Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

Tut meni šlo po planih in ciljih, hotu sem it pod 5 ur.

 

Podkorenska strmina je bla res BOLANIJA 😁 ... js sem prou en živalski krik moru spustit na vrh, me je folk sam gledal 😁, je šlo boljš kot pričakovano.

 

Screenshot_20230909-135248_Connect.jpg

uredilo bitje Skunko
  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
apovsic reče pred 8 urami:

Men so top copati, samo so res samo za tekme in hitre teke, ker se kar hitro rabijo.

sem nabavu

 

oktobra grem na 42 km

 

s tekom sm zacel ene tri mesce nazaj, upam da rata

 

probam delat okoli 60km tedensko, vec si zaenkrat nisem upal ker se bojim poskodb, ker sem startal iz ciste nule glede tekaskih izkusenj

 

na zacetku sm mel tezave ze z usakim tekom nad 10km, zdej se pocutm dobr tud pr 15-20km tekih

 

ampak mam se vedno filing da noge ne dohajajo pljuc

 

 

Povezava do prispevka

Upam da se ne poškoduješ, ker to je kar velik skok iz nule. Določene adaptacije se zgodijo počasneje, tudi če imaš pljuča za daljše, sklepi/mišice/itd. niso na isti ravni.

 

Sicer pa tudi ne vem zakaj hočeš takoj na maraton, ker ti iz izkušenj povem, da je ogromna razlika od krajših tekov. Imaš še dovolj časa in pojdi raje na 21k nekam, da vidiš kako je na organiziranem teku, kako se telo obnaša pri naporu. Polovičko lahko zbullshitaš, maraton pa težje. Vsaj moje mnenje je, da pojdi spomladi ali jeseni drugo leto na maraton. Meni je frend (~2:45 maratonec) priporočal isto in sem vesel, da sem ga upošteval. Ampak poslušal itak ne boš.:D

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
shure reče pred 3 urami:

Upam da se ne poškoduješ, ker to je kar velik skok iz nule. Določene adaptacije se zgodijo počasneje, tudi če imaš pljuča za daljše, sklepi/mišice/itd. niso na isti ravni.

 

Sicer pa tudi ne vem zakaj hočeš takoj na maraton, ker ti iz izkušenj povem, da je ogromna razlika od krajših tekov. Imaš še dovolj časa in pojdi raje na 21k nekam, da vidiš kako je na organiziranem teku, kako se telo obnaša pri naporu. Polovičko lahko zbullshitaš, maraton pa težje. Vsaj moje mnenje je, da pojdi spomladi ali jeseni drugo leto na maraton. Meni je frend (~2:45 maratonec) priporočal isto in sem vesel, da sem ga upošteval. Ampak poslušal itak ne boš.:D

mah glej se zavedam, da je neumno ampak zdej je kar je

 

vmes sem ze skor zgubu upanje da mi bo uspelo, zdej zadna dva tedna pa se je zgodil nek preskok k vidm da lahka 20km odtecem z ritmom 5:40 na km brez vecjih tezav tko da sm kr optimisticen, tud vo2 max mi je hitr zrastu sicer nevem kok je to natancna meritev na apple watchu ampak sm napredoval za skor 10% v dveh mescih

 

mam tud sreco da sem grajen dost solidno za tek sicer verjetno previsok, kr mam 192cm ampak 78kg

Povezava do prispevka

Ok, če je stava je sicer neumno, ampak štekam. Meni je tudi ura (no pa familija tudi) rekla, da naj v prihodnje ne pretiravam po 60km, pa bom gladko ignoriral.🤣

 

Priporočam ti samo, da precej upočasniš pace iz 20km, ko boš šel na celega, ker večina (tudi dobro pripravljeni) začne trpet od 30km naprej. Ali imata še kako stavo glede pacea?

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Kapo dol.:avadodo: A je na 100ki kak nevaren ali prepaden del? Se še prilagajam na višino in prepade.😅 Na Dovjem sva srečala par zombijev, ki so se včeraj nekje ob 17h premikali proti cilju. Si ne predstavljam kakšni so bili šele počasnejši, ker je bila vročina ubijalska po taki razdalji.

 

Se vidimo drugo leto na 100k! Imate ostali še kake cilje do takrat za pripravo ali niste splanirali že vsega kot jaz?🤣 Najprej oktobra Venice maraton, potem pa drugo leto priprave z 12 ur v Kopru marca/aprila, ~80k Mozart in vrhunec na JAT.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
shure reče pred 18 minutami:

Kapo dol.:avadodo: A je na 100ki kak nevaren ali prepaden del? Se še prilagajam na višino in prepade.😅 Na Dovjem sva srečala par zombijev, ki so se včeraj nekje ob 17h premikali proti cilju. Si ne predstavljam kakšni so bili šele počasnejši, ker je bila vročina ubijalska po taki razdalji.

 

Se vidimo drugo leto na 100k! Imate ostali še kake cilje do takrat za pripravo ali niste splanirali že vsega kot jaz?🤣 Najprej oktobra Venice maraton, potem pa drugo leto priprave z 12 ur v Kopru marca/aprila, ~80k Mozart in vrhunec na JAT.

 

Neki je jih pa bilo, ja. Sicer jaz nisem najbolj prijatelj z višino, in tudi načeloma razen trailov ne hodim v hribe/gore, ne plezam, tako da če jaz preživim, lahko vsak ... ampak ja ... recimo na stol gor je kar strmo in je bil spodaj strm padec, če bi se recimo ob vzpenjanju, ko si je bilo včasih zaradi naklona pomagat z rokami ne le s palicami, zvrnil nazaj (sicer smo šli gor še po temi, ker sem bil nekaj čez pol 7 že na Stolu) ... pa tudi potem po grebenu do Golice par predelov, kjer je bilo dokaj strmo vsaj na eni strani ... pa pri spustu z Golice mi je v spominu ostal en del na desni, kjer je bil res prepad pa brez kake ograje ob stezi (le tak manjši nasip iz kamenja, nekje do goleni), pa sem nekako razmišljal, kako da se noben ne zvrne tam dol pa da ne bi bilo dobro, da se recimo jaz spotaknem, ko sem utrujen pa zvrnem dol, ker bo potem samo to, kako je en umrl, ostalo od celega UTMB JAT dogodka. :lol:

Povezava do prispevka

Pomoje ti bo takole še najbolj jasno, če ti prilimam svoje čase po kilometrih iz JAT. Laufaš kjer pač lahko, odvisno od tvoje pripravljenosti. V bolj položne klance (~5%) skozi, v malce bolj strme jaz hodim/tečem izmenično, v strme pa pač kolikor hitro lahko hikam. Na spustih in po ravnini pa kolikor imam moči, tokrat sem po ravnini svoj maratonski pace, spuste pa na glavo.:panika: 

 530909854_Screenshot2023-09-11at08_11_14.thumb.png.f2e0fbeab28c3f690c552ad0fcd783b1.png

 

Če pa pogledaš proje, pa razen v konkretne klance vedno laufajo. 

 

@Smilion: Golica ima en del, kjer sem jaz vprašal svojo Gorenjsko priženjeno žlahto, če so normalni, da so tukaj hodili s 5 letnimi mulci. :D

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
Smilion reče pred 10 urami:

 

Neki je jih pa bilo, ja. Sicer jaz nisem najbolj prijatelj z višino, in tudi načeloma razen trailov ne hodim v hribe/gore, ne plezam, tako da če jaz preživim, lahko vsak ... ampak ja ... recimo na stol gor je kar strmo in je bil spodaj strm padec, če bi se recimo ob vzpenjanju, ko si je bilo včasih zaradi naklona pomagat z rokami ne le s palicami, zvrnil nazaj (sicer smo šli gor še po temi, ker sem bil nekaj čez pol 7 že na Stolu) ... pa tudi potem po grebenu do Golice par predelov, kjer je bilo dokaj strmo vsaj na eni strani ... pa pri spustu z Golice mi je v spominu ostal en del na desni, kjer je bil res prepad pa brez kake ograje ob stezi (le tak manjši nasip iz kamenja, nekje do goleni), pa sem nekako razmišljal, kako da se noben ne zvrne tam dol pa da ne bi bilo dobro, da se recimo jaz spotaknem, ko sem utrujen pa zvrnem dol, ker bo potem samo to, kako je en umrl, ostalo od celega UTMB JAT dogodka. :lol:

 

po keri poti ste šli to na stol, da si si mogu z rokam pomagat pa da so bli prepadi?

Povezava do prispevka
schatzi reče pred 1 uro:

 

po keri poti ste šli to na stol, da si si mogu z rokam pomagat pa da so bli prepadi?

 

Sicer po gorah res hodim redko, tako da poti ne poznam .. je bilo pa par delov, kjer je bilo treba prečit, pa kjer se je vzpenjalo z vsako naravno stopnico res kar visoko, da jaz recimo s palico nisem dosegel oz. nisem mogel zapičit, ampak sem se potegnil z roko ... pa na stol ni bilo toliko prepadov, kot to da bi se zvrnil kar precej metrov nazaj, če bi recimo zgubil ravnotežje (pač mene je spomnilo na one stopnice v Mordor iz LOTRa no :lol:). 

 

Smo šli pa tule po zemljevidu:

 

image.png.0e8d923c3c6cb25a7f949f301a742aeb.png

 

Ta del z rdečo:
image.png.71844bf29c863f176a1809bbf661975b.png

uredilo bitje Smilion
Povezava do prispevka

gor ste šli očitno po žirovniški poti in pol desno do prešernove koče na malem stolu, pol pa nazaj dol med stoloma in proti zahodu. ko si šu proti zahodu se mi zdi, da je ene 2x prepad na levo? jest tle hodim po žirovniški gor in po zabreški dol, men je stol top hrib za nabirat višince. drgač je bla pa žirovniška pot že pred temi hudimi poplavami kr zjebana na enih delih, možno, da je zdej še kej odtrgalo, nazadnje sem bil gor konec julija,. uglavnem, svaka čast za tvoj dosežek, jest sem letos mel v načrtu 2x it ta krog žirovniška - zabreška, kar s štartom iz završnice znese okol 2500 višincev, sam ni blo ne. drugo leto.

 

 

stol.png

Povezava do prispevka
schatzi reče Dne, 11. 9. 2023 at 18:31:

aja, kok si kej gelov porabu? :D

 

Gelov še ni šlo toliko, kot je šlo tekočine. Do 40 km večinoma voda, potem pa v eni prenosni flaški/mehurju (vsaka malo manj k 0,5L ) isostar, v drugi pa pol vode pol kokakole (to mi odgovarja, sem potuhtal že na par trailih). Pa sem polnil na vsaki postojanki (na cca 15 km). Na vsaki postojanki še ponavadi potem par kosov čokolade, pol banane, par koščkov energijskih ploščic narezanih na drobno, kakšen kos sira, čipsa proti koncu (zadnjih 20 km). Drugače pa en energy shot pred štartom, pa en energy shot proti golici, 3 vrečke magnezija v prahu (na 20km, 45 km pa 85 km), en magnezij shot na vrhu golice pred dolgim spustom, pa vmes mislim da še 2 gela, eden na stol pa eden proti srednjemu vrhu na koncu, pa mislim da 3 energijske tablice, ki sem jih zobal po potrebi. Mi je pa ura pokazala, da sem porabil nekaj manj kot 10.000 kcal. Tako za občutek. Pa btw, danes sem že skoraj čisto ok z nogami, kakšen dan počakam, tja v petek bo pa že čas za kak u izi tek, tempo tam okoli 5 / 5,15 min/km. :happy:

uredilo bitje Smilion
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...