Skoči na vsebino

Oblak vs NAS vs Trde zadeve


Priporočeni prispevki

Synology DS220+ mi je začel vn metat checksum napake

naredim memtest - FAILED, tj. RAM crkno

itak ni več v garanciji, se pozanimam za popravilo, ram prlotan na matično - 200 EUR

haha

 

zadeva stara komaj 2 leti, koštala 350€

synology never again

  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
DaMachk reče Dne, 1. 4. 2023 at 19:43:

pol pa mogoce do 5% sanse da crkne v roku 10 let... V tem casu bos pa verjetno ze hotel vec prostora.

v preteklosti sem mel jaz kar probleme z diski, je crknil dost prej kot v 10 letih. res je sicer, da niso bili za NAS, ampak običen desktop.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Imate vsi svoje NAS-e na UPS-ih? Kakšen teden nazaj smo ponoči imeli enega izmed redkih izpadov elektrike, včeraj pa sem opazil, da mi je v WD MyCloud Ex2 Ultra NAS-u odletel en disk. Ima Status Bad, kaj več pa nisem raziskoval. Zdaj ali je bil to razlog ali naključje nimam pojma, ne bi pa mogoče škodilo v postroj dodati še kakšen UPS. Če imate prosim za kakšen predlog kaj je OK za domačo uporabo, da NAS ne odleti ravno vsakič. Do zdaj sem se UPS-ov otepal zaradi baterij v stanovanju, da se ne bi kdaj kaj smodilo.

 

Oba diska v NAS-u imam namen zamenjati in zadevo nadgraditi na malo višjo kapaciteto, ker je to NAS za torrente in dnevne sinhronizacije telefonov itd. Trenutno pa mislim da sta notri neka Seagate 4TB diska, bom videl, ko ju bom vzel vn. Je kdo že delal na WD NAS-ih rebuild RAID 1 na disk z višjo kapaciteto? 

Povezava do prispevka
reaper reče pred 4 urami:

Imate vsi svoje NAS-e na UPS-ih? Kakšen teden nazaj smo ponoči imeli enega izmed redkih izpadov elektrike, včeraj pa sem opazil, da mi je v WD MyCloud Ex2 Ultra NAS-u odletel en disk. Ima Status Bad, kaj več pa nisem raziskoval. Zdaj ali je bil to razlog ali naključje nimam pojma, ne bi pa mogoče škodilo v postroj dodati še kakšen UPS. Če imate prosim za kakšen predlog kaj je OK za domačo uporabo, da NAS ne odleti ravno vsakič. Do zdaj sem se UPS-ov otepal zaradi baterij v stanovanju, da se ne bi kdaj kaj smodilo.

Jz mam svojga ne enem starejsem UPSu, ki je ravno lezal doma.
Ce je to razlog za corruption, ti ne bo nihce vedel za ziher povedat, ziher pa za disk ni fajn da se mid-spin ugasne.

 

Se splaca vzet kako mal bolj poznano firmo pa skrbet da se redno ocisti ventilator na njem, da je pol manj skrbi za kak samovzig.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Fantje, imam dilemo, pri kateri bi bil zelo hvaležen pomoči.

 

Omislil sem si DS923+. Ideja je, da se bo fural kot nek media server, torrenting in backup. Jellyfin, rutorrent in backup sem načeloma pošlihtal, ampak se mi je pojavil problem. Torrent bi valda fural preko VPNja. Pojavi pa se mi problem, ko naštimam VPN kot default gateway, ker mi potem zjebe ves portforwarding. Našel sem tisto opcijo, da omogočiš več sočasnih gatewayjev, ampak sem preveril in mi potem torrent laufa po non-VPN gatewayu, tko da je pointless - ali sem zgrešil kako nastavitev? Ali obstaja kakšna varianta, da se to elegantno reši?

 

Sem pa totalno nov na tem področju in pogojno tehnološko pismen, tko da res prosim za razlago na nivoju nekega 5 letnika.

 

EDIT: sprobal sem tudi v kombinaciji z VM, kjer sem na VM postavil rutorrent + vpn, ampak mi slednji očitno še zmeraj popolnoma zjebe porte in torrent nikakor ne pride čez.

Na modemu/routerju so ustrezni porti odprti, tko da tam ni problema.

 

EDIT: Urejeno, kolikor sem znal. Upload sicer ne laufa nekaj, je pa vzpostavljena komunikacija s trackerjem, da mi ne udari hit'n'run kazni, kar je dovolj :)

uredilo bitje Heraklej
Povezava do prispevka
  • 9 mesecev kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...