Skoči na vsebino

[sveta vojna] Mini Fridge vs Wi-Fi Router


Priporočeni prispevki

bigboss82 reče pred 3 minutami:

Ma XB je boljsa konzola od PS5, be veliko ampak ja.. v to sem skoraj preprican.. problem je, kot smo ze nestetokrat ugotovili, da nima igric..

 

To tryhardanje da bi XB prikazali kot slabso konzolo po hardwerju se mi zid mal naivno

 

Ni nujno - vemo da veriga je močna toliko, kot njen najšibkejši člen...kaj če so tipi kaj zajebali pri dizajnu in imajo nekje ozko grlo in potem vsa ta dodatna moč gre v prazno za krasni kurac ?

Jaz nebi dal roko v ogenje - niso to Mark Cerny level tipi...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 minutami:

 

Ni nujno - vemo da veriga je močna toliko, kot njen najšibkejši člen...kaj če so tipi kaj zajebali pri dizajnu in imajo nekje ozko grlo in potem vsa ta dodatna moč gre v prazno za krasni kurac ?

Jaz nebi dal roko v ogenje - niso to Mark Cerny level tipi...

najsibkejsi clen..

 

dobro sej ni potrebno neki upravicevat s temi filizofskimi dejstvi itak sam poglej kolko ljudi ima tle ps5 in koliko xb..

sam pac to neko hardtry ko primerjajo fpsje ipd sem mislil.. meni ze to da lahko na xb nastimas lepo 120h v menujih VRR ipd.. pa outputa 40 bitov na hdmi 2.1.. pac boljse je narejena kaj ces, nimas kaj.. sam nima iger =))))))))))))))

Povezava do prispevka

Meni je tudi to tryhardanje smešno:rofl: in to se trudijo momci, ki imajo celo temo ps5 bugih in napakah, zraven pa vsi happy ko prasci, ker jim ps5 poganja kakšni igrico v 1080p z dvema sličima več na sekundo:rofl:  še bolj mi je smešno kurcaje X-a kot bedne konzole, medtem ko momci stisnejo po 1000 evrov za grafično za PC, kjer bodo na koncu imeli skoraj isti performance, kot bi ga imeli na X-u:rofl:

 

Pa čudno da so o SSD super ps5 disku kar utihnili vsi, zdaj ko so videli, da X hitreje nalaga špile od ps5:D

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 5 minutami:

Pa čudno da so o SSD super ps5 disku kar utihnili vsi, zdaj ko so videli, da X hitreje nalaga špile od ps5:D

 

En popravek. Stipe State Drive se ne imenuje tako kar brez veze. @Stipe2 je bil praktično edini, ki je ta disk imel za sveti gral. Ostali smo vsi v veliki večini bili skeptični. Mi smo trdili, da bi izkoriščen samo v ekskluzivah, on je trdil kako se bo full poznalo povsod. Cerny je nekaj zafukal tukaj in pustil Stipeta na cedilu. 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 4 minutami:

Stipe State Drive je nekaj podobnega kot power of the cloud. 

 

? Čak mal a ti igraš kako 1st party igro al ne? Ja v crossgen 3rd party igrah pri loadanju ni nobene razlike. Je tud NXgamer v svoji analizi povedal zakaj. Ampak ko pa laufaš DeS, Spidermana in Astrota pa vidiš kako brutalno hitra zadeva je to. Ko bodo prišle pa UE5 engine igre ter seveda ostalih next-gen only enginov bo pa razlika opazna tud v assetih.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Igram in vidim, kako hitro naloži. Ampak dvomim, da bo to nekaj, kar bo bistveno zaznamovalo generacijo (tudi power of the cloud je menda bil real, ampak pač ni zaznamoval generacije. Ali dejansko ni bil real? :D).

 

Meni je dosti vseeno za teh 20 sekund lovdanja recimo. Ko vidim, kako bo vse skupaj implementirano v Račetu, morda spremenim mnenje 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 5 minutami:

Igram in vidim, kako hitro naloži. Ampak dvomim, da bo to nekaj, kar bo bistveno zaznamovalo generacijo (tudi power of the cloud je menda bil real, ampak pač ni zaznamoval generacije. Ali dejansko ni bil real? :D).

 

Meni je dosti vseeno za teh 20 sekund lovdanja recimo. Ko vidim, kako bo vse skupaj implementirano v Račetu, morda spremenim mnenje 

 

Vseen za 20 sekund loadanja? Pejt igrat Demon Souls pa boš nebeško vesel instant skakanja skozi svetove in nalaganja. Edino na živce mi gre ker sem moral že 20x gledat začetno sekvenco 3-3 šefa, ker mu zvesto asistiram pri premagovanju faliranih herojev :D

 

Jaz zdej igram Genshin impact in Demon Souls in mi gre resno na jetra gledat loading screen v Genshinu. Čas čakanja se je sicer prepolovil napram PS4 Pro + SSD ampak še vseen so to gnila jajca napram PS5 igram. Zame je to najbolj pomembna nextgen zadeva poleg kontrolerja.

Povezava do prispevka

Ja Loading times je kar ql feature, vedno bil.. se spomnem kako sm med prvimi v bandi kupil ssd in govoril vsem kok je ql in vsi maja.. ni panike zdaj pride ps5 haha..

 

Pol so vsi kupli ssd in k oao ga meli zaceli prcat druge kolko casa jim rabi da jim loada 🤣

 

Pac hiter loading in 60fps.. to je to kar se najbolj opazi

 

Kolko je oz bo loadimg hitrejsi od XB in ce je to neko ful je drugo vprasanje

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

najsibkejsi clen..

 

dobro sej ni potrebno neki upravicevat s temi filizofskimi dejstvi itak sam poglej kolko ljudi ima tle ps5 in koliko xb..

sam pac to neko hardtry ko primerjajo fpsje ipd sem mislil.. meni ze to da lahko na xb nastimas lepo 120h v menujih VRR ipd.. pa outputa 40 bitov na hdmi 2.1.. pac boljse je narejena kaj ces, nimas kaj.. sam nima iger =))))))))))))))

 

ne govorim o VRRju in teh stvareh - govorim o usklajeni arhitekturi, ki nima ozkih grl...ki zastonj ti 12 TFLOps, če imaš nekje čep

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 minutami:

Kje imas cep? Ssd? =))))

 

Edini cep je da ni iger, kolikor se jaz zavedam

 

neki časa nazaj je bilo govora, da so mogoče zajebali pri pasovni širini pomnilnika, oziroma pri tem kako so zadevo implementirali (deljen pomnilnik) - to so bila ugibanja...ampak glede na prve teste, pa mogoče se izkaže, da so imeli prav - to sem hotel povedat.

Vsekakor bi bilo smešno za umret, če bi blo res. :D

 

Povezava do prispevka

Aja to ne vem bomo vidli.. jaz zal nimam XB in ne morem probat.. za zdaj kar sem vidu in kar bi me utegnilo motit pri ps5 oz mi bi blo jacce pri XB je, da ima rahlo jaco dinamicno resolucijo pri igrah na 120h in VRR za frejm droppe..

 

Je pac tisti 1% ko malo dropnejo frejmi in na XB se ne pozna zaradi VRRja

 

Sicer pa itak.. trenutno sta kknzoli sekar isti kurac in se bo boljse vidlo v prihodnje

Povezava do prispevka

Holy SHIT! Zdejle sm pognal God Of War na PS5 in ne morem verjet kak sem jaz to igral v resolution mode na PS4... Najprej igram pol urce lepo na Performance in laufa jebeno svilnato gladko, konzola tiha ko suza, grafika lepa ko greh. Pol pa preklopim na resolution mode in obrnem kamero in skor bruhnem skozi usta. WTF kak smo mi to igral :D

Povezava do prispevka

Si ti malo pomešal tole fantek?


Resolution mode je 4k z lepšo grafiko a le na 30 fps - enako na ps5.

Performance mode je pa grši a hitrejši - če igraš na hard je to skoraj nujno.

 

Ko bo ps5 podpiral 4k 60fps za stare naslove se mi oglasite, do takrat pa je tole patetično trolanje res samo za kralje ulice.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 18 minutami:

Si ti malo pomešal tole fantek?


Resolution mode je 4k z lepšo grafiko a le na 30 fps - enako na ps5.

Performance mode je pa grši a hitrejši - če igraš na hard je to skoraj nujno.

 

Ko bo ps5 podpiral 4k 60fps za stare naslove se mi oglasite, do takrat pa je tole patetično trolanje res samo za kralje ulice.

4K60 v Days Gone (v obeh načinih),.. Isto za Gost of Tsushima,.. Genshin crap je 60 4k na ps5 (redko kdaj 30 na ps4proju,..ker je pač nikakvo narejen špil,..)  To samo iz glave,.. Pomojem vsi PS4pro špili, ki so lockan na 60 in imajo resolution scaling(razni Codi, wolfenštajni, športni špili,,.. )pomojem je vse 60 in 4K brez kakih specifičnih patchov ,.. še  Last guardian je 4K 60 locked (če najdeš disc verzijo, in ne patchas)

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
Feget reče pred 11 minutami:

Nič od navedenega nima 4k native supporta. To da v 1080p tečejo na 60 fps je pa res dosežek:rofl:

Jaz pik nisem štel,.. domnevam pa da je tudi veliko športnih špilov 4K60 tudi na PS4Proju,.. Vem pa da je Truth and Blood na PS5tki 4K90 brez temporalne interpolacije in pač downsampled na psvr native reso.

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 5 minutami:

Saj nisem nek ljepotan, sam bi še switch rajš vzel kot tele hodeče std naprave :D

PS5 itak ni dileme. Samo z switch bi pa jest že razmislil, bejbe ti cel vikend nardita vse, kar želiš. Mam še por z vrta za pobrat, stanovanje pospravit, okna pomit, v nedeljo naj pa z guzom avto opereta, medtem ko sedim notri, da se nista zastonj učili twerkat.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...