Skoči na vsebino

Dejcheva treznilnica


Priporočeni prispevki

Avion reče pred 3 minutami:

Ne.

 

Sploh nisem tega rekel.

 

Ampak ti si na vse utemeljene @ke_kit argumente odgovoril z "kaj pa če ni tako" in nisi zares ponudil nobene kontra razlage ali pozicije. Samo "kaj pa če ni". In tudi zdaj, ko sem te vprašal po tvojem mnenju, od kod naj bi izvirala zavest, nisi nič odgovoril.

Si impliciral. 

 

Nisem videl utemeljenih argumentov, zgolj prepričanja. Emocionalna podlaga vsem njegovim prepričanjem je zahteva po racionalizaciji. Razumem da si on, pa še marsikdo drug, želi, da bi bilo vse tako, ampak če še tako trdno veruješ v to, ne nearedi tega resničnega. 

 

Mislim govorim o tem, da ne vemo, od kod izvira zavest in ti od mene zahtevaš, da če zanikam vedenje o tem iz kje prihaja, naj sam povem od kod je. Ma kaj si zdrav v glavi?

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče Pravkar:

 

 

Mislim govorim o tem, da ne vemo, od kod izvira zavest in ti od mene zahtevaš, da če zanikam vedenje o tem iz kje prihaja, naj sam povem od kod je. 

 

Vse_je_najslabse reče pred 55 minutami:

Niti za to, da izvirajo iz možganov jih nimaš. Možgani so lahko samo receptor zavesti, ki ne prihaja iz našega telesa.

 

Avion reče pred 54 minutami:

Watches Matrix once.

 

Also, salo na stran, od kje pa naj bi potem izvirala zavest?

Čisto enostavno sem te vprašal, da bi razložil svojo pozicijo gleda na vmesni poast. 

 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 9 minutami:

in kako ti naj odgovori če izhaja iz pozicije, da ne moremo vedeti (ali vsaj, da ne vemo) :D

 

Meni je to nivo pogovora "ti pa ne moreš dokazat da Boggeyman" ne obstaja ali zobna vila ipd...

 

Velika večina ljudi je mnenja, da ne obstaja... dokazat pa ne moreš.

uredilo bitje Aktivist Vanč
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 5 minutami:

Iz kje izhaja vasa teza? Iz kje izhaja, da lahko stojite na zemlji, se ne poniknete v tla ali odlebdite v nebo? Od kje izhaja cas? Je sploh realen? Is kje izhaja sploh jebeno vesolje? Kje je vsa masa ki skrbi da se galaksije vrtijo kot se in kje je vsa energija ki skebi da se premikajo kot se? Iz kje izvira vsa energija, ki zagotavlja, da lahko zivite?


Na večino teh vprašanj je odgovoril Douglas Adams. Guglaj Štoparski vodnik po galaksiji ;) .

Povezava do prispevka

V glavnem iz mojega vidika nismo nic drugacni ko uni egipcani ki so verjeli dihovnikom, ker so znali izracunat, kako se zvezde premikajo po nebu

 

Danes nam naredijo pc, ker so se naucili kako se usmerja elektrone in zdaj to je to.. 

 

Tipi recejo vemo vse do zadnje sekunde pred velikim pokom, to je zracunano, nam milijardo tocno po njihovih izracunih... vsi jaja seems about right

 

posljejo v vesolje nov teleskop, pizda neki ne stima fanthe :)))))) pizda ne neki dosti ne stima, kot zmeraj

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 10 minutami:

 

Meni je to nivo pogovora "ti pa ne moreš dokazat da Boggeyman" ne obstaja ali zobna vila ipd...

 

Velika večina ljudi je mnenja, da ne obstaja... dokazat pa ne moreš.

Stvar je v tem, da najprej tisti, ki implicira ali trdi, da nekaj obstaja, mora dokazat, da to obstaja. Dokler samo govori, je vse skupaj tralala

 

Tisti ki ne verjame, ne rabi dokazovat nic. 

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 21 minutami:

tipi @vse_je_najslabse pisejo da je glup ker

Ne stoj mešat dreka po nepotrebnem dej. :D

Samo pogovarjamo se. Jaz si ne mislim za nikogar v tej debati, da je glup. Niti za vernike na splošno si tega ne mislim. Preveč dejavnikov je v igri, da bi lahko vse skupaj zreduciral samo na inteligenco folka.

 

Also

BigBoss82 reče pred 21 minutami:

Iz kje izhaja vasa teza? Iz kje izhaja, da lahko stojite na zemlji, se ne poniknete v tla ali odlebdite v nebo? Od kje izhaja cas? Je sploh realen? Is kje izhaja sploh jebeno vesolje? Kje je vsa masa ki skrbi da se galaksije vrtijo kot se in kje je vsa energija ki skebi da se premikajo kot se? Iz kje izvira vsa energija, ki zagotavlja, da lahko zivite? Ne vidi se ne? Samo je, ker so znanstveniki tako rekli, ker se poizkusi ujemajo z matematiko. Ceprav nimajo pojma kaj je in iz kje je.

Bom posplošil, da ne pišem za vsako stvar posebej (ena vprašanja imajo zelo easy odgovore, samo verjetno boš šel pol varianto regresanja ad infinitum). Zakoni fizike naj bi se pojavili skupaj z nastankom vesolja, oz. ob velikem poku. Kaj je bilo pred tem so zaenkrat samo špekulacije.

Edini proper odgovor na tvoja vprašanja je, da ne vemo oz. zaenkrat postavljamo samo hipoteze na podlagi ostalega znanja, ki ga imamo na to temo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Avion reče Pravkar:

Čisto enostavno sem te vprašal, da bi razložil svojo pozicijo gleda na vmesni poast. 

To je bil odgovor na kekitovo prepričanje, da je zavest iz možganov, zato ker so vse kognitivne funkcije v možganih. Recimo pri ljudeh igrajo mikrobi v črevesju pomembno vlogo pri kognitivnih funkcijah:

"The gut-brain axis (GBA) consists of bidirectional communication between the central and the enteric nervous system, linking emotional and cognitive centers of the brain with peripheral intestinal functions"

 

pri drugih vrstah je še bolj ekstremno:

 

“All intelligence is really collective intelligence, because every cognitive system is made of some kind of parts,”

https://www.scientificamerican.com/article/brains-are-not-required-when-it-comes-to-thinking-and-solving-problems-simple-cells-can-do-it/

 

Michael Pollan piše o inteligencah pri rastlinah:

 

"They have analagous structures," Pollan explains. "They have ways of taking all the sensory data they gather in their everyday lives … integrate it and then behave in an appropriate way in response. And they do this without brains, which, in a way, is what's incredible about it, because we automatically assume you need a brain to process information."

 

Šele pred kratkim se nam je začel nov svet odpirat na tem področju, pa smo komaj začeli in kaj z neko vehemetno gotovostjo kr trdimo o nečem še toliko bolj daljnosežnem in kompleksnem pojavu, kot je zavest, da je gotovo iz možganov, ker v možganih so vse kognitivne funkcije, pa še to ni res. 

 

Mislim smešna mi je ta aroganca in ta šibkost človeka, da se kot pijanec plota oprijema tega, kar trda znanost z gotovostjo dokaže.

 

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

No evo @Vse_je_najslabse pizda, saj ni bilo tako težko :D 

 

Ne bom se zdaj spomnil naslova dokumentarca, da bi ti ga priporočil nazaj točno na to temo, ma je bil kake pol leta nazaj na RTV Slo na tematiko (kolektivne) inteligence pri rastlinah. Also hvala za linkan članek.

uredilo bitje Avion
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Avion reče pred 21 minutami:

Z drugimi besedami: kaj je osnova za tezo, da bi zavest lahko izvirala izven telesa in da so možgani samo receptor? 

To je bil bolj protiargument trditvi, da ker so možgani zadeva kognicije, zavest mora izvirat iz njih. Ponudil sem alternativno razlago, da so možgani lahko samo orodje, ki procesirajo input zavesti od nekod drugod. Nimam nobene podlage za to, kakor je kekit nima, da je zavest iz možganov. Mislim imam jo, ampak bi jo zelo težko zapisal, predvsem pa ne na (tem) forumu.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 46 minutami:

Ti si prepričan, da je zavest stvar možganov, da je smrt slabša od življenja in da bog ne obstaja. Ne pravim, da je to vse res, samo da ne vemo.

In spet mi postavljaš v usta besede, ki jih sploh nisem rekel.

 

Že fulkrat sem ti napisal, da nisem v nobeno stvar 100% prepričan, da je tako kakor izgleda, ali se čuti al whatever.

Glede biološkega izvora zavesti samo bolj zaupam temu kar vemo, kakor tistemu česar ne vemo. In iz tam vlečem svoje laične zaključke.

Pa tudi, da je smrt slabša od življenja nisem nikoli trdil. Rekel sem isto kot ti, da nimam pojma, ker nisem še nikoli umrl, da bi lahko to potrdil lol. Jaz sem rekel, da imam raje obstoj od neobstoja, ker bi rad še naprej doživljal svet in življenje. Neobstoj bi mi to onemogočil (mogoče tle falivam z logiko, ne vem).

V Boga, ki ga opisujejo vere, ki jih poznam ne verjamem, ne trdim pa, da ne obstaja. Za nič kar je nadnaravno ne morem trditi, da ne obstaja. Dokler ne bomo uspeli zaznati nadnaravnega, bo pa to zame ostal samo koncept, ki smo si ga izmislil za lažje soočanje z lastno minljivostjo.

 

Oz. tako bom rekel. Kar je nadnaravno ne moremo zaznati, potrditi ali demantirati, jaz pa raje zaupam v to kar lahko.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Glede knjig sem pa mogoče res malo pretiraval z Douglas Adamsom in Simmelom. Bi pa definitivno izpostavil Zgodovino sveta v desetih poglavjih in pol (By Julian Barnes) ter Kratko zgodovino skoraj vsega (by Bill Bryson). Dobro branje, ki ni zgolj fikcija in sploh ni zateženo filozovsko čtivo. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Glede knjig sem pa mogoče res malo pretiraval z Douglas Adamsom in Simmelom. Bi pa definitivno izpostavil Zgodovino sveta v desetih poglavjih in pol (By Julian Barnes) ter Kratko zgodovino skoraj vsega (by Bill Bryson). Dobro branje, ki ni zgolj fikcija in sploh ni zateženo filozovsko čtivo. 

In kaj ai se naucil/spoznal iz teh knjig?

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 8 minutami:

Ma sej tako po moje razmišlja večina (non hard) ateistov. Ni da odkrivam karkoli novega. :D


Jaz sem krščen ateist. Vem, da to že stotič ponavljam. Ampak jebiga.

Pa tudi zgodbo o lokalnem duhovniku lahko še enkrat napišem, če je kdo slučajno pozabil. Tisto, ko sva prijateljsko debatirala o veri, grehu in kaznovanju. Pa nekaj malega tudi o odpustkih in večnem življenju. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 6 urami:

Mislim, ti si kao ful pameten, ane?

A torej dejansko misliš, da te je Sadhu Trollquencer summonal, ker bi si kdorkoli tukaj ZARES želel tvojega nasveta, al ker je pač hotel še malo bolj obrniti temo na glavo in povzročiti malo več kreganja (to kar sedaj delam sam)?

 

Al to samo inception trollaš, da taki bolj nemnumi (jaz) nasedejo na dvojni troll?

 

Ajde nemoj da zajebavaš mudrog čovjeka

Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:


Uhh, marsikaj. Če bi želel napisati vsa "spoznanja" bi porabil preveč časa in prostora na mnenjalniškem strežniku. 

Aa nemoj zdaj ne izigibaj se.. kaj si spoznal glede tega kar se tle pogovarjamo, valda nisi priporocal tako preko kurca more se na nekaj navezovat?

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 minuto:

dejansko na ta vprašanja ni odgovoril

samo na veliko vprašanje življenja, vesolja in sploh vsega


To ultimativno vprašanje in odgovor je itak splošno znano. Ampak v podtonih je skozi knjige odgovoril tudi na marsikatera druga vprašanja. Preberi samo tisti odstavek, ki govori o veri v boga ;) . 

Povezava do prispevka
  • DaCapo locked this tema
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...