Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Evo, sem šel še jaz na testno vožjo z Model 3. Vozi se fajn, pospeški nori, kot pri vsakem EVju pač. Tisto skropucalo od gumbov za žmigavce na volanu je pa dovolj velik minus da že zaradi tega ne bi kupil. V krožiščih je nemogoče uporabljat. In še nevarno je, ker moreš na volan gledat. Poleg tega v hitri situaciji, ko moreš na hitro zavit in želiš opozorit zadaj na oviro na cesti al karkoli ne boš uspel dat žmigavca na noben način. Nevem kateremu idiotu v Tesli se je zdelo to pametna ideja. Brisalci tudi niso glih neka genialna zadeva, pa manjko USS je tudi opazen.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 minutami:

Kaj pa šaltanje prestav na ekranu, k moraš svajpat za rikverc? :)

Neumno je tudi to itak, ampak v primerjavi s tem koliko uporabljaš žmigavce, brisalce in ostalo je tisto še najmanjši problem. Me moti seveda tudi tisto, ampak rabiš 2x na neki vožnji recimo, tko da ni tko moteče. Brez ročke za žmigavce pa bi se bal vozit oz. bi se počutil kot BMW voznik, ker uporabljat jih v krožiščih ne moreš. Oz. lahko gledaš na volan kje so tipke pa klikaš z drugo roko, kar pa je imo zelo nevarno. Hard pass.

Povezava do prispevka

Men je blo scary z Lambotam k ma tud podobno zmigavce, sam da tam je vsaj stikalo, ki ga frcneš levo ali desni. Pri tesli sta pa dve tipki, ki nista niti vertikalno postavljeni ampak horizontalno, da je še bolj confusing. Sj verjetno se navadiš, but why?

Povezava do prispevka

Še malo sem si pogledal o novem poršu macanu. Avto je povabljiv, sedi se lahko športno nizko, notranjost je tista prava poršejevska, glavne komande lepo na gumbe. Nedvomno se bo to prodajalo z lahkoto.

 

me zanima kaj bodo naredili z 718ev ki prihaja drugo leto:alien:

 

 

 

Povezava do prispevka
Morski reče pred 34 minutami:

Še malo sem si pogledal o novem poršu macanu. Avto je povabljiv, sedi se lahko športno nizko, notranjost je tista prava poršejevska, glavne komande lepo na gumbe. Nedvomno se bo to prodajalo z lahkoto.

 

me zanima kaj bodo naredili z 718ev ki prihaja drugo leto:alien:

 

 

 

 

Te je prepričal? Boš zaaral namesto Tesle? 

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 26. 1. 2024 at 23:50:

Men je blo scary z Lambotam k ma tud podobno zmigavce, sam da tam je vsaj stikalo, ki ga frcneš levo ali desni. Pri tesli sta pa dve tipki, ki nista niti vertikalno postavljeni ampak horizontalno, da je še bolj confusing. Sj verjetno se navadiš, but why?

To vsi govorijo, ampak ne moreš se navadit. Ko motaš volan v krožnem in voziš 35kmh, kako se "navadiš" na pozicijo gumba, ki je vsako sekundo na drugem mestu? Ne moreš se. Na testni vožnji sem opazil zelo hitro, da morem gledat na volan, kje je gumb, pa še pol voziš prehitro, da bi lahko kliknit, moreš preprimit roke, vmes pa si že na izvozu iz krožnega. Navadiš se tako, da žmigavce daješ nepravilno, torej prehitro, al pa jih sploh ne daš, tko kot vozniki bmwjev.

Povezava do prispevka

To da so skenslali obvolanske ročke je res retardno. Razumem da prihranijo nekaj eur na avto x 2 mio avtov letno je lep prihranek, ki ga lahko vržejo magari v razvoj. Samo malce je kislo vse skupaj, ker rešitev je slabša od ročk. 
Po drugi strani je pa tablica pred sedeži zadaj ki ne pride v poštev veliki večini kupcev.
Prav vse rešitve ki so se uveljavile v avtoindustriji v 100 letih tudi niso ravno slabe. :lol:

Povezava do prispevka

Bmw i4ke tudi ne gredo več v promet, ce ni ravno 10k popusta. Govorim za 40ice. Poleg popusta majo še neko kvazi ugodno financiranje (50/50 brez obresti…). Tudi na zalogi jih je eno lepo število. V kratkem naj bi predstavili faceliftan model. 

Povezava do prispevka

Danes sem dobil "informacijo", da naj bi na tehničnih pregledih začeli gledati tudi ali je avto čipan...

 

Informacija je prišla od človeka ki dela na tehničnih... Malo sem iskal po netu in nisem nič našel... razen za DPF filtre pa še to nič konkretnega.

 

Kako naj bi to preverili? Načeloma lahko proizvajalec to vidi ne pa en tehnični pregled... Pa da se mi še na obd priklaplja al kko?

 

Sej to jemljem z kančkom soli pa vseeno? 

 

Spoiler

Nimam še čipanga sem pa razmišljal v to smer...

 

Povezava do prispevka
Morski reče pred 18 urami:

To da so skenslali obvolanske ročke je res retardno. Razumem da prihranijo nekaj eur na avto x 2 mio avtov letno je lep prihranek, ki ga lahko vržejo magari v razvoj. Samo malce je kislo vse skupaj, ker rešitev je slabša od ročk. 
Po drugi strani je pa tablica pred sedeži zadaj ki ne pride v poštev veliki večini kupcev.
Prav vse rešitve ki so se uveljavile v avtoindustriji v 100 letih tudi niso ravno slabe. :lol:

 

Čista brca v temo, ampak fanboyi trdijo da se tega takoj navadiš :rofl:

Svajpanje po ekranu za PRND je pa podobno retardirano, ker obvolanska ročka super opravlja to delo, pa še in motion deluje, ni potrebno da se ustaviš za spremembo iz D v R in obratno.

Upam, da jih bo srečala pamet in bodo prihajajoči modeli to opustili, čeprav kakor Muska poznamo bo verjetno teral naprej svoje ne glede na retardiranost le-tega.

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 2 urama:

Danes sem dobil "informacijo", da naj bi na tehničnih pregledih začeli gledati tudi ali je avto čipan...

 

Informacija je prišla od človeka ki dela na tehničnih... Malo sem iskal po netu in nisem nič našel... razen za DPF filtre pa še to nič konkretnega.

 

Kako naj bi to preverili? Načeloma lahko proizvajalec to vidi ne pa en tehnični pregled... Pa da se mi še na obd priklaplja al kko?

 

Sej to jemljem z kančkom soli pa vseeno? 

 

  Skrij vsebine

Nimam še čipanga sem pa razmišljal v to smer...

 

 

ne bo, pa tud za dpfje se govori tud ze 10 let pa se do zdej nic ni spremenilo...

 

 

uredilo bitje PuskA
Povezava do prispevka

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2024-01-0111/pravilnik-o-spremembah-in-dopolnitvah-pravilnika-o-tehnicnih-pregledih-motornih-in-priklopnih-vozil

 

na hitr preletel, kakega ugotavljanja skladnosti dejanske moci in moci v homolomo nisem zaznal, lahko pa da se kje skriva

 

se pa na novo poleg prevozenih kilometrov belezi poraba goriva/elektrike

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...