Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Skynetz reče pred 1 uro:

Zdej sem dobil ponudbo od Porsche Slovenija, ID.7 4ALL + kljuka + toplotna črpalka 51k. Cca 1500€ ceneje kot tesla model 3, za večji, boljši avto.

 

Pri pologu 15k mesečni obrok 530€ za 7let.

Kako 51k, to je skoraj 60k. Samo za obroke daš slabih 45k, pa še 15 pologa.
Pa tut če bi blo 50k, men se zdi to batshit crazy keš za avto.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 39 minutami:

 

A ni Tesla boljša? :nicjasno:

V čemu točno?

Arey reče pred 34 minutami:

Kako 51k, to je skoraj 60k. Samo za obroke daš slabih 45k, pa še 15 pologa.
Pa tut če bi blo 50k, men se zdi to batshit crazy keš za avto.

Ne, 50k skupaj, polog 15k, financiranje za 35k. A bi raje dal 52k za Model 3? :D 

 

Aja, ti si računal še obresti in to notri, ja. Sicer to je njihovo financiranje, ki ima visoko obrestno mero, na ekosklad pride itak manj, nevem pa kakšno ceno avta ti dajo pol.

atomic reče pred 31 minutami:

Tesla 3 je 42k, ne pa 52k

Ne, Tesla 3 LR (edina uporabna) je s kljuko (tako kot je tudi tle v ceni ID.7) 52k.

image.png.e5bda4a02a34d2e47416058384228b63.png

 

Torej pride ID.7 s precej boljšo opremo in večji avto 1500€ manj.

 

Zdej gledam to kar so mi poslali, vidim da so poslali še eno ponudbo, kjer je notri cena 57k, pa isto na financiranje, nevem kaj so zmutili. Predvidevam da 57k pride na gotovino, čeprav tam piše financiranje, boo.

 

Skratka, oboje pride preveč, Tesla ni vredna denarja, ker ima preveč failov, ta ID.7 pa če je 57k "gotovinska" cena tudi ni vreden denarja. Nič, bomo kurili dinozavre še en čas :D 

 

P.S. zdej mi je odgovoril na mail, da če ne vzameš njihovega financiranja pol ti ne dajo 3k popusta. Tko da pride pol 54k. 1,5k več od Tesle. Preveč, se mi je zdelo, da je prelepo, da bi blo "samo" 50k.

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka

Zdej ko ze mas soncno elektrarno ima sicer ev nekaj vec smisla, sam vseeno raje kupim rabljenega dizla za 25k in NIKOLI ne presezem ev cene lol.

 

Mene tanov prius matra, sicer ga ne bi kupil sam je pa kr idealen avto zame - 90% casa je dom/vrtec/trgovina/ljubljana, za relacije imamo dizla. Pa kr lep je, ta prius, sam tut 45k al kok je mi je cisti insanity.

Povezava do prispevka

tanov VW id7 boljši avto…Če je velikost avta in prtljaźnik edino merilo potem vsekakor. :pirate: 

 

saj ne pravim da je slab daleč od tega, samo je model 3 verjetnejše najboljši električni avto za ta denar. Kar povedo že testi.
Kera oprema realno manjka tesli?

Pa saj ma vse (od ventiliranih elektro zicev dalje):D

 

6.5 sec ma do 100. Končna že konc pri 180kmh, slabši specificiran wltp za ene 50km. Ne vem meni se to zgoraj s stališča tehnike zdi precej inferiorno LRjki. Poleg tega dvomim da je 5 metrska ladja zabavna za vožnjo.

 

jaz ko sem sestavljal loaded id7 sem prisel čez 65k  (elektro zici itd).

 

ima pa ta id7 4all za marsikoga zelo povabljivo ceno za velik in sigurno zelo dober družinski avto

Povezava do prispevka

Pac koga razn otrok dejansko briga a je do 100 3 ali 6s. Kdo rabi hitrejso voznjo od 180kmh. Ne vem, mene generalno res boli za to, dost bolj mi je vazno da je v kabini tiho in da avto ne ruka.

Hkrati pa verjamem v koncept uporabnih smernikov ki jih model 3 nima, kar me neskoncno razbesni ker so mi drgac lepi avti.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 5 urami:

Zdej ko ze mas soncno elektrarno ima sicer ev nekaj vec smisla, sam vseeno raje kupim rabljenega dizla za 25k in NIKOLI ne presezem ev cene lol.

 

Mene tanov prius matra, sicer ga ne bi kupil sam je pa kr idealen avto zame - 90% casa je dom/vrtec/trgovina/ljubljana, za relacije imamo dizla. Pa kr lep je, ta prius, sam tut 45k al kok je mi je cisti insanity.

Reimo, da ima, sicer pa nisem ziher koliko viška bo konec leta, če sploh bo. Težko ugibam.

 

Fora je da za 25k zdej dobiš avte z okoli 150-200k km, delam malo preveč km, da bi mi to prišlo v poštev. Če bi želel avto s pod 100k km, pa lagano daš za nek avto recimo Gold Variant, Octavia Combi itd. okoli 30k. Nov pa je 5k več, ni glih neke računice.

 

Tanov Prius je tudi meni hud, samo stane 40k+. Za ta dnar raje kaj drugega vzamem pol. Oz. bi za ta denar vseeno raje Model 3 LR vzel.

 

Očitno so zdej vsi tej avti, v katere sem imel še nekaj upanja odpadli. Počakam, da se začne prodajat še nova Octavia, da vidim ceno, pol pa furam dalje moj avto še naslednjih 5let (če zdrži) :lol:

MorskaGlista reče pred 5 urami:

 

Ne vem, tebe vprašam.

Razen tega, da ima boljše pospeške, za katere mi dol visi, pa supercharger omrežje ni v ničemer boljša. Ajde, software ima "boljši", ampak je zdej tudi v ID familiji good enough. Ne rabim vseh gimmickov.

Morski reče pred 2 urama:

tanov VW id7 boljši avto…Če je velikost avta in prtljaźnik edino merilo potem vsekakor. :pirate: 

 

saj ne pravim da je slab daleč od tega, samo je model 3 verjetnejše najboljši električni avto za ta denar. Kar povedo že testi.
Kera oprema realno manjka tesli?

Pa saj ma vse (od ventiliranih elektro zicev dalje):D

 

6.5 sec ma do 100. Končna že konc pri 180kmh, slabši specificiran wltp za ene 50km. Ne vem meni se to zgoraj s stališča tehnike zdi precej inferiorno LRjki. Poleg tega dvomim da je 5 metrska ladja zabavna za vožnjo.

 

jaz ko sem sestavljal loaded id7 sem prisel čez 65k  (elektro zici itd).

 

ima pa ta id7 4all za marsikoga zelo povabljivo ceno za velik in sigurno zelo dober družinski avto

Po zadnjih testih malokdo še hvali Model 3 drugače. Ima neuporabno odprtino v prtljažniku, notri je slabše kvalitete, odstranili so fakin ročke, da ti je vsak dan annoying as fuck (zame to odpade že takoj, ker je safety risk, in ne mislim se s tem sprijaznit pri avtu za 50k), nima USS senzorjev, nima senzorja za dež, po novem updejtu so še autopilot zjebali.

 

Večinoma se vozim po AC, tko 90% verjetno, če ne še več in mislim da na AC ni glih neke možnosti za zabavo, mi je bolj pomembno da je avto uporaben, varen in varčen (doseg). Kaj ima končna veze pa tudi ne razumem, kje se boš 200 vozil?

 

Ko si ti dal v konfigurator ID. 7 verjetno še ni bilo tega paketa, ki je zdej. Zdej za 50k dobiš že skoraj vse notri, so dodali te pakete 4ALL, kateri vključujejo skoraj vse kar rabiš.

Arey reče pred 2 urama:

Pac koga razn otrok dejansko briga a je do 100 3 ali 6s. Kdo rabi hitrejso voznjo od 180kmh. Ne vem, mene generalno res boli za to, dost bolj mi je vazno da je v kabini tiho in da avto ne ruka.

Hkrati pa verjamem v koncept uporabnih smernikov ki jih model 3 nima, kar me neskoncno razbesni ker so mi drgac lepi avti.

Exactly this.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 51 minutami:

Ko si ti dal v konfigurator ID. 7 verjetno še ni bilo tega paketa, ki je zdej. Zdej za 50k dobiš že skoraj vse notri, so dodali te pakete 4ALL, kateri vključujejo skoraj vse kar rabiš.

Samo se 2 jurja doplačila je da dobim proper ozvocenje kar je meni pri avtu minimalni must have. :D

Povezava do prispevka
Morski reče pred 5 minutami:

Plus m3 lr ima 4 kolesni pogon. ampak ja, verjetno ga ne rabiš ker ne hodiš smucat v Dolomite in gre za gimmick :D

 

meni se notri m3 highland ne zdi nič slabši od tega volkswagna (sem že sedel notri v Aleji v salonu in ga dodobra pretipal). razlika je precej majhna.

Smučam že 20let v Dolomitih pa še kje drugje, pa še nikoli nisem imel 4x4, niti rabil nisem nikoli. 

 

Jaz sem sedel v obeh, Model 3 tudi vozil, pa se mi zdi druga klasa ID. 7.

Morski reče pred 1 minuto:

Samo se 2 jurja doplačila je da dobim proper ozvocenje :D

To pa res rabiš ja :D

 

Sicer lahko sam mejnaš zvočnike, če ti je tolko do tega, pa boš imel še boljše kot tiste originalne boljše.

Povezava do prispevka
Morski reče pred 7 urami:

Samo se 2 jurja doplačila je da dobim proper ozvocenje kar je meni pri avtu minimalni must have. :D

Nea ga seri, za 2k ti caraudioempire poštima muziko tako da boš vsaj vedel kaj si plačal, ne pa tovarniško predrago sranje, tole me je koštalo mislim da 1200e z delom vred, za 2k dobiš še en nivo boljše zvočnike ne pa neka prenapihnjena doplačila...

FB_IMG_1708406858449.jpg

FB_IMG_1708406854223.jpg

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 13 urami:

Po zadnjih testih malokdo še hvali Model 3 drugače. Ima neuporabno odprtino v prtljažniku, notri je slabše kvalitete, odstranili so fakin ročke, da ti je vsak dan annoying as fuck (zame to odpade že takoj, ker je safety risk, in ne mislim se s tem sprijaznit pri avtu za 50k), nima USS senzorjev, nima senzorja za dež, po novem updejtu so še autopilot zjebali.

 

A tista lukna v prtlazniku zadaj za kable? to je men dobesedno najbolj uporaben plac za fasngo odlozit, dvignem pokrov pa dam not vrecko futra iz lidla  pa se med voznjo nikamor ne razmontira...

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...