Skoči na vsebino

LEGO


Denny Crane

Priporočeni prispevki

Navodila so zelo proper - nič pretirano slabša od danskih. Je precej easy sestavljati po njih.

 

Figurice so prav tako jako cool za ceno (ladjo sem kupil kako leto nazaj za 70 dolarjev).

 

V bistvu so te kitajski seti res dober pokazatelj kako svinjsko Lego odira ritke svojim fanom:hump:

Če bi zdaj izdali tako ladjo, bi bila cena najmanj 200 evrov:D

 

navodila.jpg

figure rotate.jpg

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Ja Lego je ponorel s cenami, kar je zanimivo, ker mislim da zgublja svojo fanovsko bazo.. vsaj jaz vidim, da mulcem to pač ni več božanstvo, kot je bilo za nas včasih, ko si moral čez mejo, da si starce zaprosil za kako štaktlco.  Zdaj majo mulci vidim preveč dražljajev, kup igrač, tehnike, videoiger, VR, trading cards.. ma ni da ni. Ravno zadnjič se pogovarjali, pač kup enih fotrov okoli 40 z mulci okoli 7 - 12 let.. ma pri vseh se bolj ali manj prah nabira, tudi izbire je enostavno preveč, oz. smo ugotovili, da  fotri bolj zase kupujejo :)

 

Hkrati je tudi smešno se zgovarjat na "kvaliteto" danskih kock.. ker dejansko folk večinoma sestavi enkrat in postavi na polico. Ni tko kot včasih ko se je to gulilo do neskončnosti. 

uredilo bitje Boba-Fett
Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 1 uro:

Hkrati je tudi smešno se zgovarjat na "kvaliteto" danskih kock.. ker dejansko folk večinoma sestavi enkrat in postavi na polico. Ni tko kot včasih ko se je to gulilo do neskončnosti. 

 

No, če že o kvaliteti teče beseda, je potrebno tudi omeniti, da je LEGO rabil kar nekaj časa preden je rešil težavo z "brittle reddish brown bricks". Bi pričakoval človek hitrejšo reakcijo na ta fenomen krhkih kock.

Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 6 urami:

 

No, če že o kvaliteti teče beseda, je potrebno tudi omeniti, da je LEGO rabil kar nekaj časa preden je rešil težavo z "brittle reddish brown bricks". Bi pričakoval človek hitrejšo reakcijo na ta fenomen krhkih kock.

Ja to pa zato, ker je moralo miniti kar nekaj casa, da se je to pokazalo kot problematicno. Nove redish brown kocke niso bile problematicne.

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 26 minutami:

Ja to pa zato, ker je moralo miniti kar nekaj casa, da se je to pokazalo kot problematicno. Nove redish brown kocke niso bile problematicne.

 

Tok zelo dolgo pa spet ne, ker pri nekaterih setih je že po enem letu pokalo. Prej bi rekel, da gospoda niso verjela folku dokler jih niso "ubili" z maili za replacemente in review-ji na spletu.

 

EDIT: Sicer pa pri takih denarjih, bi lahko bili đeki in naredili vpoklic po vzoru avto-industrije. Ti meni prinesi škatlo (oz. nek random validator, da dokažeš, da si res to imel), jaz tebi zamenjam kocke đabe. Ne pa da jih fehtam za menjavo kosov za vsak set posebej in zraven pošiljam dokaze o številkah polnilnic, ki jih natisnejo gor na tist "selotejp". Še sploh glede na to, da ne grejo vse naenkrat. Danes mi jih poči 10, drugo leto še 7...a lepo vemo, da so iz iste serije, ki je faulty

uredilo bitje ArtaX
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Tukaj sem našel forestman set iz moje mladosti.

https://www.toysperiod.com/lego-set-reference/castle/forestmen/lego-6066-camouflaged-outpost/

 

Obenem sem na podstrešju našel tudi ogromno škatlo kock, tako da bom poskušal ponovno sestaviti ta old school set. 

Me pa zanima, ker verjetno je kaka pomembna kocka za set izginila, kje se da kupiti prav posebne kocke. Je možno to dobiti preko lego trgovine ali le preko bricklink kjer je pa poštnina kar draga?

Povezava do prispevka

Jep to je tudi meni žal. Te stari seti so res basic as fuck, ampak vseeno imajo neko prav posebno dušu.

 

Totalno nasprotje so meni novi Ninjago seti. Flashy ko Mefisto na TV-ju, detajli pokajo povsod, figurice lepše od moje ženske. Zdaj bi sicer moral napisati, da nimajo duše, ampak meni jo imajo, res so mi cool ko svinja.

 

Ampak mi je pa vseeno žal, da je lego čisto opusti pirate, viteze in podobne teme (Barracuda bay mi je res noro epski set, žal nisem kupil originala, ko je bil na trgu, ta novi grad mi sicer deluje res dobro, ampak 400 evrov pa ne dam).

Povezava do prispevka
Feget reče pred 19 urami:

Jep to je tudi meni žal. Te stari seti so res basic as fuck, ampak vseeno imajo neko prav posebno dušu.

 

Totalno nasprotje so meni novi Ninjago seti. Flashy ko Mefisto na TV-ju, detajli pokajo povsod, figurice lepše od moje ženske. Zdaj bi sicer moral napisati, da nimajo duše, ampak meni jo imajo, res so mi cool ko svinja.

 

Ampak mi je pa vseeno žal, da je lego čisto opusti pirate, viteze in podobne teme (Barracuda bay mi je res noro epski set, žal nisem kupil originala, ko je bil na trgu, ta novi grad mi sicer deluje res dobro, ampak 400 evrov pa ne dam).

Meni pa je ravno ta flashy del minus Ninjago, preprosto se mi zdijo mnogi preveč flashy. Pa tako se mi celostno zdi ta Ninjago licenca malo cringe, stari ninja seti so mi bolj všeč :D 

 

Castle | Ninja | Brickset: LEGO set guide and database

 

Pač jebiga, res sem fan retro stvari, ko pride do legic. Sicer za sestavljanje so novejši seti neprimerljivo zanimivejši, ampak dizajn teh starih mi je res hud. Pomoje bolj nostalgia speaking kot kaj drugega

 

LEGO botanike pa ne štekam, kakor tudi nasploh ne štekam umetnih rastlin. Meni je point rastline lih v tem, da je načeloma živa, da se je dotakneš in ima feel živega, ne pa da je jebena plastika :D

  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Boba-Fett reče Dne, 26. 9. 2022 at 6:19:

Ja Lego je ponorel s cenami, kar je zanimivo, ker mislim da zgublja svojo fanovsko bazo.. vsaj jaz vidim, da mulcem to pač ni več božanstvo, kot je bilo za nas včasih, ko si moral čez mejo, da si starce zaprosil za kako štaktlco.  Zdaj majo mulci vidim preveč dražljajev, kup igrač, tehnike, videoiger, VR, trading cards.. ma ni da ni. Ravno zadnjič se pogovarjali, pač kup enih fotrov okoli 40 z mulci okoli 7 - 12 let.. ma pri vseh se bolj ali manj prah nabira, tudi izbire je enostavno preveč, oz. smo ugotovili, da  fotri bolj zase kupujejo :)

 

 

 

 

Ne vem če lih izgubljajo, po mojem so naredili genialno potezo, namesto da (zopet) targetirajo otroke zdej pač targetirajo folk, ki je odraščal z Lego kockami. Dve muhi na en mah: foter bo navadil otroka na Legice, tako da so najmlajše vseeno dosegli, Lego pa bo še več zaslužil na fotru, ki ima zdej pri 30-40 dovolj denarja za razne kreacije (ki so tbh tudi vrhunske). 

 

image.png.92491da2458de9e27404b4189db73994.png

 

Takrat ko smo bli mi mulci niso naredili praktično nič napram temu zdej. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Hehe ja so kar hardcore drogice tole. Kljub res dobrim kitajskim fejkom in brutalnim cenim dančki ne jebejo in služijo ko prasci.

 

Je pa treba priznati, da je to sestavljanje kar hardcore drogica. Mene omejuje samo prostor v bajti, ker če bi imel eno brutalno veliko omaro za kakšnih 100+ setov, bi ves prosti čas samo še sestavljal:D

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Mene omejuje samo prostor v bajti, ker če bi imel eno brutalno veliko omaro za kakšnih 100+ setov, bi ves prosti čas samo še sestavljal:D

Jst mam v planu cez ene 4 leta gradit bajto in bom zihr ali kletni ali mansarda lego room z vsaj 50m pa lepo show room 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...