Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

Ma zdaj bo ta teden laufal razvlaževalec v tem kotu za omaro, da probam čim bolj izsušit steno, ogrevanje prostora mi je zdaj pri teh +12 stopinjah malo "nepraktično" za bivanje, ampak če bo treba tudi to, bomo tudi to naredili :D

 

Je pa res dosadno že tole, ker ne glede na to, kaj uporabljam in delam, se mi ponovno pojavi plesen.

Povezava do prispevka
Armando reče pred 5 minutami:

Bo definitivno pomagalo, že ker zadržuje toploto boljše in seveda poleti obratno.

 

Do takrat pa kot je bilo rečeno, malo prezrači in dobro ogrevanje.

 

Sicer pa bo v roku enega meseca verjetno 20+ stopinj tako da...

Tenks za novo dozo upanja :D 

 

Ja, sem pripravljen zdaj še malce potrpet, lepo izsušit, kolikor se da, vmes naredit še en premaz s to belo barvo proti plesni in potem upat, da se bodo zadeve počasi normalizirale. 

Povezava do prispevka

@Avion

Plesen obriši s kisom ali s kakšnim čistilom za plesen in premaži z jupol citro. Luftat je pa treba konkretno vsaj ene 3x na dan - se pravi odpret čisto vsa okna + razvlažilec, da se ustvari prepih za kakšnih 5-10. Najboljše zjutraj, ko se pride domov iz šihtov in zvečer pred spanjem. Pa itak ob kuhanju okno na kip, po tuširanju zluftat itd...

 

Najboljša zadeva je vremenska postaja, ki ti kaže temperaturo ter vlago zunaj in znotraj. (preberi si še o zadrževanju vode v hladnem ter toplem zraku) Tako lahko hitro opaziš, če se vlaga hitro dvigne zaradi kakšnega kuhanja in takoj prezračiš stanovanje. So pa jesenski deževni meseci najslabši, ker je ogromno dežja ter vlage in je takrat treba najbolj paziti. 

Povezava do prispevka

Dobro, 3x dnevno niti ne morem, ker nisem doma toliko časa, ampak ja, zjutraj/zvečer combo definitivno. 

 

Je potem tudi primerno bolj ali manj ogrevat stanovanje? Ker jaz nisem najbolj zmrzljiv človek in mi bolj paše imeti kakšno stopinjo manj kot preveč.

Povezava do prispevka

Pri nam je bil isto problem, sicer v hiši, smo odkopali okoli temeljev pa hidro izolacijo pa je bil problem rešen...  Glede bloka pa kakor so ti rekli, dokler ne bodo uredili izolacije kar pozabi, ali pa aktivni prezračevalni sistem s katerim ne izgubljaš toplote. 

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 27. 2. 2024 at 17:50:

Dobro, 3x dnevno niti ne morem, ker nisem doma toliko časa, ampak ja, zjutraj/zvečer combo definitivno. 

 

Je potem tudi primerno bolj ali manj ogrevat stanovanje? Ker jaz nisem najbolj zmrzljiv človek in mi bolj paše imeti kakšno stopinjo manj kot preveč.

 

Itak, po potrebi, če ni nikogar doma ni problema, ker se vlaga ne bo dvigovala preveč. Je pa še zmeraj en sobni higrometer za 10€, ki ga vržeš na omarico na hodnik, res simple super investicija. Ker je vedno na oku in takoj vidiš, če si recimo zjutraj pozabil prezračiti ipd. 

 

Težko podati odgovor na tole vprašanje. Vlaga bo kondenzirala na hladnih točkah, prej je kondenzirala na starih oknih, sedaj se je preselila na zunanjo hladnejšo steno. Načeloma ni problem kakšna stopinja manj, je pa potrebno poskrbeti  za druge faktorje - večkratno zračenje, še bolj odmakniti pohištvo (mi smo v pritličju obrnili razporeditev pohištva v spalnici, da je zunanja stena več ali manj "prazna" in zadeva laufa bp, prej je bil pa isto problem), kontroliranje vlage, ko greš na šiht vklopiš razvlažilec na timer za 2 uri v problematičen prostor... Sicer se na prvi pogled sliši zajebano, ampak je zadeva sila simple, ko se enkrat navadiš in vidiš, da imaš v stanovanju cel dan svež zrak. 

Povezava do prispevka

tko kot so ti rekl pocak da se posusi, pa premaz z neko anti plesen zadevo pol pa magar z apneno barvo.

 

ker nova okna verjetno bolj tesnijo kot prejsnja jih ne zapiraj cist do konca, sploh ce se ti nabira kondenz na oknih. ce mas to moznost okno zapri, kljuko pa obrni v kot priblizno 60 stopinj, pa si nastimej, da mas pri vrhu okna cm lufta (okno je pa se vedno zaprto). bos mel manj vlage v prostoru. sem imel isti problem in je pomagalo

uredilo bitje ngebe
Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 27. 2. 2024 at 15:40:

A ima mogoče kdo kakšen nasvet glede plesni v stanovanju? 

 

Namreč, jaz sem 3 leta nazaj menjal okna, stara niso nič tesnila, tale nova pa na polno, in sem si prej vse prebral, da bom moral več zračit. To sem počel, vendar se mi je kljub temu na tej zunanji steni, sploh v kotu za omaro, naredila plesen. 

 

Ok, saniramo to, premažemo steno, nekako ni panike, dokler nisem to sezono (oziroma oktobra 2023) spet opazil nastanek plesni na istem kotu. Omara je vsaj 15 cm odmaknjena od stene, tako da zrak kroži. Luftam stanovanje vsako jutro. Ne samo to, razvlaževalec imam doma, ki ga to sezono redno uporabljam. Preverim včeraj za omaro in kaj vidim? Plesen na tej ivernati plošči.

 

Jaz res ne vem več, kaj se dogaja, ker toliko vlage v stanovanju pač ne morem imet, no. :D 

 

To se dogaja v sobi ob tej zunanji steni. Letos bomo naredili energetsko obnovo fasade, menite, da bo to izboljšalo situacijo? 

Lej prezračevanje rabiš 3x na dan temeljito. Tok da čutiš suh zrak

 

Izolacija bo pomagala

 

Prezračevanje z rekuperacijo tudi pomaga

 

Oboje skup je pa pelsen proof

Povezava do prispevka
Avion reče pred 11 urami:

Ja, bom razmislil tudi v to smer, bom pa najprej pocakal naslednjo sezono, da vidim kako sploh bo z novo fasado itd.

Če boš mel dobro narejeno brez toplotnih mostov bo ok.

 

Ker bo verjetno kje kak toplotni most ti bo tam plesnilo. Mogoče.

 

Uglavnem če je nekje del stene/okna ki je hladnejši in mas not dost vlage se tam potem rosi. Boš videl mogoče pa res bo. Samo Quality of life s prezračevanjem... Much improvement. Meni je že sitno skoz zračiti :) ker moraš da se ne zadusis če drugega ne

uredilo bitje jlpktnst
Povezava do prispevka

uf @Avion glede toplotnih mostov v bloku, a maš fix kleti pod sabo, al je še kšno okno od kleti pod tabo? ker če maš kje kšno okno od kleti spodi bo jebica, ker bo toplotni most. sosed pod mano mi skos jamra, ker ma vrata od neke shrambe k je del kleti in je reku, da tut če greje na polno celo zimo je soba hladna in še vlaga se mu nekje nabira...

Povezava do prispevka
stena reče pred 19 minutami:

uf @Avion glede toplotnih mostov v bloku, a maš fix kleti pod sabo, al je še kšno okno od kleti pod tabo? ker če maš kje kšno okno od kleti spodi bo jebica, ker bo toplotni most. sosed pod mano mi skos jamra, ker ma vrata od neke shrambe k je del kleti in je reku, da tut če greje na polno celo zimo je soba hladna in še vlaga se mu nekje nabira...

Dejansko sem direkt nad kletjo in imamo okno v kleti, ampak so nam tudi letos že naredili izolacijo stropa kleti, tako da bi se to tudi moralo urediti?

Povezava do prispevka

Jaz mam kr probleme s temi toplotnimi mostovi, sem na vrhu bloka in streha je ravna. Zato je treba orng kurit in zračit da se mi ne začne delat vlaga in posledično plesen v stanovanju. V prejšnjem stanovanju ni blo ne duha ne sluha o čem takem, bil pa sem v pritličju. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Kje bi človek pri nas lahko kupil kak semi OK kompresorček za občasno domačo rabo tipa filanje gum, izpihavanje računalnika oz. random stvari... Gledam nekaj v velikostnem razredu kot je tole npr.

 

fukneš na steno in čao piki. Prostora za večji kompresor na kolesih nimam, pa niti ni potrebe po čem takem.

image.thumb.png.989e5b0a1b8b5f0920ea460150ee9e75.png

 

Mn3nja, izkušnje... je kdo kupoval kaj podobnega, za koliko in kje?

Povezava do prispevka

Ima kdo kakšno idejo kako lahko ročaj za balkonska vrata malo bolj fiksiram? Zelo se maje in ne vem kako se lotiti tega. Po navadi imajo kljuke kakšen vijak notri itd, samo pri teh pa ne vem kaj narest.

 

WhatsAppImage2024-03-15at09_40_14.thumb.jpeg.6a589833b85379a7a6f0c23a41e5a593.jpeg

 

Znamka je pa Rehau, če to kaj zaleže.

 

Sem pa razstavil in je v sredini kvadratna palčka, ki potuje direkt v sredini do notranjega dela. In se mi zdi, da je tukaj ta mehanizem zrahljan. Ali se da to kje novo kupit, da je malce bolj tight? :) 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 13. 3. 2024 at 8:21:

Kje bi človek pri nas lahko kupil kak semi OK kompresorček za občasno domačo rabo tipa filanje gum, izpihavanje računalnika oz. random stvari... Gledam nekaj v velikostnem razredu kot je tole npr.

 

fukneš na steno in čao piki. Prostora za večji kompresor na kolesih nimam, pa niti ni potrebe po čem takem.

image.thumb.png.989e5b0a1b8b5f0920ea460150ee9e75.png

 

Mn3nja, izkušnje... je kdo kupoval kaj podobnega, za koliko in kje?

Jaz imam tole doma https://www.mimovrste.com/akumulatorski-kompresorji/bosch-easy-pump-akumulatorska-tlacilka-0603947000- 

 

Z njim sem tudi že čisto prazno gumo od avta napolnil do 1,5 bar, da sem se lahko privlekel do vulkanizerja.

 

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...