Skoči na vsebino

Gume


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Crossclimate 1 in 2 nista primerljivi gumi, ker je dvojka tako velika nadgradnja enke, da jo popolnoma poseka v vseh pogojih.  Nimam jaz teh gum na vozilu ampak štrudla, nekako taka guma ni primerna za športne avte. Pravi da ne opazi razlike v porabi. Vozim pa občasno njen avto in sem jo sprobal v vseh pogojih in kapo dol michelinu.  Na snegu je gladko primerljiva z Nexen winguard2 sport. 

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
Benx reče pred 1 uro:

Kakšno maš pa kaj porabo? Jaz mam crossclimate 1 namesto zimskih in delam 100km na tank manj z dizlom kot z letnimi ali prej zimskimi gy. Drugače je guma super. 

wat, si zihr da ni kaj z avtom narobe ali si pa samo spremenil dnevne navade in delas krajse poti? 

 

Povezava do prispevka
doz reče Dne, 4. 3. 2023 at 6:55:

Za nezahtevne voznike, namesto da kupujete srednji ali spodnji razred letnih in zimskih gum, se raje odločite za najboljšo all season gumo trenutno michelin  crossclimate 2. guma je top v vseh pogojih, v snegu je boljsa od polovice zimskih na testu. Odlična v suhem, manjše pomankljivosti na mokrem, ampak res manjše ssm sprobal. V Ameriki je guma garantirana za 90.000km. Resda je cca 90e komad neka standardna dimenzija, ampak naprimer v 3 letih se privarčuje 6 menjav pri vulkanizerju kar znese recimo 240e...

jaz jo res priporočam 😆

IMG_20220831_145703.jpg

Če menjuješ sam doma ne prišparaš čisto nič. samo slabšo gumo imaš v vseh letnih časih :D

 

Sicer pa, kolega ima/je imel par teh all season gum na Tiguanu, pa je vse precej skurcal. V 2-3 letih so ble vse zanič, pa ni delal dosti km, baje da tudi ne držijo ceste glih najboljše. Se pa ne spomnim zdej točno kateri model je imel

Povezava do prispevka

vidiš kje je moj problem, tvoja ocena ni objektivna, kot prvo deliš mnenja nekoga drugega, in sploh ne za isto gumo.  par teh gum? to si vrgel komplet vse  all season gume v isti koš 😆  še enkrat poudarjam, te sem sprobal v vseh pogojih, guma je boljša poleti kot budged letna in boljsa pozimi kot budget zimska. in verjemi za normalno uporabo je več kot dovolj dobra.  kako nič ne privarčuješ, vulkanizerji so postali zlatarji, gume menjajo študentje, ki nimajo pojma kaj je to navorni ključ. ali da je fino očistiti pesto... 

Povezava do prispevka
doz reče pred 59 minutami:

vidiš kje je moj problem, tvoja ocena ni objektivna, kot prvo deliš mnenja nekoga drugega, in sploh ne za isto gumo.  par teh gum? to si vrgel komplet vse  all season gume v isti koš 😆  še enkrat poudarjam, te sem sprobal v vseh pogojih, guma je boljša poleti kot budged letna in boljsa pozimi kot budget zimska. in verjemi za normalno uporabo je več kot dovolj dobra.  kako nič ne privarčuješ, vulkanizerji so postali zlatarji, gume menjajo študentje, ki nimajo pojma kaj je to navorni ključ. ali da je fino očistiti pesto... 

Nevem, pri vulkanizerju sem bil v 12letih točno 2x, tko da nimam nobenih stroškov z njimi :) 

 

SIcer pa ja, sem mnenja da so vse all season gume drek, in če pogledaš kakšen test hitro ugotoviš da to ni samo moje mnenje. Kar sem slišal od drugih, ki so jih dejansko imeli na avtu pa je nekako tako: "prvo sezono so še ok, potem pa se precej poslabšajo". Drugi problem je, da jih primerjaš z budget gumami. Zakaj bi jih primerjal z budget gumami?

 

Te CrossClimate niso poceni, zato jih ne primerjaj z budget gumami. Zdej boš rekel ja, ampak rabiš samo en komplet. Ja, ampak zato boš ta en komplet dosti prej porabil.

Povezava do prispevka

image.png.d5a90ada4f4cbce7250195f05a204ce7.png

 

image.png.fefbbbb263aaeb7c77185905a4cafa53.png

 

image.png.bab8c262ac262f3592469dc143a68b9c.png

 

Nevem no, mene me noben ne bo prepričal, da je boljše kupit all season gume, kot pa primerne gume letnem času.

 

Polet tega more bit zmes celoletne gume mehkejša, zaradi zime. Ker se z njo voziš tudi poleti je precej logično, da jo poleti prej uničiš, zato bo vsako zimo precej slabša. Probaj se z zimsko gumo vozit celo leto nekaj let, pa boš videl razliko (ja, poznam tudi take paciente). 

 

Sicer prvo pravilo je, da se špara na avtu in ne na gumah.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 3 urami:

image.png.d5a90ada4f4cbce7250195f05a204ce7.png

 

image.png.fefbbbb263aaeb7c77185905a4cafa53.png

 

image.png.bab8c262ac262f3592469dc143a68b9c.png

 

Nevem no, mene me noben ne bo prepričal, da je boljše kupit all season gume, kot pa primerne gume letnem času.

 

Polet tega more bit zmes celoletne gume mehkejša, zaradi zime. Ker se z njo voziš tudi poleti je precej logično, da jo poleti prej uničiš, zato bo vsako zimo precej slabša. Probaj se z zimsko gumo vozit celo leto nekaj let, pa boš videl razliko (ja, poznam tudi take paciente). 

 

Sicer prvo pravilo je, da se špara na avtu in ne na gumah.

crossclimate2 si primerjal z dvema top gumama, tukaj bi bila bolj na mestu primerjava z gumami srednjih razredov. Jabolka z jabolki. Vsekakor se strinjam, da so dobre gume verjetno največ kar lahko nekdo naredi za avto. Ti oa gladko povem da za navadne voznike, ki nimajo tendenc po športni vožnji, oz ne živijo v hribih, so Crossclimate2 odlična, izbira, po pravici sem od njih pričakoval manj. Sploh po snegu so bomba. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Meni se zdi primerno da jih primerjam s top gumami v svojih klasah in ne z mid range, ker je tudi ta top guma v svoji klasi. Tudi po ceni. Zakaj pa sem že povedal, ker bi za njih v x letih porabil isto denarja (verjetno celo več), kot če bi imel dva kompleta zgornjih.

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 1 minuto:

ce ze Eagle jemljete, pol vzam eagle supersport ne asymetric.... 

 

no ce so ti felgne dovolj zrasle, ker pod 18 ni kaj :D

Žal ne obstajajo za moj avto. Verjetno tudi zato, ker bi ble overkill, ker so že Eagle F1 overkill :D 

Sem jih pa zato lahko imel gor 7 let, pa do zadnjega so ble vrhunske, razen po velikem dežju si moral bit pazljiv zaradi aquaplaninga logično

Povezava do prispevka
PuskA reče Pravkar:

aja all season, ne vozim teh... je pa ta kanal zgor top glede gum za pogledat... 

 

no ce bo kdo letne eagle jemal, pol so imo supersport bols opcija ko pa asym, razlika v eurih pa ni velika

Če jih sploh lahko vzameš :D 

 

Also, to je odličen pokazatelj:

image.thumb.png.1f9668cd8586a444ad36249e50701d1b.png

4m razlike med all season gumo, pa dobro letno. 4m stari.

 

Verjetno je podobna razlika tudi pozimi med dobro zimsko gumo, pa all season. 

 

Ubistvu, če pomislim dobro, bi najverjetneje z all season gumo pred 2 tedni naredil totalko glede na zgornje podatke. Tko da mislim da sem že prišparal za komplet novih gum :lol:

Povezava do prispevka
doz reče Dne, 4. 3. 2023 at 6:55:

Za nezahtevne voznike, namesto da kupujete srednji ali spodnji razred letnih in zimskih gum, se raje odločite za najboljšo all season gumo trenutno michelin  crossclimate 2. guma je top v vseh pogojih, v snegu je boljsa od polovice zimskih na testu. Odlična v suhem, manjše pomankljivosti na mokrem, ampak res manjše ssm sprobal. V Ameriki je guma garantirana za 90.000km. Resda je cca 90e komad neka standardna dimenzija, ampak naprimer v 3 letih se privarčuje 6 menjav pri vulkanizerju kar znese recimo 240e...

jaz jo res priporočam 😆

IMG_20220831_145703.jpg

Moja dimenzija 225/50/17 98W pride skoraj 160 eur. Je kar veliko.

Sicer verjamem da je prvo in drugo sezono dobra guma. Kaj pa po 5 letih ?

 

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 34 minutami:

Moja dimenzija 225/50/17 98W pride skoraj 160 eur. Je kar veliko.

Sicer verjamem da je prvo in drugo sezono dobra guma. Kaj pa po 5 letih ?

 

a letna guma se pa stara samo 8 mesecev na leto? samo ene gume v 23 letih vožnje sem zamenjal zaradi profila, vse ostalo zaradi starosti, itak so po 4 letih vse fuč. tako da to ni nek podatek

Povezava do prispevka

Kot sem rekel crossclimate2 sem preizkusil v vseh pogojih, pri + 30 pri - 10, sneg, led in dež. Povsod več kot dobra. Zato sem svoje mnenje napisal sem, da kdo privarčuje kak euro. Kot sam vidim naj bi bile dobre za cca 70-100k km, kar pri štrudli znese 6let, ce zdrzijo 4 leta je že v plusu, ne rabiš še enega seta platišč, in v 4 letih je to 8 menjav kar je okoli 300e. Saj meni je vseeno, samo če imamo debato prosim vsaj za neke kolikor toliko verodostojne podatke 🤣 so pa to prve allseason gume v familiji, in sem babnici rekel če bodo slabe pozimi boba pač kupils še en set zimskih pa bo imela te za poletje. ampak ne bo treba 😁

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
doz reče pred 1 uro:

Saj meni je vseeno, samo če imamo debato prosim vsaj za neke kolikor toliko verodostojne podatke 🤣 so pa to prve allseason gume v familiji, in sem babnici rekel če bodo slabe pozimi boba pač kupils še ea te za poletje. ampak ne bo treba 😁

 

Če kdo, pol dej ti neke verodostojne podatke, ne pa neke vtise prvih allseason gum, ki si jih imel. 

 

Bi se za Inštitut prehitre vožnje in pravilnega vklučevanja v krožišča kar spodobilo

uredilo bitje rajc
Povezava do prispevka
rajc reče pred 13 minutami:

 

Če kdo, pol dej ti neke verodostojne podatke, ne pa neke vtise prvih allseason gum, ki si jih imel. 

 

Bi se za Inštitut prehitre vožnje in pravilnega vklučevanja v krožišča kar spodobilo

verodostojni podatki so da so pač zmagovalke skoraj vseh testov all season gum, zato sem tudi kupil najboljše kar je tisti hip bilo, in je za navadnega uporabnika več kot dovolj dobra guma.

raje pazi nase in svojo vožnjo, pusti mene na miru v 23 letih se nisem dotaknil drugega avta. če sploh imaš že izpit ali samo drkaš PS5 pa Formulce

Povezava do prispevka

Jao pobje...

 

Sej ne prodaja on teh gum za avtomobile ko delajo fakin 40kkm na leto.. Ali pa športne. 

 

Za našo ko ma Twingota in naredi 3 km na dan po Kranju bi bila več kot odlična guma... zimske sva uničila v 2h sezonah. Ne splača se nama menjat...

 

Tko da zih gredo te gor, če ne zarad druzga če bo kaka daljša neplanirana pot v mislih. Če bodo v dežju super vsekakor bolj kot zimska v dežju poleti.

 

 

Povezava do prispevka
doz reče pred 13 urami:

a letna guma se pa stara samo 8 mesecev na leto? samo ene gume v 23 letih vožnje sem zamenjal zaradi profila, vse ostalo zaradi starosti, itak so po 4 letih vse fuč. tako da to ni nek podatek

Navadna guma ni fuc po 4 letih ce je pravilno hranjena in ima zadosti profila.

Problem celoletnih bi znal bit ravno zaradi temperaturnih sprememb. Cena gume je 160 eur. Za dobre letne dam pa 94 eur. Ce kupim se povprecne zimske gume sem prakticno na enaki ceni. Meni se to ne zdi dober deal za celoletne.

Res pa je da prisparas pri menjavi gum, ce nimas vsake na svojih platiscih.

 

 

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...