Skoči na vsebino

Oblak vs NAS vs Trde zadeve


Priporočeni prispevki

Tnx za odgovore. Zanimalo me je pač, ker je NAS že v bajti in sem zasledil nekaj glede možnosti lastnega mail serverja. 
WWW domeno imamo sicer registrirano svojo, ampak dodatno mi je malo škoda plačevati še za mail, če bi se dalo kako drugače uredit. Definitivno mi pa ni všeč varianta, da bi v naslovu pisalo gmail.com (amatersko!!).
Ajde, google custom mail bi bil itak še najbolj enostaven, ampak to je spet par € mesečno in glede na to, da se zaenkrat bolj ali manj hecamo in testiramo, mi je malce no-go. € na € se namreč hitro nabere v kup €. :)  
To, da je nezanesljiv mail slabše kot nič, pa se povsem strinjam. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ce gre za bolj manj mailov si naredi racun na zoho mail. Jz ga mam tam s svojo domeno, je sicer bolj malo prostora ampak se vedno dovolj za par mailov na teden. Se vedno lahko greste paid kasneje ce bo postal tajkun
nisem quoal pa naj bo mention da ne spregledas @DaCapo

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
darksaga reče pred 4 minutami:

@Dono

Hmm, tudi mene zanima kako imaš to rešeno in ali imaš 'normalne' diske ali 'pro' verzijo. A sta obe 'preglasni'?

 

tole mam:
 

https://www.amazon.de/gp/product/B084ZV4DXB/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o05_s00?ie=UTF8&psc=1

Torej navadna verzija.

 

  

bainit reče pred 41 minutami:

kako maš pa ti potem to rešeno? a so wd black tut tako glasni?

 

Tko da sem sem NAS postavil na podstrešje.  Za WD pa žal nimam pojma.

 

 

Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 13. 10. 2022 at 0:06:

 

vzem SSD in posebej nek rugged ovitek. 
vstavi eno v drugo. 

 

ne obstaja rugged prenosni disk, če je not HDD...

Sam sej so že SSDji notri. npr. SanDisk Extreme Pro v2 in nekateri drugi. Imam par prenosnih diskov, kjer sem naredil tako kot ti praviš. SSdji in pcvjev + ohišje, sam te imam za every day use. Mel bi pa tudi enega za just in case backup. Torej updej nujnih zadev 1x na leto, pa spravljenega v omari pa bi hotel, da je malce bolj odporen. 

Povezava do prispevka
osis reče pred 13 urami:

Sam sej so že SSDji notri. npr. SanDisk Extreme Pro v2 in nekateri drugi. Imam par prenosnih diskov, kjer sem naredil tako kot ti praviš. SSdji in pcvjev + ohišje, sam te imam za every day use. Mel bi pa tudi enega za just in case backup. Torej updej nujnih zadev 1x na leto, pa spravljenega v omari pa bi hotel, da je malce bolj odporen. 

 

Mislim da tukaj ovitek ne bo naredil neke hude razlike (jst sem mel za službo random samsung ssd v enem plastičnem ohišju), pa sem ga vsak dan premetaval sem ter tja, pa vsaj 10x v PC uklopu. Delu brez problema. Zamenju sem ga preventivno zaradi preveč prepison (vsak dan je na njega šlo gor/dol vsaj 100gb).

Torej v tvojem primeru kup nek ssd ki ima mogoče nek industry standard certifikat. To je tvoje zagotovilo da bo bolj odporen. Mogoče si poglej kaj od Kioxie. Teli SSD so v določenih routerjih, ki so namenjeni za extremne razmere (temperatura, tresljaje ...).

Ali pa se ne preveč obremenjevat s tem, da more bit ne vem kok dober ssd. Pa kupi 2. To je boljše zagotovilo da bo delalo, kot pa nek certifikat. Tud ssdji crkujejo.

Povezava do prispevka
osis reče pred 3 urami:

Sej moram it res na en oblak, sam ko jim ne zaupam glede anonimnosti :D

 

Mislim, ce hostas illegal stuff pol tut jaz ne bi drgac pa ne vem kaj tocno te skrbi :)

Za stvari kot so fotke al pa tut toreentirani filmi ti nihce ne bo tezil ce jih mas zase. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

@MiČo; nisem znalec, imam pa tega:
Synology DS220J NAS strežnik za 2 diska | mimovrste=)
Za moje amaterske potrebe in glede na vložen € je zelo OK. Diska sta Seagate Surveillance (2 x 4 TB, kar mi je zaenkrat dovolj). Načeloma sem sicer mislil vzeti Ironwolfe, ampak jih v danem momentu ni bilo na zalogi.
Diski znajo malce zarožljati (v popolni tišini se kar sliši), ampak pri meni ni panike, ker imam NAS postavljen v povsem ločeni sobici. 

Počekiraj pa verzijo DS220plus (če ti je recimo zelo pomembno 4K streamanje; ker ima pač več RAM-a in boljši proc; mogoče tudi zaradi dolgoročnosti -je pač novejši).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 22. 10. 2022 at 19:10:

Mislim, ce hostas illegal stuff pol tut jaz ne bi drgac pa ne vem kaj tocno te skrbi :)

Za stvari kot so fotke al pa tut toreentirani filmi ti nihce ne bo tezil ce jih mas zase. 

Nimam nelegalnih stvari, sam mal me skrbi, da bi mi kdo snoopal po stvareh. Sicer raziskujem Cryptomator, ki bi mi to rešil, sam vseen.

 

Nikakor pa ne bi ničesar hostal. Mel bi samo backupiran PC.

Povezava do prispevka
osis reče pred 3 urami:

Nimam nelegalnih stvari, sam mal me skrbi, da bi mi kdo snoopal po stvareh. Sicer raziskujem Cryptomator, ki bi mi to rešil, sam vseen.

 

Nikakor pa ne bi ničesar hostal. Mel bi samo backupiran PC.

Drgac ja, ce hoces bit res sure moras v vsakem primeru zakriptirat datoteke. Tut domaci nasi so dalec od varnih, ce res ne zelis da se tvoji podatki znajdejo kje. To bi moral tut jz razmislit..

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
tuerk reče pred 24 minutami:

A bi bilo možno nekako dati 2 diska na to?

 

https://www.amazon.com/KAMRUI-GK3-2-5-inch-Ethernet-Business/dp/B0BC7S9R5C/ref=psdc_13896617011_t2_B08Z8CYXK8

 

Da bi za uporabil za NAS.

 

 

 

Torej, če iz spodnjega pravilno razumem, imaš en sata kabel na voljo (in plac za 2.5" disk), do velikosti 2tb. 

 

Navedek

 

RAM memory is not upgradeable, but you can expand the ROM storage with M.2 SATA SSD 2242 upgrade storage to 2TB (no included) You can also add a 2.5" SSD (no included) to expand the memory wonderful safety data bank and larger storage space for you.

About expand the storage ,you can do as follows:
1.Remove one screw and then flipping a switch to take the cover off
2.Put in a 2.5 inch SSD
3.Gently push the SSD to the right card until it is stuck

 

 

Direkten odgovor na tvoje vprašanje je NE. 
Lahko pa narediš workaround in priklopiš 2 diska preko USBja.
Ne vem pa kako se da to pol naknadno konfigurirat recimo v raid 1. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...