Skoči na vsebino

LEGO


Denny Crane

Priporočeni prispevki

Hernier reče pred 20 urami:

Meni pa je ravno ta flashy del minus Ninjago, preprosto se mi zdijo mnogi preveč flashy. Pa tako se mi celostno zdi ta Ninjago licenca malo cringe, stari ninja seti so mi bolj všeč :D 

 

Castle | Ninja | Brickset: LEGO set guide and database

 

Pač jebiga, res sem fan retro stvari, ko pride do legic. Sicer za sestavljanje so novejši seti neprimerljivo zanimivejši, ampak dizajn teh starih mi je res hud. Pomoje bolj nostalgia speaking kot kaj drugega

 

LEGO botanike pa ne štekam, kakor tudi nasploh ne štekam umetnih rastlin. Meni je point rastline lih v tem, da je načeloma živa, da se je dotakneš in ima feel živega, ne pa da je jebena plastika :D

Celo bajto zelenih rastlin mam, od basic do redkih, enostavnih in zahtevnih za vzdrzevanje.

ampak najjace so pa lego roze.

in ce bi prisel k meni in se po nepotrebnem zivih rastlin dotikal, bi ti prste posekal.

gleda se z ocmi.

Povezava do prispevka

Eno vprašanje za tiste, ki radi "MOC-ate". Letos bi doma naredili mini Winter Village na našem malo večjem "Coffee table-u" v dnevni. Žal vsi seti ne pridejo v poštev zaradi prostora...pa čeprav so vsi doma :(

 

Kaj mi svetujete za podlago? Enih 6 belih velikih osnovnih plošč in potem na tem gradit z "navadnimi" belimi debelejšimi (+voda...itd) ali direktno iti na manjše debele bele plošče in pač štukat?

Ogledal sem si precej videov in oboje je uporabljeno, ne vem pa kaj je bolj praktično za delo. Moram pa omeniti, da me čakajo potem nakupi na Bricklinku, ki nekega full extra materiala na zalogi nimam :P

 

Aja in seveda velja omeniti, da to ne bo za "izložbo" ampak se bo mularija igrala.

uredilo bitje ArtaX
Povezava do prispevka
Ripper reče pred 1 uro:

 

Da, ampak to je samo seznam setov. Jaz sprašujem za nasvet kako se lotit izdelave "makete" kjer je treba naredit podlago = veliko snežno ploščo iz kock kamor se bodo potem postavile hiške in random xmas lego robo :)

 

BuDi reče pred 28 minutami:

se kdo spomni:
 

 

Uuuu sej reeees :o Čisto pozabil, da je to obstajalo.

Povezava do prispevka

Evo jih forestmeni iz 90h - oziroma set moje mladosti, ki sem ga nekako rekreiral iz starih kock, ki jih imam. Ni čisto originalen, ampak ene 90% se kar ujema. Highligh seta so seveda lepi forestmeni z Robin Hoodom na čelu:D

 

Drugač pa ja, nostalgija je kar dominanten faktor pri teh setih. Ker kvaliteta gradnje je bolj tako tako - če se pri novih setih počutiš kot mladi arhitekt, ki sestavlja prelepa čudesa, ali kot kipar ki ustvarja unikatno umetnino, se pri grajenju teh starih setov počutiš kot delavec Ahmed, ki gre pomati sodedu Fajidu graditi bajto za klošarje. So mi pa forestmeni res ena najboljših tematik - bi si res želel, da lego naredi kakšen pošten nostaligčen grad ali gozdno trdnjavo na njihovo temo.

 

V glavnem lep testamen kako daleč je prišel Lego po kvaliteti gradnje in lepoti novejših setov. Tako da nekako tudi razumem brutalno visoke cene (no še dobro da imamo kitajce:D 

20221017_210047.jpg

20221017_210142.jpg

20221017_210052.jpg

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 17. 10. 2022 at 21:32:

Evo jih forestmeni iz 90h - oziroma set moje mladosti, ki sem ga nekako rekreiral iz starih kock, ki jih imam. Ni čisto originalen, ampak ene 90% se kar ujema. Highligh seta so seveda lepi forestmeni z Robin Hoodom na čelu:D

 

Drugač pa ja, nostalgija je kar dominanten faktor pri teh setih. Ker kvaliteta gradnje je bolj tako tako - če se pri novih setih počutiš kot mladi arhitekt, ki sestavlja prelepa čudesa, ali kot kipar ki ustvarja unikatno umetnino, se pri grajenju teh starih setov počutiš kot delavec Ahmed, ki gre pomati sodedu Fajidu graditi bajto za klošarje. So mi pa forestmeni res ena najboljših tematik - bi si res želel, da lego naredi kakšen pošten nostaligčen grad ali gozdno trdnjavo na njihovo temo.

 

V glavnem lep testamen kako daleč je prišel Lego po kvaliteti gradnje in lepoti novejših setov. Tako da nekako tudi razumem brutalno visoke cene (no še dobro da imamo kitajce:D 

20221017_210047.jpg

20221017_210142.jpg

20221017_210052.jpg

 

Na bricklinku so naredili ta throwback na oridžinal forestmen sete:

1775873.8DAECECF33C9E2DC.jpg

Ampak so ga scalperji razgrabili. Cena je bila okoli 150 zdej jih ne dobiš izpod 300...

 

Zbiram pogum da ženi povem da letos ne gremo na počitnice :D

 

Povezava do prispevka
Sudat reče pred 18 urami:

 

Na bricklinku so naredili ta throwback na oridžinal forestmen sete:

1775873.8DAECECF33C9E2DC.jpg

Ampak so ga scalperji razgrabili. Cena je bila okoli 150 zdej jih ne dobiš izpod 300...

 

Zbiram pogum da ženi povem da letos ne gremo na počitnice :D

 

 

Jep poznam, samo se ga ne da dobit, osebna filozofija pa mi preprečuje kupovanje od scalperjev (pardon Lego investorjev:D


Po uradni ceni bi takoj kupil, kitajci pa ga žal nimajo :(

Povezava do prispevka
Boris reče Dne, 22. 10. 2022 at 21:49:

a za 300e? :D 

Ja bolj slaba fora je, bomo probali dvignit standard...

 

Feget reče pred 22 urami:

 

Jep poznam, samo se ga ne da dobit, osebna filozofija pa mi preprečuje kupovanje od scalperjev (pardon Lego investorjev:D


Po uradni ceni bi takoj kupil, kitajci pa ga žal nimajo :(

 

Se strinjam, bom verjetno rajši nabavil kr direkt kocke...

Povezava do prispevka


Tole je naslednje kar kupim. 
 

spacer.png

 

https://ideas.lego.com/projects/f2676bef-1a83-46fd-b0d4-8ee079318afc

 

in naj bi bil odobren

https://norton74.com/2022/02/24/a-frame-cabin-approved-as-next-lego-ideas-set/


Težko res kupim set, če ni stričkov, pa pol se tamaldva dejansko igrata (nekako naivno verjamem, da so Legice še vedno namenjene igri 🙂)Bo pasalo k Tree House.

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 9 urami:


Tole je naslednje kar kupim. 
 

 

 

https://ideas.lego.com/projects/f2676bef-1a83-46fd-b0d4-8ee079318afc

 

in naj bi bil odobren

https://norton74.com/2022/02/24/a-frame-cabin-approved-as-next-lego-ideas-set/


Težko res kupim set, če ni stričkov, pa pol se tamaldva dejansko igrata (nekako naivno verjamem, da so Legice še vedno namenjene igri 🙂)Bo pasalo k Tree House.

 

 

Huda stvar. Bi ga pa tip zmagal, če bi zraven spadal še pribor za letne čase. Extra beli listi in kocke za sneg pozimi, zelenje za poleti...

Me pa zanima kakšen bo končni izdelek. Lego ponavadi malce poklošari te Ideas zadeve (zaradi stroškov verjetno, ker je morje kock).

Povezava do prispevka
izmanator reče pred 1 uro:

V zadnjih dnevih sem obnovil še par viteških setov iz mladosti :)

 

 

Čudoviti seti iz zlate dobe. Ni nihče napisal, pa jih verjetno 3/4 misli....če se boš ločeval od tega, se priporočamo za info. Morda kak dan pred Bolho in podobnim :P 

Povezava do prispevka

Glede zlate dobe. 


Res se strinjam, da so te stari seti predvsem zaradi nostalgije res lepi in material za polico. Imajo prav poseben šarm in estetiko.


Čeprav kar se tiče pa same kompleksnosti, detajlov in gradbene izkušnje pa mislim da smo zdaj v zlati dobi lega. Tako detajlirani seti, ki se res gradijo nadvse vrhunsko in iz katerih na koncu nastanejo res skoraj arhitekturni masterpieci menim, da niso bili še nikoli v Legu. Nazadnje sem recimo zgradil Lego jungle zmaja in čeprav gre za precej majhen set, mi je kar noro kako detajliran je zmaj na koncu in koliko stvari lahko z njem počneš. Verjetno bomo tudi na današnje sete čez 20 let gledali z nostalgičnimi očmi:D

Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 22 minutami:

 

Čudoviti seti iz zlate dobe. Ni nihče napisal, pa jih verjetno 3/4 misli....če se boš ločeval od tega, se priporočamo za info. Morda kak dan pred Bolho in podobnim :P 

 Res to so čudoviti seti in se tudi v vsem strinjam z Fegetom kar je napisal glede zlate dobe.

Drugače pa teško, da se bom kdaj ločil od teh setov so le legende. Predvsem klasični seti Piratov, vitezov ter vesolja, so res bile najboljše teme. Trenutno imam v obnovi par manjših vesoljskih setov. Prilimam fotke, ko jih sestavim, samo še par manjkajočih kock čakam.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Glede zlate dobe. 


Res se strinjam, da so te stari seti predvsem zaradi nostalgije res lepi in material za polico. Imajo prav poseben šarm in estetiko.


Čeprav kar se tiče pa same kompleksnosti, detajlov in gradbene izkušnje pa mislim da smo zdaj v zlati dobi lega. Tako detajlirani seti, ki se res gradijo nadvse vrhunsko in iz katerih na koncu nastanejo res skoraj arhitekturni masterpieci menim, da niso bili še nikoli v Legu. Nazadnje sem recimo zgradil Lego jungle zmaja in čeprav gre za precej majhen set, mi je kar noro kako detajliran je zmaj na koncu in koliko stvari lahko z njem počneš. Verjetno bomo tudi na današnje sete čez 20 let gledali z nostalgičnimi očmi:D

 

izmanator reče pred 1 uro:

...in se tudi v vsem strinjam z Fegetom kar je napisal glede zlate dobe.

 

 

Sej v bistvu ti dam kar prav @Feget glede tega. Samo veš, včasih si imel neko tematiko in število setov, ki se je nekje končalo oz. je bil vsaj počasnejši tempo "štancanja". Danes širirjo in širijo in širijo in bogi otroci se lahko ob katalogih samo slinijo. Primer Friends. Tamala (8,5) vsakič ko prime polletni katalogec, bi se najraje zjokala, ker je toliko novega in ve da ne bo imela vsega. Po drugi strani jaz, ko sem bil mulc, sem gledal katalog, videl gusarje in nekako v parih letih uspel "spogajat" večino. Bog ne daj, da se mi mulc obrne po Star Wars tematiki ali Ninjago. Tega ni nikoli konca.

Sej pestrost je kul, samo nekako vzame veselje do zbiranja s ciljem imeti neko tematiko čimbolj zbrano. Kaj šele, da bi si želel več tem. No, vsaj meni kot navadnemu smrtniku z neko "srednja žalost" plačo (in ženo, ki skenira Lego pakete, ko pride poštar :P ).

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...