudi sebi..pomoje se bolj kot drugim.. ker ipal more zivet sam s sabo, drugi z njim pa ne... sam ocitni si ni se dovolj, da bi bilo dovolj

 

Sam po drugi strani rabi tudi neko filozofijo, religijo, vero, whatever, da najde nek silverlining.. ker dokler bo razmisljal da ima 40 let in je ze vse zajebal, bolj tezka

 

Tip je ze zdavnaj izgubil apostovanje do samega sebe.. pac egoima se vedno ampak spoatovanje, sramota na ro se jw ze navadil.. lahko ga kurcate al vzpodbujate kolikor zelite...

 

Dokler se ne bo vsral posteno, da bo umrla al najdu neko svetlo luc v katero verjet.. bo tezko najt motivacijo za korenito spremembo

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 45 minutami:

Religijozna izkusnja sploh ni pogoj.. bolj bi rekel filozofijo..

Good luck with that.

Fora štuljenja religije v Anonimne Alkoholike, je da je enostavneje lažno ugodje, ki ti ga dajo droge/alkohol zamenjati z drugo lažjo.

Pucanje na podlagi resnic/filozofije potrebuje več časa, ker se moraš najprej dejansko spucati, ne pa samo nadomestiti drogo.

 

Pa ne mislim, da je to nujno negativna stvar. Raje imam treznega vernika kakor pijanega ateista.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 16 minutami:

Religijozna izkusnja sploh ni pogoj.. bolj bi rekel filozofijo.. neka zdrqva osnovna ne prevec zakomlicirana.. ampak pustmo to

 

To da mu nihce tle ne more pomagat, bi moglo bit jasno vsem.. ni treba pisat na dolgo in siroko..

 

Pac nabijamo vsak po svojv upanju da mu bo kaj ostalo in pomagalo ko pride malo h sebi, ko pridobi na momentu

 

Ampak ja.. kot sem reku bolj kot religija, filozofija oz neka nacela reci twmu kot hoces.. jaz temu recem filozodija pac ker ni nekih trdnih dokazov zadaj bolj dobra praksa samo to v kar verjames s svojim biti kot bi reku fauzic :))

 

Dokler verjames v alkohol verjames v alkohol, ko zacnes verjet v kaj drugega je nekaj drugega pac

 

Sam evo eno  prasanje za fauzica... kaj mores najprej nehat verjet v alkohol, da lahko v nekaj drugega al moras najprej zacet verjet v nekaj drugega, da lahko nehas verjet v alkohol???

Nočem pretirano nabijat. Filozofija, vsaj mišljena resno, ni nobena rešitev. Ravno, ker ne ponuja ideološke pozicije iz katere bi z gotovostjo človek gledal na svet. Razni Kosoveli in cankarji so dober primer tega. Tut fauzić verjetno. 

 

Ko me vprašaš : za povprečnega človeka je življenje možno samo kot upanje. Zato eno prepričanje zamenjuje z drugim. Eno ljubezen z drugo. Tako da je pravzaprav simultano : s tem, ko bo dobil nekaj drugega kar lahko verjame (punco, religijo, igrice ... whatever) bo verjetje v alkohol popustilo. 

uredilo bitje fauzić
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

naravna selekcija. če je človek weak (drogeraš, alkoholik ali drugače zasvojen) naj se odstrani ali prizna da je weak in poskuša sam popravit (naj se prijavi kam, naj gre v samostan,..). nič prepričevanja ali pomoči na bazi smiljenja. svet bo delal naprej s teboj ali brez tebe.

Povezava do prispevka
  • DaCapo locked this tema
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...