Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče pred 10 urami:

Model X v Lj dons, vrata za pol centi navzkriž :D Okrog avta en gap ni bil enak.

 

Majstr k ma carwrapping delavnico prav da jih je predelal že več ko 40 pa da ni ena k ne bi mela panele nametane k od cigana zobe. Fajn za yugo nostalgijo.

 

tesloX.thumb.jpg.00f3a0cdb0010cd957b848c5b14b19ba.jpg

Fak, tle res grozno zgleda :D

 

Pa to je avto za 100k, kako si lahko to privoščijo. Še Dacia je u piko.

 

Mislim da bom jaz kar lepo počakal da se začnejo Highland dobavljati, ker kolega je itak naročil standardno, pa bom pol šel prvo k njemu pogledat pa na testno vožnjo.

Povezava do prispevka

Tokovna klešča daš na glavni vod. Ta pa pošilja podatke ponilnici koliko je obremenjen. Np povem da je budget 65kW in  če vsi porabniki začnejo žret elektriko, polnilnica sama spušča moč polnjena lahko vse do 0kW.  Recimo, da nočeš preseči limit zdaj ko bo novi obračun in plačeval penale za brez veze.

 

Tesla je top. Dela. Etrel pa kaj jaz vem. NImam izkušenj.  Drugače je tudi že Lidl prodajaj prenosne 3-fazne da dobrih 200EUR. Samo ne bi mu zaupal vsak dan filat.

uredilo bitje Vodokotlič
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 7 minutami:

Aha, samo v primeru da imaš solarne panele na strehi te to itak ne zanima?

 

Tudi. Primer. Ponoči je mraz. Ne delajo solarne, nimaš zalogovnika energije. Dela na polno toplotna, infra grelci, tv, hladilnik, skrinja, imaš EV filaš pri 3x 16A. Pancerke so kok? Koliko je tista meja za omrežnino?

 

Če imaš staro pogodbo in oddajaš v omrežje pol se ti ne spremeni nič.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 19 urami:

Jaz bom zdaj vzel še eno 3-fazno od Metrona. Prenosna je in še dinamična.

 

Katera metronova prenosna pa je dinamična? So oni legit ali še vedno bolj garažna scena? Bi z veseljem kupil pri njih, ampak imam nekaj zadržkov.

 

Se mi pa zdi, da je trenutno zame prenosna najbolj simpl rešitev, ker potem samo trifazno štekdozo namontiram na kable, če prav razumem? Te štekdoze so itak zaščitene pred vremenskimi jebami, afaik?

Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 12 minutami:

Če nimaš dnevno daljše poti lahko kamot začneš z šuko in kasneje razmišljaš o polnilnici.

Drugače če imaš 3x25 varovalke in 17kW priklop ga tudi ne presežeš kar tako, itak lahko omejiš na Tesli koliko aperov ti vleče.

Moja dnevna pot do pisarne pa nazaj je 230km. Če ne grem v pisarno pa 0km ali 5km.

 

Also, vidim da Teslina polnilnica (verjetno podobno ostale) imajo kabel dolg 7m. Če bi jaz namontiral to na fasado, bi mi blo to premalo. A obstajajo kakšni extension kabli, ki so ok?

 

Druga opcija bi mi bla samo prekopat dvorišče, postavit en steber in gor polnilnico, ampak je s tem več dela.

Povezava do prispevka
rage reče pred 32 minutami:

 

Katera metronova prenosna pa je dinamična? So oni legit ali še vedno bolj garažna scena? Bi z veseljem kupil pri njih, ampak imam nekaj zadržkov.

 

Se mi pa zdi, da je trenutno zame prenosna najbolj simpl rešitev, ker potem samo trifazno štekdozo namontiram na kable, če prav razumem? Te štekdoze so itak zaščitene pred vremenskimi jebami, afaik?

 

PC05X+ in še modula, ki se ga psotavi pri glavnih varovalkah.

 

To je top shit roba. Spoji so kakor morajo biti.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 24 minutami:

Moja dnevna pot do pisarne pa nazaj je 230km. Če ne grem v pisarno pa 0km ali 5km.

 

Also, vidim da Teslina polnilnica (verjetno podobno ostale) imajo kabel dolg 7m. Če bi jaz namontiral to na fasado, bi mi blo to premalo. A obstajajo kakšni extension kabli, ki so ok?

 

Druga opcija bi mi bla samo prekopat dvorišče, postavit en steber in gor polnilnico, ampak je s tem več dela.

 

Npr Metron ti naredi po meri kabel. Samo baker ej drag. Samo da veš :D

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Pravkar:

Jp Jp. Jaz ravno zdaj razmišljam o nakupu. Pa še kolo moram kupit. Pa ne vem kaj bi :D

 

Nakupu metronove zidne al Tesline?

 

Upam da ne električno kolo :D

 

Jaz pa vedno bolj razmišljam o temu da potegnem YOLO in kr naročim Model 3 LR. Malo me matra, da je LR tolko dražji od navadne, ne vem al bi mi bla navadna dovolj ampak se bojim da ne. Drugo se pa bojim morebitnih popravil po 4letih garancije in menjave gum, ki predvidevam da so svinjskjo drage. Morem danes na eko sklad klicat, da vidim kako je s krediti in subvencijami. 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 15 minutami:

Metronove. Po k gravel bike brez elektrike. Rad švicam :)

 

Meni je na vse štiri pogon kar ok. Dostikrat me je rešil enih sitaucij. Po hrbi gor po pesku oz mokri travi in prehitrih ovinkov z mokro cesto :)    Mene guma košta 150EUR ena. Menjaš pa pri vsakem vulkanizerju.

Hvala bogu da brez elektrike, pol ni več bajk :D 

 

Sej bolj kot za AWD mislim zaradi dosega. AWD ne rabim, sem s svojim ne AWD avtom prišel že marsikam :D

 

Ok, 150€ ni tko hudo, sem mislil da je 200+. Že moje (letne) so cca 110, zimske malo manj.

 

Zakaj pa gledaš da bi metronovo nabavil? A ima kakšne prednosti?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...