Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
Jenno reče Dne, 10. 5. 2023 at 16:20:

Lih sm pomislu nate, da mi poveš kdo so že uni Hrvati stručkoti. Zakaj so oni že kul in a mislš, da se mi splača zajebavat z njimi (a so sploh uradni Tesla majstri al ne)?

 

Si kaj rešil?

 

To je ta. https://www.zurnal24.si/avto/na-strom/avtom-z-notranjim-zgorevanjem-se-bomo-prostovoljno-odpovedali-406304

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

Ta tip mi po eni strani zgleda, da ve, o čem govori, ampak po načinu pisanja na njihovi strani se mi vse skupaj zdi zelo neprofesionalno. 

 

V živo je čisto cool. Preko spleta je kot je. Ampak ker lahko. Zaradi tega ne bo dobil nič manj strank. Pa tudi cene ima cool. Razen če furaš hibrida ali dizla. Na te je alergičen :D

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 26 minutami:

 

Zakaj je tiste priporočal? Izljučno iz vidika zanesljivosti, vzdrževanja ter servisiranja. Nekdo ki pa se fura samo po mestu in okolici je 40kWh overkill. 

Za nekoga ki se fura samo po mestu ne bo kupil EVja za 20+k, ampak bo kupil nekega bencinarja, za 5k. Tistih 15k ne bo nikoli dobil noter s ceno energije, to je vsakemu jasno.

 

Že večkrat je blo omenjeno tudi iz strani raznih strokovnjakov, da je trenutno EV smiseln nekup samo na nekoga, ki dela veliko km letno. In tem 40kWh baterija ne pride v poštev. Ubistvu, to kar je on priporočal je najmanj verjetno, da bo kdo sploh kupil, ker nima smisla za nobenega. Z razlogom je najbolj prodajan EV Tesla model Y in ne Dacia Spring, čeprav je pol cenejša.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 4 urami:

Za nekoga ki se fura samo po mestu ne bo kupil EVja za 20+k, ampak bo kupil nekega bencinarja, za 5k. Tistih 15k ne bo nikoli dobil noter s ceno energije, to je vsakemu jasno.

 

To je malo iz konteksta vzeto. Tukaj je bilo govora o rabljenih vozilih, rabljenega Smarta na elektriko pa dobiš že za malo več kot 5 jurjev. Zakaj bi bilo tukaj bolj ekonomično kupit nekega zjahanega bencinarja za 2 tisoč nžjo nabavno ceno mi ni jasno, edino začetni vložek bi bil nižji. Na dolgi rok definitivno popušiš v vseh pogledih.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 5 urami:

Za nekoga ki se fura samo po mestu ne bo kupil EVja za 20+k, ampak bo kupil nekega bencinarja, za 5k. Tistih 15k ne bo nikoli dobil noter s ceno energije, to je vsakemu jasno.

 

Že večkrat je blo omenjeno tudi iz strani raznih strokovnjakov, da je trenutno EV smiseln nekup samo na nekoga, ki dela veliko km letno. In tem 40kWh baterija ne pride v poštev. Ubistvu, to kar je on priporočal je najmanj verjetno, da bo kdo sploh kupil, ker nima smisla za nobenega. Z razlogom je najbolj prodajan EV Tesla model Y in ne Dacia Spring, čeprav je pol cenejša.

 

Jaz sem svoji kupil novega Twingota. Bencinar. Cca 14,5k eurl Lol.

Zaradi več razlogov pač nisem hotel električnega. To pa ne pomeni, da drugim ni zadosti in ne prodajajo. Lepo se prodajajo, kljub temu da je cena zasoljena za vse.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...