Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

doz reče pred 6 minutami:

Koliko stane taka igračka?

 

še ne dolgo nazaj so se 530 kompleti (s speed, kadenco in HR) prodajali po 250€ v rupetini. zdej k je pa 530 out in ostaja samo x40 serija je pa spet vse tipično garmin, drago v tri pičke materne. ni razloga, da bi za 540 dal 350€ oz. 430€ za bundle. smeh.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 4 minutami:

 

a 530 bi tole podpiral al resolucija ni ista?

 

Resolucija je skoraj ista, font je drugacen in sem pri prehodu iz 530 na 840 moral malo predelati.

Poglej tukaj https://github.com/b4d/Garmin-HMsDIY-layouts

Je za 530 HR+CAD pa lahko sam skombiniras in si uredis po svoje.

 

@doz Garmin 530, ki je pomojem best buy trenutno, dobis ze za kakih 200 eur.

Povezava do prispevka

Ja 530 ima vse kar rabis (utrip (rabis pas), climb pro, zemljevide (tudi OSM),...) pa ce bos kdaj power meter nasraufal lepo podpira al pa samo kadenco. Pa ne rabis tistega smesnega magnetnega merilca hitrosti na cestaku. Na MTB je ok imet za kaksne serpentinice.



Jaz sem 840 vzel samo da sem dal naprej 530, da me na furah sopotnica ne sprasuje kolko je se...

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka
b4d reče pred 2 minutama:

 

Resolucija je skoraj ista, font je drugacen in sem pri prehodu iz 530 na 840 moral malo predelati.

Poglej tukaj https://github.com/b4d/Garmin-HMsDIY-layouts

Je za 530 HR+CAD pa lahko sam skombiniras in si uredis po svoje.

 

@doz Garmin 530, ki je pomojem best buy trenutno, dobis ze za kakih 200 eur.

 

image.thumb.png.1a1954473a4251cb58d9b02d79ed25bc.png

 

toel mi ni všeč. mi je pa povšeči oni, ki si ga zgoraj naložil "zadnja verzija 840". oh well. next time. :D

Povezava do prispevka

noro lepo

Edit: zima mi lahk puši kurac 🤣 včeraj sem dobil ta šal ali karkoli je to, tole je faking game changer... tooooop zadeva, sedaj lahko hodim v službo pri -5 in me ne zebe niti najmanj, za drugo sezono si kupim še proper čevlje.

20240201_204224.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Fantje ta teden razen torka sem hodil v službo s kolesom ravno prav daleč 15km v eno smer, danes pa sem se vračal po drugi trasi tako da se izognem praktično vsem glavnim cestam, in sem nenormalno vesel ker sem našel pot skoraj brez prometa, malo, in še slikovita je malo cež travnike in malo čez gozdove.U glavem kolo je perfekcija, ne bi mogel najti bolj ustreznega kolesa zase pa če se glavo postavim, še vedno dovolj hiter če greš na spodnje ročke, brez posebnosti predela nekaj gramoza in slabih cest... jakna in hlače so top pri -6 me ne zebe nič, vem da izgleda češko ampak prtljažnik je super, notri dam majico, nogavice, gate, malico, kot tudi imam notri orodje, rezervne luči in vse kar rabim če mi poči guma ter palerino... ko pridem na delo samo zaklenem kolo staknem kufer in gasa, preprosto in hitro. Bom pa nažalost, glede na to da bom hodil veliko s kolesom v službo moral kupiti strehce, ker mi gre na živce da sem ves blaten in nazalost nimam možnosti tuširanja v službi, tako da se stuširam preden grem od doma, da cetudi sem premočen pač ni nobenih vonjav... skratka bolj ko se vozim naokoli bolj uživam, sploh sedaj ko imam vsaj toliko moči da pri naprimer 25kmh ni več nikakršen napor... tudi tukaj ste mi dali kar dosti super nasvetov 😁

20240202_185205.jpg

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 3
Povezava do prispevka
doz reče Dne, 1. 2. 2024 at 21:13:

noro lepo

Edit: zima mi lahk puši kurac 🤣 včeraj sem dobil ta šal ali karkoli je to, tole je faking game changer... tooooop zadeva, sedaj lahko hodim v službo pri -5 in me ne zebe niti najmanj, za drugo sezono si kupim še proper čevlje.

20240201_204224.jpg

Northwave ma res ugodne cunje, mam tud sam njihove 

 

Zod, mam 530 garmina za prodat, samo naprava😁

Povezava do prispevka

včeraj sem prvič voskal ketno in sem jo potegnil iz voska prepozno in je precej bolj od voska, kot bi si želel za ketno, ki jo bom fuknil na trenažer. svinjarije imam že sedaj pol kile, pa sem komaj 2 min vrtel.

 

upam, da se zadeva vnese po nekaj 10min, ker trenutno mi tudi zadnji menjalnik ruži. upam le, da je razlog preveč voska. :D

Povezava do prispevka

vrečo sem že prej potegnil iz vode in jo prestavil v mrzlo vodo. potem pa sem še čakal, da je vosek čim bolj na meji, ko se začne trdit.

 

ideja je, da potegneš več čim bolj na meji ko se vosek začne trdit da ti ga čimveč ostane tam kjer ga hočeš. če potegneš ven ko je še čist tekoče ti veliko steče mimo in nisi kaj dost naredil.

 

no pač, vem za drugič. :D

Povezava do prispevka

Zanimiva ideja. Meni se zdi, da ga je že tako povsod preveč. Veriga stoji kot jeklena palica, ko se vosek strdi.

Sicer se pa med vožnjo velika večina voska nemudoma iztisne. Ostane le "mikroskopsko" tanka plast, ki skrbi za mazanje. Vse kar ni ujeto med stični površini in le stoji na verigi je popolnoma odveč z vidika trenja. Lahko pa pomaga ščitit verigo pred vlago in umazanijo, ki zna biti problem na kakem MTB.

Povezava do prispevka

Blatniki zmontirani, malo rezanja ampak sem pričakoval večje težave, vse kar je sijaj bom pobarval v črno ter nekaj vijakov moram zamenjati z lepšimi... pa tisti nosilec bo treba še malo dodelati... nažalost ne morem priti v službo čisto blaten ker se nimam možnosti stuširati zato blatniki... sem mislil da bo bolj grozno izpadlo ampak sem vsej sijaj črne tako da vsaj barvno paše skupaj

20240205_112158.jpg

20240205_115301.jpg

20240205_115005.jpg

uredilo bitje doz
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...