Skoči na vsebino

Gume


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

ja, Nexen vs Goodyear/Bridgestone je od oka 100€/kos vs 140€/kos :)

 

Pa ja, najbolj važno je suho in mokro, sneg je drugotnega pomena. Pa mogoče bi res raj mal cenejše, glede na to, da bo treba tud letne 225/45/19

 

se mi pa hkrati mudi in ne mudi

ne mudi zato, ker mam itak trenutno zimske gor

ampak gor jih mam zato, ker sem jih vozil poleti, ker še ene zime itak ne bi zdržale :D

Povezava do prispevka

v homologaciji imam 225/45/R17 91W, bral pa sem da so lahko zimske 2 hitrostna razreda nižje kot je v homotu....ampak kar gledam gum se praktično ne dobijo nad razredom H(210)...ali to kdo komplicira ?

 

tole se mi zdi kar ok deal drugač, pravkar je prišel tudi amzs test in so dobro ocenjene

 

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/goodyear/ultra-grip-performance-plus/225-45-r17-91h-1422374

 

z2-zimske-23-225-17-2.jpg

 

 

Povezava do prispevka

Pirelli govno. Jih imam na meganu pirelli p zero so bile že na avtu letne v dimenziji 245 35 19... ko so segrete so še nekako, ko so hladne so sranje, isto velja za temperature pod 15c... cena pa tam tam z naprimer contijem ali goodyearom, skraktka sranje

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Evo obraba pirelli p zero po 18.000km. Skoraj fertik, vem da je nekaj camber obrabe, spredaj nimam veliko, mislim da -1.2 zadaj pa -1.5,  camber obrabo imam zato ker je 85% kilometrov narejenih po ravnem, avtocesta, služba, ampak se camberju nočem odpovedati za tistih par dni na mesec ko ga zapodim po ovinkih, da avto drži tako kot je treba.

 

Se pravi Pirelli p zero v tej dimenziji stanejo

840euro, kar je ogromno, za to da dobiš, veliko obrabo in slab performance, te gume so povprečne samo ko te 20C, ali več, in grob asfalt. Vse ostalo je sranje, naprimer kakšnega aprila ko je 5C in mokro, je bolj varno hoditi peš 😄  naprimer continental sport contact 7, ali goodyear eagle f1 asymetric 6 so cenejše za 30e na komad in neprimerno boljše.

20230928_090022.jpg

Povezava do prispevka

Svašta, jaz imam že drugi komplet GoodYear Assymetric, pa še nisem imel boljših gum. Imel sem 3 in zdej 6, verjetno sem s 3 naredil vsaj 60k km, pa so še s skoraj nelegalnim profilom držale cesto zelo dobro, problem je bil samo aquaplaning :D 

 

Res, da so dolgo trajale, ker moj avto nima nekih blaznih pospeškov in pretiranih konjev, pa vseeno. Če bodo tudi 6 tolko časa trajale bom extra happy (sicer verjetno bom prej avto menjal)

Povezava do prispevka
Skynetz reče Dne, 27. 9. 2023 at 10:19:

Fak so Sava padle nizko :D  Po drugi strani so pa Pirelli, ki verjetno stanejo x2 na istem mestu, lol

Mnja, sej ze od nekdaj niso neki hude na mokri al pa suhin cesti, so pa na snegu/ledu zlo dobre. Tk da tud nikol (ajde, zlo dolg ze ne) niso ble neki visoko uvrscene.

Zdej majo pac vec konkurence k so boljse na mokri cesti in jih to da v lower end.

 

Skynetz reče pred 12 urami:

Glede na AMZS test, Dunlop. So zmagovalke testa in tudi najcenejše od prvih 4. Sem jih pravkar naročil danes za očeta, 375€ 4 gume, se mi zdi kr dober deal. 

Mam te dunlopke v 205/55/16, dobu po fajni ceni, in sm bil prvo sezono zelo zadovoljen z njimi.

Zdej bom videl kako bojo letos.

 

 @PuskApol je vseen ce das Fulda/Nexen/Sava gor :D  

Povezava do prispevka
Skynetz reče Dne, 3. 10. 2023 at 20:57:

Glede na AMZS test, Dunlop. So zmagovalke testa in tudi najcenejše od prvih 4. Sem jih pravkar naročil danes za očeta, 375€ 4 gume, se mi zdi kr dober deal. 

Dunlop Wintersport 5 sem imel nekaj let nazaj na hondi. Dobre gume.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 57 minutami:

Kje pa načeloma kupujete gume v Sloveniji? Je kakšen got to spot, iščete po internetu ali kar pri random vulkanizerju?

Jaz pregledam po internetu glavne strani, kjerje najceneje naročim. Gumax, enaa, mimovrste, gumenadom, giga gume, lider pnevmatik itd.

Bessie reče pred 49 minutami:

Nazadnje sem jih vzel tukaj, pa zdej jih bom spet. Pa vzamem večsezonske, k se mi ne da menjat.

https://www.liderpnevmatik.si

 

Pa glede na to, da nisem dirkač mi firme ne pomenijo velik...

Kaj pomeni večsezonske, da jih po enem letu ne vržeš v smeti? :D

 

"Pa glede na to, da nisem dirkač mi firme ne pomenijo velik..." to pa je precej neumna trditev imo

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Bessie reče Dne, 5. 10. 2023 at 12:05:

Ne nori. Kupi michelin crossclimate2 in vozi in pozabi. Top guma, sem jih sprobal na šteudlinem avtu v vseh pogojih, po snegu so boljše od povprečnih zimskih... v 4 letih prišparaš za en set gum ker ni treba voziti k vulkanizerju...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...